kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Ücretsiz Airdrop Nedir, Nasıl Kazanılır, Nasıl Paraya Çevrilir? [ Detaylı Anlatım]

Ücretsiz Airdrop Nedir, Nasıl Kazanılır, Nasıl Paraya Çevrilir? [ Detaylı Anlatım]
13.01.2021
285
A+
A-

Airdrop, kullanılan yeni kripto para biriminin tanıtımını yapmak için cüzdan adreslerine ücretsiz coin gönderilerek yapılan bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji, coin kurucularının reklamlarını daha iyi şekilde yapmalarına yardımcı olurken, Airdrop ile para kazanma stratejisi uygulayanlar için de güzel fırsatlar sunuyor.

Yazılımcılar tarafından yeni bir coin piyasaya sürüldüğünde, üretilen coinin reklamının yapılması amacıyla Airdrop stratejisi kullanılır. Kullanıcılar coin hakkında çıkarılan tanıtım postalarını hesaplarında paylaşmak gibi küçük işlemleri gerçekleştirdiğinde üretilen coinden ufak bir miktar hediye olarak cüzdanlarına aktarılır. Bu işlemin yapılma amacı ise tamamen tanıtım amaçlıdır.

Airdrop nedir, nasıl alınır, nasıl satılır

Tamamen tanıtım amacıyla gerçekleştirilen Airdrop sistemi, blockhaini devamlı kullanan kullanıcıların cüzdanlarına ücretsiz para ya da coin dağıtılması şeklinde gerçekleştirilir. Kullanılan bu strateji, bir “pazarlama stratejisi” olarak değerlendirilse de bedava kripto para kazanmak isteyenler için alternatif bir kazanç kapısı haline geliyor.

Airdrop Neden Dağıtılır?

Airdrop Neden Dağıtılır?

Yeni üretilen coinlerin sahipleri, daha fazla ve daha hızlı kazançlar elde edebilmek adına coinlerin fiyatlarını şişirme stratejisini uygulayabiliyorlar. Ancak airdropta kullanılan bu stratejinin yatırımcıları yanıltmaması gerekir. Uzmanlara göre, coinlerin fiyatlarının şişirilmesi kısa süreli etkili olsa da ilerleyen zamanlarda bu stratejinin avantajları ve kazancı aynı seyirde devam etmeyebiliyor. Sürekli olarak fazla kâr ve hızlı kazanç elde etmek isteyen kripto para sahiplerinin, sürekli yatırım yapan kullanıcıları, ürettiği coine teşvik etmesi gerekir.

Bedava Airdrop Nasıl Alınır?

Bedava Airdrop Nasıl Alınır?

Airdrop’un sağladığı ücretsiz hediye imkanına sahip olmak için, kullanıcıların cüzdanında ufak da olsa bir miktar coin tutuyor olması gerekir. Bunun yanı sıra yeni coinler elde etmek için yatırımcıların bir sosyal medya hesabında bu yeni para birimi hakkında yazdığı yazıları tweet olarak atması veya bu reklamları fotoğraf olarak paylaşması gerekir. Finans piyasalarında ve kripto para piyasasında rekabet çok fazladır. Bu rekabet göz önünde bulundurulduğunda, rakiplerinin önüne geçme amacıyla yeni stratejilerin kullanılması gerekir.

Ücretsiz Airdroplar Nasıl Dağıtılır?

Ücretsiz Airdroplar Nasıl Dağıtılır?

Airdrop, herhangi bir alanda, reklam yapılırken dağıtılan promosyonlarla aynı mantığa sahiptir. Yeni açılan mağazaların ücretsiz dağıttıkları; t-shirtler ya da diğer ürünlerle benzerlik içermesine karşın, tek fark, airdropta ödüller, token olarak verilir.  Buradaki tek fark ise, coinlerin kripto para şirketlerinden dijital bir şekilde gelmesidir. Kısaca anlatmak gerekirse, airdrop şirketler için eşsiz bir “adını duyurma” stratejisidir.

Airdrop Neden Gereklidir?

Airdrop Neden Gereklidir?

Sürekli kâr ve hızlı kazanç elde etmek isteyen kripto para sahipleri, ne kadar sermaye gerektiriyor olsa da Airdrop gibi stratejileri uygulaması gerekir.

Yeni üretilen coinlerin tanıtımında kullanılan ve sürekli işlem yapan yatırımcıları çekmeye yarayan Airdrop stratejisi, kripto para piyasasında kullanılan vazgeçilmez işlemlerden biridir. Yeni oluşturulan projelerin birçoğunda kullanılan bu strateji, kripto para kullanıcılarının fikirlerine destek ve bağlılıklarından dolayı ödüllendirmenin bir yolu olarak da kullanılabiliyor. Bu da kullanıcıların daha aktif ve daha uzun sürekli yatırım yapmaya devam etmesi konusunda oldukça etkili oluyor. Bunların yanı sıra airdrop işleminin daha birçok avantajı var.

  1. Airdrop stratejisi, yeni üretilen kripto paraların birçok insana ulaşmasını sağlayan ve sürekli işlem yapan yatırımcıları üretilen coin bünyesinde toplamayı sağlayan vazgeçilmez bir sistem haline getiriyor. Airdrop sayesinde tanınmaya başlayan coinler, büyük ölçüde prestij kazanır.
  2. Kripto para airdropları, yeni projeler ve yeni ICO’lar hakkında hype yaratma konusunda oldukça etkili bir işlemdir.
  3. Kripto para sahipleri ve pazarlamacıları, Airdrop sistemini, coinlerin daha fazla kâr getirmesi ve hızlı kazançlar sağlaması için kullanıyor. Kripto para piyasasında yaygın bir strateji olarak bilinen Airdrop işlemi sayesinde kripto para yatırımcıları hakkındaki bilgi ve yatırım fikirlerine kolay bir şekilde erişilebiliyor. Kripto para kullanıcılarına ait verilere ulaşım sağlandıktan sonra, ileriki zamanlarda yapılacak kampanyalarda daha büyük kazançlar elde etmek için yasal olarak bu veriler kullanılabiliyor.
  4. Airdrop sistemi ile ufak işlemler karşılığında kripto para yatırımcılarına coin ya da para ödülü verilmesi, üretilen kripto paraların daha fazla yayılmasını sağlar. Bunun yanı sıra Kripto para kullanıcılarına verilen bu ödüller daha fazla yatırım yapmaya teşvik ederek sisteme olan güveni arttırır.

Bedava Airdrop Hakkında Sık Sorulan Sorular

Airdrop ne zaman dağıtılır?

Airdrop, yeni kripto paraların tanıtım yapma amaçlı kullandıkları bir yöntemdir. Dağıtım tarihleri, sosyal medya sitelerinden ya da kendi siteleri üzerinden belirtilir.

Güncel airdroplar nasıl takip edilir?

Bazı sosyal medya hesaplarından ya da airdrop ile ilgilenen sitelerden güncel airdoplar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Airdrop veren coinler hangileridir?

Piyasaya yeni sürülecek bazı kripto paralar, daha iyi reklam yapmak için airdrop dağıtırlar. Ancak her kripto para bunu yapacak diye bir kural yoktur.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.