kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Deniz Egece Zayıflatma Yöntemleri ve Kitapları

Deniz Egece Zayıflatma Yöntemleri ve Kitapları
01.10.2023
510
A+
A-

Neuroscience dallarında Nöro Natürel Beden Uzmanı Deniz Egece, Avrupa’da yaygın olan bilinçaltına subliminal oto-telkin kodlama yoluyla zayıflama metodunu Türkiye’de yaygınlaştırarak kilo vermede etkili değişimlere girilmesini sağlayan isimdir.

Zayıflamada Son Söz”, “Zayıflamada Değişim Süreci“, “Zayıflamada Beslenme” ve “Zayıflamada Hareket” kitapları ile sağlıklı zayıflamak isteyenlere rehberlik eden Deniz Egece zayıflamanın yöntemlerini kitaplarında anlatıyor.

Deniz Egece Kimdir?

Deniz Egece

Zihinsel antrenmanlarla zayıflanabileceğini söyleyen Bilinçaltı Uzmanı Deniz Egece, aşırı kilolarından mustarip olan kişilere ilham kaynağı oluyor. Sadece beynimizin şişman olduğunu vurgulayan Egece, bilinçaltını değiştirerek aşırı kilolarından şikayetçi olan kişilerin zayıflamasına yardımcı olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

Uzakdoğu, Avrupa ve Amerika’da Nörobilim alanında yetkin kişilerden özel eğitimler alan Deniz Egece, bilinçaltını tamamen değiştirerek kilo sorununu ortadan kaldırabileceği vurgulamıştır.

Bu konuyla ilgili aldığı eğitimlerden bazıları; Yoga Teraphy, Kontaplasyon, Pilates, NLP, Hipnoz, Oto-hipnoz, Beslenme bozuklukları, Kuantum fiziği, Fotografik hafıza, Bilişsel terapi, Ayurveda, Reiki, Feng shui, Biyoenerji ve Nöroplastitsite, Epigenetizim ve Mentalizim NYFA’de bilinçaltını etkileyen Subliminal ses ve ışık teknolojisi eğitimleridir.

Kilo almanın nedenleri arasında alışkanlıkların yattığını ve zihnimizde yer alan bu alışkanlıkları farklı metotlar uygulayarak değiştirildiği takdirde zayıflanabileceğinden bahsetmiştir. Bu yöntemleri ilk olarak kendi üzerinde uygulayan Deniz Egece, 40 kilo vererek kilo sorunundan tamamen kurtulmuştur.

Bilinçaltını kullanarak zayıflamanın mümkün olduğunu kanıtlayarak,  “ Eğitimle Kalıcı Kilo” ve “Eğitimle Kendi Kendine Kalıcı Tedavi ”gibi yöntemleri geliştirmeye başlamıştır. Dünya çapında saygın bir yer edinerek, Uluslararası gazete, dergi ve televizyon programlarına ve haberlere konuk olarak katıldı. Ayrıca birçok ülkenin üniversitelerinde ve okullarında seminerler verdi.

Deniz Egece Kitapları

Zayıflama konusundaki engin bilgilerini kitaplaştırarak, kilolarıyla başı dertte olan kişilere ilham olan Deniz Egece, günümüzde kitapları yok satmaya başlamıştır. Beslenme, diyet, sağlık, beslenme& spor gibi alanlarda eserler yazmıştır. Zayıflamada Beslenme, Zayıflamada Değişim Süresi, Zayıflamada Son Söz olarak yayınlanmış üç kitabı vardır. Aldığımız haberlere göre çok yakında yeni bir kitap daha çıkartacak olan Deniz Egece, şu sıralar okuyucularına yeni kitabını sunma hazırlıkları içerisindedir.

1- Zayıflamada Son Söz

Zayıflamada Değişim Süreci

Deniz Egece’nin Zayıflamada Son Söz adlı kitabı yazdığı eserler arasında ilk kitabıdır. Bu kitabını yazarken uzun emekler ve uğraşlar verdiğinin altını çizen Egece, yaklaşık 10 sene öncesine kadar kilolarından şikâyetçi olduğundan söz eder.

Bu sorunun mutlak bir çözüm yolu arayışı içerisine giren yazar, 40 kilo vererek yeni bir hayata adım attığını söyler. Hayatında yeni bir başlangıç yaparak kilo vermek konusunda birçok eğitim aldığını ve daha çok öğrenmek adına hızlı okuma  teknikleri eğitimine başvurmuştur. Kilo sorununu çözmek adına ömrünün 60 bin saatten fazlasını harcayan yazar 40 ülkede farklı ırk ve kültürden farklı kilolardaki insanlarla konuştuğunun altını çizer.

Geldiği noktayı şu sözleriyle ifade eden Deniz Egece “Bugüne kadar farkındalık kazanabilmek için birçok bilimle ilgilendim ama öğrenmem gereken ilk bilim kendimi bilmekmiş. Evrende var olan tüm bilimler, kendimi bildiğimde bana hizmet etmeye başlar” diyerek inancın gücünün altını çizmiştir. Kişi kendine ne kadar erken keşfederse zayıflamada değim sürecine girilebileceğinden söz eder.

Deniz Egece Zayıflamada Son Söz adlı kitabında, bilinçaltının duyguları, inançları, beden fonksiyonlarını çalıştıran ve hafızanın depolandığı yer olduğundan bahseder. Dolayısıyla 0-6 yaş, bilinçaltı beslenme ve harekete olan inançların temelinin atıldığı evredir.

Sonradan da değişmesi mümkün olan inanç ve düşüncelerini kişi değiştirmezse bir süre sonra yetişkinlikte kilo problemi ortaya çıkabilir. Yani kilo fazlalığının temelinde, yanlış düşünce ve inançlar yatar. Yazar aynı zamanda farklı sebeplerle oluşan kilonun tek çözümünün, ideal bedende bir ömür boyu yaşayabilecek doğru düşünceleri inanç hâline getirerek kabul edilmesi olduğu söylemektedir.

İdeal bedeni oluşturan doğru düşünceleri öğrenip kabul eden kişinin bir ömür boyu kiloyla sorunu olmadan yaşayabileceğini de ekler.

2- Zayıflamada Değişim Süreci

Zayıflamada Son Söz

Deniz Egece’nin kaleminde Zayıflamada Değişim Süreci adlı eseri kilo sorunu olan kişilerin değişim sürecinde nasıl bir yol izlemesi gerektiğine dair detaylıca bilgilere yer verdiği kitabıdır. Bu kitabı yazmaya karar vermesindeki temel etkenin ideal bedene nasıl ulaşılması gerektiğine dair yanıtsız sorulara çözüm sunmak olduğudur.  

Kilo vermek uzun ve yorucu bir süreç olduğundan bahseden Uzman Doktor Deniz Egece, kilo alarak zamanla bedeninin başkalaştırıldığının altını çizer.

Genel olarak bakıldığında kişi bedenini şişmanlatmaya başladığında, ideal bedenini fazla kilolarla kaplayarak, bedeninin doğal formunu bozduğunu söyler. Bu durumu bedenine yapılmış olan bir başkaldırı olarak nitelendiren yazar, fazla kilolarla bedenini yabancılaştırdığını, özü olan ideal bedenin halen durduğunu söyler.

Bu noktadan sonra da “Değişim Süreci” devreye girer. Yazarın, değişim süresinden kastı sadece diyet yaparak ya da spor salonlarında kilo vermenin dışında kilo vermede ilk olarak gidilmesi gereken yolun zihin olduğudur. Kişi kendine inandığı takdirde içindeki ideal bedenin ortaya çıkabileceğine değinir.

Kitabın önsözünde “Zamanla fazladan kilo alarak bedenini şişmanlattın, doğal ve ideal olan bedeni fazla kilolarla kaplayarak, bedenine başkaldırdın. Aslında fazla kilolarınla yabancılaştırdığın bu bedenin içinde özün olan ideal bedenin halen duruyor ve senin değişmeni bekliyor.” yer alan sözünde kilo alarak özündeki ideal bedeni kendi küstürdüğünü ve kişinin değişmesini beklediğini vurgulamıştır.

Yazar “Değişim Süreci” adlı kitabını kilolarından şikâyetçi olan kişilerin nasıl bir bilinçaltına sahip olması gerektiğini detaylıca anlatır. Kitap toplam 16 Bölümden oluşur ve her bölümde zihinsel süreç hakkında önemli bilgiler verir.

Deniz Egece “Zayıflamada Değişim Süreci” adlı kitabında der ki: Fazla kilolu insanların sıkça duyduğu nasihat: “Az yiyeceksin ve spor yapacaksın” olur. Ancak fazla kilosu olan kişiler bunu zaten biliyor fakat bir türlü eyleme geçemiyor.

Genellikle şöyle ifade ederler: “Beni engelleyen bir şeyler var, bahane üretmeme, ötelememe ve yapmamama neden olan bir duygu durumu ya da içimde bir engel, direnç var.” Evet, doğru söylüyorlar. Bir türlü eyleme geçememelerinin nedenleri var. Bilmek ve uygulamak çok farklı şeylerdir.

O halde insan bildiklerini neden yapamaz?

Çünkü bilmek ile inanmak arasında da çok fark vardır. Bildiğin bir şeye inanmıyor ve inandığın bir şeyi de bilmiyor olabilirsin. Bildiğin konu hakkında onu desteleyecek inançlara sahipsen kolaylıkla eyleme dönüştürebilirsiniz.

Fakat bildiğin konu hakkında farklı ve zıt inançlara sahipsen uzun dönemleri kapsayan bir eyleme dönüştüremezsin. Fazla kilolu insanların kilo verdikten sonraki bu sürecin kısa olmasının ve tekrardan kilo almaya başlamalarının en büyük sebeplerinden biride budur.

Bilinçaltı daha güçlü bir yapı olduğu için her zaman inandıklarına göre davranmaya eğilim gösterir ve bilinç üstünün bildiğini etkisizleştirir. Savaşı her zaman inanç kazanır! Ya da direnç göstererek bilinç üstünün bildiklerini uzun süre uygulayamamasına neden olur.

Nedir bu bilinçaltımdaki yapmamama engel olan etkenler”, “fazla kilolarının kalmasına ve bir türlü verememe etken olanlar nelerdir”, “değişmemin önünde engel olan etkenler nedir”, “neleri değiştirirsem, bildiklerimi kolaylıkla uyguluyor olabilirim? ve daha birçok merak ettikleriniz için kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Unutmayın! Değişim bir yolculuktur, değişmek isteyen sensin! Eğer kilo vermek ve hayalindeki ideal vücut ölçüsüne ulaşmak istiyorsanız bu %100 mümkündür.  Sizde bu değişim yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?

3- Zayıflamada Beslenme

Zayıflamada Beslenme

Deniz Egece’nin 2020 yılının Mart ayında yayınladığı Zayıflamada Beslenme adlı kitabı, beslenme ve kilo verme konusunda alışılagelmiş tüm tavsiyeleri geride bırakarak kişiye farklı bir bakış açısı kazandırıyor. İlk olarak zihni daha sonra bedeni besleyen kitap, günlük hayattaki ritüelleri değiştirerek, kilo vermede nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında okuyucuya doğru yaklaşımlar sunuyor.

Yazar kitabı yazmaya başladığı sıralarda yoğun bir kilo verme sürecinde olduğunu  ve diyeti bıraktığında  kısa sürede verdiği kilolardan fazlasını aldığından bahsetmiştir. Daha sonra hiç diyet yapmadan Zayıflamada Beslenme adlı kitabı yayına hazırladığı süreçte, diyet yapmadan, doğru egzersiz yöntemiyle ve bedenini zorlamadan kısa bir sürede 13 kilo verdiğini söylemiştir.

Kitabının öneminden bahseden yazar, okuyucularına “hayatınızda yapacağınız ufacık değişimlerin çok büyük sonuçlara ulaşacağından emin olun. Kendi adıma aldığım sonuca hala inanamıyor olsam da bundan sonra tekrar kilo almayacağımdan da eminim” diyerek kilo vermenin etkili yollarından bahsetmiştir.

Deniz Egece Zayıflamada Beslenme adlı kitabında, gıdaların iki yüzlülüğünden de bahseder. Her gördüğün bir yapı mutlaka atomlardan var olmuştur, her atomda hem nötron, hem proton hem de elektron mevcuttur.

Proton iyidir elektron kötüdür diyemeyiz her ikisinin de verdiği hizmet ve etkileri farklıdır. Her gıda, içinde “kötü, zarar, negatif ya da iyi, fayda, pozitif” gibi iki kutbu da barındırır, o yüzden her gıda ikiyüzlüdür. Kişi gıdayı tüketirken, hangi kutbunu gözlemlerse o yönüyle hizmet almasına neden olur diye açıklar.

Gıdalardaki taraftarlık, tek taraflı çeşitle beslenilmesine neden olur. Tek tarafını görürsen, diğer tarafın sağlayacağı hizmeti alamazsın. Bir kitaba ve öğretmene, nötr bakarsan öğrenmeye başlarsın. Kötü dersen sana katacağı faydaları öğrenemezsin, iyi dersen de kötü taraflarını fark etmezsin. Hiçbir şey tek taraflı değildir, her şeyin iki tarafı vardır. O yüzden yiyeceklerin neresine bakarsan o istikamette hizmet alacaksındır diye de ekler.

Ayrıca, fazla kiloları vermek ve sizi ideal bedene kavuşturacak tek doğru bilgi, enerji aktarımı miktarının artırılmasıdır. Basitçe anlamaya çalışalım, şişman bir kişi, ideal bedeni ortaya çıkartmak istiyorsa, bu sonuca neden olacak olan bilgi nedir? Bedendeki yağların erimesidir.

Bedendeki yağların erimesine etki eden nelerdir?

Enerji aktarımına neden olan hareket ve egzersizlerdir. Kilo verme sürecinde enerji aktarımına neden olan her bilgi ve eylem doğrudur. Şimdi doğru ve yanlış bilinçlenmeye bakalım. Diyet yaparak beslenmek enerji mi aktarır, yoksa enerji alımına mı neden olur? Elbette her türlü beslenme bilgileri enerji alımına neden olur. İlaçlarlar enerji aktarımına mı yoksa enerji alımına mı neden olur?

İlacın kimyasındaki enerji miktarında enerji alımına neden olur, ayrıca kişi hastayım diyerek hareketi azaltır ve ilacın verdiği etkiden dolayı uyuşur ve hareket miktarını azaltır. Çaylar, limon, lahana suyu, sözde şifalı bitkiler, tozlar vb. ağızdan alınan, yenilen ve içilen her şeyin içinde mutlak enerji vardır.

Mide ameliyatları enerji alımı için midir yoksa enerji aktarımı (zayıflamak) için midir? Enerji alımı miktarını azaltmak içindir, bu da dolayısıyla tekrar beslenme, enerji alımı istikametidir, yani enerji aktarımına yönelik değildir. Ayrıca bilinçaltına öğün hakkında miktar bilgisi kodlandığında mide ameliyatı gibi gereksiz ve riskli bir yaklaşıma gerek yoktur diye de ekler.

Deniz Egece’nin kilo verme sürecinin çok basit bir mantığı ve matematiği olduğunu ve değişim sürecinde alınan kararların çok önemli olduğundan söz etmiştir. Sizde kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve hangi yolu denediyseniz bir türlü zayıflayamadıysanız, Nöro Natürel Beden Uzmanı olan Deniz Egece’nin kaleminden Zayıflamada Beslenme adlı kitabını satın alarak farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Son olarak Deniz Egece’nin diğer yazarlardan ayıran yönünden bahsetmem gerek. Dikkat ettiyseniz tüm zayıflama kitaplarında yazarlar nasıl zayıflanması gerektiği hakkında neleri yiyip nelerden uzak durmanız gerektiğinden bahseder.

Tam bu noktada Deniz Egece farkını ortaya koyar. Yazar, bu tarz zayıflama kitaplarına atıfta bulunarak, uyguladıkları bu yöntemin bilinçaltına işlenerek daha çok kilo alındığına işaret eder. Bu nedenle kişinin ilk olarak yapması gereken şey her şeyin zihinde başladığını ve zihni ikna edersek, sorunsuz bir şekilde kilo verilebileceğinden söz eder.

Siz de kilolarınızdan şikâyet ediyorsanız ve hayalinizdeki ideal bedene ulaşmak istiyorsanız Deniz Egece’nin kitaplarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

4- Zayıflamada Hareket

Zayıflamada Hareket

Şişmanlık ve ideal bedenin karşılaştırması, günlük yaşamımızda hareket ve hareketsizliğin sebep ve sonuçları ile davranışlarımızı, hayat kalitemizi nasıl etkilediğini ve almamız gereken önlemleri tüm çıplaklığı ile anlatıyor.

Deniz Egece metodu telkinler, yüzleşmeler ve doğru bilgileri bilinçaltına kabul etmesi ile kalıcı ideal bedene sahip olmak gibi kavramlardan oluşmakta.

Zayıflamada Hareket Kitabını Kimler Okumalı?
• Herhangi yaş, cinsiyet, sağlık sınırlandırması olmadan her kesime hitap eden bir eser!
• Yaşlılık, hamilelik, hayat şartları, çevre faktörü gibi bahaneler ile hareket etmemek için bahaneler üretenler.
• Birçok defa diyet ve ağır spor programları ile kaybettiği kilonun fazlasını alan ve hayal kırıklığına uğrayanlar.
• Şişmanlığın mutluluk olduğunu kendisine kabul ettirmiş olanlar.
• Şişmanlığın bir sağlık sorunu değil, eğitim sorunu olduğunu bilenler. Ve onlarcası.

“Zayıflamada Hareket” kitabında herkes kendisinden bir parça bulacaktır!

Deniz Egece Kitap Alıntıları

“Bazıları cerrahım diyerek mucize olan midene kelepçe takarlar, oysa benim bildiğim kelepçe suçluya takılır, sevgiyi ve takdiri hak eden bedene değil!”

“Dünyada bir insan bile zayıflayabiliyorsa, sen de zayıflayabilirsin. Dünyada ideal bedende yaşayan insanlar varsa, sen de ideal bedende yaşayabilirsin. Bunun kaderle hiç bir ilişkisi yoktur.”

“İdeal beden ölçüsü, gündeminde kilonun yer almadığı bir bedene sahip olmak demektir.”

“Geçmişime baktığımda hayatın beni bugünler için hazırladığını görüyorum. Geçmişte ve şu an yaşadığım tüm olumsuz deneyimlerim gelecekte bana fayda sağlayacaktı.”

“İnsanı gördüklerinden ibaret sayma, göremediklerinde ara. İçidir hakikatin resmi, dışı sadece bir manzara!”

“Dünyaya geldikten sonra zihnin önüne yapılması gerekenler listesi konur:okula gideceksin, üniversite bitecek, askere gideceksin, işe gireceksin, ev alacaksın, araba alacaksın, evleneceksin, çocuk yapacaksın, emekli olduğunda hayatın keyfini çıkartıp mutlu olacaksın ve artık ölebilirsin. Liste bu ve maalesef gerçek. Zihin mutlu olabilmek için adım adım listeyi takip eder. Listeden dışarı çıkarsa, toplum onu dışlar, “serseri, uçuyor, başarısız, asi, hayalperest, biliyorduk adam olmaz”, gibi yaftalar yapıştırır. Bir de toplumun kültürü, adeti, ve töreleri vardır, herkesi memnun etmek için ha bire çaba harcar; kimse kırılmasın, yanlış anlamasın diye uğraşır.”

“Beden doğal besinler ister ve bunlarla doyar. Eğer senin canın o anda endüstriyel besinler çekiyorsa, bu zihinsel bir durumdur. Sen, o ürünlerini daha önce birlikte tükettiğin ebeveyn, sevgilin ya da arkadaşlarınla olan ilişkine özlem duymaktasın.”

En İyi Ücretsiz Diyet ProgramıEn İyi Bitkisel Şampuan Önerileri

SSS

Deniz Egece kimdir?

Deniz Egece, “Zayıflamada Son Söz”, “Zayıflamada Değişim Süreci”, “Zayıflamada Beslenme” ve “Zayıflamada Hareket” adlı dört kitabın yazarıdır. Almanca ve İngilizce dillerini de bilen Deniz Egece, Ege Ata ve Ece Selina adında iki çocuk babasıdır.

Deniz Egece ile nasıl zayıflanır?

Nörobilim uzmanı Deniz Egece, kilo sorunlarının çözümüne yönelik geliştirdiği yöntemiyle uluslararası alanda büyük ilgi çekti. “Geçici diyetler çözüm değil” diyen Egece’nin odak noktası, “Düşünce Molası” adını verdiği yöntemde, kalıcı kilo kaybı için bilinçaltındaki düşüncelerin ve alışkanlıkların değiştirilmesine vurgu yapıyor.

Deniz Egece metodu nedir?

Deniz Egece Metodu, bilinçteki bilgilerin değiştirilmesiyle vücut şekli ve sağlık durumunun dönüşmesini sağlayan bir yöntemdir. Dünya genelinde, bilinçli veya bilinçsiz olarak kilo kontrolünü sürdüren birçok kişi, inançlarının içerdiği yanlış bilgileri değiştirerek bu başarıya ulaşmıştır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.