kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İşlem Hacmine Göre 2022’nin En iyi NFT Koleksiyonları

Ethereum tabanlı en iyi NFT koleksiyonları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek NFT alımına karar verebilirsiniz.

İşlem Hacmine Göre 2022’nin En iyi NFT Koleksiyonları
01.12.2022
278
A+
A-

NFT pazarı, 2021 itibari ile daha büyük bir alana yayıldı ve yatırımcılar artık daha fazla NFT koleksiyonu satın almak için en iyilerini takip etmeye başladı. 2022 yılında da aynı hızla NFT’lere olan ilginin devam etmesi, yaklaşan 2023 yılında yeni bir NFT koleksiyonu almak isteyenler, Ethereum tabanlı en iyi NFT koleksiyonları arasında seçim yapıyor.

Piyasada en az kripto para sayısı kadar NFT eseri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok düşük değerlere sahip iken bazıları da geleceği parlak NFT koleksiyonlarıdır. Bunu aklınızda tutarak bu yazımızda, 2023 yılında değerlenmesi beklenen en iyi Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları hakkında yaptığımız araştırmaların sonuçlarını sizlere sunacağız.

NFT satın almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Koleksiyonun değerini, taban fiyatını, 7 günlük işlem hacmi gibi önemli veriler, NFT alınmadan önce incelenmesi gereken konulardır. Biz de değerlendirdiğimiz NFT koleksiyonlarını bu bağlamda değerlendirerek sizlere sunduk.

Satın Alabileceğiniz En İyi Ethereum Tabanlı NFT Koleksiyonları

SıraNFT AdıFloor Fiyatı7 G. HacimKoleksiyon Değeri
1Bored Ape Yacht Club68.97 ETH%1,28910.146 ETH
2Mutant Ape Yacht Club13.15 ETH2.531 ETH284.255 ETH
3Otherdeed for Otherside1.33 ETH1.259 ETH255.371 ETH
4Bored Anel Kennel Club6.00 ETH1.087 ETH60.679 ETH
5The Sandbox1.10 ETH448 ETH196.659 ETH
Veriler 01.12.2022 tarihinde Crypto.com üzerinden alınmıştır.

5 En iyi ETH Tabanlı NFT Koleksiyonu

En iyi NFT koleksiyonları

Benzersiz yapıda NFT koleksiyonlarına sahip olmak ve bunu yaparken de karlı bir sonuca ulaşabilmenizi sağlamak amacıyla hazırladığımız yazımızda, piyasa değeri yüksek, koleksiyon değeri iyi ve fiyatı en uygun olan NFT koleksiyonlarını sizler için değerlendirdik.

İşte satın alabileceğiniz en iyi Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları…

1- Bored Ape Yacht Club

Bored Ape Yacht Club

Bored Apes’i temsil eden 10.000 benzersiz NFT’den oluşan Bored Ape Yacht Club, NFT yatırımcılarının en çok tercih ettikleri NFT’ler arasında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere Bored Apes (sıkılmış maymunlar), 3 tane sıkılmış maymunu temsil ediyor. Dünya genelinde en iyi NFT koleksiyonları arasında yer alan Bored Ape Yacht Club, üyelere etkileyici avantajlar sunan Discord sunucusuna sahip bir NFT projesidir.

OpenSea üzerinden satın alınabilen Bored Apes NFT’si, en yüksek fiyatlı NFT’ler arasında yer almaktadır.  Decrypt.co tarafından bildirildiği üzere, Eylül 2021’deki bir müzayedede 101 Bored Ape NFT’si 24,4 milyon dolara satıldı.

NFT’nin bu kadar yoğun ilgi görmesinin asıl nedeni ünlü bazı kişiler tarafından satın alınmış olmasıdır. 12 Mart 2022’de Yuga Labs ayrıca CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarının fikri mülkiyet haklarını Larva Labs’tan satın aldı. Bu da fiyatının taban fiyatında bir artışın yaşanmasına neden oldu.

2- Mutant Ape Yacht Club

Mutant Ape Yacht Club

En iyi Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları arasında yer alan Mutant Ape Yatch Club, MAYC de orijinal BAYC’ye benzer bir koleksiyondur. Yine maymunlardan oluşan bir koleksiyon olmasına rağmen değişik olan buradaki maymunların zombi benzeri bir mutant temasıdır.

Orijinal 10.000 BAYC NFT’si sahiplerine M1, M2 ve M3 kademelerinin birinden rastgele bir serum şişesi airdrop yapılmıştır. Yuga Labs, MAYC’nin Maymun sahipleri için “üyeliğin son kademesi” olduğunu söylemektedir. Ekip şimdilik BAYC üyelerine daha fazla hizmet ve avantaj sunmak üzerine odaklanacaktır.

3- Otherdeed for Otherside

Otherdeed for Otherside

Ethereum tabanlı en iyi NFT koleksiyonları arasında yer alan Otherdeed for Otherside, Yuga Labs metaverse için arazi arsa NFT’lerinin bir koleksiyonudur. BAYC’nin arkasındaki şirket olan Yuga Labs tarafından kurulan, Otherdeed for Otherside projesi ilk olarak Mart 2022’de açıklandı. Web sitesinde, “BAYC’nin evrenini genişleten ama aynı zamanda daha büyük NFT topluluğunu (ve BAYC üyeliğinden fiyatlandırılanları) katılmaya davet eden bir şey inşa etme” arzusunu ifade etti.

En iyi NFT koleksiyonları arasında yer alan Otherdeed for Otherside, piyasa değeri, 7 günlük değişimi ve koleksiyon değeri ile en iyiler arasında yer almaktadır. Crypto.com verilerine göre 1.33 ETH floor fiyatı, 7 günlük hacmi 1.259 ETH ve koleksiyon değeri 255.371 ETH olarak belirlenmiştir.

4- Bored Anel Kennel Club

Bored Anel Kennel Club

En iyi Ethereum tabanlı NFT koleksiyonları arasında yer alan Bored Anel Kennel Club da sahip olunması gereken en iyi projeler arasında yer almaktadır.

Bir hafta boyunca, her kulüp üyesi Bored Ape Kennel Club’dan bir Club Dog NFT’si sahiplenebilecek. Jetonu talep etmek ücretsizdir; sadece gaz ödemeniz gerekecek.

Bu yavrular satılık değil. Birini benimsemenin tek yolu, cüzdanınızda bir Bored Ape bulundurarak sahiplenmektir. Sahip olduğunuz her Bored Ape için rastgele bir Club Dog talep edebilirsiniz. Bir köpek Bored Ape tarafından sahiplenildiğinde, bu simge tekrar başka bir köpek için kullanılamaz.

Basım sırasında, köpekler ortaya çıkarılmayacaktır. Bir hafta sonra, 25 Haziran saat 18:00 EST’de evlat edinme süreci sona erecek. Rastgele bir başlangıç ​​indeksi belirlenecek ve herkes arkadaşıyla tanışabilecek.

Floor fiyatı 6.00 ETH, olan Bored Anel Kennel Club’ün 7 günlük işlem hacmi 1.087 ETH, koleksiyon değeri ise 60.679 ETH olarak belirlenmiştir.

5- The Sandbox

The Sandbox

Ethereum tabanlı en iyi NFT koleksiyonları arasında yer alan The Sandbox, Sandbox, Pixowl oyun stüdyosu tarafından geliştirilen ve 15 Mayıs 2012’de piyasaya sürülen cep telefonları ve Microsoft Windows için 2D bir sanal alan oyunudur. 29 Haziran 2015’te Steam’de PC için piyasaya sürüldü.

Aynı zamanda bir de yerel bir tokeninin bulunması, NFT koleksiyonunun değerinin yükselmesini önemli oranda etkiledi. SAND coin olarak kripto borsalarında listelenen The Sandbox NFT’nin değeri de işlem hacmine göre en iyi NFT koleksiyonlarından biridir. Crypto.com verilerine göre 1.10 ETH fiyata sahip olan NFT’nin 7 günlük değişimi 448 ETH olarak belirlenmiştir. Koleksiyon değeri ise 196.659 ETH’dir.

Yatırım Yapılacak NFT’ler Nasıl Bulunur?

NFT’ler, kripto paralar gibi değiller. Yani yatırım yapıldığında daha büyük bir risk alınmış olur. Bu yüzden yatırım yapılacak NFT’leri bulmak için daha fazla ter dökmek gerekir. NFT yatırımı yapılmadan önce birtakım konular hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Bunlar;

  • Koleksiyon Sahiplerini Takip Edin: Genel olarak bir NFT projesi tutulan bir sanatçının yeni oluşturacağı tasarımların da tutması beklenir. Bu yüzden bir NFT’yi incelerken özellikle koleksiyonun yaratıcısını takip ederek önceki tasarımlarının piyasada değer görüp görmediğini incelemek işinizi kolaylaştıracaktır
  • NFT’lerin Başlangıç Fiyatı: NFT’lere yatırım yapmak için en doğru zaman NFT’lerin satışa çıkartıldığı ilk zamanlardır. Daha önce farklı bazı koleksiyonlar ilk başlangıç fiyatı 1 dolar gibi cüzzi fiyatlarla satılırken kısa bir süre sonra milyon dolar değerlerden satılmaya devam etti. Bu nedenle NFT’lerin başlangıç fiyatını takip etmek son derece önemlidir.
  • Ünlü Yatırımcıların NFT Yatırımlarına Göz Atın: NFT satın almadan önce alacağınız NFT koleksiyonuna duyulan ilgiyi inceleyin. Mesela ülkemizde Cem Yılmaz gibi ünlü isimlerin de NFT yatırımı yaptığı bilinmektedir. Buna göre değerlendirme yapmanız, muhtemelen daha kazançlı bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

NFT’ler Nasıl Saklanır, En Güvenilir NFT Cüzdanları Hangileridir?

NFT koleksiyonları zaman içinde değerlendikleri için bunların saklanmasında güvenilir NFT cüzdanları seçmeniz gerekir. NFT’lere karşı ilginin her geçen gün artması ile birlikte ister istemez bu alanda dolandırıcılık yaparak da ya da bilgisayar korsanlığı yaparak NFT çalanlar da ortaya çıktı. Bu yüzden satın aldığınız NFT’leri güvenli bir cüzdanda saklamanız gerekir.

NFT koleksiyonlarınızı güven içinde saklayabileceğiniz en iyi cüzdanlardan bazıları şunlardır;

  • MetaMask
  • Coinbase Wallet
  • Enjin
  • Trust Wallet
  • AlphaWallet

NFT Alabileceğiniz En İyi NFT Platformları

NFT satın almak için de güvenilir bir platform tercih edilmesi gerekir. Platform seçerken geniş ürün yelpazesine sahip olmasına, gaz ücretinin düşük olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu anlamda NFT alabileceğiniz en güvenilir platformlar şunlardır;

En İyi Launcpad SiteleriEn İyi Kripto Para Cüzdanları
En İyi Kripto Para UygulamalarıEn İyi Bitcoin Siteleri

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.