ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Prenses Diana’nın Kayıp Sırları Kitap Özeti

Prenses Diana’nın Kayıp Sırları Kitap Özeti
18.08.2020
393
A+
A-

Tüm yetişkin hayatı boyunca her zaman ilgi odağı olan Prenses Diana, 1981 yılında Charles ile evliliğini “Prenses Masalı” olarak tanımlamıştır. Hakkında birçok ilgi çekici haberlerle gündemlere konu olan, Prenses Diana’nın Kayıp Sırları Kitabını gelin birlikte inceleyelim.

Bütün insanların tanıdığı Galler Prensesi Lady Diana’nın gerçekte kimdir? Prens Charles ile evlilik yaptıktan sonra ismi gündemden düşmeyen ve alışılagelmişin dışında bir Galler Prensesi olacağının sinyalleri veren Diana sempatik halleriyle milyonların kalbini kazanmayı başarmıştır.

Prenses Diana

İlk olarak Aristokrat bir aileden gelen Diana, 1 Temmuz 1961’de İngiltere, Norfolk Sandringham Park House’de dünyaya gözlerini açmıştır. Köklü bir ailenin mensubu olan Diana Spencer ;annesi Frances Ruth Shand Kydd İrlandalı ve İskoç kökenli olup,  babası ise Edward John Spencer İngiliz ve Amerikan atalarına sahiptir. Soyağacında 2. Charles, Anne ve Mary Boleyn gibi önemli isimler olan Diana’nın kuzenleri arasın da Hollywood yıldızı Audrey Hepburn gibi sevilen şarkıcı’da yer almaktadır.

Prenses Diana: “Kalbimde Çok Büyük Umutlar Vardı”

Andrew Morton’un kaleme aldığı Prenses Diana’nın Kayıp Sırları adlı kitabında geçen bir bölümde evliliğinden bahseder. Prens Charles, Diana’yı ilk gördüğünde 16 yaşında bir genç kızdı.  Prens Charles düğünlerinden hemen sonra verdiği bir röportajda Dianayı ilk gördüğünde neler düşündüğünü şu sözlerle anlatmıştır “Çok neşeli, eğlenceli ve çekici bir kızdı”.

Prens Charles’ın çok çalkantılı bir özel hayatı olmuştur. Camillia Parker ile aşk yaşayan Prens Charles, İngiliz Kraliyet Ailesine bu aşkı kabul ettirememiştir. Ailesi, Diana Spencer ile evliliğini uygun görmüştür ve Lady Diana 19 yaşındayken, Prens Charles ile nişanlandı. Evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardı fakat hali hazırda birbirlerini çok iyi tanımıyorlardı. Nişanları süresince sadece 13 kez görüşen ve bu görüşmeler çeşitli etkinliklerde karşılaşma ya da birlikte gidilerek gerçekleşmiştir.

Çiftin nişanlanması bütün dünyada günden olmuştur .Çift nişanlandıklarını resmi bir şekilde duyurduktan sonra kamera karşına geçip verdiği röportajda Diana, kendisine yöneltilen ‘Prens Charles’a Aşık mısınız?’ sorusuna ‘ Evet, aşığım’ diye yanıt vermiştir. Bu yanıt ilerideki evlilik hayatı boyunca tam tersi bir şekilde yürümüş ve Diana için kelimenin tam anlamıyla bir travma olmuştur.

İlginizi Çekebilir: Başarılı Olmanın Yolları: Başarı Maratonunda 40 Altın Kural

Prens Charles ile Prens Diana, görkemli bir törenle 1931 yılında rüya gibi bir düğünle dünya evine girmişlerdir. Bu evlilikten Prens William ve Prens Harry isimlerinde iki tane çocukları olmuştur. Dışarıdan bakıldığında rüya gibi görünen evlilikler içeri girdiğimizde sanıldığının aksine Diana için kâbusa dönmüştür.  Bu evlilikten kısa bir dönem dışında mutlu olamayan Diana, evlilikleri boyunca Prens Cherles’e kendini sevdirmeye çalışmıştır. Sebebi Diana’dan önce bir dönem ailesi tarafından onaylanmayan Camillia Parker ile aşk yaşan Prens Charles bu aşkı evliliklerinden sonrada devam ettirmişlerdir. Diana evlilikleri süresince bu aşkı üç kişi yaşadıklarını söylemiştir.

Sonunda Prenses Diana ve Prens Charles 1996 yılında evliliklerini bitiren Prenses Diana, bu boşanmadan sonra kendini hayır işlerine vererek milyonların kalbinde taht kurmuştur. Yaptığı her işle gündem’de yerini alan Diana, Kraliyet ailesi Prens Charlesin önüne geçtiği düşüncesinden kaynaklı oldukça rahatsız olmuştur.

Hayatı boyunca tartışma veya münakaşa ile değil içgüdü ve sezgileri ile yönlendirildi. Diana, işinde toplumun kıyısında kalan herkesi, cüzamlıları, AIDS hastalarını ve diğerlerini bağrına bastı. Diana bir idol haline gelmesindeki en büyük etken erkek egemenliğindeki bir dünya’da yalnızca kabul edinmek istemek yerine kadınsal değerleri destekleyen bir kadındı. Yaşamı süresince yaptıklarına değil başkalarına ve özelliklede kadınlara gerçekliklerini bulmaları için ilham olmuştur.

İlginizi Çekebilir: Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz En Eğlenceli Animasyon Filmler

Prense Charles’ın 70. Doğum günü nedeniyle yayınlananPrenses Diana’nın Kayıp Sırları Kitabıkitabında Diana’nın bu evlilik gerçekleşmeden önce yani nişanlandıkları dönemde bu ilişkiye bir son vermek istediğini ancak ailesi tarafından kendisini baskı altında hissettiği için daha sonrasında ise birçok ayrılma girişiminde bulunsa bile skandalı önlemek için bunu yapamadığından bahsetmiştir.

“Geride Bıraktıklarının Kalplerinde Yaşayanlar Ölmez”

Tüm dünyanın hayran olduğu Galler Prenses Lady Diana, Fransa’da gerçekleşen korkunç bir kaza sonucu hayata gözlerini yummuş ve tüm dünyayı yasa boğmuştur.

Lady Diananın ölümü bir kazamı yoksa bir cinayet miydi? gibi sorular insanların aklını çokca kurcalamıştır. Kaza’da Diana, Dodi ve şöfor hayatlarını kaybetti. Kazadan canlı çıkabilen Diana’nın koruması ise, kazadan sonra tanık koruma programı ile gizlenecek ve ondan sonra bir daha haber alınamayacaktır. Lady Diana’nın Kraliyet Ailesi’nin varlığına tehdit oluşturacak davranışlarına, kaza sonrası üstü örtülmüş sorular eklenince, suikast olduğu iyice belirlenmiş fakat bunun üstü örtülmüştür.

Prenses Diana Kayıp Sırlar Kitabı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Prenses Diana Ne Oldu?

Prenses Diana trafik kazasında hayatını kaybetmiştir.

Diana mezarı nerede?

Prenses Diananın mezarı Althorp Malikanesindedir.

Prenses Diana Kaç Kardeş?

Prenese Diana 5 kardeştir.

Lady Diana Aldatıldı mı?

Prens Charles, Prenses Diana'yı Camilla Parker Bowles ile aldatmıştır.

Prenses Diana Kaç Yılında Doğdu?

Prenses Diana 1 Temmuz 1961 yılında doğmuştur.

Prenses Diana'nın Annesi Kim?

Prenses Dianaın annesi Frances Shand Kydd dır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.