kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Zayıflamada Son Söz Kitabı Özeti, Konuları

Zayıflamada Son Söz Kitabı Özeti, Konuları
01.04.2021
291
A+
A-

Deniz Egece’nin kaleminden Zayıflamada Son Söz kitabı, kilo probleminin zihinsel çözümü üzerine yazılmış bir kitaptır. Dünyada ilk defa zayıflamanın zihinsel olduğunu medya ve makalelerinde dile getiren Egece, Zayıflamada Son Söz kitabı ile zayıflamayı zihninde bitirmek isteyenlere çözüm sunuyor.

Kilo problemi, günümüz sağlık sorunlarının temelini oluşturuyor desek yeridir. Sağlıksız beslenme, yeteri kadar spor yapmama ya da diğer dış etkenler, kilo almaya neden olan etkenlerdir. Kilolu olma ya da diğer adıyla şişmanlık, her ne kadar bedensel bir sorun olsa da aslında kilo almanın ana kaynağı zihindir. Deniz Egece, 2000’li yılların başından itibaren çalışmalarına başlamış ve zayıflamanın zihin ile mümkün olabileceğini kanıtlayan Zayıflamada Son Söz eserini yayınlamıştır. 7 yabancı dile çevrilen kitap, yurtdışında 2019’un “en iyi kitap” ödülünü kazandı. Türkiye’de de en çok satanlar listesinde yer alan Deniz Egece Zayıflamada Son Söz, 20. Baskısıyla 150 bin âdetin üzerinde sattı.

Zayıflamada son söz deniz egece

Zayıflamada Son Söz Nasıl Zayıflatır?

Bugüne kadar zayıflama için birçok yöntem denemişsinizdir. Aktarcılardan aldığınız çaylar, gittiğiniz spor salonları ya da uyguladığınız diyetler… Tüm bunlar zayıflamanıza yardımcı olsa da istediğiniz vücut tipine ulaşmayı başaramadınız, başardıysanız bile bir süre sonra yeniden kilo almaya başlamışsınızdır. Aslında bunun nedeni, zihinsel olarak zayıflamayı kabul etmemektir. Peki, bir kitap nasıl olur da kişinin zayıflamasını sağlar?

Deniz Egece’nin uzun süren araştırmaları sonucunda ortaya çıkan eseri Zayıflamada Son Söz kitabı ile dünya genelinde zayıflayan yüz binlerde insan var. Kitap, subliminal mesajlar içerir ve kişinin kilo almasına neden olan ve yanıltıcı olduğu halde kişilerin inanmasına neden olan bilgilerin etkisizleşmesine neden oluyor. Deniz Egece’ye göre zayıflattığına inanılan maddelerin aslında kilo verme üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Yazara göre zayıflama, zihinsel bilginin uzantısı olan davranış alışkanlıkları, sadece bilgi yönetimi ve değişimi ile mümkün olabilen bir durumdur. Zayıflamada Son Söz kitabı da tam olarak bu konuları ele alıyor ve zayıflamak isteyenlere zihinsel olarak başarının nasıl elde edilebileceğini anlatıyor.

Neden Zayıflamada Son Söz Kitabı?

Zayıflama ile ilgili yazılan binlerce kitap var. Diyet kitapları, spor kitapları, egzersiz kitapları vs. ama bunların hemen hemen hepsi de bir yere kadar işe yarasa da bir yerden sonra etkisini kaybediyor. Çünkü yazılan bu kitapların geneli, zayıflamak isteyenlere ya uygulayabilecekleri diyetleri tavsiye eder ya da zayıflatıcı hareketleri… Ancak Zayıflamada Son Söz, tüm bunların aksine kilo alma probleminin tamamen zihinsel olduğunu kanıtlar ve zihinsel olarak zayıflamayı başarmanın formülünü sunar. Yazar Deniz Egece’ye göre; “Kişi çevresindeki ilişki içinde olduğu her şeyle beyni sayesinde iletişim kurar. İlişki bağlarındaki bilgiler değiştiğinde ilişkilere olan yaklaşımda değişir, ilişkiler değişince eylemler değişir, eylemler değişince beden değişir.”

Video from Deniz Egece on Vimeo.

Diyetsiz, Sporsuz, Yasaksız Zayıflama

Zayıflamak isteyen her insanın başvurduğu ilk yöntemler arasında diyet vardır, sonra spor yapmak ve sonra da diyetisyenin verdiği yasaklara uymak… Elbette bu yöntemler zayıflama üzerinde etkilidir ancak hiçbirinin de kolay olduğunu söyleyemeyiz. Hele yemek yemeye alışmış birine tek seferde yediklerinden vazgeçirmek, dünyanın en zor işlerinden biridir. Peki, diyetsiz, sporsuz ve yasaksız zayıflama mümkün mü?

Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz kitabında herhangi bir diyet, spor ya da zayıflama hareketleri diye bir öneri bulamazsınız. Zihinsel değişime neden olarak “ beden, beslenme, hareketsizlik, hareketlilik” hakkında inanılan bilgilerin zayıflamaya nasıl etki ettiğinin anlatıldığı Zayıflamada Son Söz kitabı, davranış alışkanlıklarını zihinsel olarak değiştirmenin yöntemlerini anlatmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Deniz Egece Kitapları

Zayıflamada Son Söz: Davranış Alışkanlıklarını Düzenler

Zayıflama ile ilgili kaleme alınan kitapların geneli, kişinin yeme-içmesiyle ilgilenir ya da spor yaparak zayıflama yöntemlerini sunar. Deniz Egece Zayıflamada Son Söz kitabı ise, davranış alışkanlıklarının düzenlenmesine yardımcı olur. Davranış alışkanlıklarının değişmesi ile bedene olan etkisinin anlatıldığı kitap, zaman kaybına neden olacak ya da kişide rahatsızlıklara neden olan yeme alışkanlıkları ve spor gibi yorucu rutinleri daha az yaparak daha zinde kalmanın yöntemlerini anlatmaktadır. Bu yönüyle diğer kitaplardan ayrılan Zayıflamada Son Söz okuyucularının birçoğu, kitap ile zayıfladıklarını ifade etmektedir.

Zayıflamada Son Söz: Zihni Yönlendirir

Aslında hastalığa ya da kilo almaya neden olan her şeyin temelinde zihin vardır. Kilo alma problemi olan kişilerin de zihinlerini ne şekilde yönetmeleri gerektiği hakkında fikirleri olursa, zayıflamayı çok daha kolay bir şekilde başarabilirler. Yazar Deniz Egece, tam da bu konuyu ele aldığı Zayıflamada Son Söz kitabında, beynin yapısı ve bilgi işlemcisini tanımlayarak kişinin farkındalık kazanmasına yardımcı olmaktadır. Yazara göre; “Soyut alan olan “ bilinç, bilinçaltı, üst bilinç ve dış bilincin ” yapılarını ve çalışma prensiplerini öğrenmesine ve anlamasına sebep olur. Bunları öğrenen kişi “ zihindeki bilgisini “ kontrol ederek yönetebilme yetisini kazanır. Zihnini yöneten kişi; bedenin şeklini, sağlığını ve yaşam kalitesini de yönetebilme yetisini kazanır.”

Zayıflamada Son Söz Konuları

Zayıflamada Son Söz kitabı, başında da belirttiğimiz gibi herhangi bir diyet önerisinde bulunmaz, diyet listesi vermez, spor ve egzersiz önermez. Tamamen zihinsel olarak zayıflama üzerine kaleme alınan kitapta, kişinin zayıflamasına yardımcı olabilecek konular ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Peki, Zayıflamada Son Söz Kitabı’nın konuları nelerdir?

 1. Davranış alışkanlıklarımı nasıl değişir? Bağımlıklarımdan nasıl kurtulabilirim?
 2. Dış, üst ve alt bilinç nedir? Bilinçaltı nedir? Zihin bedeni nasıl etkiler?
 3. Stok bilinci, beden ve gıdalarla olan zihnimin ilişkisini nasıl değiştirebilirim?
 4. Duygusal açlık ve duygularımı nasıl kontrol edebilirim?
 5. Kilonun kaynağı ve merkezi bilinçaltıdır, bilinçaltında hangi bilgileri değiştirmeliyim?
 6. Diyet beslenme takıntısına ve uzun vadede kilo alınmasına neden olan bir metodudur.
 7. Öz ve ego beslenme nedir? Zihinsel ve bedensel beslenme arasındaki farklar nelerdir?
 8. Durum, düşünce, duygu ve davranışların kilo alımındaki gücü ve etkileri nelerdir?
 9. Hangi kimliklerin kilo aldırır? Sarkmadan ve bölgesel olarak nasıl kilo veririm?
 10. Hiç bir gıda, ilaç, ot ya da hap yağları eritmez, o zaman nasıl zayıflarım?
 11. Her şeyi yedikleri halde, kilo almadan yaşayanların inandığı ve inanmadığı bilgiler nelerdir?

Zayıflamada Son Söz Kitabı Okuyucusuna Ne Kazandırır?

Kilo problemi olan kişiler, bir şekilde zayıflamayı başarsalar da kalıcı bir zayıflık yakalayamadıkları için çoğu zaman uyguladıkları ya da önerilen yöntemlerden şikayet ederler. Zayıflamada Son Söz kitabı ise tüm bunların aksine, kişinin kendi iradesini kullanarak ya da yöneterek zayıflama üzerindeki etkili sonuçlarını somut bir şekilde ortaya koyar. Okuyucusuna zayıflama konusunda birçok önemli bilgi sunulan kitap, zayıflamayı kalıcı olarak nasıl korunacağını da anlatmaktadır. Peki, Son Söz kitabı, okuyucusuna ne kazandırır?

 1. Kilo hakkındaki, yanıltıcı, yanlış ve yalan bilgilerden kurtulacaksınız
 2. Kilo hakkında bilimsel bilgiler ile kulaktan dolma bilgilerin farkına varacaksınız
 3. Kilo verme sürecinde “beyni” dikkate almaya başlayacaksınız
 4. Kitabı tekrar tekrar okuduğunuzda yaşamınız değişecek, bir daha eski siz olmayacaksınız
 5. Suçlama, bahane ve ötelemeleri bırakarak harekete geçeceksiniz
 6. Zihninizi tanıyacak ve onu yönetmeye başlayacaksınız
 7. Çevrenin etkileme gücü azalacak ve sizin çevreyi etkileme gücünüz artacak
 8. Duygularınızı tanıyarak onları yönetme ve yönlendirme becerinizi geliştireceksiniz
 9. Günlük davranış alışkanlıklarınız değişerek beden ve yaşamda değişimlere sebep olacaksınız
 10. Farkındalığınız artarak bilinç seviyeniz genişleyerek gelişecek

Zayıflamada Son Söz Okuyucu Yorumları

Trendyol: Harika bir kitap herkes okumalı (N** a**)

Trendyol: Kitap, çok başarılı özellikle bilinçaltına hükmetmek zayıflama konusundaki anlatım ve ikna edici gücü oldukça iyi. Uygulama için yine de kişinin ayrıca eğitim alması gerektiğine inanıyorum tek başına kitabı okumakla ilerlemek başlangıç seviyende zor olabilir ancak yazarı çok beğendiğimi belirtmek isterim. (S** A**)

Trendyol: Kesinlikle okunmalı. Arkadaşımın tavsiyesi ile aldım. İyi ki almışım, paketleme çok özenliydi kitapta hiçbir hasar yoktu. Teşekkürler. (a** e**)

Zayıflamada Son Söz Sipariş

Okuyucu yorumlarında da olumlu dönüş alan Zayıflamada Son Söz kitabını sipariş vermek ve hızlı kargo ile kısa sürede elinizin altında bulmak için tıklayın.

Pazaryerlerinden Sipariş Vermek İçin Tıklayın
N11  Trendyol  Hepsiburada 

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.