Kitap

Deniz Egece Kitapları: Zayıflamada Son Söz, Değişim Süreci ve Beslenme

Neuroscience dallarında Nöro Natürel Beden Uzmanı olan Deniz Egece, Avrupa’da yaygın olan bilinçaltına subliminal oto-telkin kodlama yoluyla zayıflama metodunu Türkiye’de yaygınlaştırarak kilo vermede etkili değişimlere girilmesini sağlamıştır. Zayıflamada Son Söz, Zayıflamada Değişim Süreci ve Zayıflamada Beslenme kitapları ile sağlıklı zayıflamak isteyenlere rehberlik eden Deniz Egece’nin yakın zamanda dördüncü kitabı da çıkacak. 

Zihinsel antremanlarla zayıflanabileceği söyleyen Bilinçaltı Uzmanı Deniz Egece, aşırı kilolarından muzdarip olan kişilere ilham kaynağı oluyor. Tek beynimizin şişman olduğunu vurgulayan Egece, bilinçaltı değiştirerek aşırı kilolarından şikayetçi olan kişilerin zayıflamasına yardımcı olmuştur.

Deniz Egece Kimdir?

Deniz Egece Kimdir

Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika’da Nörobilim alanında yetkin kişilerden özel eğitimler alan Deniz Egece, bilinçaltını tamamen değiştirerek kilo sorununu ortadan kaldırabileceği vurgulamıştır. Bu konuyla ilgili aldığı eğitimlerden bazıları; Yoga Teraphy, Kontaplasyon, Pilates, NLP, Hipnoz, Oto-hipnoz, Beslenme bozuklukları, Kuantum fiziği, Fotografik hafıza, Bilişsel terapi, Ayurveda, Reiki, Feng shui, Biyoenerji ve Nöroplastitsite, Epigenetizim ve Mentalizim NYFA’de bilinçaltını etkileyen Subliminal ses ve ışık teknolojisi eğitimleridir.

Kilo almanın nedenleri arasında alışkanlıkların yattığını ve zihnimizde yer alan bu alışkanlıkları farklı metotlar uygulayarak değiştirildiği takdirde zayıflanabileceğinden bahsetmiştir. Bu yöntemleri ilk olarak kendi üzerinde uygulayan Deniz Egece, 40 kilo vererek kilo sorunundan tamamen kurtulmuştur. Bilinçaltını kullanarak zayıflamanın mümkün olduğunu kanıtlayarak,  “ Eğitimle Kalıcı Kilo” ve “Eğitimle Kendi Kendine Kalıcı Tedavi ”gibi yöntemleri geliştirmeye başlamıştır. Dünya çapında saygın bir yer edinerek, Uluslararası gazete, dergi ve televizyon programlarına ve haberlere konuk olarak katıldı. Ayrıca birçok ülkenin üniversitelerinde ve okullarında seminerler verdi.

Deniz Egece Kitapları

Zayıflama konusundaki engin bilgilerini kitaplaştırarak, kilolarıyla başı dertte olan kişilere ilham olan Deniz Egece, günümüzde kitapları yok satmaya başlamıştır. Beslenme, diyet, sağlık, beslenme& spor gibi alanlarda eserler yazmıştır. Zayıflamada Beslenme, Zayıflamada Değişim Süresi, Zayıflamada Son Söz olarak yayınlanmış üç kitabı vardır. Aldığımız haberlere göre çok yakında yeni bir kitap daha çıkartacak olan Deniz Egece, şu sıralar okuyucularına yeni kitabını sunma hazırlıkları içerisindedir.

1- Zayıflamada Son Söz

Zayıflamada Değişim Süreci

Deniz Egece’nin Zayıflamada Değişim Süreci adlı kitabı ilk kitabı yazdığı eserler arasında ilk kitabıdır. Bu kitabını yazarken uzun emekler ve uğraşlar verdiğinin altını çizen Egece, yaklaşık 10 sene öncesine kadar kilolarından şikâyetçi olduğundan söz eder. Bu sorunun mutlak bir çözüm yolu arayışı içerisine giren yazar, 40 kilo vererek yeni bir hayata adım attığını söyler. Hayatında yeni bir başlangıç yaparak kilo vermek konusunda birçok eğitim aldığını ve daha çok öğrenmek adına hızlı okuma  teknikleri eğitimine başvurmuştur. Kilo sorununu çözmek adına ömrünün 60 bin saatten fazlasını harcayan yazar 40 ülkede farklı ırk ve kültürden farklı kilolardaki insanlarla konuştuğunun altını çizer.

Geldiği noktayı şu sözleriyle ifade eden Deniz Egece “ Bugüne kadar farkındalık kazanabilmek için birçok bilimle ilgilendim ama öğrenmem gereken ilk bilim kendimi bilmekmiş. Evrende var olan tüm bilimler, kendimi bildiğimde bana hizmet etmeye başlar” diyerek inancın gücünün altını çizmiştir. Kişi kendine ne kadar erken keşfederse zayıflamada değim sürecine girilebileceğinden söz eder.

 Zayıflamada Son Söz İçindekiler

1.Deniz Egece Kimdir? – 5

2.Şükran ve Teşekkürler – 7

3.Önsöz – 11

4.Kendi Kendine Tedavi – 17

5.Enerji – 47

6.Bilinç – 69

7.Öz Ego – 87

8.Zihin ve Beden – 105

9.4D- Durum – 141

10.4D – Düşünce – 155

11.4D – Duygular – 209

12.4D – Davranışlar – 239

13. Değişim- 261

14.3DD Farkındalık – 295

15.3DD Özgürleşmek – 311

16.3DD Kodlama – 331

17.Egece Beslenme Metodu – 361

  1. Son Söz – 369

2- Zayıflamada Değişim Süreci

Zayıflamada Son Söz

Deniz Egece’nin kaleminde Zayıflamada Değişim Süreci adlı eseri kilo sorunu olan kişilerin değişim sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair detaylıca bilgilere yer verdiği kitabıdır. Bu kitabı yazmaya karar vermesindeki temel etkenin ideal bedene nasıl ulaşılması gerektiğine dair yanıtsız sorulara çözüm sunmak olduğudur.  Kilo vermek uzun ve yorucu bir süreç olduğundan bahseden Uzman Doktor Deniz Egece, kilo alarak zamanla bedeninin başkalaştırıldığının altını çizer.

Genel olarak bakıldığında kişi bedenini şişmanlatmaya başladığında, ideal bedenini fazla kilolarla kaplayarak, bedeninin doğal formunu bozduğunu söyler. Bu durumu bedenine yapılmış olan bir başkaldırı olarak nitelendiren yazar, fazla kilolarla bedenini yabancılaştırdığını, özü olan ideal bedenin halen durduğunu söyler. Bu noktadan sonra da “Değişim Süreci” devreye girer. Yazarın, değişim süresinden kastı sadece diyet yaparak ya da spor salonlarında kilo vermenin dışında kilo vermede ilk olarak gidilmesi gereken yolun zihin olduğudur. Kişi kendine inandığı takdirde içindeki ideal bedenin ortaya çıkabileceğine değinir. Kitabın önsözünde “Zamanla fazladan kilo alarak bedenini şişmanlattın, doğal ve ideal olan bedeni fazla kilolarla kaplayarak, bedenine başkaldırdın. Aslında fazla kilolarınla yabancılaştırdığın bu bedenin içinde özün olan ideal bedenin halen duruyor ve senin değişmeni bekliyor.” yer alan sözünde kilo alarak özündeki ideal bedeni kendi küstürdüğünü ve kişinin değişmesini beklediğini vurgulamıştır.

Son olarak yazar “Değişim Süreci” adlı kitabını kilolarından şikâyetçi olan kişilerin nasıl bir bilinçaltına sahip olması gerektiğini detaylıca anlatır. Kitap toplam 16 Bölümden oluşur ve her bölümde zihinsel süreç hakkında önemli bilgiler verir.

Zayıflamada Değişim Süreci İçindekiler

1.İlgi Yasası- 11

2.Değişim- 45

3.Zaman – 113

4.Planlamak – 135

5.Etkileşim – 159

6.Engeller – 205

7.Odaklanmak – 243

8.Motivasyon  – 265

9.Adaptasyon Süreci – 299

10.Deniz Egece Metodu – 309

11.3 Aylık Bilinç Egzersiz Planı – 317

12.3 Aylık Fiziksel Egzersiz Planı – 325

13.Kitapların Hakkında – 331

14.Deniz Egece Kimdir? – 339

  1. Evrendeki Eşsiz Okuruma – 343

16.Taahütname – 347

Unutmayın! Değişim bir yolculuktur, değişmek isteyen sensin! Eğer kilo vermek ve hayalindeki ideal vücut ölçüsüne ulaşmak istiyorsanız bu %100 mümkündür.  Sizde bu değişim yolculuğuna çıkmak istiyorsanız, Deniz Egece’nin muhteşem eseri olan Zayıflamada Değişim Süreci adlı eserini tavsiye ediyorum.

3- Zayıflamada Beslenme

Zayıflamada Beslenme

Deniz Egece’nin 2020 yılının Mart ayında yayınladığı Zayıflamada Beslenme adlı kitabı, beslenme ve kilo verme konusunda alışılagelmiş tüm tavsiyeleri geride bırakarak kişiye farklı bir bakış açısı kazandırıyor. İlk olarak zihni daha sonra bedeni besleyen kitap, günlük hayattaki ritüelleri değiştirerek, kilo vermede nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında okuyucuya doğru yaklaşımlar sunuyor.  Yazar kitabı yazmaya başladığı sıralarda yoğun bir kilo verme sürecinde olduğunu  ve diyeti bıraktığında  kısa sürede verdiği kilolardan fazlasını aldığından bahsetmiştir. Daha sonra hiç diyet yapmadan Zayıflamada Beslenme adlı kitabı yayına hazırladığı süreçte, diyet yapmadan, doğru egzersiz yöntemiyle ve bedenini zorlamadan kısa bir sürede 13 kilo verdiğini söylemiştir.

Kitabının öneminden bahseden yazar, okuyucularına “ hayatınızda yapacağınız ufacık değişimlerin çok büyük sonuçlara ulaşacağından emin olun. Kendi adıma aldığım sonuca hala inanamıyor olsam da bundan sonra tekrar kilo almayacağımdan da eminim” diyerek kilo vermenin etkili yollarından bahsetmiştir.

Zayıflamada Beslenme İçindekiler Bölümü

1.İki Şükran Bir Sevgiler Sunuyorum – 9

2.Önsözüm – 13

3.1.Bölüm: Şişmanlık ve Obezitelik – 17

4.2.Bölüm: Stok ve Kilo – 17

5.3.Bölüm: Beslenmek – 131

6.4.Bölüm: Gıdalar – 194

7.5.Bölüm: Beslenme ve Alışkanlıkları – 245

8.6.Bölüm: Deniz Egece Metodu – 299

9.7.Bölüm: Son Sözüm – 309

10.Kitaplarım Hakkında – 315

11.Deniz Egece Kimdir? – 25

Deniz Egece’nin kilo verme sürecinin çok basit bir mantığı ve matematiği olduğunu ve değişim sürecinde alınan kararların çok önemli olduğundan söz etmiştir. Sizde kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve hangi yolu denediyseniz bir türlü zayıflayamadıysanız, Nöro Natürel Beden Uzmanı olan Deniz Egece’nin kaleminden Zayıflamada Beslenme adlı kitabını satın alarak farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Son olarak Deniz Egece’nin diğer yazarlardan ayıran yönünden bahsetmem gerek. Dikkat ettiyseniz tüm zayıflama kitaplarında yazarlar nasıl zayıflanması gerektiği hakkında neleri yiyip nelerden uzak durmanız gerektiğinden bahseder. Tam bu noktada Deniz Egece farkını ortaya koyar. Yazar, bu tarz zayıflama kitaplarına atıfta bulunarak, uyguladıkları bu yöntemin bilinçaltına işlenerek daha çok kilo alındığına işaret eder. Bu nedenle kişinin ilk olarak yapması gereken şey her şeyin zihinde başladığını ve orayı ikna edersek, sorunsuz bir şekilde kilo verilebileceğinden söz eder. Sizde kilolarınızdan şikâyet ediyorsanız ve hayalinizdeki ideal bedene ulaşmak istiyorsanız Deniz Egece’nin kitaplarını okumanızı tavsiye ediyorum.

Deniz Egece Zayıflamada Son Söz Kitap Alıntıları 

Dünyada Deniz Egecinin kitaplarını okuyarak zayıflayan milyonlar insan vardır. Tüm kitaplarında en önemli ortak nokta zayıflama sürecinin diğer uzmanlardan farklı olarak bilince yer vermesidir. Her şey beyinde başlar ve beyinde biteceğini vurgulan kitap, zayıflama konusunda beyni ikna etmenin yöntemlerini arar.

? “İnsanı gördüklerinden ibaret sayma, göremediklerinde ara. İçidir hakikatin resmi, dışı sadece bir Zayıflamada Değişim Sürecimanzara!”.

? Bazıları cerrahım diyerek mucize olan midene kelepçe takarlar, oysa benim bildiğim kelepçe suçluya takılır, sevgiyi ve takdiri hak eden bedene değil!.

? Dünyada bir insan bile zayıflayabiliyorsa, sen de zayıflayabilirsin. Dünyada ideal bedende yaşayan insanlar varsa, sen de ideal bedende yaşayabilirsin. Bunun kaderle hiç bir ilişkisi yoktur.

? İdeal bədən ölçüsü, gündəmində kilonun yer almadığı bir bedene sahip olmak demektir.

? Geçmişime baktığımda hayatın beni bugünler için hazırladığını görüyorum. Geçmişte ve şu an yaşadığım tüm olumsuz deneyimlerim gelecekte bana fayda sağlayacaktı.

? Dünyaya geldikten sonra zihnin önüne yapılması gerekenler listesi konur:okula gideceksin, üniversite bitecek, askere gideceksin, işe gireceksin, ev alacaksın, araba alacaksın, evleneceksin, çocuk yapacaksın, emekli olduğunda hayatın keyfini çıkartıp mutlu olacaksın ve artık ölebilirsin. Liste bu ve maalesef gerçek. Zihin mutlu olabilmek için adım adım listeyi takip eder. Listeden dışarı çıkarsa, toplum onu dışlar, “serseri, uçuyor, başarısız, asi, hayalperest, biliyorduk adam olmaz”, gibi yaftalar yapıştırır.Bir de toplumun kültürü, adeti, ve töreleri vardır, herkesi memnun etmek için ha bire çaba harcar;kimse kırılmasın, yanlış anlamasın diye uğraşır.

? Beden doğal besinler ister ve bunlarla doyar. Eğer senin canın o anda endüstriyel besinler çekiyorsa, bu zihinsel bir durumdur. Sen, o ürünlerini daha önce birlikte tükettiğin ebeveyn, sevgilin ya da arkadaşlarınla olan ilişkine özlem duymaktasın.

Deniz Egece Kitap Siparişi

Deniz Egece Zayıflamada Son Söz Satın AL (HEPSİBURADA.COM)

Deniz Egece Zayıflamada Değişim Süreci Satın AL (HEPSİBURADA.COM)

Deniz Egece Zayıflamada Beslenme Satın AL (HEPSİBURADA.COM)

Deniz Egece Zayıflamada Değişim Süreci Satın Al  (TRENDYOL.COM)

Deniz Egece Zayıflamada Beslenme Satın AL ( TRENDYOL.COM)

Zayıflamada Son Söz ( TRENDYOL.COM)

Sık Sorulan Sorular

Zayıflamada Değişim Süreci Adlı Kitabın Yazarı Kimdir?

Zayıflamada Değişim Süreci adlı kitabın yazarı Neuroscience dallarında Nöro Natürel Beden Uzmanı olan Deniz Egece'dir.

Zayıflamada Değişim Süreci Kaç Sayfadır?

Zayıflamada Değişim Süreci kitabı 374 sayfadır.

Zayıflamada Değişim Süreci Hangi Yayındır?

Zayıflamada Değişim Süreci adlı kitap Egece yayınevinden çıkmıştır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu