kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Çocukların Keyifle İzleyeceği En İyi Animasyon Filmleri

Çocukların Keyifle İzleyeceği En İyi Animasyon Filmleri
18.03.2022
262
A+
A-

Çocuklarınıza eğlendirirken öğreten en iyi animasyon filmleri hakkında sizler için bilgi topladık. Büyük izleyici kitlelerine sahip olan bu filmler zamanla herkesin bildiği çok popüler filmler haline gelmiştir.

En Çok İzlenen Çocuk Animasyon Filmleri

Çocuklarınıza güvenle izletebileceğiniz en güzel animasyon filmleri hakkında bilgi topladığımız yazımızı inceleyerek, çocuklarınızın güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. İşte en iyi çocuk animasyon filmleri…

1- Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

Örümcek Adam: Örümcek Evreninde

Örümcek adam örümcek evreninde vizyona girdiğinden beri çocuklar ile birlikte yetişkinlerin de çok dikkatini çeken macera dolu en iyi animasyon filmleri arasında yer alır.2018-2019 yılları arasında bu film 15 tane başlık altında ödül alan en çok izlenen animasyon filmidir.

Filmin Özeti

Ana karakter peter parker radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılması sonucunda özel güçlere sahip olur ve bir süper kahramana dönüşür. Başta süper kahramanın maskeli olduğunu gören brooklyn polisleri onun kanunsuz bir canavar olduğunu düşünür. Zamanla halkı kurtarması ve kötülerle savaşması sonucunda gerçek bir kahraman olduğu herkes tarafından kabul edilir. Açılan bir kapı sonucu çoklu evrende farklı boyutlardan gelen peter parker ve diğer “alternatif” örümcek adamlar miles’ın evrenine düşer. Fakat bu örümcek adamların kendi evrenlerine mümkün olduğunca çabuk geri dönmeleri gerekmektedir. En iyi animasyon filmleri arasında yer alan Örümcek adam, uzun süre hafızanızda kalacak.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Bob Persichetti,Peter Ramsey, Rodney Rothman
Senarist Rodney Rothman. Phil Lord
Oyuncular Jake Johnson, Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Phil Lord, Oscar Isaac, Nicolas Cage, Mahershala Ali, Stan Lee, Rodney Rothman, Chris Pine, Chris Miller, Zoë Kravitz, Kathryn Hahn, Liev Schreiber, Lily Tomlin, John Mulaney, Jorma Taccone, Joaquin Cosio, Donald Glover, Post Malone, Lake Bell, Brian Tyree Henry, Kimiko Glenn, Natalie Morales, Krondon, Lauren Vélez, Greta Lee, Joseph İzzo, Mimi Davila, Kim Yarbrough, Scott Menville, Claudia Choi, Nick Jaine, Edwin H. Bravo, Carlos Zaragoza, Jessica Mikayla Adams, Melanie Haynes, Jacqueline Piñol, Michelle Jubilee Gonzalez, Oscar Camacho, Ruth Zalduondo, Juan Carlos Arvelo, Jason Linere-White, Juan Pacheco, Cliff Robertson, Presnel Kimpembe, Mamoru Miya
Seslendirme Jake Johnson, Hailee Steinfeld, Mahershala Ali, Brian Tyree Henry, Lily Tomlin, Luna Lauren Velez, John Mulaney, Nicolas Cage, Ve Liev Schreiber
Yapımcı Firma  Columbia Pictures Marvel
Yapım Ülkesi Los Angeles’daki Regency Village Theater
Yapım Yılı 2018
Vizyon Tarihi 14 Aralık 2018
Örümcek Adam: Örümcek Evreninde Fragmanı

2- Karlar Ülkesi 2: Frozen 2

Karlar Ülkesi 2 :Frozen 2

2020 yılında seyircileri beyazperde de büyüleyen bu animasyon filmi sevginin gücünü anlatmaktadır. Imdb puanı en yüksek animasyon filmleri arasında yer alan frozen 2020 yılında 4 tane ödül alarak en iyi animasyon filmleri arasında yerini almıştır.

Filmin Özeti

Arendelle kral ve kraliçesinin vefat etmesi sonucunda iki kızından en büyüğü olan Elsa yeni kraliçelik mertebesine geçer. Küçüklüğünden beri özel güçlere sahip olan kraliçe Elsa bu gücün kaynağını bulmak için büyülü ormana gider. Farkında olmadan sonsuz kışı başlatan Elsa’yı kız kardeşi Anna, Kristoff  ve onun ren geyiği Elsa’yı bulmaya gidip bir maceraya atılırlar. Soluk soluğa izleyebileceğiniz en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Frozen 2’yi çocuklarınızla birlikte siz de izleyebilirsiniz.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Chris Buck, Jennifer Lee
Senarist Jennifer Lee; Allison Schroeder
Oyuncular  

Idina Menzelkristen, Belljosh Gad, Jonathan Groff, Jennifer Leequeen, Iduna

Santino, Fontana Chris, Buck Alan,Tudyk Weselton, Maia Wilson, Ciarán Hinds, Livvy Stubenrauch, Scott Menville, Stephen John Anderson, Kai Fred, Tatasciore , Paul Pape June Christopher ,Paul Briggs, Marshmallow Dave Boat, Terri Douglas,Jackie Gonneau Pepper Sweeney, Stephen Apostolina Wendy Cutlerevan ,Rachel Wood, Katie Lowes ,Maurice Lamarche ,Spencer Lacey Ganus

Kirk Baily Annaleigh, Ashford Robert ,Pine

Nicholas Guest, Edie Mcclurg ,Mona Marshall

Courtney Peldon, Ava Acres ,Nick Jamesonjesse ,Cortispanish Dignitary

Raymond, S. Persibridget Hoffmanjadon Sandjean Gilpinkatie, Silvermaneddie Friersontucker ,Gilmoreırish Dignitaryjean,Michel Richauddara ,Mcgarrycarter Sand

Jeff Marcusgerman, Dignitary Patricia Lentz

Seslendirme Josh Gad, Idina Menzel Ve Jonathan Groff | Jeff Spicer / Getty Images
Yapımcı Firma  Walt Disney Animation Studios
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2013
Vizyon Tarihi 19 Kasım 2013
Karlar Ülkesi 2: Frozen 2 Fragmanı

3- Moana

Moana

Diğer animasyon filmlerine kıyasla daha farklı bir konu içeren Moana her çocuğun izlemesi gereken merak uyandırıcı maceraperest ve eğlenceli bir animasyon filmidir. Filmin içinde çalan şarkılar çocukların eğlenerek izleyeceği en iyi animasyon filmi olmasında büyük rol oynamıştır. İzleyici kitlesi oldukça geniş olan bu animasyon filmi 5 tane ödül almıştır. En iyi animasyon filmleri arasında yer alan Moana, çocuklarınızın keyifle izleyebileceği animasyon filmleri önerileri arasında yer alır.

Filmin Özeti

Antik çağlarda Okyanusya’daki güney pasifik adalarında yaşayan bir genç kız olan moana, kuşaklar boyunca denizlerde yolculuk etmiş bir ailenin temsilcisidir. Yaşadığı yerdeki insanların hiçbir zaman deniz sınırını geçmediğini fark etmiştir. Moana nın büyükannesinin ona anlattığı efsanevi hikaye ile Moana Maoi’yi bulmaya ve te fitinin kalbini yerine koymaya Bir Maceraya Atılmıştır. Macera dolu en iyi animasyon filmleri tavsiye listesinde yer alan filmi mutlaka izleyin.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Ron Clements, John Musker
Senarist Byron Howard, Charise Castro, Beatriz Clark Spencernancy Kruse
Seslendirme Dwayne Johnson
Yapımcı Firma Walt Disney Animation Studios
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2016
Vizyon Tarihi 20 Ocak 2017 Cuma
Moana Fragman

4- Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

Toy story

Oyuncak hikayesi dikkat çekici öyküsü ile hem kız he erkek çocukların en beğenilen animasyon filmi olmuştur. Amerikan yapımı olan bu animasyon filmi karakterlerinin oyuncakları da kısa sürede trend olmuştur.1996 yılında akademi özel başarı ödülüne layık görülen bu film en iyi animasyon filmleri kategorisinde yer almaktadır.

Filmin Özeti

Andy oyuncaklar ile oynamayı koleksiyon yapmayı çok seven ve oyuncaklarına değer veren küçük bir çocuktur. Andy’nin oyuncakları hakkında bilmediği bir sır vardır. Andy’nin oyuncakları aslında hayatta canlılardır. Bir kovboyun öncülüğünde hareket eden bu oyuncakların serüvenini anlatan animasyon bir filmdir.

Yönetmen John Lasseter
Senarist John Lasseter, Andrew Stanton, Pete Docter, Joe Ranft
Oyuncular Tom Hankslaurie Metcalfernie Sabellanathan Lane Andrew Stanton Bill Farer Tim Allen Debi Derryberry Penn Jillette

Erik Von Detten Mona Zaki John Morris Andy Davis Wallace Shawn Karim Mahomud Abdel Aziz Jim Varney Annie Potts Shane Sweet Don Rickles John Ratzenberger, Hamm Ahmed Bedir Frank Welker R. Lee Ermey Sergeant Hani Ramzi Joe Ranft

Seslendirme Tom Hanks Tim Allen Joan Cusack Don Rickles Wallace Shawn John Ratzenberger

Estelle Harris Blake Clark Ned Beatty

Michael Keaton Jodi Benson John Morris

Yapımcı Firma Pixar Yapımı
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 1995
Vizyon Tarihi 19 Nisan 1996
Toy Stroy Fragman

5- Otel Transilvanya 2

Otel Transilvanya 2

Otel Transilvanya’nın renkli dünyası en iyi animasyon filmi önerileri arasında bulunan en ilgi çekici içerik bakımından çok değişik bir animasyon filmidir. Küçük bir çocuğun canavar arkadaşlarının olması fakat çok güzel bir dünyasının olması seyirci bakımından çok dikkat çekmiştir. Çocukların eğlenerek izledikleri en komik en iyi animasyon filmleri arasında yer almaktadır. Imdb puanı çok yüksek olan bu filme çok yüklü bir miktarda da harcama yapılmıştır.

Filmin Özeti

Yarı insan yarı vampir olan küçük torun Dennis vampir özelliklerini göstermediği için ailesi onu bir vampir eğitim kampına götürmeye karar verir. Bu kampta serüvenden serüvene koşan küçük çocuk dennis vampir özelliklerini efsanevi bir şekilde keşfeder. Vaktinizi değerlendirirken keyfi alacağınız en iyi animasyon filmleri arasında yer alan Otel Transilvanya ile keyif dolu zamanlar yaşayacaksınız.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Genndy Tartakovsky
Senarist Robert Smigel, Ben Waisbren
Oyuncular Adam Sandler Andy Samberg Mel Brooks Kevin James David Spade Steve Buscemi Selena Gomez Megan Mullally Keegan Michael Key Nick Offermankeegan Michael, Murray Nick Offerman Fran Drescher, Asher Blinkoff Dana.
Seslendirme Adam Sandler Selena Gomez Steve Buscemi

Kevin James Andy Samberg Mel Brook David Spade  Fran Drescher Keegan-Michael Key

Yapımcı Firma Warner Bros Sony Pictures Animation
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2015
Vizyon Tarihi 29 Ekim 2015
Otel Transilvanya 2 Fragman

6- Arabalar

Eskiden beri kulağımızdan düşmeyen en iyi animasyon filmi Arabalar! Erkek çocukların şimşek Mcqueen e olan hayranlıkları işte bu animasyon filminden geliyor. Birçok serisi bulunan bu film erkek çocukları tarafından en sevilen ve en beğenilen filmler arasında yer alıyor. Hayranlıkla gidip  oyuncaklarını aldıkları bu animasyon filmi en iyi animasyon filmleri kategorisinde en yüksek dereceklere sahip olurken Imdb puanı da izleyici kitlesinin gözünden kaçmıyor. Arabalar filmi aldığı 17 ödül sayesinde en iyi animasyon filmi kategorisine girmeye hak kazanıyor.

Filmin Özeti

Film Şimşek Mcqueen adında çaylak bir Nascar yarışçısının hikayesini konu alıyor. Hızlı bir şekilde yükseliş yaşayan Mcqueen piston kupasını kazanmak için dynaco400 yarışına katılır ve yarış üç yarışçının beraberliğiyle sonuçlanır ve kazananı belirlemek için Kaliforniya’da ikinci bir yarış düzenlenmesine karar verilir. Dynaco sponsorluğunu almak için Kaliforniya’ya bir an önce ulaşmak isteyen Mcqueen taşıyıcısı Mac ile birlikte yollara düşer fakat Mcqueen hırsından dolayı Macin dinlenmesine izin vermez ve Mac yola uykusuz bir şekilde devam etmek zorunda kalır. Bu da Mcqueenin hayatını değiştirecek bir hikayeyi başlatmış olur. Keyifle izleyebileceğiniz en iyi animasyon filmleri tavsiyeleri arasında yer alan bu filmi de listenize ekleyin.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen John Lasseter
Senarist Ben Queen
Oyuncular Atilla Şendil, Yekta Kopan, Haldun Boysan, Wen Wilson,   Paul Newman, Bonnie Hunt, Michael Keaton,George Carlin,Sezai Aydın, Larry The Cable Guy,Tony Shalhoub.
Seslendirme Owen Wilson, Keith Ferguson, Hans Somers
Yapımcı Firma Dısney Pixar
Yapım Ülkesi Abd
Yapım Yılı 2006
Vizyon Tarihi 15 Eylül 2006
Arabalar Fragman

7- Minyonlar

minyonlar

En iyi animasyon filmlerinin en bilindiklerinden minyonlar bir zamanlar beyazperdenin vizyondan düşmeyen vazgeçilmez filmlerinden biriydi herkesin izlemesi gereken bu en iyi animasyon macera filmi en iyi animasyon filmleri kategorisinde çok yüksek Imdb puanlarına sahiptir. Seyircinin oldukça fazla dikkatini çeken bu animasyon filmi serisinin ardı arkası gelmeden sürekli yeni türleri çıkmış ve seyircileri uzun bir minyonlar serüvenine sürüklemiştir.

Filmin Özeti

Hepsi farklı ama hepsinin tek bir amacı var bulabildikleri en büyük efendiye hizmet etmek, efendilerini memnun etmek minyonların en önemli göreviydi, bir kötü efendiden diğerine geçip durdular ama bir türlü uyumu yakalayamadılar. Bu kararlarından vazgeçen minyonlar Antarktika’da kendi hallerinde yaşamaya başlarlar ama onların lideri Kevin bu durumdan oldukça sıkıldı ve ardından kabilesinin hizmet edeceği en çılgın en kaçık en eğlenceli efendiyi bulana kadar dönmeyecekti. En büyük efendiyi bulup ona hizmet etmek isteyen minyonların çılgın hikayesini anlatan bir animasyon filmidir. Beğenerek izleyebileceğiniz bu animasyon filmi, en iyi animasyon filmleri öneri listesinde de yer almaktadır.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Fabien Polack, Serguei Kouchnerov, Pierre Coffin, Kyle Balda, Chris Renaud
Senarist Brian Lynch
Oyuncular Pierre Coffin,Steve Carell,Sandra Bullock, Chris Renaud,Jon Hamm,Michael Keaton, Chris Meledandri,Steve Coogan,Allison Janney,Danny Mann,Jennifer Saunders, Lori Alan,John Cygan,Jess Harnell,Laraine Newman,Geoffrey Rush,Ava Acres,Bob Bergen,Carlos Alazraqui,Bill Farmer,John Kassir,Michael Beattie,Katy Mixon,Andy Nyman,David Rosenbaum,Hiroyuki Sanada.
Seslendirme Sandra Bullock,Jon Hamml,Michael Keaton,

Allisonjanney,Stevecoogan,Jennifersaunders,

Yapımcı Firma Illumination Entertainment
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2015
Vizyon Tarihi 10 Temmuz 2015
Minyonlar Fragman

8- 6 Süper Kahraman

6 Süper Kahraman

2014 yılında macera severlerin birbirinden farklı 6 kahraman ile buluştukları en iyi animasyon filmi. izleyici kitlesinin oldukça geniş olduğu beyazperde gişelerinde bilet bırakmayan bu animasyon filmi uzun bir süre yoğun bir ilgiye tabi tutulmuştur. Her çocuğun izlemesi gereken bu film en iyi animasyon filmleri kategorisinde yer almaktadır.

Filmin Özeti

6 süper kahraman filminin özeti oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı baymax ‘ın yardımıyla hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları hiro’nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır. Film hakkında bilgi almak için tıklayın

Yönetmen Chris Williams, Don Hall
Senarist Robert L. Baird, Duncan Rouleau, Daniel Gerson, Don Hall, Jordan Roberts
Oyuncular Ryan Potterscott Adsit,Maya Rudolph, Stan Lee,T. J. Miller,Alan Tudyk,Jamie Chung, Damon Wayans Jr.,Génesis Rodríguez,John Lasseter,Daniel Henney,David Shaughnessy, Paul Briggs,James Cromwell,Yuri Lowenthal, Charlotte Gulezian,Tim Mertens,Roy Conli, Katie Lowes,Freddie Highmore,Josh Hutcherson,Billy Bush,Cooper Cowgill, Reed Buck,Dan Gerson,Bastian Pastewka.
Seslendirme Scott Adsit,Daniel Henney,T. J. Miller,Jamie Chung,Damon Wayans, Jr.,GénesiRodríguez, Alan Tudyk,James Cromwell,Maya Rudolph.
Yapımcı Firma Walt Disney Animation Studios, Marvel Comics
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2014
Vizyon Tarihi 7 Kasım 2014
6 Süper Kahraman Fragman

9- Patron Bebek

Patron Bebek

En iyi animasyon filmi kategorisinde yer alan Patron bebek izleyicilere çok farklı bir konsept sunmuştur. Bir yetişkin gibi davranan bir bebeğin öyküsü yetişkinlerin de dikkatini oldukça fazla çekmiştir. Fil serisinin devamı çabucak beyazperde de izleyicilere sunulmuştur. Imdb puanı yüksek en iyi animasyon filmleri arasına grip en iyi animasyon filmlerinin en bilindik olanları arasında yer almaktadır.

Filmin Özeti

7 yaşındaki Tim Templeton ailesinin tek çocuğu iken yeni bir kardeş haberi ile hayatının güzel günler artık geride kalmıştır. Yeni erkek kardeşi bir bebek gibi değil yetişkin gibi giyinip takım elbise ve kravat takıp yetişkin gibi konuşmaktadır. Bu bebeğin amacı, Puppy Şirketi’nin başkanının kurduğu komployu boşa çıkarmak, dünyadaki barış ve sevgi düzeninin sağlanması sonsuza dek devam ettirmektir. Tim Templeton, bu bebeği hayatlarından gönderme için bir plan yapmaya karar verir. En iyi animasyon filmleri arasında yer alan bu filmi de çocuklarınız severek izleyecek.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen Tom McGrath
Senarist Michael McCullers
Oyuncular Alec Baldwin,James Marsden,Jeff Goldblum, Eva Longoria,Ariana Greenblatt,Tina Templeton, JamesMcGrath,RaphaelAlejandro, Nicholas Gist,Molly K. Gray,Reyn Doi,Serenity Reign Brown,David P. Smith,April Lawrence, Klaus-Dieter Klebsch,Margie Cohn.
Seslendirme Alec Baldwin ., Sinan DivrikStevBuscemi,Vural BulduJimmy Kimmel Özgür ÖzduralLisa Kudrow , Sabanur AksoyTobey Maguire ,Harun CanMiles Christopher Bakshi , Yalgın YeterJoseph Izzo Efe ErkekliConrad Vernon ,Erdem ÇalışkanEric Bell Jr. Yağmur Özacun
Yapımcı Firma DreamWorks Animation
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 2017
Vizyon Tarihi 31 Mart 2017
Patron Bebek Fragman

10- Alaaddin’in Sihirli Lambası

Alaaddin’in Sihirli Lambası

Masalıyla da nesilden nesle duyulan bu animasyon filmi her kültürde bilindik bir peri masalıdır. Konusu aş ve macera içerikli olan bu animasyon filmi beyazperde de izleyicilerin çok dikkatini çekmiştir. En iyi animasyon filmi kategorisinde yer alan bu film fakir bir çocuk ile bir prensesin aşkını lambadan çıkan bir cin sayesinde yaşayabilmelerini anlatmaktadır. Farklı içeriği en iyi animasyon filmleri kategorisinde yoğun ilgi toplamayı başarmıştır.

Filmin Özeti

Aladdin, sihirli bir lamba sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken, kendisini zorlu bir maceranın içerisinde bulan bir gencin hikayesini konu ediyor. Aladdin, zamanını Agrabah şehrinde pazardan yiyecek çalarak geçiren fakir bir gençtir. En iyi animasyon filmleri kategorisinde yer alan bu filmi mutlaka listenize ekleyin.

Film Hakkında Bilgiler
Yönetmen John Musker,Ron Clements
Senarist Ron Clements, John Musker, Ted Elliott, Terry Rossio
Oyuncular Robin Williams,Scott Weinger,Gilbert Gottfried,Linda Larkin,Frank Welker,John Musker,Jonathan Freeman,Douglas Seale, Brad Kane,Lea Salonga,Jim Cummings,Corey Burton,Charlie Adler,Debi Derryberry,Jerry Houser,Jack Angel,Sherry Lynn,Mickie McGowan,Jennifer Darling,Philip Proctor, Patrick Pinney,Vera Lockwood,Philip L. Clarke,Bruce Adler,Hal Smith,Bruce Gooch.
Seslendirme Robin Williams, Scott Weinger, Linda Larkin, Frank Welker
Yapmcı Firma Dısney
Yapım Ülkesi ABD
Yapım Yılı 1992
Vizyon Tarihi 25 Kasım 1992
Alaaddin’in Sihirli Lambası Fragman

İlginizi Çekebilir: Münir Özkul’un En Çok Beğenilen 10 Sinema Filmi

Animasyon Filmleri SSS

En iyi animasyon filmleri hangileridir?

En iyi animasyon filmleri; örümcek adam, toy story, frozen 2 ve Moana gibi fimlerdir.

Animasyon çizgi filmler zararlı mı?

Animasyon çizgi filmler, çocuklara yönelik hazırlanmış filmlerdir. Ebeveyn kontrolünde izlenmelerinde bir sakınca yoktur.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.