kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye’nin Yerli Deterjan Markası: Türkmatik

Türkiye’nin Yerli Deterjan Markası: Türkmatik
24.08.2021
575
A+
A-

Türkiye’nin yerli deterjan markası Türkmatik, kısa bir süre sonra tüm marketlerde ve online alışveriş sitelerinde yer almaya başlayacak.

Yerli ürün arayışı her geçen gün artmaya devam ediyor. Milli sermayenin başka ülkelere gitmesi elbette her vatandaş açısından üzücü bir durumdur. Bu da yeni arayışları peşinden getiriyor.

Özellikle gündelik kullanımda en sık tercih edilen ürünlerin başında deterjan gelir. Deterjanlar, genel olarak yurtdışından ithal edildiği için bu da başta ev hanımlarını olmak üzere ülke ekonomisini düşünen her duyarlı vatandaşın üzülmesine neden oluyor. Neyse ki artık Türkiye’nin yerli deterjan markası Türkmatik var!

Türkmatik Kimindir?

Türkmatik kimindir

Türkmatik, genç kadın girişimci Nurten Senem tarafından 2019 yılında temelleri atılan bir projedir. Piyasadaki mevcut deterjanlara alternatif olması bir yana kaliteden ödün verilmeyen bir prensip üzerinde üretimi yapılmaya başladı?

Kısa süre önce Trabzon/Arsin’de temelleri atılan Türk Matik, sektörün öncü isimlerinden olma hedefi ile ilerlerken, sağlık koşullarının göz önünde bulundurulduğu, tamamen yerel sermaye ile üretimi yapıldı.

İlginizi Çekebilir: En İyi Robot Süpürgeler

Yerli Deterjan Markaları

Yerli deterjan markaları, aslında isim olarak çok fazla olsa da kısa sürede yüksek fiyatlardan teklif aldıkları için ya satılıyorlar ya da yabancı bir ortak alarak yollarına devam ediyorlar. Bu da aslında ülke ekonomisi başta olmak üzere ülkenin gelişimini önemli oranda sekteye uğratmaktadır.

Yerli deterjan markaları arasına başarılı çalışmalarıyla giriş yapan Türk Matik, tamamen yerli sermaye kullanılarak, üretimi de Türkiye’de yapılan bir deterjan markasıdır.

Mevcut yerli deterjan markaları ile kıyaslandığında da başarılı sonuçların görüldüğü Türk Matik, üç farklı ürün seçeneği ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Türkmatik White

Beyazlar için özel olarak formüle edilen Türkmatik White, lekelere karşı etkili, yüksek enzimleri sayesinde kıyafetlere zarar vermeden lekeleri çıkartıyor.

Türkmatik Color

Renkli kıyafetlerden leke çıkarmak hem zahmetli hem de beyazlara göre daha zorlayıcıdır. Türkmatik, bu alanda da başarılı bir çalışma yaparak oluşturduğu Türk Matik Color ile renkli kıyafetlerden leke çıkarma konusunda başarılı sonuçlar sunuyor.

Türkmatik Bleacher

Çamaşır suyu etkili deterjanlar arasında en çok kayda değer başarılı çalışmalara imza atan Türkiye’nin yerli deterjanı Türkmatik, Bleacher ürünü ile son derece iddialı sonuçlar sunuyor.

COVID-19 tedbirleri kapsamında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) başta olmak üzere sağlık alanında sözü geçen tüm yetkilileri ortak düşüncelerinden biri de kıyafet temizliğine dikkat edilmesi yönündedir.

Türkmatik, bu anlamda çamaşır temizliği ve hijyeni konusunda beklentilerin çok daha ötesinde sonuçlar sunuyor. Hem renklilerde hem de beyazlarda etkili güce sahip olan yerli deterjan markası ile temizlik ve hijyen noktasında aradığınızdan daha fazlasını bulacaksınız.

Neden Türkmatik Kullanmalıyım?

Yerli deterjan markası

Yerli deterjan markaları arasında en yenisi olmasına rağmen kısa sürede isminden söz ettirmeyi başaran Türk Matik, “Artık lekeler düşünsün” sloganı ile yola koyulmuş bir isimdir. Leke çıkarma gücü, ambalajının tamamen geri dönüşüme uygun şekilde tasarlanmış olması, markanın tercih edilmesi için en büyük sebeptir.

Buna ek olarak yerli deterjan markaları ile ilgili yapılan yorumlar ve kullanıcı şikayetleri de ülke adına can sıkıcıdır. Kısa sürede yabancı menşeli firmalara ya da ortaklara devredilmesi, fiyatlarının kısa sürede yükselmesi gibi ayrıntılar, kullanıcı deneyimini tam olarak karşılamıyor.

Türk Matik, Türkiye’nin yerli deterjan markası olarak piyasaya sunuldu ve hiçbir şekilde yabancı ortak ya da finansman kaynağı kabul etmeyen bir firmadır.

Yerli üretim odaklı olarak çalışan ve markayı tüm dünyaya yayma hedefi ile yola koyulan Türk Matik, yerli kalmaya devam edecek bir isimdir.

Türk Matik, yerli sermaye ile oluşturulmuş, Türkiye’de geniş ağa sahip bir markadır. Marketlerde, online kanallarda satışa sunulmaya hazırlanan marka, kısa süre içinde tüm Türkiye’ye hitap eden gücü ile kullanıcılarının karşısında olacak.

Firma hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.turkmatik.com.tr web site adresini ziyaret edebilir, instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 11 Ortalama: 4.4]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.