kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

IMDb Puanı Yüksek, Ailece İzleyebileceğiniz En İyi Güney Kore Filmleri

En iyi K Drama Güney Kore filmleri arasından IDMB puanı en yüksek filmi sizin için derledik.

IMDb Puanı Yüksek, Ailece İzleyebileceğiniz En İyi Güney Kore Filmleri
17.12.2022
293
A+
A-

IMDb, Internet Movie Database olarak bilinen bir film ve TV dizileri veritabanıdır. IMDb puanı, IMDb tarafından oluşturulan bir sistem ile belirlenir ve filmler ve TV dizilerine verilen oylamalara göre hesaplanır. Aşağıda IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmlerinin bir listesi bulunmaktadır:

  1. “Oldboy” (2003) – 8.4/10
  2. “The Host” (2006) – 7.0/10
  3. “Parasite” (2019) – 8.6/10
  4. ” Memories of Murder” (2003) – 8.1/10
  5. “The Handmaiden” (2016) – 7.5/10
  6. “Snowpiercer” (2013) – 7.1/10
  7. “The Foul King” (2000) – 7.7/10
  8. “The Man from Nowhere” (2010) – 7.6/10
  9. “My Sassy Girl” (2001) – 7.6/10
  10. “Mother” (2009) – 8.0/10

Bu listede yer alan filmler Güney Kore sinemasının en ünlü ve en çok beğenilen yapımlarıdır. “Oldboy” ve “Parasite” gibi filmler Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran yapımlardır. Eğer Güney Kore filmlerine ilginiz varsa, bu listede yer alan yapımları izlemeyi düşünebilirsiniz.

En İyi Güney Kore Filmleri Önerisi

En iyi güney kore filmleri

Evde boş zamanınızı film izleyerek değerlendirmek isterseniz sizler için seçtiğimiz en iyi K Drama film önerilerini gözden geçirebilirsiniz.

İşte konusu, oyuncuları ile IDMB puanı en yüksek K Drama filmleri…

1- “Oldboy” (2003) – 8.4/10

Oldboy

“Oldboy” 2003 yılında yönetmenliğini Park Chan-wook’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan en iyi Güney Kore filmleri listesinde birinci sırada yer almaktadır. “Oldboy” aynı zamanda Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“Oldboy” filmi, bir adam olan Oh Dae-su’nun 15 yıl boyunca bir odaya hapsedildikten sonra serbest bırakılmasını anlatır. Oh Dae-su, serbest bırakıldıktan sonra tüm bu yılları neden geçirdiğini öğrenmek için bir araştırma yapmaya başlar. Bu sırada Oh Dae-su, bir intikam planı yapar ve tüm yıllarını hapsedildiği odada geçirdiği zamandan dolayı intikam almak isteyen bir kişiyle karşı karşıya gelir.

“Oldboy” filmi, Park Chan-wook’un yaptığı “Vengeance Trilogy” adlı film üçlemesinin ikinci filmidir. Bu üçlemenin diğer filmleri “Sympathy for Mr. Vengeance” (2002) ve “Lady Vengeance” (2005) olmaktadır. “Oldboy” filmi, yapımının yılı olan 2003’te Cannes Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştır. Bu film, aynı zamanda Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

“Oldboy” filmi, IMDb puanı olarak 8.4/10 puan almıştır. Bu puan, IMDb tarafından filmler ve TV dizilerine verilen oylamaların ortalamasına göre hesaplanır ve yüksek bir puan olup, “Oldboy” filminin çok beğenilen bir yapım olduğunu gösterir.

2- “The Host” (2006) – 7.0/10

The Host

“The Host” 2006 yılında yönetmenliğini Bong Joon-ho’nun yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan en iyi Güney Kore filmleri listesinde ikinci sırada yer almaktadır. “The Host” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“The Host” filmi, bir Amerikan laboratuvarında yapılan bir deney sonucu Seoul Nehri’ne salınan bir zehirli madde sonucu ortaya çıkan bir yaratıkın insanları kaçırmasını ve bu yaratığa tutulan bir ailenin mücadelesini anlatır. Bu ailenin üyeleri, yaratığın kaçırdığı küçük kızlarını geri getirmeye çalışırken zorluklarla karşılaşır ve bu sırada yaratıkla mücadele etmek zorunda kalır.

“The Host” filmi, Bong Joon-ho’nun yaptığı ilk uzun metraj filmdir ve bu film, 2006 Cannes Film Festivali’nde en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda “The Host” filmi, Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür. Bu film, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

“The Host” filmi, IMDb tarafından oluşturulan bir sistem ile puanlandırılan bir Güney Kore filmidir. IMDb puanı, filmler ve TV dizilerine verilen oylamalara göre hesaplanır ve 0 ile 10 arasında değişir. “The Host” filmi, IMDb puanı olarak 7.0/10 puan almıştır. Bu puan, IMDb tarafından filmler ve TV dizilerine verilen oylamaların ortalamasına göre hesaplanır ve yüksek bir puan olup, “The Host” filminin çok beğenilen bir yapım olduğunu gösterir. “The Host” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

3- “Parasite” (2019) – 8.6/10

Parasite

“Parasite” 2019 yılında yönetmenliğini Bong Joon-ho’nun yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde üçüncü sırada yer almaktadır ve aynı zamanda Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“Parasite” filmi, bir çiftin evinin bütün çalışanlarını oluşturan fakir bir aile ile zengin bir aile arasındaki ilişkiyi ve bu ilişki içinde yaşanan gelişmeleri anlatır. Fakir olan bu aile, zengin olan aile için çalışmaya başlar ve bu sırada iki aile arasındaki farkların ve zenginlik-fakirlik ayrımının etkilerini görür. Bu sırada iki aile arasında geçen olaylar, zengin aile ile fakir aile arasındaki ilişkinin komplike bir hale gelmesine neden olur.

“Parasite” filmi, Bong Joon-ho’nun yönettiği ilk filmdir ve bu film, 2019 Cannes Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazanmıştır. Aynı zamanda “Parasite” filmi, Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür. Bu film, aynı zamanda Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

“Parasite” filmi, IMDb puanı olarak 8.6/10 puan almıştır. Bu puan, IMDb tarafından filmler ve TV dizilerine verilen oylamaların ortalamasına göre hesaplanır ve çok yüksek bir puan olup, “Parasite” filminin çok beğenilen bir yapım olduğunu gösterir. “Parasite” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür.

4- ” Memories of Murder” (2003) – 8.1/10

Memories of Murder

“Memories of Murder” (Çevirisi: “Suç ve Ceza” olarak da bilinir) 2003 yılında yönetmenliğini Bong Joon-ho’nun yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde dördüncü sırada yer almaktadır. “Memories of Murder” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“Memories of Murder” filmi, 1986 yılında Güney Kore’de gerçekleşen ilk seri cinayetlerin gerçek hikayesine dayanır. Film, bu cinayetlerin çözülmesine çalışan iki polisin hikayesini anlatır. Bu polisler, bu cinayetlerin çözümünde zorluklarla karşılaşır ve bu sırada zaman zaman kendi aralarında da anlaşmazlıklar yaşar. Bu cinayetlerin çözülmesine çalışırken polisler aynı zamanda toplumun farklı katmanları arasındaki ayrımları da görür.

“Memories of Murder” filmi, Bong Joon-ho’nun yönettiği ilk filmdir ve bu film, Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir. Aynı zamanda bu film, dünya çapında büyük ilgi görmüştür ve Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

“Memories of Murder” filmi, IMDb puanı olarak 8.1/10 puan almıştır.

5- “The Handmaiden” (2016) – 7.5/10

The Handmaiden

“The Handmaiden” 2016 yılında yönetmenliğini Park Chan-wook’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde beşinci sırada yer almaktadır. “The Handmaiden” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“The Handmaiden” filmi, 1930’ların Güney Kore’sinde geçer. Bu filmde, bir hırsız olan Sook-hee adında bir kadının, bir Japon milyonerinin eşi olarak çalıştığı bir kadın olan Lady Hideko’nun hizmetçisi olarak çalıştırılmasını anlatır. Sook-hee, Lady Hideko’yu hırsızlık planı için kullanmak amacıyla bu işe alınmıştır. Ancak Sook-hee, Lady Hideko ile zaman geçirirken onunla aralarında bir bağ kurar ve Lady Hideko’nun gerçek yaşamını öğrendikçe, hırsızlık planından vazgeçmeye başlar. Bu sırada Lady Hideko da Sook-hee’nin gerçek niyetini öğrenir ve ikisi arasında gerilimli bir ilişki oluşur.

“The Handmaiden” filmi, Park Chan-wook’un yönettiği üçüncü uzun metraj filmidir ve bu film, Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir. Aynı zamanda bu film, dünya çapında büyük ilgi görmüştür ve Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

The Hanmaiden filmi, IMDb puanı 7.5/10 puan almıştır.

6- “Snowpiercer” (2013) – 7.1/10

Snowpiercer

“Snowpiercer” 2013 yılında yönetmenliğini Bong Joon-ho’nun yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde altıncı sırada yer almaktadır. “Snowpiercer” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“Snowpiercer” filmi, gelecekteki bir dünyada geçer. Bu filmde, dünyayı kaplamış bir buz tabakası nedeniyle yaşam mümkün olamayan bir dünyada, hayatta kalanlar, bir trenin içinde yaşamak zorundadır. Bu tren, dünyayı dolaşır ve trenin içinde yaşayanlar, trenin bölümlerine göre sınıflandırılır. Trenin en üst bölümünde yaşayanlar, en zengin olanlar iken trenin en alt bölümünde yaşayanlar ise en fakir olanlar olur.

Bu trenin içinde yaşayanlar arasında büyük bir eşitsizlik vardır ve trenin alt bölümlerinde yaşayanlar bu eşitsizlikten rahatsızlık duyar. Bu sırada, trenin alt bölümlerinde yaşayan bir adam olan Curtis, trenin en üst bölümlerine ulaşıp orada yaşayanların haklarını savunmaya karar verir. Curtis ve trenin alt bölümlerinde yaşayan diğer insanlar, trenin üst bölümlerine ulaşmayı amaçlayan bir mücadele başlatır.

“Snowpiercer” filmi, Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir ve dünya çapında büyük ilgi görmüştür. “Snowpiercer” filmi, çarpıcı görselleri ve yaratıcı senaryosu ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır ve çok sayıda ödül kazanmıştır. Bu film, aynı zamanda yönetmen Bong Joon-ho’nun da dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

Snowpiercer filmi, IMDb puanı 7.1/10 puan almıştır.

7- “The Foul King” (2000) – 7.7/10

The Foul King

“The Foul King” 2000 yılında yönetmenliğini Kim Jee-woon’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde yedinci sırada yer almaktadır. “The Foul King” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“The Foul King” filmi, Dae-ho adında bir karakteri merkezine alır. Dae-ho, bir banka memurudur ve günün birinde bir trafik kazası geçirir. Bu kazada Dae-ho’nun arabası yıkılır ve Dae-ho, büyük bir stres altında kalır. Bu sırada Dae-ho, çocukluğundan beri hayalini kurduğu bir şeyi yapmaya karar verir: profesyonel güreşçi olmak. Dae-ho, profesyonel güreşe başlar ve burada da büyük zorluklarla karşılaşır. Dae-ho, zorlukları aşmaya çalışırken aynı zamanda kendi kişisel gelişimine de odaklanır ve kendi kendine yeniden keşfeder.

“The Foul King” filmi, eğlenceli bir senaryosu ve komik sahneleri ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Bu film, aynı zamanda yönetmen Kim Jee-woon’un da dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

8- “The Man from Nowhere” (2010) – 7.6/10

The Man from Nowhere

“The Man from Nowhere” 2010 yılında yönetmenliğini Lee Jeong-beom’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde sekizinci sırada yer almaktadır.

“The Man from Nowhere” filmi, Cha Tae-sik adında bir karakteri merkezine alır. Cha Tae-sik, eski bir özel harekat üyesidir ve tek başına yaşayan bir kuyumcudur. Bir gün, komşusu olan bir çocuğun kaybolduğunu öğrenir ve bu çocuğu bulmaya çalışır. Bu sırada Cha Tae-sik, çocuğun kaybolduğu sırada kaçırılan bir kadının da parçası olduğunu öğrenir. Cha Tae-sik, çocuğu ve kaçırılan kadını bulmaya çalışırken büyük zorluklarla karşılaşır ve bu sırada da kendi geçmişini keşfeder.

“The Man from Nowhere” filmi, Lee Jeong-beom’un yönettiği ikinci uzun metraj filmidir ve Güney Kore sinemasının en ünlü yapımlarından biridir. Aynı zamanda bu film, dünya çapında büyük ilgi görmüştür ve Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

9- “My Sassy Girl” (2001) – 7.6/10

My Sassy Girl

“My Sassy Girl” 2001 yılında yönetmenliğini Kwak Jae-yong’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde dokuzuncu sırada yer almaktadır.

“My Sassy Girl” 2001 yılında yönetmenliğini Kwak Jae-yong’un yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde dokuzuncu sırada yer almaktadır. “My Sassy Girl” filmi, Güney Kore sinemasının dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan biridir.

“My Sassy Girl” filmi, Gyeon-woo adında bir karakteri merkezine alır. Gyeon-woo, bir üniversite öğrencisidir ve bir gün bir tren yolculuğunda bir kadınla karşılaşır. Bu kadın o kadar sıradışıdır ki Gyeon-woo onunla tanışmak ister. Bu kadın, Gyeon-woo’nun hayatını değiştirecek bir kişidir ve Gyeon-woo onunla birlikte birçok macera yaşar. Bu sırada Gyeon-woo, kadının gerçek kimliğini ve geçmişini keşfeder ve bu keşifler onun dünya görüşünü değiştirir.

“My Sassy Girl” filmi, Kwak Jae-yong’un yönettiği ilk uzun metraj filmidir. “My Sassy Girl” filmi, eğlenceli bir senaryosu ve komik sahneleri ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

10- “Mother” (2009) – 8.0/10

Mother

“Mother” 2009 yılında yönetmenliğini Bong Joon-ho’nun yaptığı bir Güney Kore filmidir. Bu film, IMDb puanı en yüksek olan Güney Kore filmleri listesinde onuncu sırada yer almaktadır.

“Mother” filmi, bir annenin oğlunun suçlanması ve bu suçlamayı yalanlamaya çalışmasını anlatır. Bu annenin oğlu olan Do-joon, bir kadının cinayetiyle suçlanır ve annesi Do-joon’un bu suçlamayı yalanlamaya çalışır. Annenin bu mücadelesi sırasında, Do-joon’un gerçekten cinayeti işlediği ya da işlemediği konusunda bir güvensizlik oluşur ve annesi, Do-joon’un masum olduğuna inanmaya çalışır. Bu sırada annesi, kasabada yaşayan diğer insanların Do-joon hakkındaki yargılarını da değiştirmeye çalışır.

“Mother” filmi, Bong Joon-ho’nun yönettiği beşinci uzun metraj filmidir. “Mother” filmi, etkileyici bir senaryosu ve duygusal sahneleri ile izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. Bu film, aynı zamanda yönetmen Bong Joon-ho’nun da dünya çapında tanınırlığını artıran önemli yapımlardan birisidir.

Yukarıda sizler için değerlendirdiğimiz en iyi Güney Kore filmleri listesini, izleme oranı ve IDMB puanına göre değerlendirdik.

Ailece izleyebileceğiniz Güney Kore filmleri, hem zaman geçirmeniz hem de farklı hikayelere tanıklık etmenizi sağlayacak filmlerdir. Yapımcıları, oyuncuları ve konularıyla en iyi Güney Kore filmleri arasında yer alan listemizi değerlendirin ve yorumlarınızı aşağıdan yapın.

En İyi Animasyon FilmleriKuzuların Sessizliği Filmi
En İyi Netflix DizileriEn İyi Dizi İzleme Siteleri

SSS

En iyi Kore filmi hangisi?

IDMB puanı en yüksek Güney Kore Drama filmleri; Oldboy, The Host, Parasite, Memories of Murder, The Handmaiden, Snowpiercer, The Foul King, The Man from Nowhere, My Sassy Girl ve Mother filmleridir.

Ne izlemeli Kore filmi?

Kore filmi olarak drama ya da komedi filmleri izleyebilirsiniz. En iyi Kore filmleri ile eğlence dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.