Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

1
55

Kültür ve eğlencenin adresi Buffalo, yurtdışında tatil yapmak isteyenler için önerilebilecek en güzel yerlerden biridir. Bu yazımızda, ABD’nin bu farklı yapıya sahip kenti hakkında sizlere bilgi vereceğiz. 

ABD’nin doğu yakasında, New York eyaleti batısında; Eire Gölü’nün doğu sahillerinde yer alan Buffalo, Niagara Nehri‘nin ağzında Fort Eirie, Ontario, Kanada şehrinin karşısında konuşlanan bir kenttir. Farklı bir mizacı ve yaşam biçimine sahip olan insanları ile bilinen kent, Amerika Birleşik Devletleri tatilinde değerlendirilebilecek en değişik yerleşim yerlerinden biridir. ABD vizesi aldıktan sonra Buffalo uçak bileti temin edebileceğiniz uygun bir site bularak işlemlere başlayabilirsiniz.

Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

Buffalo Kültür ve Eğlence:

Kültür ve eğlence bakımından da gelişen bir yüzünü görebildiğimiz Buffalo’da zamanın nasıl aktığını anlamak mümkün değildir doğrusu. ABD’nin genel olarak eğlenceye önem vermesi, bu kentte de kendini gösteriyor. Her yılın belli aylarında düzenlenen festivaller, etkinlikler, konserler ve tiyatrolar, şehre gelen yabancıların dikkatinden kaçmayan detaylardır. Rock, pop, cazz, klasik müzik ve bazen de farklı etnik kökenlerin kendi kültürlerine has müziklerin de kulağa çalındığı bu şehirde, zaman sizin için akacaktır.

Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

Eğlence adına her şeyin yerli yerinde bulunabildiği Buffalo’da gece hayatı da üst düzeylerde seyretmektedir. Gece dışarı çıktığınızda hemen dört bir yanınızda eğlence mekanlarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Dans, gösteri, tiyatro ve festivaller, şehrin dört bir yanında kendini gösteriverir. Farklı mekânlar, farklı insan yüzleri, değişik kültürler şehrin tanınması adına oldukça fayda sağlayacaktır.

Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

Buffalo Gezilecek Yerleri

Zengin bir mimarisi, geçmişi oldukça kökenli olan şehirde, görebileceğiniz birbirinden farklı yerler bulunmaktadır. Tarihi ve turistik anlamda değerlendirebileceğiniz alanlar, doğa turizmi adına görebileceğiniz farklı güzellikler, doğa sporları etkinliklerine katılabileceğiniz farklı aktiviteler ve birçok farklı yönü burada değerlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Türkiye'de 'Eylül' ayında gidilecek yerler

Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

Buffalo gezilecek yerleri konusunda ziyaretçilerimiz için yaptığımız araştırma ve inceleme sonucunda görmenizi önerdiğimiz bazı yerler şunlardır; Albright–Knox Art Gallery, Buffalo Zoo, Darwin D. Martin House, Buffalo and Erie County Botanical Gardens, Buffalo and Erie County Naval & Military Park, Forest Lawn Cemetery, Buffalo City Hall, First Niagara Center, Delaware Park–Front Park System, Kleinhans Music Hall. Bunlar dışında çok daha farklılıkların görülebildiği Buffalo’da zaman sizin için akacaktır.

Kültür ve Eğlencenin Adresi: Buffalo

Buffalo Yeme-İçme

Her kentin kendine özgü lezzetleri vardır. Ülkemizde yeme-içme kültürü şeklinin aksine daha değişik lezzetleri damağınızda hissedeceğiniz Buffalo’da Amerika yemeklerinin tadına daha iyi varabilirsiniz. Genellikle deniz ürünlerinin daha yoğunlukta görüldüğü şehirde, buna ilave olarak farklı yemek kültürlerini de bulabilirsiniz.

Buffalo Yeme-İçme

Aslında ABD, bir toplama ülkesi olduğu için birçok yemek çeşitlerini görebilirsiniz. Hatta ülkede gezerken Türkiye yöresel yemekleriyle de karşılaşabilirsiniz. Yani değişik bir destinasyona sahip bir yerdir. Buffalo da bu anlamda değerlendirebileceğiniz güzel bir kenttir.

Buffalo Alışveriş

Kendine has kültürü ile göze çarpan Buffalo, alışveriş tutkunları için de alternatif seçeneklerinin bulunabileceği bir yerdir. Buffalo uçak bileti almanıza değecek alışveriş merkezlerini şehirde gördüğünüzde, tatil günlerinizin farklı bir boyuta ulaşacağını çok rahat bir şekilde göreceksiniz.

Buffalo Alışveriş

Moda dünyasının rüzgarı bu şehirden de geçiyor. Yine bunun yanında hediyelik eşyalar, kentin kendini yansıtan değerleri ile alışveriş dünyasına katılan seçenekleri burada değerlendirme imkanı bulabileceksiniz. Dışarıdan gelen bir misafir olarak şehirde satın alabileceğiniz pek çok detay yine gezi günlerinizin daha farklı boyutta geçmesini sağlayacak, hayal ettiğiniz gibi bir tatil yapmanın keyfini çıkartacaksınız.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here