kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Son Dönemlerin Popüler Uygulaması Clubhouse Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Önemli Bilgi

Son Dönemlerin Popüler Uygulaması Clubhouse Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Önemli Bilgi
12.02.2021
110
A+
A-

Yeni bir sosyal medya platformu olan clubhouse şuan en çok aratılan ve merak edilen bir uygulama haline geldi. Clubhouse’da yazılı, görüntülü, beğeni, yorum ve fotoğraflarla iletişim sağlanmıyor. İletişimin sesli sohbet odaları üzerine olduğu bir uygulamadır.

Clubhouse uygulaması sadece “invite” ile yani davetiye ile sizi içeri alan bir platform. Ancak isterseniz uygulamayı indirip bekleme listesine alınabilirsiniz. Bu sayede de sizi bekleme listesinde gören herhangi bir arkadaşınız sizi bekleme listesinden çıkarıp üye olmanızı sağlayabilir.

Clubhouse Nasıl İndirilir?

Clubhouse Nasıl İndirilir?

Sadece IOS işletim sistemine sahip telefonlarda indirilebilen ve clubhouse davetiye kodu olmadan kullanamayacağınız bir uygulama. Hali hazırda kendini geliştirmeye devam eden bir uygulama olduğu için Android telefonlarda da yakın zamanda indirilebilecektir.

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Clubhouse Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Herkesin bu uygulamayı kullanamaması da rağbet görmesinde büyük bir etken oldu. Çünkü insanlarda merak uyandırıyor ve kullandığınız zaman size kendinizi özel ve farklı hissettiriyor. Bu uygulamanın da iyi ve kötü yanları tabii ki mevcut. Uygulamada kendi isim ve soy isminizle katılıyorsunuz. Eğer isminizi ve soy isminizi yanlış yazarsanız sadece bir kere değiştirme hakkınız var. Sizi davet eden kişi her zaman profilinizde görünüyor ve hesabınızı silmekte diğer uygulamalara göre çok daha zor.

Clubhouse’da Kimlerle Sohbet Edilebilir?

Clubhouse’da Kimlerle Sohbet Edilebilir?

Clubhouse’da sizin takipçiniz olan herkes sizin sohbet ettiğiniz odaları görebilir ve bu odalara girebilir. Dilerse el kaldırıp söz isteyebilir ve sohbete katılım sağlayabilir. Siz de aynı şekilde takip ettiğiniz herkesin girdiği sohbet odalarının bildirimlerini alarak katılım sağlayabilirsiniz. Ancak isterseniz odaları kilitli veya özel yaparak sadece istediğiniz kişilerle sohbet etme şansınız da var. Yani isterseniz 100 kişiyle sohbet odası da kurabilirsiniz 5 kişiyle özel sohbetlerde yapabilirsiniz. Clubhouse’da odanın maksimum kapasitesi 5.000 kişiliktir.

Clubhouse VS Twitter / Instagram / Whatsapp

clubhouse karşılaştırma

Clubhouse’da “gerçekten” konuştuğunuz için diğer uygulamalara göre daha eğlenceli bulabilirsiniz. Sonuçta Twitter ve Whatsapp gibi yazı dili değil. Instagram gibi link kaydırma da yok. Tamamen kendiniz olabildiğiniz bir uygulama. Hakkında fikriniz yoksa konuşamayacağınız ancak hakkında fikriniz varsa karakter kısıtlaması olmadan konuşabildiğiniz bir platform. Anonim hesap kullanımı olmadığı için sosyal medyada çok yaygın olan trollemeyi yapmakta zorlaşıyor. Bu da bu uygulamayı kullanan herkesin diğer uygulamalara nazaran daha çok kendi olabildiği bir uygulama haline getiriyor.

Clubhouse’da Ne Konuşabilirim?

Clubhouse’da Ne Konuşabilirim?

Kurduğunuz odaların başlıklarını merak ettiğiniz veya ilginiz olan konu başlıkları ile açtığınızda gayet faydasını görebileceğiniz işbirlikleri mümkün. Şirketlerin oluşturduğu sosyal projeler üstüne tartışmalar yapabilir, felsefe ile ilgili sohbet edebilir veya isterseniz genel kültür sohbetleri gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kendi okulunuzun adıyla oda açıp okulun eğitimini, akademisyenlerin yeterliliğini veya okuldaki insanlarla sosyalleşebilirsiniz. Uygulamayı ne için kullanmak istediğinize bağlı.

Clubhouse Neden ve Nasıl Popülerleşti?

Clubhouse'da ne konuşabilirim

Gerçek kimliğiniz ile sohbet edebildiğiniz bu uygulama aslında pandemi döneminde özlediğiniz arkadaş ortamlarındaki daha realist sohbetleri size internet üzerinden getiriyor diyebiliriz. Bu açıdan çok sevebileceğiniz bir uygulama. Pandemi döneminde fazlaca yalnızlaştığımız için bu uygulama bir süre bağımlılık yaratabilir ve buna da dikkat etmek gerekir.

Clubhouse Uygulamasının Eksiklikleri

Clubhouse eksiklikleri

Uygulamada bağlantı aksaklıkları ve dolu odalarda odanın çökmesi gibi problemler de yaşanabiliyor. Uygulamaya girebilmek adına karaborsada satılan davetiye kodu çılgınlığına da aldırış etmeyin bu hızla devam ederse herkesin eline davetiye kodu ulaşır.

Ünlüler Neden Clubhouse Kullanıyor?

Whatsapp gizlilik sözleşmesi sonrasında Clubhouse ünlüler arasında da hızla yayılma başladı. Bazı ünlüler bu uygulamayı kilitli sohbet odalarında kendi çevreleriyle değerlendirirken kimi ünlüler de herkese açık sohbet odalarında kendi kariyerleriyle ilgili veya hobileriyle ilgili sohbetler gerçekleştirerek değerlendirdi.

Clubhouse Hakkında Sık Sorulan Sorular

Clubhouse güvenilir bir uygulama mı?

Sosyal medya araçları arasında en yenisi ve popülaritesi gittikçe artmaya başlayan Clubhouse, güvenlik önlemlerinin alındığı bir uygulamadır. Ayrıca referansla kayıt işlemi yapıldığı için de yine diğer mesajlaşma ağlarına göre daha güvenilirdir.

Clubhouse İş için Kullanılır mı?

Özellikle “gizlilik” konusunda endişesi olan firmalarda sık kullanılmaya başlanan clubhouse, odalarının kapasitesinin 5,000 olmasından dolayı özellikle konferans görüşmeleri için tercih edilmektedir.

Clubhouse Davetiye Kodu Nasıl Alınır?

Clubhouse’a giriş yapabilmek IOS (AppStore)’dan uygulama indirildikten sonra davetiye kodu ile kayıt işlemi yapılmaktadır. Davetiye kodu yoksa kullanıcılar kendilerini “bekleme listesin” aldırabilirler.

Clubhouse Android Sürümü Var mı?

Clubhouse, şuan için sadece IOS işletim sisteminde kullanılabilmektedir. Android kullanıcıları için henüz uygulama geliştirilmedi.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.