kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Holo Token (Hot) Nedir? Hot Hakkında Ayrıntılı Rehber

Holo Token (Hot) Nedir? Hot Hakkında Ayrıntılı Rehber
24.03.2021
151
A+
A-

Holo Token (HOT), Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından 2016 Aralık ayında temelleri atılan ve 2018 yılında yapılan bir ICO ile piyasaya sürülen ERC-20 tabanlı bir kripto paradır.

HOLO, 2018 yılında yapılan bir ICO ile piyasaya sürülmüş, ERC-20 tabanında üretilen bir kripto paradır. Kripto para piyasaya sürülmeden önce kurucu ekibinin yaptığı plana göre Holochain ağı aktif olduğunda, kullanıcılar elinde bulundurdukları HOLO Token için 1:1 oranında Holo Fuel değiş-tokuş (swap) yapmış olacaklar ve piyasada da sadece Holo Fuel aktif olacaktı. Fakat daha sonra Holochain tarafından yapılan resmi açıklamada swap işlemlerinde değişikliğe gidildiği bildirildi. Yapılan açıklamaya göre Holo Token (HOT) tedavülden kaldırılmayacak, borsalarda işlem görmeye devam edecektir. Ancak elinde Holo Token bulunduran kişilere verilen önceki sözde de herhangi bir değişiklik olmayacak. Kullanıcıların elinde bulundurdukları HOLO Token oranına karşılık 1:1 oranın Holo Fuel verilecek fakat Holo Token’lar rezerv hesapta bekletilecektir.

Holochain hot nedir

İlginizi Çekebilir: Polkadot (DOT) Coin Nedir?

Holo Fuel Nedir?

Holo Fuel, Holo Token ağı içerisinde kullanılan asset-backed” (Varlığa dayalı) olarak tasarlanmıştır. Fakat bu para birimi, bir coin olmaktan ziyade, Holo Token’in sunucusunu ayakta tutacak hostingin satın alınması ya da hizmet verenleri ödüllendirmek için kullanılıyor. Holo Fuel, HOT’un piyasaya sürülmesinden sonra ödül olarak verilen kullanıcılarda bulunuyor ancak piyasada alım satım işlemleri, HOT Token üzerinden devam ediyor.

Holo Token (HOT) Al Sat Nasıl Yapılır?

Kripto para piyasalarında yerini alan ve son dönemlerde yaptığı atakları ile yatırımcıların dikkatini üzerine çeken Holo Token (HOT) al sat işlemleri, oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yerel ve global birçok borsada işlem gören HOT Coin alım satım işlemleri için öncelikle işlemde olan borsalardan birine kayıt olmanız gerekir. Binance, Huobi, BigONE, Uniswap (V2) ve daha birçok global borsa ile yerel borsalarda işlem görmektedir.

Ömür boyu yüzde 5 komisyon indirimi ile Binance’dan işlem yapmak için tıklayın.

Holo Token satın almak için öncelikle yukarıda saydığımız veya işlemde olan diğer borsalardan birinde üyelik açın. Daha sonra üyelik doğrulama işlemini tamamlayın ve borsanın desteklediği itibari para birimleri (TRY, USD, EURO) ile ya da takas edilebilecek kripto paralarla (BTC, ETH) takas yolu ile satın alabilirsiniz.

Kredi Kartı ile HOT Nasıl Alınır?

Binance ve birkaç yere borsada kredi kartı ile kripto para satın alma seçeneği sunulmaktadır. Holochain (HOT) işlemde olduğu ve kredi kartı geçen bir borsaya giriş yaparak kredi kartı ile HOT satın alabilirsiniz.

HOT Satış Nasıl Yapılır?

Kripto para yatırımcıları, kazanç elde etmek için belli oranda kripto parayı dip fiyatlardan satın aldıktan sonra, hedefledikleri fiyata geldiğinde, ellerindeki kripto parayı satarlar. Holochain (HOT) satış işlemi yapmak için iki farklı emir türü verebilirsiniz.

Anlık Fiyattan Satma

Bazı borsalarda “hızlı satış” olarak da geçen anlık fiyattan satış, HOT’un o anki fiyatı üzerinden satılması işlemine denir. Yani eğer beklediğiniz hedefe gelmiş ise ve daha fazla beklemeye gerek duymuyorsanız, anlık fiyattan HOT satış emri verebilirsiniz.

Satış Emri ile Satma

Bu işlem, biraz daha uzun vadeli yatırım yapanların kullandıkları bir işlem türüdür. Örneğin Holochain (HOT) satın alma işlemini 0,080$’dan aldığınız Hot Token’i  1$’a ulaştığında satmak istiyorsanız, satış emri verirsiniz. O fiyata geldiğinde eğer bir alıcı bulunursa, satışınız onaylanır.

İlginizi Çekebilir: Airdrop Nedir?

Holo Token (HOT) Nasıl Saklanır?

Uzun vadeli yatırım yapmak isteyenlerin tercih ettiği coin saklama, dijital cüzdanlar üzerinden yapılan işlemdir. Private Key (özel anahtar) ve Public Key (genel anahtar) olmak üzere iki farklı cüzdan tipi vardır. Özel anahtarlar, flashbellek benzeri bir cihazın özel anahtar ile şifrelendikten sonra coinin buraya aktarılması işlemidir. Ledger cüzdanlar, piyasada en çok kullanılan özel coin saklama cüzdanıdır. Holochain (HOT), ERC-20 token olarak üretildiği için Ethereum (ETH) saklamak için kullanılan cüzdanlarda saklanabilir.

Bir diğer HOT saklama yöntemi ise genel anahtar tipidir. Bu cüzdanlar ise borsalarda kullanıcıya verilen özel cüzdanlardır. Yani alım satım işlemini anlık ya da kısa vadeli olarak yapmak isteyenler, bu cüzdan tipini kullanabilirler.

Her iki cüzdan tipi de Blockhain sistemi üzerinde kaydedilir. Yani satın aldığınız HOT tokeni, özel cüzdanlarınızda saklasanız bile, bunun karşılığı Blockhain tabanında kayıtlıdır ve kullanıma açmak istediğinizde, Blockhain üzerinden emir gider ve alım-satım ya da transfer işlemleri gerçekleştirilir.

Holo Token (HOT) Transfer Nasıl Yapılır?

HOT token transfer işlemi de diğer kripto paralarda olduğu gibi özel adreslerle yapılır. Her kripto paranın, kullanıcısına sunduğu harf ve rakamlardan oluşan bir adresi vardır. Bankalardaki IBAN numarasına benzer ancak kime ait olduğu sadece sahibi tarafından bilinen adreslerdir. Hot token transfer etmek için kullanmanız gereken adres de bu şekildedir. Ancak kripto para transferi yaparken son derece dikkatli davranmak gerekir. Çünkü yanlış yapılacak bir işlemde herhangi bir şekilde geri dönüş mümkün değildir.

Holo’nun Kurucuları Kimlerdir?

Holo Token, Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından kuruldu. Her ikisi de deneyimli sözleşmeli kodlayıcılar olmaları, projenin başarılı bir şekilde ilerlemesini etkiledi. 2016 Aralık ayında proje üzerinde çalışılmaya başlandı ve 2018 yılında yapılan bir ICO ile piyasaya sürüldü. P2P ekonomisini güçlendirmek için tasarlanmış bir araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency projesinin bir parçası olarak faaliyetlere başlandı ve kısa sürede yakaladığı ivme ile kripto para dünyasında adından söz ettirmeye başladı.

Hot Token Güncel Fiyatı

Hot token yatırımı yapmadan önce piyasa analizi yapmak ve güncel fiyat bilgilerini incelemek önemlidir. Bunun için güncel grafiklerin paylaşıldığı internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Holo güncel fiyatını öğrenmek için tıklayın.

HOT Token Yorumları

Kripto para yatırımı yapılmadan önce, coin hakkında yapılan yorumları değerlendirmek önemli bir adımdır. Temel analiz konusu olarak da ele alınabilecek kripto para yorumları, twitter, medium ve telegram kanalları üzerinden yaygın bir şekilde yapılır. HOT yorumlarına bakıldığında, son dönemlerde yakaladığı yükseliş nedeni ile çok sayıda olumlu yorum aldığı görülmektedir. Fakat kripto para piyasasında dengelerin her an değişebildiğini unutmamak ve yatırım yapmadan önce son bir defa daha piyasa analizi ve coin yorumlarını inceleyerek hareket etmek gerekir.

Holochain Resmi Web Sitesi

Holochain hakkında daha fazla bilgi almak, projeleri hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için linke tıklayarak HOT Token resmi web sitesine ulaşabilirsiniz.

Site Adresi: https://holochain.org/

Holochain Kaynak Kodu

Holochain, son dönemlerde yaptığı başarılı ataklarla kendinden daha fazla söz ettirmeye başladı. Elbette bunun nedenlerinden biri de arkasındaki kaynak kodudur. Kaynak kodu hakkında bilgi almak için tıklayın.

Holochain Whitepapers

Bir kripto paraya yatırım yapmadan önce mutlaka temel analiz yapılmalıdır. Temel analiz konusunun en önemli başlıklarından biri de kripto para ile ilgili oluşturulan whitepapers sayfasıdır. Bu sayfada, token ya da coin hakkında tüm detayları görebilir, proje alt yapısı hakkında bilgi alabilirsiniz. Holochain whitepapers sayfasını incelemek için tıklayın.

Holochain Topluluk Adresleri

Holochain hakkında anlık bildirimlere ulaşmak, yazılım şirketinin yaptığı anlık paylaşımları görmek için aşağıdaki sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Holochain Twitter Hesabı: Tıkla.

Holochain Medium Hesabı: Tıkla.

Holochain Bitcointalk Hesabı: Tıkla

Holochain Reddit Hesabı: Tıkla.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.