kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Paylaşımlarını Kaçırmak İstemeyeceğiniz 10 En İyi Kripto Para Yorumcusu

En iyi kripto para yorumcusu listesini derlediğimiz bu yazımızda fenomenleri takip ederek kripto dünyasındaki son gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Paylaşımlarını Kaçırmak İstemeyeceğiniz 10 En İyi Kripto Para Yorumcusu
07.12.2022
955
A+
A-

Sosyal medya, doğru şekilde kullanıldığında gerçekten güçlü bir araç haline gelir. Her alanda olduğu gibi kripto para sevdalıları için de iyi bir alana dönüşen sosyal medyada en iyi kripto para yorumcularını takip ederek strateji belirleme konusunda daha rahat hareket edebilirsiniz.

Twitter, kripto fenomenlerinin en aktif olduğu sosyal ağdır ve YouTube, bilgilerini paylaştıkları ve kullanıcıları eğittikleri yerdir. Biz de bu yazımızda YouTube ve Twitter’da aktif olan en iyi kripto para yorumcusu hakkında elde ettiğimiz bilgileri sizlere sunmak istedik.

Kripto para yorumcularını değerlendirirken yaptıkları isabetli tahminler, kriptografi alanındaki başarıları, çizdikleri grafiklerin gerçekleşmesi oranı gibi birçok kriteri göz önünde bulundurarak en iyi kripto yorumcusu hakkında bir liste oluşturduk.

En İyi Kripto Para Yorumcuları

AdıGöreviAdresi
Vitalik ButerinEthereum kurucu ortağı@VitalikButerin
Michael SaylorMicroStrategy icra kurulu başkanı@Saylor
Elon MuskTesla CEO’su@elonmusk
Andreas AntonopoulosBitcoin eğitmeni@aantonop
Charlie LeeLitecoin kurucusu@satoshilite
Anthony PomplianoKripto para yorumcusu@APompliano
Lea ThompsonPazarlama, satış uzmanı@girlgone_crypto
CryptoBrekkieHeykeltıraş@BVBTC
Adam BackHashcash kurucusu@adam3us

Takip Edilecek En İyi Kripto Para Yorumcuları

En iyi kripto para yorumcusu

Temel analizin bir parçasını oluşturan kripto para yorumları, özellikle de bu alanda fenomen olan kişilerin attıkları twitler, YouTube’da yaptıkları değerlendirmeler etrafında daha hızlı şekillenir. Örneğin “köpeklere fısıldayan adam” olarak da tanına Elon Musk’ın DOGECoin hakkında yaptığı yorumlardan sonra BTC’nin günlük hacmini geçtiğine defalarca şahit oldu. Yine Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de yine kripto paralar hakkında yaptığı yorumları ile isabetli sonuçlar sunan bir kişidir.

Biz de bu özellikleri ile Türkiye ve dünyada en iyi kripto para yorumcusu listesine giren 10 kişiyi sizin için değerlendirdik.

İşte mutlaka takip etmeniz gereken en iyi kripto para yorumcuları…

1- Vitalik Buterin, Ethereum’un kurucu ortağı

Vitalik Buterin

Kripto sektörünün en önemli isimlerinden biri listemizin başında yer alıyor. Vitalik Buterin, Bitcoin’den (BTC) sonra en önemli blok zinciri olan Ethereum’un (ETH) kurucularından biridir.

Pek çok kişi tarafından sevilen ve nefret edilen bu Rus programcı, dünyanın en genç kripto milyoneri. Henüz 19 yaşındayken Ethereum’un programlanmasına yardımcı oldu ve 2018’de tüm ETH’nin ~%0,9’una sahip olduğunu iddia etti.

Ayrıca, Twitter’da 4 milyondan fazla takipçisi var ve bu da onu takip edilmesi gereken en iyi kripto para yorumcusu listesine girmesini etkiliyor. Ayrıca, Ethereum ile ilgili önemli gerçekleri bildirmekte ve kripto ile ilgili güncel konular hakkında görüş bildirmektedir.

Vitalik Buterin’i Twitter’da @VitalikButerin olarak bulabilirsiniz.

Michael Saylor: MycroStrategy’nin İcra Kurulu Başkanı

Michael Saylor

En ünlü kripto etkileyicilerinden bir diğeri de Michael Saylor’dur. Forbes Kripto Zenginleri Listesi’nde 4. sırada yer almaktadır. Twitter’da 2 milyondan fazla takipçisiyle @Saylor adıyla paylaşım yapan en iyi kripto para yorumcusu, Bitcoin’in önemi hakkında konuşmaları ve en önde gelen kripto para birimi savunucularından biri olarak biliniyor.

Saylor, iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan MicroStrategy’nin kurucusudur. MicroStrategy, 129.699 BTC ile en kapsamlı Bitcoin rezervine sahip halka açık şirkettir. 1989’dan 2 Ağustos’a kadar MicroStrategy’nin CEO’luğunu yapan Michael Saylor şimdiler de şirketin İcra Kurulu Başkanlığı’nı yapıyor.

Takip edilebilecek en iyi kripto para yorumcusu listesinde yer alan Michael Saylor’un Twitter hesabına ulaşmak için @Saylor ismi ile aratabilirsiniz.

Elon Musk: Köpeklere fısıldayan Adam

Elon Musk

Elon Musk tam olarak en iyi kripto etkileyicilerinden biri değil. Tesla’nın CEO’su ve çok abartılı bir milyoner olmasıyla tanınıyor. Ancak, görüşleri kripto dünyasında olumlu ve olumsuz etkiler yaratmıştır. Örneğin, geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada yaptığı açıklamalar, bazı kripto para birimlerinin fiyatının önemli ölçüde dalgalanmasına neden oldu.

Musk sürekli olarak Twitter’da Dogecoin’e (DOGE) desteğini göstererek meme coin’in fiyatının artmasına neden oldu. Ancak, Bitcoin ile ilgili en önemli tartışmayı o yarattı.

Örneğin, Ocak 2021’de milyarder Twitter biyografisine #Bitcoin yazdı ve bu kripto para biriminin fiyatı 14 dakika içinde% 30 arttı. Ardından Tesla, BTC’ye 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve bu kripto varlığı Şubat ayında % 17 arttı.

Bununla birlikte, aynı yılın Mayıs ayında Tesla’nın CEO’su, çevresel etkisi nedeniyle şirketin artık BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıkladı. Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatı Musk’ın duyurusundan sonraki ilk dakikalarda %5 düştü. Temmuz 2022’de Tesla, Bitcoin’lerinin %75’ini sattı ve hisseleri olumlu yönde değerlendi.

Merkezi olmayan uluslararası aktivist ve hacktivist kolektif ve hareket Anonymous durumu fark etti ve Musk’ın Bitcoin ile ilgili Twitter duyurularını piyasa manipülasyonu olarak işaret etti. İş adamı tehdide bir meme ile yanıt verdi. Daha sonra, kripto madencileri daha temiz enerji kullandığında Tesla’nın BTC’yi tekrar kabul edeceğini kamuoyuna açıkladı.

Elon Musk’ın Twitter’da 104 milyondan fazla takipçisi var. Milyonerin Dogecoin ve Bitcoin etrafında yaratabileceği en son tartışmaları ilk elden görmek istiyorsanız takip etmeniz gereken kripto etkileyicilerinden biridir.

Elon Musk’ı Twitter’da @elonmusk adıyla takip edebilirsiniz.

Andreas Antonopoulos: Bitcoin eğitmeni

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos, çabalarını Bitcoin hakkında eğitim vermeye adayan bir meraklıdır. Yayınlanmış birkaç kripto kitabı bulunan Antonopoulos ayrıca Bitcoin hakkında eğitim almak isteyenlere çeşitli kurslar veriyor ve konuşmalar yapıyor.

Twitter’da 753 bin takipçisi bulunan Antonopoulos, aynı zamanda YouTube video paylaşım platformunda da bir kanalı bulunmaktadır. YouTube kanalında Bitcoin, Blockchain ve diğer kripto para birimleri hakkında +600 eğitim videosu bulunan en iyi kripto para yorumcusu, takip edilebilecek en iyi fenomenlerden biridir.

Andreas Antonpoulos’un Twitter hesabını takip etmek için @aantonop kullanıcı adına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Adam Back, Hashcash’in yaratıcısı

Adam Back

Adam Back, Bitcoin madenciliğinde kullanılan Hashcash sisteminin yaratıcısıdır. Bitcoin madenciliği ile yakından ilgilidir, bu nedenle birkaç kez Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olmakla suçlanmıştır.

Back, Bitcoin kullanımı için ürün ve hizmetler geliştiren bir şirket olan Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. Kendisini Twitter’da 501 bin takipçiye sahip olan Back, yaptığı yorumları ile çoğu zaman gündeme gelen bir isimdir.

En iyi kripto para yorumcusu listesinde arasında yer alan Adam Back, kripto dünyası ile ilgili yaptığı yorumları ile sürekli gündemde olan biridir.

Charlie Lee, Litecoin’in yaratıcısı

Charlie Lee

Ayrıca, Litecoin’in yaratıcısı Twitter’daki en iyi kripto influencer’larından bir diğeridir. Charlie Lee, Litecoin ve Litecoin Vakfı’ndan en son haberleri iletiyor.

Aynı şekilde, kripto para haberlerini ve sorunlarını mizahi bir şekilde resmeden memler ve çizgi romanlar paylaşıyor.

Twitter’da 1 milyondan fazla takipçisi bulunan Charlie Lee, yaptığı yorumları ve yorum sonuçlarının isabetli çıkması ile bilinen en iyi kripto para yorumcusu listesinde yer almaktadır. Strateji geliştirmek ve kripto para haberleri ile ilgili yorumlarına ulaşmak için Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

Camila Russo: Uluslararası gazeteci

Camila Russo

Camila Russo, bir yazar ve finans gazetecisidir. Aynı zamanda bir DeFi haber platformu olan The Defiant’ın kurucusudur. Kripto para fenomenleri arasında yer alan Russo, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili paylaştığı son dakika haberleri ile tanınmaktadır.

2020 yılında Ethereum’un tarihi hakkında bir kitap olan The Infinite Machine’i yayınlayan Camila Russo, kripto dünyası ile ilgilenen çoğu yatırımcının yakından bildiği ve takip ettiği bir isimdir.

Aktif olarak sosyal medyayı kullanması, takipçilerinin DeFi projeleri ile ilgili son gelişmeleri daha hızlı bulmalarına yardımcı oluyor. En iyi kripto para fenomenleri listesinde yer alan Camila Russo, DeFi ile ilgilenenlerin takip etmesi gereken hesaplardan biridir.

Takip etmek için tıklayın

Anthony Pompliano: En aktif kripto influencer

Anthony Pompliano

Anthony Pompliano, Twitter’ın yanı sıra çeşitli platformlardaki en aktif kripto para yorumcusu listesinde yer alan isimlerden biridir. Ayrıca, ilk Bitcoin aktivistlerinden biri olarak da bilinen Pompliano, sosyal medya platformlarında en aktif kripto influencer’larından biri olarak da biliniyor.

Twitter’da @APompliano olarak 1,6 milyon takipçiye sahip olan Pompliano, aynı şekilde Youtube’da da kripto para birimleri hakkında tartışmalar, podcast’ler, röportajlar ve açıklamalar paylaşıyor. The Pomp Letter ise Substack’teki bültenidir.

En iyi kripto para yorumcusu listesinde yer alan Anthony Pompliano ile kripto para analizlerini inceleyebilirsiniz.

Takip etmek için tıklayın

Lea Thompson: Girl Gone Crypto

Lea Thompson

Lea Thompson ismini hemen hemen herkes bilse de bahsedilen kişi “Geleceğe Dönüş” filminde Lorraine McFly’ı canlandıran oyuncu değil. Lea Thompson, asıl işi blockchain teknolojisini günlük kullanıcılar için daha ulaşılabilir kılmaktır. En iyi kripto para yorumcusu listesinde yer alan Lea, teknoloji sektöründen bir marka ve pazarlama satış uzmanıdır aynı zamanda.

Yaptığı kripto yorumları ile ilgi çeken Lea Thomson, 219 bin takipçiye sahip ünlü kripto fenomenleri arasında yer almaktadır. En iyi kripto para yorumcusu listesinde yer alan Lea Thompson ile gündemi analiz edebilirsiniz.

Thompson, teknoloji sektöründen bir marka, pazarlama ve satış uzmanıdır. Bu nedenle Twitter (@girlgone_crypto), YouTube, Linkedin, Instagram, Steemit, TikTok ve Flote’da varlığını sürdürmektedir.

Takip etmek için tıklayın

CryptoBrekkie: Bitcoin sanatçısı

CryptoBrekkie

Son olarak, Bitcoin sanatıyla ilgileniyorsanız, size bu alandaki en önde gelen kripto yorumcusu listesinde yer alan birini sunuyoruz. CryptoBrekkie ya da Brekkie von Bitcoin, benzersiz kriptografik sanat eserleri üretmesiyle tanınan bir heykeltıraş.

Onu Twitter’da @BVBTC olarak bulabilirsiniz, burada 49.5 bin takipçisi var. Ayrıca, sanatı hakkında videolar yayınladığı Youtube’da da bir kanalı var.

Bu çeşitli kripto influencer’larının, blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerindeki güncel konular hakkında güncel kalmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. En iyi kripto para yorumcusu listesinde yer alan CryptoBrekkie de takip edebileceğiniz bir isimdir.

Takip etmek için tıklayın

Kripto yorumcularını takip etmenin Avantajları

Kripto paralar, döviz, altın ya da diğer yatırım araçlarına göre çok daha spekülatif yatırım araçlarıdır ve kolay bir şekilde manipüle edilebiliyorlar. Yukarıda da bahsettiğimiz kripto para yorumcularının zaman zaman attıkları Twitlerin piyasaları nasıl etkilediklerine şahit oluyoruz.

Elon Muks’un sadece birkaç saat için Bitcoin fiyatını %30 yükselten twiti, Doge Coin hakkında attığı twit ile fiyatının enteresan bir şekilde yükselmesi durumlarına defalarca şahit olduk.

Kripto para yorumcularını takip etmek, çoğu zaman anlık kazançlar için güzel fırsatlar sunar. Özellikle de marjin ticaret yapıyorsanız, kripto fenomenlerinin Twitter hesaplarını mutlaka takip etmelisiniz.

Kripto yorumcularını takip etmenin dezavantajları

Tabi ki kripto para yorumcularını takip etmek, anlık alım-satımlar için güzel fırsatların yakalanmasını sağlayabilir. Ancak bunun bir diğer boyutunun risk yani dezavantaj olduğunu da söylememiz gerekir.

En iyi kripto para yorumcusu, zaman zaman yaptıkları işlemleri, birkaç gün sonrasında paylaşabiliyorlar. Yani düşük fiyattan aldıktan bir süre sonra satın aldıkları coinleri paylaşarak piyasayı manipüle ederler. Bu da fiyatın anlık olarak yükselmesine neden olur. Bu esnada varlıklarını satan kullanıcılar bir şekilde kazanç elde ederler. Ancak bekleyenler için aynı şey söylenemez.

Kripto para fenomenlerinin dezavantajlarından biri de özellikle yeni yatırımcılarda FOMO ya da FUD’a kapılmalarına neden olabilmektedir.

Kripto fenomenlerini takip etmek kazandırır mı?

Bu soruya ne “evet” ne de “hayır” diyemeyiz. Ancak yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi coin yorumları, temel analizin bir parçası olduğu için yüksek takipçi kitlesine sahip fenomenlerin yaptıkları paylaşımlar, anlık olarak piyasayı çok fazlasıyla etkisi altına alabilir.

Bu anlamda değerlendirildiğinde ve hızlı hareket edildiğinde, kripto fenomenlerini takip etmek kazandırır. Ama FOMO ya da FUD’a kapılmak ise tam aksine yatırımcıların zarar etmesine neden olur.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.