ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Dizileri 2021

IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Dizileri 2021
14.10.2021
183
A+
A-

IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasından birini seçerek ailece keyifli vakitler geçirmek istiyorsanız buyurun detaya…

En kaliteli dizi izlemenin tek adresi olan Netflix ile her türü yerli ve yabancı dizi izleyebileceğiniz dünya çapındaki bir fil ve dizi kanalıdır. Gün geçmiyor ki Netflix ailesine yeni bir yabancı ve yerli dizi katılmasın. Sadece bunlarla sınırlı kalmayıp, Pek çok eski dizi ve filmleri de tekrar tekrar bu platformda izleme şansına sahipsiniz.

IMDb Puanı Yüksek 22 En İyi Netflix Dizileri 2021

En İyi Netflix Dizileri

IMBD listelerini her seferde alt üst etmeyi başaran Netflix, ailesi günden güne büyümeyi sürdürmektedir. Yüzlerde bilim-kurgu, komedi, macera, aksiyon tarzı dizi ve filmlerin yabancı ve yerlilerinin her türlüsünü dilediğiniz zaman bu adreste izleme şansına sahipsiniz. Evde televizyondaki program ve dizileri izlemekten sıkıldıysanız buyurun size 2021’in en iyi dizi ve film önerileri…

1- Breaking Bad (IMDb: 9,5)

IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Breaking Bad, Beş sezon ekranlarda olmayı başarabilen en iyi Netflix dizilerinden biri olan 1. Breaking Bad ’in ana konusu, 50 yaşlarında olan Walter White adlı bir kimya öğretmeninin etrafında dönüyor.

Maddi sıkıntılar içinde bulunan Walter White, ailesinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için New Mexico’nun uyuşturucu işlerine karışan hayatını ele alıyor. Başrollerinde Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul oynamaktadır.

2- Our Planet (IMDb: 9,3)

Doğa ve hayvan belgeseli sevenlerine hitap eden, sıra dışı 8 bölümlük bir dizidir. Sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yönettiği kısa sürelik bir belgesel serisidir. Her bölüm için ortalama olarak 50 dakika izleyebileceğiniz. Bir dizi belgeselidir.

Ana teması doğa ve güzellikleri olarak görülse de, insanoğlunun doğaya vermiş olduğu zararlardan da bahsetmektedir. IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri yer alan bu diziyi de izleme listenize eklemenizi öneririz.

3- The Last Dance (IMDb: 9,3)

Ailece izleyebileceğiniz IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan ve basketbol izlemekten keyif alanlar için oldukça heyecan verici olan The Last Dance’nin başrolünü Efsanevi basketbolcu Michael Jordan ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü basketbol yıldızının forma giydiği Chicago Bulls basketbol takımının 1997-98 sezonundan yayınlanmış basketbol maçları da ayrıca diziye ayrı bir heyecan ve renk katmıştır.

Dance Michael Jordan’ın hayatını konu alan diziyi büyük küçük herkesin izleyebileceği bir aile dizisidir. Mini bir dizi oluşundan dolayı, vakti olan herkesin bir gün içinde izleyebileceği bir dizidir.

4- Avatar: Son Hava Bükücü (IMDb: 9,3)

Emmy Ödülüne sahip olan Japon animesinin ABD versiyonu olan Avatar, Netflix’te sevilen en iyi dizilerden bir tanesidir. Son hava bükücü olan dizi sadece 3 sezonluk sürmüştür.

Ana konusu Avatar Aang ve arkadaşlarının, dünyada acımasızca hüküm sürdüren ve sürdürmeye niyeti olan, ateş kralından kurtarmak için mücadele vermektedirler. Ailecek izlenecek IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Avatar: son hava bükücünün her bir bölümü ortalama 23 dakika sürmektedir.

5- Rick And Morty (IMDb: 9,2)

Netflix’te ailece bir komedi dizisi izlemek istiyorsanız 5. Rick And Morty ile keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Çılgın bir bilim adamı olan bir dede ve torununun maceralarını konu alır. Muhteşem ikilinin galaksiler ve boyutlar arası sıra dışı maceralarını izlerken büyük bir keyif duyacaksınız.

4 sezonluk süren Rick And Morty, tam bir Netflix aile dizisi diyebileceğiniz komedi- macera dizisidir. Her bir bölümü ortalama 22 dakika sürmektedir. Ailece oturup bir arada izleyebileceğiniz IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu diziyi de listenize eklemenizi öneririz.

6- Sherlock (IMDb: 9,1)

Kitaplarıyla duymaya alışkın olduğunuz Sherlock,  Sir Arthur Conan Doyle’ın 1850’li yıllarda yazılan dedektif Sherlock Holmes, televizyonlarda mini bölümler şeklinde uyarlanarak karşınıza çıkacaktır. Sherlock Holmes, ev arkadaşı Doktor Watson’unun etrafında gelişen sıra dışı olaylar serisini izlerken büyük bir heyecan ve aksiyon duyacaksınız.

Sherlock Holmes’in kendine has zekâsıyla olayları çözümlerken hayranlık duymaktan kendinizi alamayacaksınız. Ailece izleyebileceğiniz dedektif Sherlock Holmes maceraları, günümüz İngiltere Londra’sında geçmektedir. Efsanevi dizi toplamda 4 sezon ve 12 bölümden oluşmaktadır. Dizinin başrollerinde bulunan Sherlock rolüyle Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch, Dr. Watson rolünde ise Emmy ödüllü Martin Freeman var. Aile izleyebileceğiniz en iyi Netflix dizilerinden biridir.

7- House Of Cards (IMDb: 8,8)

Dramatik film izlemekten keyif alıyorsanız Netflix te yayınlanan en iyi yabancı dizilerden biri olan 13. House Of Cards ailece izlenebilecek bir dizidir.  Konusunu çeşitli oyunlarla ABD kongre üyeliğinden en üst makama yükselen Francis Underwood’un hayatı konu alıyor.

Kevin Spacey ve Robin Wright’ın başrolünü paylaştıkları dizi de heyecan dolu dakikalara şahit olacaksınız. İlerleyen sezondaki bölümlerde dizide bulunmayan Kevin Spacey’i görülmemektedir. Hakkındaki taciz suçlamalarından dolayı diziden çıkarıldığı iddia edilmektedir. Dizi 6 sezon çekilmiştir. Her bölüm ortalama 50 dakika sürmektedir. Dramatik film sevenler için önerilebilecek IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu diziyi de listenize ekleyin.

8- Better Call Saul (IMDb: 8,7)

Dramatik film izlemekten keyif alıyorsanız en iyi yabancı dizilerden biri de olan Better Call Saul’ da bunlardan bir tanesidir. New Mexico, Saul goodman’ın hayatı etrafında şekillenen dizi Albuquerque’deki hukuk bürosunu kurmadan önceki davalarını ele almaktadır.

Jimmy McGill’i canlandıran Bob Odenkirk üstün performansı sayesinden seyirciyi kendine hayran bırakmıştır. Usta oyuncunun gerçeklikten hiçte uzak olmayan gerçekçi rolünü başarıyla sergilemiştir. Diziyi de bu denli değerli kılanda oyucunun gerçek bir karaktermiş gibi oynamasıdır. 5 sezonluk devam eden dizinin her bir bölümü ortalama 45 dakika sürmektedir.

9- Bojack Horseman (IMDb: 8,7)

Ailecek komedi bir film izlemek istiyorsanız en iyi komedi güldürü dizilerinden sadece biri olan Bojack Horseman ile her saniye gülmeye hazır olun. Animasyonlu komedi dizisinin ana karakteri olan Bojack’in depresyonun eşiğindeki bir atın hikâyesini konu edinmektedir.

Varoluşa yönelik felsefi ilişkileri konu edinen dizi 1990’lardaki sitcomla üne kavuşmuş bir atın bakış açısıyla bakmaktadır. Toplam 6 sezonluk süren dizinin her bir bölümü 25 dakika sürmektedir. Keyifle izleyebileceğiniz IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan Bojack Horseman, güzel zaman geçirmeniz için önerilebilecek diziler arasında yer alıyor.

10- Dark (IMDb: 8,7)

Karmaşık ağlar silsilesinde cereyan eden bir kentin 33 senede bir kendini tekrar eden Winden şehrinde yaşayan sakinlerin, 3 farklı zaman diliminde yaşadıkları olayları konu edinmiştir.

Tamamen alman yapımı olan dizinin bilim kurgu ve gizem dolu sahneleri seyirciyi büyük bir şaşkınlığa düşürmektedir. 4 sezonluk bir dizi olan Dark’ın, her biri bölümü ortalama 55 dakika sürmektedir. Ailece izlenebilecek bir bilim kurgu yancı dizidir.

11- The Crown (IMDb: 8,7)

En pahalı ve en merak edici dizilerden biri olan The Crown, konusunu birleşik krallığın en tahta en uzun süre kalan hükümdarını yani kraliçeyi konu edinmişidir. Kraliçe ll. Elizabeth’in İngiliz monarşi isteminde, kapıların ardında görünmeyen hayatları ele almaktadır.

ll. Elizabeth gençlik yıllarında canlandırdığı isim Claiew Foy, orta yaş dönemini canlandıran isim Olivia Colman olurken yaşlılık dönemini canlandıran isim ise Imelda staunton olmaktadır 4 sezonluk bir yayın hayatı bulunan dizinin her bir bölümü 60 dakika sürmektedir.

12- Anne With An E (IMDb: 8,7)

Çocuk edebiyatında duyduğumuz Anne With an E, Lucy Maud Montgomery’nin Yeşilin Kızı Anne’den esinlenerek konu edinilen bir televizyon dizisidir. Ana karakter olan anne, anne ve babasını erken yaşta kaybeden bir kız çocuğudur. İçinde hep olaylara güzel taraftan bakabilen sevgi dolu bir kız çocuğudur anne.

İzleyenlerin aklına polyana gelecektir. Küçük kız Anne’nin Shirley’deki yaşamını konu edinmiştir. Ailece izlenebilecek dizilerden biri olan anne, toplam 3 sezondan oluşmaktadır. He bir bölümde 60 dakika sürmektedir.

13- The Queen’s Gambit (IMDb: 8,6)

The Queen’s Gambit romanından uyarlanarak ekranlara yansıtılmış bir dram dizisidir. Büyük bir yankı uyandırmayı başarmış Mini Dizinin en İyi Kadın Oyuncu dallarında Altın Küre kazanmasında ayrıca diziyi daha cazip hale getirmiştir.

Anya Taylor-Joy’un Beth Harmon, kimsesiz ve genç bir satranç ustasının başarı dolu hikâyesini konu edinen bir dizidir. Öyle ki diziden esinlenen izleyicileri santraca yöneltmiştir. Dizinin toplam 7 bölümü bulunmaktadır. IDMb puanı yüksek en iyi Netflix dizileri arasında yer alan bu diziyi de mutlaka izlemenizi öneririz.

14- Vikings (IMDb: 8,6)

Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan Vikings, tarihi bir konu perspektifinde drama türünde bir televizyon dizisi olarak ekranlarda yer almıştır. Vikings dizisi,  cesur bir savaşçı olan Ragnar Lothbrok ve ailesinin yaşam öyküsünü ele almıştır.

Vikingler ‘in tarihsel varlıkları boyunca, kültürünü, yaşayış tarzlarını, olağan üstü ve efsanelerini, tarihsel veriler ışığında konu edinmiştir. Dizi.  7 sezonluk devam eden dizinin her bir bölümü 45 dakika sürmektedir.

15- Mindhunter (IMDb: 8,6)

İki FBI ajanının sorgulama teknikleriyle suçlularla yapmış oldukları mülakatları konu edinmiş bir dizidir. Cinayetlerin çözümlemeleri için çeşitli analiz ve tekniklerle gün ışığına nasıl çıkarıldıklarını dizide yansımıştır. 1970 yıllarında geliştirilen bu taktikler pek çok olayın çözümlenmesinde yardımcı oluyor. Yapımcılığını David Fincher’ın yapmış olduğu Mindhunter dizisini ailece izleyebileceğiniz bir dizidir.

16- Love, Death & Robots (IMDb: 8,6)

David Fincher’ın yapımcılığını üstlendiği Love, Death & Robots bilim kurgu ve fantastik üzerine geliştirilen ayrıca dramdan komediye geçiş sağlayan etkileyici bir dizidir. Ayrıca dizinin içinde robotlarında bulunduğu antoloji dizisi ailece izlenebilecek bir dizi olma özelliğine de sahiptir.

17- When They See Us (IMDb: 9,0)

Gerçek yaşamdan alıntı yapılarak diziye aktarılan When They See Us, Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan beş gencin hayat hikâyesini mini bir dizi şeklinde ekranlara yansıtmıştır. Olay 1989 yılında gerçekleşmiştir.

Cinsel saldırı olayıyla hiçbir bağlantısı olmayan gençlerin, suçsuz yere maruz kaldıkları ırkçılıktan sonra haksız yere cezaevine gönderilmelerini konu edinmiştir. Gerçeklerin gün yüzüne çıkması yılları buluyor. Her biri bölüm bir saat 10 dakikayı buluyor.

18- Friends (IMDb: 8,9)

1994 yılından yayın hayatına giren Friends, 2004 yılında final yapmıştır. Netflix’te yayınlanmaya başlandığından beri en çok izlenen yabancı dizilerden biri olmuştur. Heyecan dolu dizi o dönemin New York’unu yansıtmıştır. Başrollerini Phoebe, Rachel, Monica, Ross, Joey ve Chandler’ın paylaştığı dizi heyecan dolu maceraları konu alıyor.

19- Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8,8)

Yabancı polisiye dizi izlemek isteyenler için heyecan dolu sahnelerin çekildiği, efsanevi dizi olan Narcos ve Narcos Mexico Netflix’te yayınlanan en kaliteli dizilerden bir tanedir. Narcos, ilk iki sezonunda, Kolombiya’nın ünlü uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hayatını konu edinmiştir.

Escobar’ın ilerleyen zamanlarda ve ABD ajanlarınca yakalanmasına, üçüncü sezonda ise, tamamen Kolombiya’nın diğer uyuşturucu baronlarının yaşamlarına odaklanan heyecan verici bir dizidir. Ailecek izlemekten keyif duyacağınız gerçek bir yaşamsal polisiye dizisidir. Her bölümün 45 dakikalık bir izleme süresi vardır.

20- Peaky Blinders (IMDb: 8,8)

Gerek senaryosuyla gerekse oyuncularıyla harika bir dramatik filmdir. Netflix’te yayınlanan en kaliteli yabancı filmlerden sadece bir tanesidir. Filim konusunu 1890-1900’ların başında sokak çetelerinin hâkimiyet sürdüğü ve İngiliz devleti içinde nasıl yükseldiğini konu edinmiş gerçek bir hikâyeden esinlenmiştir.

Ses, müzik ve kostümleriyle adeta o dönemin tüm yaşamsal gerçeklikleri, ustaca diziye aktarılmıştır. Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory başrollerinde yer aldığı dizi ailece izlenebilecek bir yabancı dizidir. Netflix’te şu anda 5 sezonluk yayını bulunmaktadır. 6. Sezon dizi bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Her bir bölümün süresi 55 dakikadır.

21- Stranger Things (IMDb: 8,8)

Fantastik, macera ve korku dolu filmler izlemeye meraklıysanız tam da size göre, bir yabancı Netflix dizisi. Hawkins adında bir kasabada aniden kaybolan bir çocuk ve onun yakın arkadaşları tarafından aranmaya başlamasıyla olaylar gelişmektedir.

Bu çocukların ailelerinin başlarına türlü türlü belalar bulaşmaktadır. Dizinin küçük oyuncuları olan Wionna Ryder ve David Harbour’un başarılı performansları, diziyi sürükleyici hale getirmekte ve inanılmaz derece bağımlılık yapıyor. Netflix’te şu ana kadar yayınlanmış tüm sezonlarının en kısa zamanda bitirebilirsiniz. Ayrıca her bir bölümü ortama 50-55 dakika arasında değişmektedir.

22- Black Mirror (IMDb: 8,8)

Drama, macera, hiciv ve bilimkurgu tarzında dizi izlemekten keyif duyuyorsanız Black Mirror dizisiniz tek solukta izleyeceksiniz. 3’er bölümlük sezonlardan meydana gelen İngiliz yapımı televizyon dizisi olan Black Mirror, modern ve dijital çağın ortaya çıkardığı çıkmazların farklı bir açıdan ekranlara yansıtmaktadır.

Ele alınan konular bir çıkmaz içinde işlenmekte ve karanlık konular ele alınmaktadır. 5 sezonluk bölümleri bulunan diziyi farklı konuları izlemek isteyenler için heyecan verici olabilir. Her bir bölümü ortalama 2 saatlik sürmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En İyi Dizi İzleme Siteleri
Mutlaka İzlenmesi Gereken İlham Verici 10 Biyografi Filmi
En İyi 10 Belgesel Film Önerisi
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.