kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film Önerisi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film Önerisi
28.07.2020
199
A+
A-

Pandemi döneminde yapacak bir şey bulamayanlardan iseniz sizler için mutlaka izlemeniz gereken 5 film önerisi sunuyoruz.

Film önerisi başlığının bu kadar aranan bir konu olmasının sebebi pandemi sürecinde çoğunlukla evlerimizde olmamızdır. Virüsün ülkemizde yayılması sonucu oluşan pandemi döneminde evde oturup canı sıkılan bir sürü insan olduğunun farkındayız. Yapacak bir şey bulamayanlar, zaman nasıl geçecek diye düşünenler…

Artık düşünmenize gerek kalmadı. Sizler için dünyada adını duyurmuş ve bir çok ödül almış filmleri derledik. Bu filmler hem hayata olan bakış açınızı değiştirecek hem de pandemi döneminde zevkli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

İşte can sıkıntınızı giderecek olan, duygularınızda ve bakış açınızda değişiklikler yaratacak unutulmaz filmler.

ilginizi çekebilir: Nuri Bilge Ceylan’ın Kendi Kaleminden 9 Filmi

1-Akıl Oyunları

Akıl oyunları filmi

Akıl Oyunları, izleyenlerin bakış açısını değiştirecek nitelikte bir film. John Nash, Nobel Ödülü almış Amerikalı bir matematikçidir. Matematik alanında küçük yaşlardan beri yeteneği olan John, kendini bu alanda geliştirdikten sonra tanınmaya ve üniversitelerde ders vermeye başlamıştır. Başarısının zirvelerini yaşayan matematik dâhisi olan John, bu süreçte şizofreni hastalığına yakalanır fakat asla bu rahatsızlığını kabul etmez. İlerleyen zamanlarda bir uzmandan yardım alarak atlatmaya çalışan John’un hastalığı çevresindekilere ve ailesine zarar verecek kadar ilerlemeye başlamıştır. Bu filmi izlerken “bu gerçek mi?” diye sorgulayabilirsiniz. Evet, bu film gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenmiştir.

2-Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

yüzüklerin efendisi

Dünyayı ele geçirme yolunda adım adım ilerleyen Sauron‘un ordusuna ne milfler ne insanlar ne de cüceler karşı çıkmaya cesaret edemezler. Tek şansları güçlerini birleştirmektir çünkü ya güçlerini birleştirecekler ya da Saouron’un ordusu onları da yok edecektir. İlerleyen zamanlarda hepsi Sauron’un ordusuna karşı güçlerini birleştirmeye karar verirler. Frodo bu süreçte büyük bir tehdit oluşturan yüzüğü yok etmek için yola çıkmıştır. Tüm ordular Frodo’nun başarılı olmasını beklemektedir fakat yüzüğü ortadan kaldırmak pek de kolay olmayacaktır.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü, muazzam bir başarı elde ederek gösterildiği 11 aday dalındaki tüm Oscar ödüllerini kazanmıştır.

3-Vaftiz Babası

vaftiz babası

Vaftiz Babası filmi, İlk Baba filminin devamı niteliğindedir. Gittikçe büyüyen ve gücünün zirvelerine ulaşan Michael Corleone, rakiplerinin ailesine karşı büyük bir tehdit oluşturması üzerine ailesini korumaya çalışmaktadır. Michael Corleone çok zeki ve gücünü sağlam bir şekilde kullanan biriyken sorunları da giderek artmaktadır.

Michael Corleone için mafya babası olmak hiç kolay olmayacaktır çünkü mafya babası olmak aynı zamanda da kendi ailenin büyük bir risk altında olması demektir. Bu nedenden dolayı Michael Corleone’nin zekâsının yerini gaddarlık ve acımasızlık almaya başlamıştır. Bu yeni görüşleri ve dönüştüğü kişi Michael’in aslında yapmak istemeyeceği kötü suçlara itecektir. Büyük başarı sağlayan ve birçok ödüle ev sahipliği yapan Vaftiz Babası filmi, ABD Ulusal Film Arşivi tarafından korunmaya alındı.

Film önerisi istediğiniz kişilerden ilk alacağınız cevaplar arasında yer alabilir.

ilginizi çekebilir: Mutlaka İzlenmesi Gereken İlham Verici 10 Biyografi Filmi

4-Titanik

titanik filmi

Titanik, film önerisi başlıklarının tümünde üst sıralarda olan bir filmdir.

Tüm dünyayı etkisi altında bırakan büyük facianın filme çevrilmiş halidir. Bu facia büyük hasarlara ve kayıplara yol açarken filmi de dünya çapında büyük etki yaratmıştır. Jack adında genç bir ressamın ve Rose adındaki genç kızın karşılaşmasını ve büyük aşkını anlatan Titanik, izleyenleri derinden etkilemeyi başarmıştır.

Titanik gemisinde yolculuk yaparken şans eseri tanışan gençlerin sınıf farkını önemsemeden birbiriyle yakınlaşmasını ve daha sonra geminin buz dağlarına çarpması sonucu yaşanan faciayı anlatmaktadır. Gemi faciası o kadar şiddetliydi ki gemiye ait sandallara bindirilenler, gemiden kurtulamayan insanların çığlıklarını duymamak için toplu halde bağırarak şarkı söylemeye başlamışlardı. James Cameron’ın yönetmenliğini yaptığı Titanik, birçok dalda ödül almaya hak kazanmıştır.

5- 12 Yıllık Esaret

12 yıllık esaret filmi 12 Yıllık Esaret, izleyenleri oldukça derinden etkileyecek bir film. Kendini müziğe adamış olan Solomon Northup, hayatını tamamen müziğe adamış siyahi bir adamdı. 1841‘de New York‘ta yaşayan Solomon Northup, bir gün şans eseri 2 adamla tanışır. Bu adamlar Solomon Northup’un dünyaya ve insanlara olan bütün umutlarını yerle bir ederek Güney’de bulunan çiftliğe köle olarak satarlar. Bu olay üzerine Solomon, adeta yıkılmıştır çünkü en büyük serveti olan güveni ellerinden kayıp gitmiştir.

Filmin başrol oyuncusu Solomon, acıyı, kaybı ve yıkılışı bu olaydan sonra bütün hücrelerinde hissederek zamanını geçirmiş ve hayatı mahvolmuş duruma gelmiştir. Bu çiftlikte aşağılanan ve küçük düşürülen Solomon, sevdiklerini ve mahvolan hayatını geri kazanmak için bulduğu fikirlerle yeniden hayata dönmek için savaşacaktır. Muhteşem oyuncu kadrosuyla yapılmış olan ve izleyenleri derinden etkileyen 12 Yıllık Esaret, film önerileri listemizin en önemli yerlerinden birine sahiptir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

ilginizi çekebilir: IMDb Puanı En Yüksek 10 Dedektif Filmi

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

  1. Tuba Ak dedi ki:

    Filmler muhteşem özellikler Akıl Oyunları filmine bayıldım. Yeni tavsiyelerinizi bekliyorum.

instagram takipci satın al