kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Dünyada En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyat Türleri

Dünyada En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyat Türleri
06.08.2021
211
A+
A-

Estetik ameliyatlar günümüzün en popüler cerrahi tedavileri arasındadır. Estetik ameliyatlar, özellikle kadınlar arasında tercih edilen bir ameliyat çeşididir. Güzellik algısından doğan estetik ameliyat, çeşitli yerlerinden rahatsız olan ve kişilere özgüven problemi yaşatan belirli bölgelerin, imkanlar dahilinde göze hitap eden bir şekil almasına verilen addır.

Estetik Cerrahi Nedir?

Estetik Ameliyat Nedir?

Estetik ameliyat olmayı düşünüyorsanız, bu kesinlikle sizin kararınız olmalıdır. Sizin görünüş olarak memnun olduğunuz bir bölgenizden başkası hoşlanmıyor diye estetik ameliyat olmaya karar vermeniz son derece sağlıksız bir düşünce ve davranıştır.

İlginizi çekebilir. Saç Ekimi Nedir, Neden Yapılır?

Eğer çevrenizdeki kişilerin söylemleri ile bir estetik ameliyat geçirirseniz, sonrasında pişmanlık yaşama durumunuz olasıdır. Estetik ameliyatlar genellikle görüntüsünden hoşlanmayan ve değiştirmek isteyen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Bu sebeple başkasının fikirleriyle hareket etmemelisiniz. Öncelikle siz ne istiyorsunuz ona karar vermelisiniz.

Estetik Cerrahi Türleri Nelerdir?

Estetik Ameliyat Türleri Nelerdir?

Estetik ameliyatının birçok türü bulunmaktadır. Estetik türü operasyonun büyüklüğü ve vücudunuzda değiştirmek istediğiniz bölgeye göre değişmektedir.

 1. Burun estetiği
 2. Botoks
 3. Dudak dolgusu
 4. Çene dolgusu
 5. Meme büyütme ya da küçültme operasyonu
 6. Meme toparlama
 7. Karın germe ve toparlama
 8. Yüz gerdirme
 9. Kepçe kulak ameliyatı
 10. Kaş kaldırma ameliyatı
 11. Burun ameliyatı
 12. Göz kapağı ameliyatı
 13. Sarkık gıdı toparlama

En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyat Türleri

En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyat Türleri

Estetik ameliyatlar, özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş durumdadır. Gelişen tıp ile birlikte bu tarz ameliyatlar da eskisi kadar ağrılı ve acılı süreçler halinden, kolay toparlanılabilen ve acısız hale evirilmiştir. Hal böyle olunca da estetik operasyona olan ilgi artmıştır.

1- Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatı, tüm dünyada yaygın olarak gerçekleştirilen bir ameliyat türüdür. Kişiler genellikle görüntüsünden rahatsız oldukları burunlarını, istedikleri görüntüye ulaştırmak için burun estetiği ameliyatını tercih ederler.

Burun estetiği ameliyatının 2 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler doktorlar tarafından, hastaya uygunluk açısından seçilir. Kişiler genellikle burunlarında ki kemik şekil bozukluğundan dolayı ameliyat olmayı tercih ederler. Burun ameliyatı öncesi süreç, en az ameliyat esnası kadar önem taşımaktadır.

İlginizi çekebilir: Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı 

2- Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı genellikle, küçük göğüslü kadınların tercih ettiği bir ameliyat türüdür. Bazı kadınlarda meme küçüklüğü doğuştan olurken, bazı kadınlarda ise dış etkenlere maruz kalarak meydana gelir.

Örneğin emziren annelerde, kilo alıp-veren kadınlarda ya da meme kanseri geçiren kadınların memelerinde küçülme meydana gelir. Bu nedenle meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duyarlar.

Ya da hiçbir problem yaşamadığı halde, mevcut olan göğüslerini küçük bulan, ya da daha büyük görünmesini isteyen kadınlarda meme büyütme ameliyatına başvururlar. Meme büyütme ameliyatı, göğüste iz kalmaması için, koltuk altı bölgesinden gerçekleştirilir.

İlginizi çekebilir: Meme Büyütme Ameliyatı ve İmplant Çeşitleri

3- Göz Kapağı Düşüklüğü (Blefaroplasti)

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı da popüler estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. göz kapağında bulunan derinin sarkmasının ve düşmesinin birçok nedeni bulunmaktadır.

Yaşlanma ve derinin elastikliğini kaybetmesi bu duruma en büyük etkenlerdir. Fakat göz kapağında sarkma meydana gelmesinin başka nedenleri de bulunmaktadır. Örneğin sigara kullanımı, kimyasal içerikli bakım ürünleri ve ağır makyaj yapmak, zamanla göz çevresinde bulunan derinin sarkmasına neden olur.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatında, fazla olan deri alınır. Aynı zamanda etkisiz hale gelmiş olan kas kütleleri de işlevini yitirdiği için bu ameliyatta alınmaktadır.

4- Yağ Aldırma (Liposuction)

Liposuction vücutta bölgesel olarak bulunan aşırı yağ aldırmak için gerçekleştirilen bir estetik ameliyat türüdür. Genellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir ameliyattır. Kadınlar genellikle karın ve kalça bölgesinde fazlaca bulunan yağları aldırmak için bu yönteme başvururlar.

İnsan hayatı boyunca belli dönemlerde kilo alır ve verir. Fakat her insan farklı şekilde kilo alır verir. Bazı kişilerde kilo alma durumu bölgesel olarak gerçekleşir. Bu da kişilerde bozuk bir fizik ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumdan rahatsız olan kişiler, yağ aldırma işlemiyle, istediği görünüme kavuşurlar.

5- Yüz Germe Ameliyatı

İlerleyen yaş ile birlikte, ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Bu durumlar kişinin daha yaşlı bir görünüm elde etmesine neden olur. Genç görünmek isteyen kişiler, genellikle sarkmış ve kırışmış fazla deriyi aldırarak, sarkmaları ve kırışıklıkları ortadan kaldırırlar. Bu kişiye daha genç bir görünüm ve daha canlı bir bakış kazandırır.

Estetik ameliyat, kişilerin sağlık problemi ya da daha güzel görünme isteği ile tercih ettikleri bir ameliyat türüdür. Ancak doğru zamanda ve doğru bir cerrah tercih edilmediğinde, bazı riskler oluşturabilir. Bu nedenle, seçimlerde itinalı davranmak gerekir.

Estetik Ameliyat Riskleri Nelerdir?

Estetik Ameliyat Riskleri Nelerdir?

Her ne kadar ilerleyen teknoloji ile çok kısa zaman içerisinde estetik ameliyatlar gerçekleşse de yine de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Güzelleşmek uğruna sadece keyfi olarak vücudunuzun bölgeleriyle boşu boşuna oynuyor olmanız sizi yıpratan ve yoran bir yöntemdir.

Eğer sağlık açısından bir sorununuz yoksa ya da görsel anlamda sizi rahatsız edecek bir durum yok ise estetik cerrahiye çok fazla başvurmamalısınız.

Sonuçta ufak bir operasyonda olsa bu işler ameliyat etkisi yaratır zaten genel ya da lokal anestezi yöntemleri uygulanarak yapıldığından riskleri de aynı ameliyat gibidir. Ve unutulmamalıdır ki bazı estetik müdahalelerde hataların ne yazık ki geri dönüşü yoktur.

Estetik Ameliyat Fiyatları 2021

Estetik Ameliyat Fiyatları

Estetik ameliyat fiyatları kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Sadece kişiden kişiye kalmamakta, aynı zamanda hangi ameliyat olduğu da fiyatı arttırmakta ya da düşürmektedir.

Bir ameliyat içerisinde kaç farklı yöntem uygulandığı, kaç farklı bölgeye müdahale edildiği ve nasıl bir anestezi uygulandığı fiyatlandırmayı etkilemektedir.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.