kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gate io Fon Şifresi Nedir, Nasıl Değiştirilir, Nasıl Kaldırılır?

Gate io Fon Şifresi Nedir, Nasıl Değiştirilir, Nasıl Kaldırılır?
07.11.2022
4.165
A+
A-

Gate io fon şifresi, platformda alım-satım ya da coin çekme işlemi yapılırken istenen son “doğrulama” şifresidir. Fon şifreniz, giriş şifresinden farklı olmalıdır ve kesinlikle kimseyle paylaşmamanız gereken bir şifredir.

Kullanıcı varlıklarını güvende tutmak için en üst düzey güvenlik önlemleri ile önlem alan Gate io borsası, kayıt işlemi yapılırken son aşamada kullanıcısından fon şifresi belirlemesini ister.

Gate io Fon Şifresi Nedir?

Gate.io fon şifresi, varlıkların güven altında kalması için istenen bir şifredir. Kullanıcı platformda alım-satım işlemi yaparken ya da para transferi yaparken bir başkasının işlem yapmasını engellemek için fon şifresi belirler. Sık işlem yapan kullanıcılar, Gate.io fon şifresi aktiflik süresini istedikleri gibi ayarlayabilirler.

Gateio fon şifresi

Gate.io Fon Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Gateio fon şifresi, üyelik işlemi oluşturulurken “mail doğrulama” aşamasından sonra kullanıcıdan istenir. Varlıklarınızı güvende tutmak ve olası bir hesap çalınması durumunda hesabınızdan varlıklarınızın çekilmemesi için mutlaka “güçlü” ve “akılda kalıcı” bir şifre belirlemenizi öneririz.

Gate io Fon Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Gateio fon şifrenizi unutmanız durumunda kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek şifre değişikliği yapabilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın
 • Profilinizin üzerine gelin.
 • Açılan sekmeden KYC (Kimlik Doğrulama) sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfanın alt kısmında yer alan “Fon şifresi” bölümüne gelin.
 • “Değiştir” butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada “Şifremi Unuttum” öğesine tıklayın.
Gate,io fon şifresi değiştirme
 • Açılan sayfada “Kullanıcı adı-eposta” ve şifrenizi girin.
 • Mail adresinize gelen doğrulama kodunu girerek yeni şifrenizi belirleyin.

Gate io Fon Şifresi Değiştirme

Varlık güvenliğini sağlamak için oluşturduğunuz fon şifresini zaman zaman değiştirmenizi öneririz. Fon şifresini değiştirmek son derece basit birkaç adımda yapabileceğiniz bir işlemdir.

Aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde işlem yaparak Gateio fon şifresi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizin üzerine gelin
 • Açılan sekmeden KYC (Kimlik Doğrulama) sekmesine tıklayın.
 • Açılan sayfanın alt kısmında yer alan “Fon şifresi” bölümüne gelin.
 • Fon şifresi alanının yanında yer alan “Değiştir” butonuna tıklayarak yeni şifrenizi belirleyin.

Açılan sayfada eski şifrenizi girin ve yeni oluşturmak istediğiniz şifrenizi belirleyin. Ardından gerekli doğrulama işlemlerini yaparak gate.io fon şifresi değiştirme işlemini tamamlayın.

Gate.io fon şifresi değiştirme ekranı

Gateio Fon Şifresi Kaldırma

Sık işlem yapan kullanıcılar, sürekli fon şifresi girmek istemeyebilirler. Bu durumda risk tamamen kullanıcıya aittir. Eğer şifrenizi girmeden işlem yapmak istiyorsanız. “Fon Şifresi” bölümünde aktiflik süresini “Asla” olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Gate.io fon şifresi kaldırma

Gate.io Fon Şifresi Nerede Yazar?

Gate.io fon şifresi, yukarıda da belirttiğimiz gibi hesabınızı oluştururken mail doğrulama adımından sonra istenir. Bazen kullanıcılar, farkında olmadan fon şifresi belirliyorlar ancak daha sonra nerede yazdığını unutuyorlar.

Gateio fon şifresine ulaşmak için hesabınıza giriş yapın, “Profil” ikonuna tıklayın, açılan sekmeden KYC (Kimlik Doğrulama) bağlantısına tıklayın. Açılan sayfanın alt bölümünde “Fon şifresi” alanını göreceksiniz.

Gate.io fon şifresi ne işe yarar?

Gate.io fon şifresi, kullanıcı varlıklarının güvende kalmasını sağlayan özel bir şifredir. Kullanıcı hesabını oluştururken giriş bilgileri haricinde özel bir fon şifresi belirler. Fon şifresi, alım-satım ve coin çekme işlemlerinde son adımda istenen bir bilgidir.

Gate io fon şifresi nasıl iptal edilir?

Gate io fon şifresini iptal etmek için Profil sayfasından KYC doğrulama bölümüne girin ve buradan fon şifresi bölümünde aktiflik süresini “Asla” olarak işaretleyerek iptal edebilirsiniz.

TOTP şifresi nedir?

TOTP şifresi ya da diğer adıyla “Google Authenticator” şifresi, mobil uygulamada uygulama indirme bölümünden indireceğiniz Google Authenticator uygulamasında 1 dakikada bir değişen şifredir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.