kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Alanında Başarılı 10 En İyi Burun Estetiği Doktoru

En iyi burun estetiği doktoru alanında yaptığımız araştırmalar neticesinde tercih edebileceğiniz rinoplasti doktorlarını listeledirk.

Alanında Başarılı 10 En İyi Burun Estetiği Doktoru
13.12.2022
415
A+
A-

Burun estetiği (Rinoplasti), tüm dünyada en popüler estetik ameliyat türlerinden biridir. Sadece estetiklik amacı ile uygulanmayan, nefes alamama, burun kırıklığı gibi durumlarda da uygulanan rinoplasti, burnun yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Türkiye’de birçok ilde yapılan burun estetiği ameliyatı alanında en başarılı rinoplasti doktorlarının yer aldığı İstanbul, ilk sıralarda gelmektedir. Biz de bu yazımızda, alanında en başarılı, kariyeri yüksek İstanbul’un en iyi burun ameliyatı doktorları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi sizlere sunacağız.

Burun estetiği ameliyatı doktoru listesini hazırlarken; doktorların kariyeri, referansları, alanındaki başarıları, burun estetiği ameliyatı fiyatı gibi birçok kriteri değerlendirerek oluşturduk. Listemizden inceleyerek Türkiye’nin en başarılı burun estetiği doktoru hakkında bilgilere ulaşarak rinoplasti ameliyatınızın başarılı geçmesini sağlayabilirsiniz.

İstanbul En İyi Burun Estetiği Doktoru Listesi

En iyi burun estetiği doktoru

Elde ettikleri başarı oranı ve en uygun burun estetiği fiyatları ile İstanbul’un en iyi rinoplasti doktorları listesini sunacağımız bu yazımız ile doktor seçimi konusunda daha rahat edeceksiniz.

İşte alanında başarılı en çok tercih edilen en iyi burun estetiği doktoru listesi.

SıraDoktor AdıUzmanlık AlanıÇalıştığı HastaneRandevu Alma
1Dr. Öğr. Üyesi Can İlker DemirEstetik CerrahiMedipolRandevu Al
2Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat KoçEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
3Op. Dr. Altuğhan Cahit VuralEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
4Op. Dr. Ercan DemirbağEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
5Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu Estetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
6Doç. Dr. Andaç AykanEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
7Op. Dr. Mehmet Can UburEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
8Op. Dr. Mustafa ÜnalEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
9Op. Dr. Derya BingölEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al
10Prof. Dr. Atakan AydınEstetik CerrahiÖzel KlinikRandevu Al

En İyi Rinoplasti Doktorları

Alanında deneyimli ve uzman en iyi burun estetiği doktoru hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek burun estetiği ameliyatı için en iyi doktorlara ulaşabilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir

İstanbul Medipol Mega Hastaneler Kompleksi’nde görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir, estetik cerrahi alanında en iyi doktorlar listesinde yer almaktadır. Burun estetiği alanında yaptığı başarılı ameliyatları ile kendinden söz ettiren Demir, Abdominoplasti, Bariatrik Cerrahi, Rinoplasti gibi birçok alanda başarı kariyerine ulaşmış bir isimdir.

En iyi burun estetiği doktoru listesinde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir, bugüne kadar sunduğu başarılı operasyonları ile rinoplasti alanında tercih edilen bir isimdir.

Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir Kimdir?

Dr .Öğr. Üyesi Can İlker Demir
Okuduğu OkulRandevu Al
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri BölümüTıklayın

Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir Uzmanlık eğitimi Kocaeli Üniversitesi’nde tamamladım. Mecburi hizmet sonrası Kocaeli Üniversitesi’nde 4 yıl boyunca Dr. Öğr. Üye. olarak görev aldım. Bu yıllarda birçok estetik verekonstrüktif operasyon yaptım.

Birçok asistan hekimin eğitimine katkıda bulundum. Ulusal ve uluslararası birçok kongrede davetli konuşmacı olarak yer aldım. 2022 yılı itibari ile Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde görev almaktayım.

Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 51 sözlü bildiri, uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 33 adet, ulusal bilimsel dergilerde yayınlanmış 3 adet bilimsel makalem mevcut. Uluslararası 1, ulusal 2 adet kitapta bölüm yazarlığı yaptım. Üç uzman hekimin tez danışmanlığını yürüttüm.

İstanbul en iyi burun estetiği doktoru listesinde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir, bugüne kadar yaptığı başarılı operasyonları ile adından söz ettirmektedir. Medipol Hastanesi’den estetik cerrahi olarak görevde bulunan Demir, uzmanlık alanlarında en çok tercih edilen en iyi estetik doktoru listesinde yer almaktadır.

Randevu almak için tıklayın

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç

Alanında en başarılı burun estetiği doktoru listesinde yer alan Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç, birçok estetik verekonstrüktif operasyon gerçekleştirmiş rinoplasti doktorlarından biridir. Kendi özel kliniğinde hizmet veren Koç, estetik ameliyat alanında elde ettiği başarıları ile bilinmektedir. Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 51 sözlü bildiri, uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 33 adet, ulusal bilimsel dergilerde yayınlanmış 3 adet bilimsel makalesi bulunan Koç, İstanbul en iyi burun estetiği doktoruu listesinde yer alır.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç Kimdir?

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç
Okuduğu OkulRandevu Al
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 2002Tıklayın

1975 yılında Konya’da dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Samsun ve Konya’da tamamladım. Sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp eğitimime başladım. 2002 yılında Tıp Fakültesinden mezun olarak 2002 Eylül TUS sınavında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü’nü kazandım.

21 Ekim 2002 yılında 2. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniğinde Asistanlık eğitimime başladım. Sonra Eşim Nihal ile evlendim. Asistanlık döneminde Efe adını verdiğimiz bir oğlumuz oldu. 2008 yılında uzman olarak Op. Dr. ünvanını kazandım. Uzman doktor olarak ilk görev yerim mecburi hizmet kurası ile gittiğim Gaziantep Av. Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi oldu.

Bu arada askerlik görevimi yerine getirdim. Tabip Teğmen olarak Çorlu Asker Hastanesi’nde görev yaptım. Askerlik sonrası mecburi hizmetimi tamamladım. Sonrasında Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev aldım. 2012 yılından 2019 yılına kadar yaklaşık 7 yıl Gaziantep Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştım.

Bu süreçte yaklaşık 5 yıl bölüm başkanlığı görevi üstlendim. Bu arada adını Defne koyduğumuz ikinci çocuğumuz oldu. Üniversitede öğretim üyeliği görevim sırasında çok sayıda mikrocerrahi, estetik ve el cerrahisi ameliyatları yaptım. Pek çok tıp öğrencisine dersler verdim. 8 tane plastik cerrahi uzmanı yetiştirdim. Ulusal basına da yansıyan çok güzel işlere destek oldum.

Ulusal ve uluslararası tıp dergilerinde yayınlanmış çok sayıda çalışmam oldu. Sonrasında meslek hayatıma özel çalışan hekim olarak devam etmeye karar verdim. Gaziantep’te muayenehanemi açarak hizmet vermeye başladım. Oğlumun İstanbul’da okuma isteği üzerine İstanbul’a yerleşmeye karar verdim. Eşim ile birlikte DrMusK Clinic’i ameliyatlı ve ameliyatsız işlemlerle hizmet vermeye başladık.

Randevu almak için tıklayın

Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural

Plastik Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi olarak kendi özel kliniğinde hizmet sunan en iyi rinoplasti doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural, bugüne kadar elde ettiği başarılı deneyimleri ile alanında en çok tercih edilen isimlerden biridir. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine 1996-2006 yılları arasında devam eden Vural, başarı ile sonuçlanan operasyonları ile kategorisinde en iyi doktorlar listesinde yer almaktadır.

Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural Kimdir?

Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural
Okuduğu OkulRandevu Al
Yeditepe Üniversitesi Tıp FakültesiTıklayın

Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural 1981 yılı Ankara’da doğmuştur. İlkokul eğitimini İstanbul Levent’te, orta ve lise öğrenimini ise Ankara Çankaya da tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimine 1999-2006 yılları arasında devam etmiş, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ana bilim dalında 2006 yılında da asistanlığa başlamıştır.

Asistanlık öncesinde ise Edinburg Western General Hospital da James Mander ile 2005 yılında çalışma fırsatı bulmuştur. 6 yıllık asistanlık süresinin dolması ile gönüllü olarak Van Erciş’e atanmıştır. Ayrıca mecburi hizmetini orda tamamlamıştır. Resmi akredite estetik cerrahi fellowship programı olan İstanbul Plastik Cerrahi Akademide fellow olarak çalışmıştır.

Prof. Dr. Atilla Oymak , Op. Dr. Osman Oymak, Op. Dr. Tunç Tiryaki ve Op. Dr. Esin Aksungur’dan Estetik Cerrahi ile ilgili eğitimler almış olup, İstanbul Plastik Cerrahi Akademideki çalışmaların ardından Yüzyıl Hastaneler Grubunda çalışmıştır. Daha sonrasında Medicana Çamlıca Hastanesinin Plastik Cerrahi klinik sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Medicana Çamlıca hastanesinden ayrıldıktan sonra Marebelis Klinik Nişantaşı’nda Prof. Dr. Murat Türegün ile çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda eş zamanlı olarak ta Fulya Terrace’ta kendi kliniğini kurmuş, halen Or-Ahayim Balat Hastanesi ve Nişantaşı’nda kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Randevu almak için tıklayın

Op. Dr. Ercan Demirbağ

İstanbul en iyi burun estetiği doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Ercan Demirbağ, bugüne kadar elde ettiği başarılı operasyonları ile alanında bilinen en iyi rinoplasti doktorları arasında yer almaktadır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Demirbağ, birçok estetik operasyon alanında sunduğu hizmetleri ile kendinden söz ettiren isimlerden biridir. Hali hazırda kendi kliğinizde burun estetiği ve çeşitli estetik ameliyat hizmetleri sunan Demirbağ, hasta ilişkilerine önem veren bir isimdir. Türkiye’nin en iyi burun estetiği doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Ercan Demirbağ, başarı öyküleri ile burun estetiği alanında referans sayısı çok olan isimlerden biridir.

Op. Dr. Ercan Demirbağ Kimdir?

Op. Dr. Ercan Demirbağ
Okuduğu OkulRandevu Al
Ankara Üniversitesi Tıp FakültesiTıklayın

Op. Dr. Ercan Demirbağ, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. SSK Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzmanlık eğitimini tamamlamış olan Op. Dr. Ercan Demirbağ kendi özel kliniğinde hizmet vermektedir.

Randevu almak için tıklayın

Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu 

Türkiye’de en başarılı burun estetiği doktorları arasında yer alan Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu, elde ettiği deneyim ve tecrübeleri ile alanında bilinirlik kazanmış bir isimdir. Burun estetiği dışında diğer estetik ameliyatlar alanında sunduğu hizmetleri ile de tercih edilen Eroğlu, en iyi burun estetiği doktoru listesinde yer alır. Uzun zamanların deneyim ve tecrübelerine sahip olan Profesör, bugüne kadar sunduğu estetik operasyonlarında hasta memnuniyetine %95 oranında ulaşmayı başarmıştır.

Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu Kimdir?

Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu Çiloğlu
Okuduğu OkulRandevu Al
İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Ve Araştırma HastanesiTıklayın

Prof. Dr. N. Sinem Eroğlu Çiloğlu Plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi alanında sağlık hizmeti vermektedir. Kendi özel kliniğinde hastalara hizmet sunan Eroğlu, deneyim ve tecrübesi ile hasta memnuniyetini ön planda tutan bir isimdir.

Leke Tedavisi, Göğüs Estetiği, Bölgesel Yağlanma, Burun eğriliği, Kepçe Kulak Sorunu, Yüz Kırışıklıkları, Cilt Lekeleri, Göz Altı Morlukları, Saç Dökülmesi, Deri Kanseri alanlarında bugüne kadar sunduğu tüm hizmetleri ile bilinirlik kazanan Doç. Dr. Sinem Eroğlu Çiloğlu, deneyimleri ile en iyi burun estetiği doktoru sıralamasında yer alan bir isimdir.

Randevu almak için tıklayın

Doç. Dr. Andaç Aykan

Türkiye ve dünyada en çok yaptırılan estetik ameliyatları arasında yer alan burun estetiği alanında en iyi rinoplasti doktorları listesinde yer alan Doç. Dr. Andaç Aykan, operasyon sonuçlarında başarılı bir isimdir. Kendi kliniğinde hastalarına burun estetiği ameliyatı ve farklı estetik ameliyatlar alanında hizmet sağlayan Aykan, elde ettiği deneyimleri ile en iyi burun estetiği doktoru listesine girmeyi başaran bir isimdir. İstanbul’da burun estetiği ameliyatı hizmetleri ile alanının en iyileri arasına giren isim, elde ettiği kariyeri ile tercih edilmektedir.

Doç. Dr. Andaç Aykan Kimdir?

Doç. Dr. Andaç Aykan
Okuduğu OkulRandevu Al
GATA Tıp FakültesiTıklayın

1979 yılında Malatya’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Edirne-Keşan’da tamamladıktan sonra, 1993-1997 yılları arasında Lise öğrenimini İstanbul’da bitirdi.

1997 ile 2003 yılları arasında GATA Tıp Fakültesinde tıp eğitimini tamamladıktan sonra 3 yıl süre ile pratisyen hekim olarak çalıştı. 2006-2011 yılları arasında Ankara GATA Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında 6 yıl süren ihtisas eğitimini tamamlayarak, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı oldu.

2011 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Yeterlik Belgesi’ni aldı.

2011 yılında Türk Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen ulusal yarışmada “Yağ Dokusu ve Kök Hücreler” konusunda gerçekleştirdiği çalışma ile İkincilik ödülünü kazandı.

2015 yılında Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği’nin düzenlediği Uzman Araştırma yarışmasında Deneysel dalda Birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

2011 ve 2016 yılları arasında Ankara GATA Plastik Cerrahi Kliniğinde ve 2016 ile 2017 yıllarında Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman doktor olarak görev yaptı.

Uluslararası ve ulusal düzeyde birçok çalışma ve araştırma yaparak eserler yayımladı. Yurt dışı ve yurt içi olmak üzere 50 den fazla akademik makalesi mevcuttur. Farklı akademik kitaplarda bölüm yazarlıkları, kitap çevirileri yaptı. Branşı ile ilişkili akademik 7 Kitap Bölüm yazarlığı, 27 Kitap Bölüm çevirmenliği bulunmaktadır.

Estetik ve Plastik cerrahi alanında bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı olarak konuşmalar gerçekleştirdi, eğitici olarak görev aldı. 2017 yılında Doçent doktor unvanını kazandı.

2017 -2020 yılları arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürüttü.

Ağustos 2020 itibariyle İstanbul Nişantaşı’nda kurduğu Aykan Clinic’te klinik çalışmalarına devam etmekte ve danışanlarına hizmet vermektedir.

Doç. Dr. Andaç AYKAN, uzmanlık alanları ile ilişkili birçok TV ve Radyo programına konuk olarak katılmakta ve gazete, dergi ve basın yayın organlarında makaleler yazmaktadır.

International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), Rhinoplasty Society of Europe (RSE), Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD), Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği (RMCD), Dudak Damak Yarıkları Derneği (DDYD), Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi derneği gibi önemli derneklerin üyesidir. Bu derneklerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinde görev almaktadır.

Randevu Almak için tıklayın

Op. Dr. Mehmet Can Ubur

Türkiye’de en iyi burun estetiğ doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Mehmet Can Ubur, başarı öyküsü ve elde ettiği tecrübeleri ile alanında bilinen en iyi rinoplasti doktorları arasında yer alır. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimi alan Ubur, İstanbul’daki özel kliniğinde hizmet vermektedir. Burun estetiği dışında birçok estetik ameliyat alanında başarılı operasyonlara imza atan Op. Dr. Mehmet Can Ubur, hasta memnuniyetine önem veren bir uzmandır.

Op. Dr. Mehmet Can Ubur Kimdir?

Op. Dr. Mehmet Can Ubur
Okuduğu OkulRandevu Al
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi HastanesiTıklayın

2011-2016 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde Uzmanlık eğitimimi aldım. Eğitimim sırasında Türkiye’de ilk yüz nakli, ilk kol nakli ve Dünyadaki ilk rahim nakli başta olmak üzere estetik ve rekonstrüksiyon alanında çok sayıda ameliyat tecrübesi edindim.

Mecburi hizmet görevimi. Ağrı Devlet Hastanesi’nde tamamladım. Daha sonra Batman Medical Park Hastanesi’nde çalıştım. . Ulusal ve uluslararası çok sayıda yayınım bulunmaktadır. Şuanda İstanbul da Kazlıçeşme Mahallesi, Kennedy caddesi Ottomare suites de kendi muayenehanemde hizmet vermekteyim.

Randevu almak için tıklayın

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, burun yapısında görülen bozukluklar, burun kemiğinin olması durumunda ve birçok amaç doğrultusunda erkekler ve kadınlar arasında yaygın olarak tercih edilen bir estetik türüdür.

Plastik cerrahi alanının ciddi anlamda gelişmesi ile birlikte vücuttaki birçok şekil bozuklukları, estetik ameliyat yöntemleri kullanılarak giderilebilmektedir. Burun estetiği (rinoplasti) de bunlardan biridir.

Burun estetiği, kıkırdak ve burun kemiği şeklinin değiştirilmesi işlemi olarak da tanımlanabilir. Kişinin burun yapısından şikayetçi olması durumunda burun kıkırdak ve kemiği kesilerek kişinin istediği burun yapısı oluşturulur.

Dünyada estetik ameliyatlar arasında kadın ve erkeklerin en sıklıkla başvurdukları burun estetiği, diğer estetik ameliyatlara göre daha yaygındır.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetiği olmak isteyen kişilerin bazı test ve kontrollerden geçmeleri gerekir. Bu ameliyat, her kadın ya da erkek için uygun olmayabilir. Bu nedenle doktorun değerlendirme yapmasına ihtiyaç duyulur.

Kadınlarda burun estetiği yaşı 16 iken erkeklerde ise 18 yaşını doldurma şartı aranır.

Yaş sınırı ile birlikte kişinin genel sağlık durumu da önemli bir ayrıntıdır. Sağlık durumu burun estetiğine elverişli olan kişiler burun estetiği yaptırabilir. Bu da yapılacak ön muayene sonucunda belli olur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yöntemle yapılan rinoplasti, genellikle genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Ancak nadiren de olsa lokal anestezi uygulanarak da yapılabilmektedir.

 Burun estetiğinde açık ameliyat, doktorun daha rahat çalışmasını sağlar. Kapalı burun estetiğinde ise burun açılmadan yapıldığı için işlem biraz daha zorlayıcı olabilmektedir.

Burun estetiği yapılmadan önce doktor ön muayene yapar ve hastanın nasıl bir burun yapısına sahip olmak istediğine karar verilir. İstenen burun, 3D yazıcılardan hastaya uygulatılarak hastaya gösterilir. Onaylanması durumunda hasta operasyon sürecine girer.

Burun Estetiği Öncesi Hazırlıklar

Her ameliyat öncesi olduğu gibi burun estetiği ameliyatı öncesinde de hastanın dikkat etmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

 • Ameliyat öncesi sağlık taraması yapılarak hastanın estetik ameliyat için uygun olup olmadığı değerlendirilir.
 • Hastanın sürekli kullandığı ilaçlar varsa bunu mutlaka ameliyat öncesinde doktoruna bildirmesi gerekir.
 • Hastanın ameliyattan 3 gün öncesinden itibaren kan sulandırıcı ilaçlar kullanmaması gerekir.
 • Hasta sigara içiyorsa, en az ameliyattan 3 hafta öncesinden sigarayı bırakması gerekir.
 • Hastada şeker hastalığı varsa özellikle açık burun ameliyatında yara izlerinin daha erken iyileşebilmesi açısından durumu doktor ile paylaşmalıdır.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetiği sonrasında hastanın ne şekilde hareket etmesi gerektiğini bilmesi, iyileşme sürecinin daha etkili ve hızlı olmasını sağlar. Burun estetiği sonrası hastanın dikkat etmesi gerekenler şunlardır;

 • Burun estetiği ameliyatından sonraki birkaç gün, yanma ve hafif ağrıların oluşması normaldir. Bunların daha hafif seyretmesi için doktor ağrı kesici kullanılmasını önerir.
 • Burun ameliyatı sonrasında burundan hafif kanlı akıntının gelmesi normaldir. Bu durum birkaç gün içinde son bulur.
 • Hasta ameliyattan sonra 4 saat boyunca gıda tüketimi yapmamalıdır. İlk 3 saatte ise sıvı almamaya dikkat etmelidir.
 • Hastanın ameliyattan bir süre sonrasına kadar sümkürme ya da benzeri hareketlerde bulunmaması gerkmektedir.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme sürecinin daha hızlı gelişmesi için doktorun verdiği önerileri dikkatle uygulamak önemlidir.

İyileşme süreci boyunca hafif ağrıların oluşması ve yanmanın oluşması normaldir. Bu tip durumları engellemek ya da hafifletmek için ağrı kesici kullanılır.

Burun estetiği ameliyatından sonra hastanın bir süre iyileşme sürecini desteklemek için spor yapmaktan, eğilip kalkmaktan kaçınmalıdır.

Estetik ameliyat sonrasında buruna gelecek darbelere karşı hastanın son derece dikkatli olması gerekir.

Ameliyattan sonra hastanın ayakta kalmamaya özen göstermesi, dinlenmesi ve ameliyatın başarılı geçebilmesi için beslenmeye dikkat etmesi gerekir. 

Hasta, ameliyattan 2 hafta sonrasına kadar mümkün olduğunca sıvı ya da ameliyata zarar vermeyecek yumuşaklıktaki besinlerle beslenmeye dikkat etmelidir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Estetik burun ameliyatı, birçok durumda yaptırılabilen bir estetik ameliyat türüdür. burnun kemerli olması, kişinin yüzüne göre daha büyük veya küçük bir burna sahip olması, burun içinde et olması gibi durumlarda burun estetiği yaptırılır.

Estetik kaygılar dışında bazı sağlık problemleri karşısında da burun estetiği yapılmaktadır. Burnun eğri bir burun olması, burun ucunun deforme olması, kişinin nefes almasına engel olan herhangi bir burun problemi bulunması gibi durumlarda da burun estetiği yapılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri, burun yapısına göre farklı şekillerde yapılabilen bir ameliyattır. Genel olarak uygulanan rinoplasti yöntemleri şunlardır;

 • Komplike Rinoplasty
 • Primer Rinoplasty
 • Septorinoplasty
 • Septoplasty
 • Tipplasty
 • Konka Cerrahisi

Burun estetiği neden yaptırılır?

Burun estetiği, son dönemlerde gerek Türkiye’de gerekse de dünya genelinde en çok yaptırılan estetik ameliyatlar arasında yer alır. Burun eğriliği, burun tıkanıklığı ve genel şekil bozukluğu durumlarda buruna yeniden şekil vermek için yapılan burun estetiği ameliyatı (renoplasti), hem sağlık açısından hem de estetiklik açısından yaptırılan bir ameliyattır.

Türkiye’de rinoplasti alanında en iyi doktorlar listesine girmeyi başaran isimler, sundukları başarılı operasyonları ile yurtdışından da hastaların tercih ettikleri isimler arasında yer almayı başarmaktadır. En iyi burun estetiği doktoru listesinde yer verdiğimiz isimler, alanlarında gösterdikleri deneyimleri ile en iyiler arasında girmeyi başarır.

Burun estetiği fiyatı 2023

Burun estetiği fiyatı, hastane, doktor seçimi, yapılacak operasyon türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Türkiye’de burun estetiği fiyatları, dolar kuru nedeni ile biraz yüksek gelmektedir. Ancak yurtdışından Türkiye’ye gelerek rinoplasti ameliyatı olan çok sayıda kişinin varlığından da söz etmek gerekir. Bunun nedeni TRY/USD kurundan kaynaklanmaktadır.

Devlet hastanelerinde burun estetiği yapılıyor mu?

Devlet hastanelerinde burun estetiği, belli nedenlerin oluşması halinde yapılmaktadır. Burun kemik kırıklığı, nefes alamama gibi durumlarda, SGK kapsamında burun estetiği ödemesinin tamamı ya da bir kısmı karşılanabilmektedir. Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatı da özel hastanelerde olduğu gibi yapılacak operasyona göre değişiklik gösterir. Bu nedenle tam olarak bir fiyat vermek mümkün değildir.

En iyi burun estetiği doktoru kimdir?

Türkiye’de burun estetiği doktoru sayısı oldukça fazladır. Ancak bazı isimler, bu alanda elde ettiği deneyimleri ile önde gelmektedir. Türkiye’nin en iyi burun estetiği doktorları;
Dr. Öğr. Üyesi Can İlker Demir, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Nihat Koç, Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural, Op. Dr. Ercan Demirbağ gibi isimlerdir.

En iyi burun estetiği doktoru listesini nasıl oluşturduk?

En iyi burun estetiği doktoru seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle doktorun alanındaki geçmiş deneyimi, kariyeri, hasta memnuniyeti gibi önemli konular üzerinde durulması gerekir.

Yukarıda isimlerini verdiğimiz doktorlar hakkında yaptığımız araştırmalarda, alanlarında elde ettikleri deneyimleri, bugüne kadarki referansları ve hastaların memnuniyet dönüşlerini değerlendirerek en iyi burun estetiği doktoru listemizi oluşturduk.

Tabi ki verdiğimiz liste dışında kalan çok sayıda başarılı ve alanında en iyi burun estetiği doktoru olmayı başaran isimlerin de var olduklarını söylememiz gerekir. Yapacağınız araştırmalarda, doktor seçimi yaparken belirlediğimiz koşulları göz önünde bulundurun.

Burun estetiği, farklı şekillerde yapılabilmektedir. Sadece burun düzeltme için değil, burun ucu estetiği, nefes alamama durumlarında burun estetiği gibi birçok farklı amaç doğrultusunda rinoplasti yapılmaktadır. Bu nedenle en iyi burun estetiği doktoru alanında araştırma yaparken hangi amaç doğrultusunda estetik ameliyat yaptırmak istediğinizin bilincinde olarak seçim yapmanız gerekir.

Listemizde yer alan en iyi burun estetiği doktoru isimleri, aynı zamanda diğer farklı alanlarda da hizmet sunmaktadırlar. Bu yüzden doktorlar hakkında bilgi edinirken rinoplasti dışındaki diğer alanlarını da değerlendirerek karar vermenizi öneririz.

En İyi Göz DoktoruEn İyi Cildiye Doktoru
En İyi Kadın Doğum DoktoruEn İyi Çocuk Doktoru
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.