kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gateio P2P Ticareti Nedir, Nasıl Kullanılır?

Gateio P2P, %0 komisyon ücreti ile eşler arası coin alım satımı platformudur.

Gateio P2P Ticareti Nedir, Nasıl Kullanılır?
15.11.2022
396
A+
A-

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsaları arasında yer alan Gate.io, P2P ticareti özelliği ile kullanıcıların %0 işlem ücreti ile kripto alımını sağlıyor.

Gateio P2P Ticareti Nasıl Yapılır?

Kripto para borsaları arasında bilinirlik kazanan ve sunduğu özellikleri ile her geçen gün daha fazla kullanıcı kitlesine ulaşan Gateio P2P ticareti yapmak son derece basittir. Aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde işlem yaparak finansal özgürlüğün zirvesine çıkabilirsiniz.

İşte adım adım Gateio P2P ticareti…

Gateio P2P
Gate.io P2P uygulamasına giriş
 • Açılan sayfada “Şimdi Başvur” butonuna tıklayın.
 • Yeni açılacak sayfada verilen formu doldurun.
Gate.io p2p
Gate.io P2P başvuru Formu
 • Yukarıdaki forumu doğru şekilde doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayın.

Gateio P2P ticareti için başvurunuz tamamlandıktan sonra, sistem üzerinden diğer kullanıcılara coin satabilirsiniz.

Gateio P2P Coin Nasıl Alınır?

Gate.ioda P2P ticareti ile coin satışı yapabildiğiniz gibi platformu kullanarak coin alımı da gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları takip ederek finansal özgürlüğünüzü elinizde tutarak P2P ticareti ile coin satın almaya başlayabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Gate.io P2P alım sayfasına ulaşmak için tıklayın
 • Satın almak istediğiniz tutarı girin, ödeme yöntemini seçin ve “Al” butonuna tıklayın.
 • Bilgileri kontrol edin, her şey doğru ise alım emrini verin.
Gate io P2P alım
 • Emri vermek için Gate.io fon şifrenizi girin. Fon şifresi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.
Gate.io p2p alım
 • Emriniz eşleşirse, ayrıntıları kontrol etmek için P2P alım satım bölümündeki “Aktif Emirlerim” bölümüne gidebilirsiniz.
Gate io p2p alım
 • Satın aldığınız coin için 30 dakika içerisinde ödeme yapmalısınız. Ödeme yaptıysanız “Ödedim” butonuna tıklayın.
Gate.io p2p
 • Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra işleminiz tamamlanmıştır. Bundan sonra Satıcının size kripto tokenlerini vermesini bekleyin.
 • Satıcı “Ödemeyi Aldım”a tıkladıktan sonra kripto tokenleri size verilecektir. Kripto bakiyenizin arttığını görebilirsiniz. İşlem durumu “Bitti” olarak görülecektir.

P2P Ticareti Nedir?

P2P ticareti (Peer to Peer), iki veya daha fazla istemci arasında veri akışını sağlamaktır. Kriptoda P2P ticareti, kullanıcıların platformdan bağımsız olarak kendi aralarında kripto alım-satımı yapmasına denir. Global bazı borsalarda sunulan bu özellik, Gate.io’da %0 komisyon ücreti ile sunulmaktadır.

Gate.io P2P platformu 0 işlem ücretine sahiptir, böylece diğer kullanıcılarla doğrudan kripto para birimini daha hızlı ve kolay bir şekilde alıp satabilirsiniz!

Hızla gelişmeye devam eden ve Türkiye piyasasında emin adımlarla ilerlemeye devam eden Gateio borsası, Türkiye’de P2P ticaretini destekliyor ve P2P traderlarını işe almaya başlıyor.

Kullanıcılara daha fazla özgürlük sağlayan P2P ticaretinde, kullanıcı istediği bir coini, istediği fiyattan ve belirlediği bir coin ile satışa sunabilir. Bu sayede, platforma herhangi bir komisyon ücreti ödemeden, ikililer arasında ticaret yapmış olunur.

Dijital eşler arası bir ağda, her kullanıcı kendi başına ağın sahibi veya ortağı konumundadır. Bu ağda, her türlü bilgi veya dosya paylaşımı yapılabilir. Kripto paralarda P2P ticareti ise merkezi bir bankacılık otoritesi tarafından oluşturulamayan paraların değişimini ifade etmeye denir.

Örneğin, elinizdeki Bitcoin varlığını, başka bir kullanıcıya USDT cinsinden veya belirlediğiniz başka bir coin cinsinden belirlediğiniz fiyat üzerinden veya IBAN numaranıza itibari para birimi transfer edilmesi karşılığında satarsınız. Eğer kullanıcı bunu kabul ederse, iki taraf arasında bir sözleşme imzalanır ve işlem gerçekleştirilir.

Neden P2P?

Kripto paraların ortaya çıkışının asıl amacı, finansal özgürlüğü sağlamaktı. Nitekim Bitcoin’in çıkış nedeni de buydu. Oluşturulan merkeziyetsiz finans (DeFi) de bunun bir parçasıdır.

Borsa platformlarında oluşturulan P2P ticareti de aslında finansal özgürlüğün bir parçasıdır. Çünkü bu ticaret tipinde, ne borsa ne de başka bir üçüncü taraf, ikili anlaşmalara müdahale edemez.

Gate.io P2P ticaretinin diğer borsalara kıyaslandığında önemli farklarının olduğunu görebiliyoruz. Özellikle de %0 komisyon ile işlem yapılması, kullanıcıların finansal alanda kendilerini daha fazla özgür hissetmelerini sağlar.

Gateio P2P Ticareti Güvenilir mi?

Gateio P2P ticareti, platform tarafından kullanıcılara sunulmuş bir hizmettir. Güvenlik, elbette platform tarafından sağlanmaktadır. Ancak kullanıcının alım ya da satım yaparken dikkat etmelidir. Bilgilerin doğru olduğuna, ikili arasında istenen coin, fiyat gibi ayrıntıların doğru olduğuna dikkat edilmelidir.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde işlem yaparak son derece güvenilir bir şekilde platformu kullanabilir, finansan özgürlüğünüzü elinize alabilirsiniz.

SSS

P2P Nedir?

Peer to peer (P2P), eşler arası herhangi bir merkezi otoriter olmadan veri akışının sağlanmasıdır. Kripto P2P, iki kullanıcı arasında gerçekleştirilen ve platformun belirlediği fiyat ya da seviyeden bağımsız olarak alım-satım yapılmasıdır.

P2P borsası ne demek?

P2P borsası, bir alıcı ve bir satıcı arasında coin alım-satımının gerçekleştirilmesi hizmetidir. Gate.io P2P ticareti ile %0 komisyon ayrıcalığı sunmaktadır.

P2P yasak mı?

P2P ticareti için herhangi bir yasaklama söz konusu değildir. Fakat kara para aklama, terörü finanse etme gibi suçların işlenmesi amacı ile P2P ticaretinin yapılması yasaktır ve tespit edilen kullanıcılar hakkında hukuki işlem başlatılır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.