kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İstanbul’da Her Yaş Grubuna Hitap Eden En İyi Dans Kursları

İstanbul en iyi dans kursları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek kolay karar verebilirsiniz.

İstanbul’da Her Yaş Grubuna Hitap Eden En İyi Dans Kursları
15.12.2022
341
A+
A-

Hayatın yoğun temposundan kaçarak bir müziğin ritmine kapılmadan duramayanlar için hazırladığımız bu yazımızda, İstanbul’da gidilebilecek en iyi dans kursları hakkında topladığımız bilgileri sizlere sunuyoruz.

Dans etmek, hayatın akışına ritim uydurmaktan vazgeçerek müziğin ahengine kapılmaktır. Hani “teneke sesi duysa oynamaya başlar” diye bir tabir vardır ya. İşte bunu taçlandıracak en iyi dans kursları ile artık duyduğunuz her ritim karşısında oynamaya başlayabilirsiniz.

Hazırladığımız İstanbul en iyi dans kursları yazımızda, hem çocukların hem de yetişkinlerin gidebilecekleri eğitimleri ile dans kursları arasında kendinden söz ettiren en iyi dans okullarını sizler için sıraladık.

İstanbul En İyi Dans Kursları

Dans Okulu AdıBulunduğu Bölgeİletişim
Son Dance AcademyBeşiktaş0501 255 28 88
Danskeyfi Dans AkademileriAtaşehir(0216) 999 08 00
Erenköy Dans AkademiKadıköy(0216) 380 90 76
Bosstyle Cadde Dans KursuKadıköy(0216) 368 90 55
Yıldız Dans ve Müzik AkademiKadıköy(0216) 450 66 88
Mady Dans KursuMaltepe0850 550 3267
Shaka Dance Dans OkuluKadıköy(0216) 411 44 42
Etiler Sanat MerkeziBeşiktaş(0212) 284 74 56
“TangoDANS” İstanbulMecidiyeköy0543 669 20 27
Tolga Han Dans KursuŞişli0533 206 98 08
DansFabrikaSarıyer(0212) 213 19 83
ODAdansŞişli0532 430 94 94
Mavidans Bale Ve Dans MerkeziŞişli(0212) 296 30 15

İstanbul En İyi Dans Kursları

En iyi dans kursları

Hareketli ve enerjik bir yapıya sahip iseniz ve müziğin ritmine ayak uydurmayı seviyorsanız sizler için listelediğimiz İstanbul en iyi dans okulları listemizin ayrıntılarına göz atmaya devam edin.

İşte İstanbul’da gidebileceğiniz en iyi dans kursları…

Son Dance Academy

Son Dance Academy

Avrupa yakasının en iyi dans kursları arasında yer alan Son Dance Academy, 3 katlı mekanı ile en iyi şekilde eğitim alabileceğiniz dans kurslarından biridir. Girişte 1 salon aşağı katta 2 salonu bulunan mekanın üst katında soyunma odaları yer almaktadır.

Alanında başarılı dans hocaları ile eğitim veren Son Dance Academi, Can Dursun, Betül Kırlı, Akay Üstünel ve Melisa Sahra gibi önemli dans hocaları eşliğinde eğitim vermektedir. Latin dansı, çağdaş dans, hiphop, rnb, lindy hop, special challenge, styling ve çocuk dansları gibi birçok dans eğitimi veren Son Dance Academi ile hayatın yorucu temposunu bir kenara bırakarak müziğin ritmine doğru akmaya başlayacaksınız.

Telefon: 0501 255 28 88
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 11.00 – 22.00
Adres: Balmumcu, Barbaros Blv. No:159, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Danskeyfi Dans Akademileri

Danskeyfi Dans Akademileri

İstanbul Anadolu yakası en iyi dans kursları arasında yer alan Danskeyfi Dans Akademileri, birçok dans eğitimi konusunda alanında uzman eğitmenleri ile öğrencilerine ritme kapılmanın eşsiz keyfini sunuyor. Alp Yomralıoğlu’nun eşliğinde salsa dans kursu alarak hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz. İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan Danskeyfi Akademileri, Ataşehir’deki ferah mekanında dans severleri ağırlıyor.

Herkesin hayatına dans enerjisini en iyi şekilde sunan dans akademisi, eğitmen kadrosu ile dans eğitiminde beklentilerden çok daha fazlasını sunuyor. İster hobi, ister bir meslek olarak dans öğrenmek isteyenler için geniş imkanların sunulduğu Anadolu yakası en iyi dans kursu Danskeyfi Dans Akademileri ile hayatınız tümden değişecek.

Telefon: (0216) 999 08 00
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 15.00 – 23.00
Adres: 11 Atatürk Mahallesi Ataşehir Bulvarı Ata 2-3 Plaza No:93, 34100 Ataşehir/İstanbul

Erenköy Dans Akademi

Erenköy Dans Akademi

Düğün hazırlığı içinde olanlar için özel dans program paketi sunmanın yanı sıra bir çok dans çeşidi alanında eğitim veren Erenköy Dans Akademi ile hayatınızda yeniden şekil verebilirsiniz. İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan akademi merkezinde; Cenk Hoca ve eşi Duygu Hoca eğitim veriyor.

Latin dansları , Arjantin Tango , Dans Kursları , Oryantal Dans, Modern Dans , Bachata, Çocuk dansları kursları gibi birçok dans alanında eğitim verilen Erenköy Dans Akademi ile hayal ettiğiniz gibi dans edecek, hayatın ritmine dokunan yönlerinizi keşfedeceksiniz.

Telefon: (0216) 380 90 76
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 10:00–23:00
Adres: 19 Mayıs, Şemsettin Günaltay Cd. No142/A, 34740 Kadıköy/İstanbul

Bosstyle Cadde Dans Kursu

Bosstyle Cadde Dans Kursu

İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan Bosstyle Cadde Dans Kursu, Kadıköy’deki dans merkezinde uzman eğitmenler eşliğinde birçok dans eğitimi veren bir kurstur. Bağdat caddesinin en keyifli dans okulu ile müziğin ritmine eşlik etmek isteyenlere özel ayrıcalıkları ile dans eğitimi veren Bosstylye Cadde Dans Kursu, kaliteli, disiplinli, alanında uzman eğiticileri ile beklentilerin ötesinde hizmet sunuyor.

Birçok dans alanında, küçük-büyük herkesin katılabileceği Bosstyle Cadde Dans Kursu; Pogo Dersleri, halk dansları dersleri, Azerbaycan dans dersleri, kutup dansı, Arapça dans, swing dans, disko dansı, zayıflama dansı, tango, zumba gibi birçok dans eğitimi konusunda hizmet vermektedir.

Telefon: (0216) 368 90 55
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 10:00–23:00
Adres: Erenköy Mah., Bağdat Cd. Eren Apt. No:346 D:6, 34738 Kadıköy/İstanbul

Yıldız Dans ve Müzik Akademi

Yıldız Dans ve Müzik Akademi

Dans eğitimi alarak hayatınızın seyrini değiştirmek ister misiniz? İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan Kadıköy’deki Yıldız Dans ve Müzik Akademi, Yeliz Yıldız ve Serkan Yıldız tarafından kurulmuş bir akademidir. Alanında uzman olan hocalar eşliğinde dans eğitimi alabileceğiniz ferah bir alana sahip olan Yıldız Dans ve Müzik Akademi’de birçok dans türünde eğitim alabilirsiniz.

T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir dans okulu olarak faaliyetlerini sürdüren Yıldız Dans ve Müzik Akademi; salsa kursu, bachata kursu, merengue kursu, cha cha cha kursu, rueda kursu, samba kursu, rumba kursu, jive kursu gibi birçok dans eğitiminde, alanında başarılı eğitmenleri ile dans öğrenmek isteyenlere en güzel imkanları sunuyor. En iyi İstanbul dans kursları arasında yer alan Yıldız Dans ve Müzik Akademi ile hayatınızın seyrini değiştireceksiniz.

Telefon: (0216) 450 66 88
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 10:00–22:30
Adres: Koşuyolu, Koşuyolu mah. Dinlenç Cad, Arda Sk No 4/A, 34718 Kadıköy/İstanbul

Mady Dans Kursu

Mady Dans Kursu

İstanbul’un en iyi bale, müzik ve dans okulu. Yetişkin ve çocuklar için salsa, bachata, hiphop, bale, tango, piyano, keman, bateri kursları gibi birçok alanda dans eğitimi veren Mady Dans Kursu, Maltepe’deki adresi ile öğrencilerini en iyi şekilde ağırlıyor. İstanbul’un birçok yerinde şubesi bulunan dans eğitim merkezi1996 yılından bu yana dans akademisi alanında hizmet veren bir adrestir.

Bale kursu, salsa kursu, zumba kursu, hiphop kursu, bachata kursu, oryantal kursu, tango kursu, Stretching kursu, Flamenko kursu ve çocuklar için dans kursları hizmetleri sunan Mady Dans Kursu ile müziğin ritmini hayatınızın akışına sunacaksınız.

Telefon: 0(850) 550 – 3267
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 11:00–21:00
Adres: Bağlarbaşı Mahallesi, Kumru Sokak, Evran İş Merkezi No: 18, Kat: 2, Maltepe/İstanbul

Shaka Dance Dans Okulu

Shaka Dance Dans Okulu

Kültür, sanat ve eğlencenin buluşma noktası Shaka Dance Dans Okulu, İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan isimlerden biri olmayı başarıyor. Kadıköy’deki ferah merkezinde uzman eğitici kadrosu ile çocuk ve yetişkinlere dans eğitimi veren Shaka Dance Dans Okulu, dans ile hayatı buluşturmak isteyenleri için Anadolu yakasındaki en iyi dans kursu olarak hizmet vermektedir.

Binlerce öğrencisi ile dans eğitiminde başarı kariyerlerini yükseltmeyi başaran Shaka Dance Dans Okulu, büyülü atmosferine dâhil edip, daha sağlıklı, özgüveni yüksek, özgür bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır Zumba, salsa, tango, hiphop, bachata, oryantal kurslarına ek olarak pilates, fitnes ve baryipo kursları veren Shaka Dance Dans Okulu, Anadolu yakası en iyi dans kursları arasında yer almaktadır.

Telefon: (0216) 411 44 42
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 07:00–23:00
Adres: Sarıkaya Sok, Şafak Apt D:5/7, 34742 Kadıköy/İstanbul

Etiler Sanat Merkezi

Etiler Sanat Merkezi

Çocuklara sağlam bir bale temeli oluştursan Etiler Sanat Merkezi, en iyi dans kursları arasında yer alan isimlerden biridir. ESM’de emniyetli bir yaklaşımla bale teknik öğretilirken, balenin artistik özelliğine büyük önem verilir. Melike Günal Öziş, Oktay Aksoy, Elif Daç, Dilek İlker Erkul, Seçil Demircan, Suna Uzun (Arati) gibi dans eğitiminde bilinen uzman eğitmenler tarafından sunulan dans eğitimi ile çocuklarınızı temelden bale öğrenmeye teşvik edebilirsiniz.

Etiler’de bulunan dans eğitim merkezi; bale, pilates, dans, yoga, piyano, çocuklara özel dans dersleri ve özel organizasyonları ile İstanbul en iyi dans kursları arasında girmeyi başaran Etiler Sanat Merkezi ile hayatın ritmini yeniden tutacaksınız.

Telefon: +90 (212) 284 7456
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 10:00–20:00
Adres: Esentepe mahallesi Ecza Sokak Polcenter İş Merkezi No: 4 /38, 34330 Şişli/İstanbul

“TangoDANS” İstanbul

"TangoDANS" İstanbul

İstanbul’da Arjantin Tango kursu denince akla gelen en iyi dans kursları arasında yer alan TangoDans İstanbul, sunduğu kaliteli hizmetleri, uzman eğiticileri ile taçlandıran bir mekandır. İstanbul’un hem Asya, hem Avrupa yakalarında ayrı mekanlarda dans eğitimi verilen dans kursu, samimi ve aile ortamında eğitim almak isteyenlere önerilebilecek en iyi İstanbul dans kursları arasında yer alır.

Tango başlangıç kursu, orta ve ileri seviye tango kursu veren “TangoDANS” İstanbul, alanında uzman hocaları ile sıfırdan başlamak isteyenler ya da eğitimine kaldığı yerden profesyonel bir şekilde devam etmek isteyenler için sunulabilecek en iyi tango kursları arasında yer almaktadır.

Telefon: 0543 669 20 27
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 08:30–23:30
Adres: Gülbahar, Uysal Sokak, Ali Meriç İş Merkezi, No:1 K:2, Mecidiyeköy

Tolga Han Dans Kursu

Tolga Han Dans Kursu

Dansın sevgisini ciddiyet ve samimiyetle sunan Tolga Han Dans kursu, Türkiye’nin en iyi dans kursları arasında yer almaktadır. 100 öğrenciye yetecek kapasitede bir merkeze sahip olan dans kursu, dans öğrenmek isteyenlere medeni cesaret kazandıran bir eğitim merkezidir. Dans kursuna ek olarak Düğün, nişan ve diğer toplantı günleriniz için özel ders hizmetlerinin sunulduğu Tolga Han Dans Kursu ile hayatın ritmine yeni bir boyut kazandıracaksınız.

Birçok dans türü alanında hizmetleri bulunan Tolga Han Dans Kursu; Arjantin tango, hiphop kursu, Latin pop, modern folk, oryantal kursları gibi birçok dans grubunda uzman eğitmenler eşliğinde eğitim vermektedir. İstanbul en iyi dans kursları arasında yer alan dans akademi merkezi ile yaşamınıza renk katacaksınız.

Telefon: 0533 206 98 08
Harita: Tıklayın
Eğitim Saatleri: 10:00–22:00
Adres: Esentepe, Salih Tozan Sk., 34394 Şişli/İstanbul

Dans Türleri Neledir?

Dans, aslında bölgelerin yöresel oyunlarıdır. Ancak bazı dans türleri, dünyada bilinirlik kazanmış ve en çok tercih edilen dans türleridir. İnsanların ortak olarak vazgeçemedikleri dans, müziğe eşlik ederek çeşitli hareketlerle süslenir.

Dünya çapında özellikle bazı danslar daha popülerdir ve dünyanın herhangi bir yerinde bu danslarla ilgili eğitim merkezleri ile karşılaşabilirsiniz. En çok tercih edilen dans türleri şunlardır;

  • Samba
  • Tango
  • Tarantella
  • Valls
  •  Rock and Roll
  • Salsa

Dans türleri, saydıklarımızdan çok daha fazlasıdır. Ancak en popüler danslar yukarıda saydığımız danslar olup bu danslar konusunda eğitim veren dans kursları bulunmaktadır.

Dans Kursu Nasıl Seçilir?

Dans etmek istiyor ancak hareketlerini doğru şekilde icra edemiyorsanız eğitim konusunda tecrübeli eğitici kadrosuna sahip en iyi dans kursları ile iletişime geçerek eğitim almaya başlayabilirsiniz. Dans kursu seçerken; dans eğitim merkezinin ferah olmasına, eğiticilerin güler yüzlü ve alanında başarılı olmalarına, dans çeşitliliği konusunda zengin olmasına dikkat ederek seçim yapmanız gerekir.

En İyi Burun Estetiği DoktoruEn İyi Meme Estetiği Doktoru
En İyi Diş Doktoru ÖnerileriEn İyi Göz Doktoru

SSS

Dans türleri kaça ayrılır?

Dans türleri; Rock, Broadway, Bale, Ça-ça, Disko, Foxtrot, Salsa ve Breakdance gibi türlere ayrılır.

İstanbul en iyi dans kursları hangileridir?

İstanbul’da dans kursu alabileceğiniz pek çok mekan bulunmaktadır. Bunlar arasında en iyileri; Son Dance Academy, Danskeyfi Dans Akademileri, Erenköy Dans Akademi, Bosstyle Cadde Dans Kursu, Yıldız Dans ve Müzik Akademi, Mady Dans Kursu, Shaka Dance Dans Okulu, Etiler Sanat Merkezi, “TangoDANS” İstanbul, Tolga Han Dans Kursu gibi isimlerdir.

Dans kursu fiyatları 2023

Dansk kursu fiyatları, alacağınız dans kursuna ve süresine göre değişiklik gösterebileceği gibi tercih ettiğiniz lokasyona göre de değişiklik gösterebilir. Dans kursu fiyatları hakkında en doğru bilgiyi, eğitim merkezlerinden alabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.