Kültür ve Sanat

BTS Üyelerinin Eski Halleri, BTS Grubu Hakkında Bilinmeyen 15 İlginç Bilgi

Bulletproof Boy Scouts, kelimelerinin kısaltılmış hali olan BTS, Entertainment tarafından oluşturulan Güney Koreli gruptur. Kısa sürede dünyada nam salmaya başlayan bu grup hakkında merak edilen birçok soru var. Biz de bu yazımızda tüm bunlara detaylı bir şekilde değineceğiz.

Son zamanlarda özellikle de genç kesim arasında popülaritesini arttırmayı başaran Güney Kore’li grup BTS, Grammy Ödülleri’ne layık olan ilk pop şarkı grubu olarak adını tarihe yazdırmayı başardı.

Dansları, giyim tarzları ve sempatik halleriyle dünyanın her yerinde iz bırakmayı başarıyorlar. Günümüzde çok fazla hayran kitlesine sahip olan BTS, her yaştan ve her türlü bakış açısına sahip olan insanları kendine çekmeyi başarıyor.

Türk dizi ve film oyuncusu olan Afra Saraçoğlunun yaptığı K-Pop dansının ardından insanlar Kore gruplarına daha fazla ilgi duymaya başladı.

İlginizi Çekebilir: 10 Adımda Kore Cilt Bakımı: Kore Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? (tıklayın)

Bir grubun fanı olman, o grup hakkında her şeyi merak ettiğin ve bilmek istediğin anlamına gelir. Sen de BTS hayranısın ve hâlâ bu grubun üyeleri hakkında bir fikir sahibi değil misin?

Sana bu grubun bilinmeyen yönlerini göstereceğiz ve bu sayede bir çok BTS fanından daha fazla şey biliyor olabileceksin. Bahsedeceğimiz özellikler seni oldukça şaşırtacak ve belki de grup üyelerine karşı sempatinin artmasını sağlayacak. Hazırsan başlayalım…

BTS ve K-Pop Kitapları

 1. Bts & Testlerle Ve Bulmacalarla Bts Dünyasını Keşfet
 2. Exo K Pop’ın Süperstarları
 3. BTS K-Pop Mucizesi
Sipariş vermek için tıklayın.
Exo K Pop'ın Süperstarları
Sipariş vermek için tıklayın.

BTS Fanlarına Ne Denir?

BTS fanlarına ne denir

Son yıllarda çok fazla ilgi çeken Kore grubu BTS resmi hayran kulübüne verilen isim “ARMY” (Adorable Representative M.C for Youth)‘dir.

En Ünlü K-Pop Grupları 

Birçok Kore pop şarkı grubu var fakat bazıları dünya genelinde daha çok tanınıyor. İşte en çok bilinen K-Pop grupları…

 1. BLACKPINK
 2. BIGBANG
 3. TWICE
 4. BTS

1- BLACKPINK 

Blackpink

BLACKPINK K-Pop grubu, birbirinden güzel 4 kadın üyeden oluşuyor. “DDU-DU DDU-DU” şarkısıyla patlayan grup, şuanda dünyanın en yaygın Kore gruplarından bir tanesi. Blackpink grubunu daha yakından tanıyabileceğiniz bir kitap okumak istiyorsanız tıklayın.

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir: Başarılı Olmanın Yolları: Başarı Maratonunda 40 Altın Kural (tıklayın)

2- BIGBANG

Bigbang

BIGBANG Kore pop şarkı grubu, 2012 yılında yayınladığı “FANTASTIC BABY” parçasıyla adını tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Fantastic Baby şarkısı, dünya çapında en çok dinlenen İngilizce şarkılarından biri olmuştur.

İlginizi Çekebilir

3- TWICE

Twice

Oldukça şirin bir kişiliğe sahip kızlardan oluşan Twice Kore pop şarkı grubu, dansları ve birbirinden güzel şarkılarıyla dünyada en çok bilinen K-Pop grupları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

4- BTS

BTS

Kalabalık üyelerden oluşan BTS grubu, büyük bir hayran kitlesine sahip başarılı bir Kore pop şarkı grubudur. ARMY adı verilen hayran kulüplerine sahip olan bu grup, dünya çapında en çok bilinen Kore gruplarının başında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Üyelerinin sevimli ve cool halleri oldukça dikkat çekici olan BTS, zaman geçtikçe daha büyük bir hayran kitlesine sahip olmaya devam ediyor.

BTS Ne Zaman Kuruldu?

Dünya çapında en çok tanınan ve ölüm haberleriyle dikkat çeken BTS Kore şarkı grubunun ilk hazırlık aşamalarının başlangıcı 2010 yılında oldu.

Fakat grubun kurulması bu yılda oldu diyemeyiz çünkü grubu kuran Big Hit Entertainment, rakibi olmayacak kadar iyi bir grup kurmak istiyordu. Seçmelere 50’den fazla stajyer katıldı fakat Big Hit Entertainment, yalnızca bir kısmını grubun üyesi olması için uygun gördü.

2010 yılında üye seçiminin tamamlanmasının ardından eğitim süreci başladı. Üyeler her anlamda profesyonel bir şekilde yetiştirildi ve bugünkü BTS grubunun aşamaları başladı.

BTS Üyelerinin Seçilme Sırası Nedir, Hangi Tarihte Gruba Katıldılar?

 1. RM: Gruba ilk katılan üye Rap Monster sahne adıyla bilinen Kim Namjoon’dur. BTS’ye 2010 yılında katılan RM, grupta yaptığı rap’ler ile tanınıyor.
 2. Suga: Gerçek adı Min Yoon-gi olan BTS üyesi, sevimli tavırları ve yetenekli rapleri ile çok fazla hayranlık duyulan biridir. Suga, BTS Kore pop şarkı grubuna 2010 yılında katılmıştır.
 3. J-Hope: Gerçek ismi Jung Hoseok olan rapçi, gruba 2010 yılında katılım sağlamıştır.
 4. Jin: BTS grubunun en sevilen üyelerinden biri olan Jin’in gerçek ismi Kim Seok Jin’dir. Bu sevimli üye, gruba 2011 yılında katılmıştır.
 5. Jungkook: Gerçek ismi Jeon Jungkook olan üye, gruba 2011 yılında katılmıştır.
 6. Taehyung: Dünya çapında tanınan BTS grubunun bir diğer üyesi de V sahne adıyla bilinen, Kim Tae Hyung’dur. V, gruba 2011 yılında katılmıştır.
 7. Jimin: Gerçek adı Park Jimin olan BTS Kore pop şarkı grubu üyesi, gruba 2012 yılında en geç katılan kişidir.

BTS Üyelerinin Keşfedilmeden Önceki Halleri

BTS üyelerini eşsiz dansları ve harika tarzları ile tanıyorsun. Peki, üyelerin eski hallerini görmüş müydün? İşte BTS üyelerinin eski halleri.

1- RM’nin Eski Hali

rap monster eski hali

2- Suga’nın Eski Hali

Suga'nın eski hali

3- J-Hope’un Eski Hali

J-hope'un eski hali

4- Jin’in Eski Hali

Jin'in eski hali

5- Jungkook’un Eski Hali

Jungkook'un eski hali

6- Taehyung’un Eski Hali 

Taehyung'un eski hali

7- Jimin’in Eski Hali

Jimin'in eski hali

BTS Grubu Hakkında İlginç Bilgiler

BTS grubunu yalnızca sosyal medyadan gördüğümüz kadarıyla tanıyorsun, peki üyelerin bilinmeyen yönleri hakkında bir bilgin var mı? İşte BTS grubu üyeleri hakkında bilinmeyenler… 

1- Göründüğü Kadar Sert Biri Değil

RM göründüğü kadar sert değil

BTS grubunun en iyi İngilizce konuşabilen üyesi olan RM, dışarıdan sert bir izlenim sergiliyor. Başak burcu olan RM, aslında dışarıdan göründüğü kadar sert bir karakter değil. Başak burçları içten içe gizli bir kedi ruhuna sahiptir. RM de aynı şekilde başak burcu özelliklerini taşıyor. Ne kadar dışarıya sert bir izlenim veriyor olsa bile, aslında çok sevimli ve eğlenceli bir karaktere sahiptir.

“Yıkılmak, yaralanmak sorun değil. Yapmamız gereken şey, kalkmak ve koşmaya devam etmek.” -RM

2- RM’nin En Sevdiği Eşyaları

RM'nin en sevdiği eşyaları

BTS grubunun en sevimli üyelerinden biri olan RM’nin en sevdiği eşyaları kitapları, bilgisayarı ve kıyafetleridir. RM, aynı zamanda güneşli havaları da çok seviyor.

3- “J-Hop Kız Olsaydı Onunla Çıkardım”

j-hop kız olsaydı onunla çıkardım

Grup üyesi RM, “J-Hop kız olsaydı onunla çıkardım.” dedi. Bunu söylemesinin nedeni ise J-Hop’un çok anaç bir tavır sergelemesiymiş.

4- BTS Grubunun En Uzun Bacaklı Üyesi

BTS grubunun en uzun bacaklı üyesi

4 Aralık 1992 doğumlu ve yay burcu olan BTS grubunda yer alan Jin, 1.79 boyunda ve grubun en uzun bacaklara sahip olan üyesidir. Bunun yanı sıra Jin, oldukça geniş çaplı omuzlara da sahiptir.

5- Soğuk Espri Alışkanlığı

Soğuk espri alışkanlığı

Güney Kore’nin en popüler şarkı grubundan biri olan BTS grubunun üyelerinden Jin, sürekli soğuk espriler yapıyor. Jin, soğuk esprilerin kendisinde adeta alışkanlık niteliğinde bir özellik olduğunu söylüyor.

6- Grubun En Büyük Üyesi

Grubun en büyük üyesi

BTS grubunun vokali, dansçısı ve visual’i olan Jin, grubun en büyüğüdür.

7- Suga’nın Bu İsmi Almasının Nedeni

Suga'nın bu ismi almasının nedeni

9 Mart 1993 doğumlu ve balık burcu olan Suga, ismini Ceo’dan almıştır. Ceo’nun ona “Suga” ismini vermesinin nedeni ise onun şeker gibi biri olmasıymış.

8- Tırnak Yeme Alışkanlığı

Tırnak yeme alışkanlığı

BTS grubunun en sevilen üyelerinden biri olan Suga, maalesef tırnak yeme alışkanlığına sahiptir.

9- Müzik Duyduğunda Dans Etmeden Duramıyor

Müzik duyduğunda dans etmeden duramıyor

BTS grubunun en başarılı üyelerinden biri olan J-Hope, müzik duyduğu anda dans etmeden duramıyor.

10- Ayakkabı ve Terlik Koleksiyonu Var

Ayakkabı ve terlik koleksiyonu

18 Şubat 1994 doğumlu kova burcu olan J-Hope, ayakkabıları ve terlikleri çok fazla seviyor ve bunlardan oluşan bir koleksiyona sahip. Jin, J-Hope’un ayakkabıları çok sevdiğini bildiği için ona bir ayakkabı aldığını ve Japonya’da giydiği için çok mutlu olduğunu belirtiyor.

11- Çıplak Ayak Gezmeyi Çok Seviyor

Çıplak ayak gezmeyi seviyor

Grubun en sevilen üyelerinden biri olan V, çıplak ayak dolaşmayı çok sevdiğini söylüyor. V, aynı zamanda grupta ilk dans koreografisi öğrenen üye olarak da biliniyor. 2017’nin En İyi 100 Yüzü listesinde ilk 100’e girmeyi başaran V, gruptaki en iyi arkadaşının da Jimin olduğunu belirtti.

12- Şişmanlık Yüzünden Depresyona Girdi

Şişmanlık yüzünden depresyona girdi

Grup üyesi V’nin gruptaki en iyi arkadaşı olan Jimin, eskiden şişman olması nedeniyle depresyona girdiğini belirtti. Grubunun son üyesi olan Jimin, kendinde en çok gözlerini seviyormuş.

13- Evinde Sincap Besliyor

Evinde sincap besliyor

BTS grubunun bir üyesi olan Jin, sincapları çok seviyor ve evinde sahip çıktığı bir sincabı da var. Jin, bazen sosyal medya hesaplarında sincabıyla olan sevimli fotoğraflarını da paylaşıyor.

14- Grubun En Çok Konuşan Üyesi

Grubun en çok konuşanı

Sevimli tavırları ve dansıyla oldukça fazla sevilen Jimin, grubun en çok konuşan üyesidir. Jimin aynı zamanda terazi burcudur. Burcuna bakılırsa çok konuşuyor olması şaşırılacak bir şey değildir. Çünkü konuşmayı sevmek terazi burcunun doğasında var.

15- İlk Şarkısını Babası Yırttı

İlk şarkısını babası yırttı

BTS K-Pop şarkı grubunun bir üyesi olan Suga’nın küçüklükten kalma sarsıcı bir anısı vardır. Suga’nın babası, onun yazdığı ilk şarkıyı yırtıp atmıştır. Bu durum Suga’da büyük hasar oluşmasına neden olmuş.

Editör Tavsiyesi 

BTS fanları ARMYler olarak BTS hakkında bilinmeyen gerçekleri de merak edeceğinizi düşündüm. BTS grubunun üyeleri çok fazla seviliyor ve dışarıdan mükemmel bir hayat yaşıyormuş gibi görünüyorlar. Peki, aslında nasıl bir hayata sahip olduklarını merak ediyor musunuz? O halde aşağıya bırakacağım videoyu izleyebilirsiniz. Yazım hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum, yorumlar kısmından düşüncelerinizi aktarabilirsiniz. Keyifli izlemeler…

BTS Hakkında Sık Sorulan Sorular

BTS'nin Amacı Ne?

BTS, Cinsiyetsiz toplum anlayışını aşılamayı amaçlayan bir Koreli şarkı grubudur.

BTS Ne Demek Açılımı?

Bulletproof Boy Scouts, BTS'nin açılımıdır. Anlamı ise kurşun geçirmez izcilerdir.

BTS Dünyada Kaçıncı Sırada 2020?

BTS grubu, dünyadaki en yüksek ücreti alan ünlüler listesinde ilk 50 içerisinde yer almaktadır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 6 Ortalama: 4.3]

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. BTS üyeleri, dünyaca bilinen ve takip edilen fenomenlerdir. Güzel yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu