kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye’de ‘Eylül’ ayında gidilecek yerler

Türkiye’de ‘Eylül’ ayında gidilecek yerler
26.09.2019
244
A+
A-

Yaz dönemini çalışarak geçirip kış ayları gelmeden önce tatil yapmak isteyenler için Eylül ayında gidilecek yerler hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımız, yılın yorgunluğunu üzerinizden atmaya yardımcı olacak.

 

Türkiye’de Eylül ayında gidilecek yerlerin sayısı bir hayli fazladır. Size kalan sadece nasıl bir tatil yapmak istediğinizi düşünmek ve tasarlamak olacaktır. Bu yazımızda sizin için Türkiye’de gezebileceğiniz birbirinden güzel ve ekonomik 5 yerden söz edeceğiz. Faydalı olması ümidi ile…

  • Yeşilin her tonuna hakim bir kamp için: Hacıllı Şelalesi
  • Şehrin kalabalığına meydan okuyan Yedigöller (Bolu)
  • Muğla’nın yeşile doyan yeri: Akyaka
  • Bursa’nın el değmemiş güzelliği: Cumalıkızık
  • Keşfedilmeye en layık yer: Akgöl Tabiat Parkı

ilginizi çekebilir: Ordu’da Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 34 Yer

Hacıllı Şelalesi

İstanbul kalabalığından sıyrılarak hem yakın bir yerde kamp kurmak hem de ruhunuzun sesini dinlemek için yer arıyorsanız, buranın kesinlikle Hacıllı Şelalesi olması gerektiğini düşünüyoruz.

Burası, İstanbul’un en nadide yerlerinden biridir. Adeta saklı bir cenneti andıran bu doğa harikası yere ulaşmak için İstanbul’dan Şile’ye giderken Saklıgöl tabelasından sonraki sapaktan “Tepeköy” tabelasını takip edin. 20 dakikalık bir yolculuktan sonra “Hacıllı tabelası” karşınıza çıkacaktır.

Hacıllı Şelalesi

Biraz zahmetli bir yolu olsa da yine de burası gidilmeye değer en güzel yerlerden biridir. Son derece güzel ve Eylül ayı olmasına rağmen sıcak bir suyu olan Hacıllı Şelalesi, ruhunuzun sessizliğini dinlemek ve doğa ile baş başa kalmak için seçebileceğiniz en harika yerlerden biridir.

Yedigöller- Bolu

Manzarası ile doğanın en harika görüntülerini ziyaretçilerine sunan Bolu’nun Yedigöller kamp alanı, hayal ettiğinizden çok daha güzel bir yerdir.

Kızıla boyanmış yapraklarıyla Eylül ayı misafirlerini karşılayan bu yer, Milli parklarımızdan biridir. Buraya gelmişken yedi göllerden toplanmış mantarın tadına bakmadan geri dönmemenizi öneririm.

Yedigöller Bolu

Bolu’nun kuzeyinde, Zonguldak’ın güneyinde, Düzce’nin ise doğusunda bulunan Yedigöller Milli Parkı her ne kadar Türkiye’nin uç noktalarından bir yerdeymiş gibi bir izlenime neden olsa da İstanbul’dan çıktığınızda en fazla 2-3 saat içinde ulaşabileceğiniz bir yerdir.

ilginizi çekebilir: Sonbaharda Gezilecek Yerler: Türkiye’de Gezilecek 50 Yer

Akyaka-Muğla

Muğla’nın Ula ilçesinin 29 mahallesinden biri olan Akyaka, Türkiye’de Eylül ayında gidilecek yerlerden biridir. Harika bir doğası bulunan bu yer, aynı zamanda Eylül ayı olmasına rağmen sıcak suları ile sizi karşılayacaktır.

Yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak ve keyifli bir tatil yapmak için tercihleriniz arasına alabileceğiniz harika bir tabiata sahip olan Akyaka, Antik Çağ’dan beri yaşamın olduğuna inanılan bir yerdir.

Akyaka-Muğla

Türkiye’nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer almaktadır. Türkiye’de Eylül ayında gidilebilecek en güzel yerlerden biri olan bu şirin mahalle, yılın yorgunluğunu üzerinizden atmanız için adeta bir iksir etkisi yaratacaktır.

Cumalıkızık – Bursa

Otantik bir yerde hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlere önerilebilecek en güzel yerlerden biri Bursa’nın Cumalıkızık Köyü’dür. Köy, uzun süre el değmemesinin etkisi ile son derece güzel bir manzara sunuyor.

Sokaklarının taş ile döşenmiş olması, evlerinin kendine özgü bir mimariye sahip olması burayı özel kılan nedenlerdendir. Eylül ayını tatil ile geçirmek isteyenler için önerilebilecek bu mükemmel yer, 2014’te UNESCO Dünya Miras Listesine kabul edilmiş.

Cumalıkızık - Bursa

Son derece kültüre bağlı kalmayı başaran Bursa Cumalıkızık yerli ve yabancı turistlerin sık gittikleri bir yer olmasına rağmen teyzeleri kesinlikle şalvarlarından vazgeçmezler. Yani tam bir kültür abidesi diyebiliriz. Hoş bir tatil ile ruhunuzu dinlendirmek için tercihleriniz arasına almanızı önerdiğimiz bu yere gittiğinize hiç de pişman olmayacaksınız.

ilginizi çekebilir: İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler

Akgöl Tabiat Parkı

Eylül ayına has bir gezinti yapmak için ideal bir yer olan Akgöl Tabiat Parkı, Sinop’un Ayancık ilçesinde yer alıyor. Doğal güzellikleriyle hayran bırakan bu yer, çevresinde yapılan peyzaj çalışmalarıyla bambaşka bir görünüme ulaşmış.

Akgöl Tabiat Parkı

Hafta sonunu kısa bir tatil ile geçirmek isteyenler veya daha uzun süreliğine kaçamak yapmak isteyenlere önerilebilecek Akgöl Tabiat Parkı, hayallerinize değen güzellikleri ile sizi karşılayacak bir yerdir. Türkiye’nin en güzel gezilecek yerleri arasında kabul edilmesi ise kesinlikle gidip görmenizi gerektiriyor.

Eylül ayı bitmeden tatil yapmak isteyenlere sunduğumuz Türkiye’de Eylül ayında gidilecek 5 yer hakkında yeteri kadar bilgi aldığınıza inanıyorsanız bavulunuzu hazırlayın ve zaman kaybetmeden seçtiğiniz güzel bir yere veya yerlere gitmek için yola koyulun.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.