kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gateio Copy Trading (İşlem Kopyalama) Nedir, Nasıl Yapılır?

Gateio copy trading hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gateio Copy Trading (İşlem Kopyalama) Nedir, Nasıl Yapılır?
10.11.2022
319
A+
A-

Gate.io devlerin omuzlarında durmak, akıllı kantifikasyon ile kripto alım-satımı yapmak için kullanıcılarına sunduğu copy trading programı ile en acemi yatırımcıların bile kolaylıkla para kazanmasını sağlıyor.

Kripto paralara ve borsalara olan ilginin her geçen gün artması ile birlikte, sektörde sunduğu avantajları ile öne çıkan ve çok sayıda gem coinin yer aldığı Gate.io copy trading uygulamasını kullanıcılarına sunuyor.

Gateio Copy Trading Nedir?

Gate.io copy trading, farklı bir yatırımcının (traderin), algoritmanın, şirketin veya kurumun tam ticaret stratejisini algoritmasını kopyalayarak işlem açılmasına denilmektedir. Copy trading sayfasına girildiğinde, birçok uzman yatırımcının adı görülür. Bunlar arasında başarılı bulunan kişilerin işlemleri kopyalanarak otomatik olarak alım-satım yapılır.

Copy Tranding’in Avantajları Nelerdir?

Kripto para teknolojisi, yüksek kazanç sağladığı kadar risk de içeren bir yatırım aracıdır. Gerçek anlamda kazanmak için temel ve teknik analiz konularına hakim olunması en önemli konudur. Ancak kripto borsaları, kullanıcılarına sağladığı copy trading (işlem kopyalama) özelliği ile teknik analiz bilmesine gerek kalmadan da kazanç elde etmeyi sağlıyor.

Copy trading (işlem kopyalama)’in birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar arasında incelenmeye değer en önemli avantajları şunlardır;

Zaman açısından verimlidir: Copy trading yapan kullanıcılar, satın alma işleminden sonra sürekli ekran başında kalmak zorunda değiller. Başarılı bulunan uzman traderlerin işlemlerini kopyaladığınızda, işlemin açılmasından kapatılmasına kadar her şey otomatik gerçekleştiği için ekran başında beklemeye gerek kalmaz.

Takip edilmesi kolaydır: Teknik analiz yapılırken kullanıcılar, her coini ayrı şekilde incelerler ve bunlara ayrı yatırım yapmak zorunda kalırlar. Örneğin 1000 dolarlık bir varlık ile 15 coin aldığınızda, her coini ayrıca takip etmeniz, grafiğini incelemeniz gerekir. İşlem kopyalama yapan kullanıcılar ise 1000 dolarlık varlığı tamamen kopyaladığı tüccara bağladıkları için her coini ayrıca takip etmek zorunda kalmazlar.

Başarılı yatırımcılar: Gateio copy trading programında her kullanıcının trader olmasına izin vermez. Belli bazı veriler incelendikten sonra “başarı kriterlerine” uygun görülen traderler seçilir. Dolayısıyla copy trading yapılırken biraz daha güvenilir strateji oluşturmak mümkün hale gelir.

Copy Trading Dezavantajları Nelerdir?

Elbette işlem kopyalamanın dezavantajlı yönlerini de ele almak gerekir. Her ne kadar kazancı biraz daha garanti olsa da copy trading için seçtiğiniz stratejiyi kopyaladığınızda, zarar etmesi durumunda siz de zarar edersiniz.

Gate.io’da Copy Trading

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan Gate.io, kullanıcılarına farklı özellikler sunan bir kripto borsasıdır. Gateio copy trading özelliğini de kullanıcılarına sunan platform,  kripto yatırımcısına ve risk analizine uygun kapsamlı kripto kopya alım satım hizmetleri sunar.

Traderlerin en basit işlemlerinden en karmaşık işlemlerine kadar birçok farklı copy trading seçeneğinin bulunduğu Gate io’da, kullanıcılar izledikleri stratejileri kolaylıkla kopyalayarak işlem açmaya başlamaktadır.

Copy trading, aslında bir anlamda internette “sinyal” adı altında kullanıcılara verilen bilgilerle aynıdır. Eğer böyle bir ticaret yapmayı düşünüyorsanız, verilen sinyallere zamansız girmek yerine öncelikle Gateio copy trading sayfasında yer alan analistleri inceleyerek hareket edebilirsiniz.

Yatırımcının stratejisinde ne kadar başarılı olduğu, bugüne kadar elde ettiği başarı oranı yüzdesi gibi birçok önemli kriteri değerlendirebileceğiniz sayfada, kolay kripto para ticareti yaparak kazanç sağlayabilirsiniz.

Gate.io’da Copy Trading Nasıl Yapılır?

Kullanım açısından diğer borsalara göre biraz daha karmaşık olsa da Gateio copy trading yapmak bu kadar zor değil. Aşağıda anlatacağımız şekilde adımları uygulayarak işlem kopyalamaya başlayabilirsiniz.

İşte adım adım Gate.io copy trading….

Hesabınıza giriş yapın. Henüz Gate io üyesi değilseniz %20 ömür boyu komisyon indirimi ile hesabınızı oluşturmak için tıklayın.

Adım 1: Kopya Ticareti Butonuna Tıklayın

Sayfanın üst kısmında yer alan “Kopya Ticareti” ya da İngilizce kullanıyorsanız “Copy Trading” sekmesine tıklayın.

Gateio copy trading
Gate.io copy trading giriş

Adım 2: Eğitime Katılın

Eğer Gateio copy trading hakkında bilginiz yoksa, Gate borsası sizin için bu konuda da bir rehber sunuyor. Açılan sayfada “Eğitimi Görüntüle” butonuna tıklayarak işlem kopyalama hakkında hazırlanmış onlarca içeriğe ulaşabilirsiniz.

Gate.io kopya ticareti

Adım 3: Seçenekleri İnceleyin

Gateio copy trading eğitimini aldığınızı var sayarak işleme devam etmek için sayfa içerisinde yer alan “Strateji havuzu” bölümünde yer alan “Güçlü Büyüme” sekmesine tıklayarak kopyalanabilecek stratejilerin kazanç oranlarını görebilirsiniz.

Gate io copy trading

Aynı şekilde diğer sekmelerde yer alan “Düzenli getiriler”, “En iyiler”, “En karlı” ve “En çok kopyalananlar” bölümlerini inceleyerek de strateji uzmanlarının başarılarını görebilirsiniz.

Adım 4: Kopyala Butonuna Tıklayın

Tüm değerlendirmelerinizi yaptıktan sonra belirlediğiniz uzman stratejileri ile aynı işlemleri açmak için “Kopyala” butonuna tıklayın.

Adım 5: Limit Belirleyin

Birçok işlem kopyalama ticaretinde alt limit 20 dolar olarak belirlenmiştir. “Kopyala” butonuna tıkladığınızda, işlem detayı ile ilgili bilgilendirme ekranını göreceksiniz. Bu ekrandan “Kullanılabilir bakiyenizi” görebilir, yüzde kaçıyla işlem yapacağınızı seçebilirsiniz.

Gate.io kopya ticareti

Not: Strateji kapandığında net kazancın %5 kadarı ilk strateji oluşturucuya verilecektir.

Neden Copy Trading?

İşlem kopyalama risk de içeren bir işlem olmakla birlikte sunduğu avantajları nedeni ile kullanıcılar tarafından tercih edilen bir kripto ticareti türüdür.

Kripto alım-satım işlemleri için harcayacak yeteri kadar zamanı olmayanlar, Gateio copy trading yaparak zamandan tasarruf ederler. Profesyonel kripto yatırımcılarını takip ederek herhangi bir alım-satım işlemine gerek kalmadan kazanç sağlayabilirsiniz.

Tüm yatırımcılar tam ve şeffaf alım-satım kayıtlarına sahiptir. Yani kopyaladığınız profesyonel kripto yatırımcısının başarı oranını görebilir, yatırım türüne göre trader seçebilirsiniz.

Gateio Copy trading, sadece kopya ticareti içindir. Kopyaladığınız tüccar sadece işlemlerin kopyalanması sonucunda kazancın belli bir yüzdesini alabilir. Herhangi bir şekilde hesabınıza müdahale edemez.

Sonuç olarak; Gateio copy trading, birçok yönden avantaj sağlayan bir işlemdir. Yukarıda riskleri ve dezavantajlarını da anlattık. Eğer bu konuda kararlı iseniz başarılı yatırımcıların yer aldığı Gate.io kopya ticareti alanından siz de işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

SSS

Copy trade işlemi nedir?

Copy trade başka bir yatırımcının yaptığı işlemlerin aynısını otomatik olarak belirlediğiniz limitler doğrultusunda oluşturulmasına denir. Oluşacak kar ve zarar, kopyaladığınız yatırımcı ile orantılı olur.

En iyi copy trading hangi borsada?

Copy trading yapılabilecek birçok kripto borsası bulunmaktadır. Gate.io’nun en büyük özelliği, çok sayıda kripto para birimine sahip olması ve uzman yatırımcıların bulunmasıdır.

Kopya ticareti nasıl yapılır?

Kopya ticareti, her borsada farklılık göstermektedir. Gate.io’da kopya ticareti basit ve anlaşılır bir şekilde yapılabilmektedir. Buraya tıklayarak Gate.io kopya ticareti sayfasına ulaşabilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.