kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Özgün Şiirlerinizi Paylaşabileceğiniz En İyi 10 Şiir Paylaşım Sitesi

Özgün Şiirlerinizi Paylaşabileceğiniz En İyi 10 Şiir Paylaşım Sitesi
17.09.2021
2.369
A+
A-

En iyi şiir paylaşım siteleri listemizi sizlere sunarak daha önce hazırladığınız şiirlerinizi ya da kaleme aldığınız diğer edebi metinlerinizi paylaşabilir, siz de tanınmış bir yazar ya da şair olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Şiir, her insanın duygularına hitap eden, özenle seçilmiş cümlelerin kafiyeler ya da serbest olarak dökülmesi ile oluşan dizelerdir. Şiir yazmak ya da şiir okumak, geçmişten günümüze hiçbir zaman etkisini yitirmeden insanların ruhunu okşamaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte duyulmamış şiirler de kendini göstermeye başladı. En iyi şiir paylaşım siteleri sayesinde şairlik ruhunu gün yüzüne çıkartmak isteyen onlarca ünsüz şair, ün kazanarak daha fazla insanın ruhuna dokunabiliyor.

En iyi 10 Şiir Paylaşım Sitesi

En iyi şiir paylaşım siteleri

Şiirlerini defterden dijitale dökerek daha fazla insana ulaşmak isteyenlerin tercih ettiği en iyi şiir paylaşım siteleri, şiirlerin ve şairlerin daha kısa sürede tanınmalarını sağlamaktadır. Aslında buna alternatif olarak sosyal medya platformları da kullanılabilir. Fakat İnstagram, Twitter ya da Facebook hesabı üzerinden şiir paylaşmak, en iyi şiir paylaşım sitesi kadar etkili olmaz ve çok fazla insana ulaşmak da kolay olmaz. Bu yüzden şiirlerini takipçilerine sunmak isteyenler, sosyal medya platformlarına ek olarak en iyi şiir paylaşım sitelerinde, dizelere döktükleri şiirleri paylaşırlar.

Bu yazımda sizler için araştırdığım ve en iyi şiir paylaşım siteleri arasına giren adresleri ve site kullanım özelliklerini sizlere sunacağım. İşte en iyi şiir paylaşım sitesi…

İlginizi Çekebilir: Mutlaka Okunması Gereken Şiirler

1- Heybedar

Heybedar

Türkiye’nin en iyi şiir paylaşım sitesi listesinde karşımıza çıkan ilk isim heybedar.com. Siteye üye olmak ücretsizdir. “Kayıt ol” butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurun ve kayıt formunu gönderin. Heybedar’da şiirler, kısa öyküler, denemeler ve röportajlar gibi edebi eserler yayınlanmaktadır.

Üyelik kaydınızı tamamladıktan sonra şiir ya da diğer yayınlarınızı göndermeye başlamak için hesabınızın editör onayından geçmesi gerekir. Bunun için ortalama 48 saat bir zaman dilimi gerekmektedir. Hesabınız onaylandıktan sonra kaleme aldığınız yayınlarınızı gönderebilirsiniz. Rastgele şiir, öne çıkanlar ve göz at bölümlerinden oluşan site, yayınlanan şiir veya diğer yazıları yeni yayınlanmış, güzideler ve yayınlanmayı bekleyenler olmak üzere üç kategoriye ayrılmaktadır.

Heybedar.com yayıncılara sunduğu özellikleri ile diğer şiir paylaşım sitelerinden ayrılıyor. Heybedar, en çok okunan şiirleri, ilk 10 listesine almaktadır.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

2- Özgür Roman

Özgür Roman

Özgür Roman, diğer şiir paylaşım sitelerinden farklı olarak tüm yazıları içeren bir sitedir. Yani işin kısa ve özü, yazmaya adanmış bir web sitedir diyebiliriz. Yazdığınız denemeler, romanlar, edebi metinler, araştırma yazıları, günlükler, şiirler ve yazıya dair elinizdeki tüm materyalleri bu site üzerinden paylaşabilirsiniz.

Ozgurroman.com, ücretsiz kayıt olabileceğiniz bir sitedir. Uygulaması olmayan Özgür Roman’da aynı zamanda beğendiğiniz kitapları önerebilir, forum bölümünde açılmış konularda yorum yapabilir, eleştiride bulunabilir aynı şekilde sizin yayınladığınız yazılara da eleştiri, yorum gelebilir. Yazı yazmayı sevenler için önerilebilecek en iyi şiir paylaşım siteleri arasında yer alan Özgür Roman ile kendinizi kanıtlama fırsatı bulabilirsiniz.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

3- Edebiyat Evi

Edebiyat Evi

En iyi şiir paylaşım siteleri arasında yer alan ve 11 yıllık bir geçmişi bulunan edebiyatevi.com da şiirlerinizi paylaşabileceğiniz, ücretsiz üye olabileceğiniz bir platformdur. Sitede yayınlanan şiirler, editörler tarafından değerlendirilmektedir. Buna göre bir puan verilen şiirler; altın yıldızlı şiirler, şiir kritik alanlarına eklenmektedir.

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şiir paylaşım sitesi listesinde yer alan edebiyat evi, yazılarınızla kendinizi kanıtlamak için üyelik oluşturabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Şiir, deneme, makale ve sözlük gibi birçok bölümü olan edebiyatevi.com ile yazılarınızın dijital dünya ile buluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

4- Antoloji

antoloji

Türkiye’nin en büyük şiir platformu olan Antoloji, uzun dönemden bu yana şiir alanında hizmet veren bir web sitedir. Dünyaca ünlü şairlerin şiirlerinin paylaşıldığı ve aynı zamanda amatör şairlerin şiirlerinin de yer aldığı Antoloji, diğer şiir paylaşım sitelerinden farklı olarak; şairlerin birbirini takip etmelerine, şiirlerine yorum yapmalarına ve tartışmalarına izin veren bir platformdur.

Ücretsiz üyelik oluşturarak şair girişi yapabileceğiniz Antoloji, en iyi şiir paylaşım siteleri arasında yer almaktadır. Kağıda döktüğünüz duygularınızı daha fazla insana ulaştırma fırsatı bulabileceğiniz en iyi şiir paylaşım sitesi ile hem kendinizi daha fazla tanıtma şansı elde edebilir hem de daha fazla insanın şiirlerinizi okumalarını sağlayabilirsiniz.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

5- Medium

medium

Dünyanın en büyük içerik paylaşım platformları arasında yer alan Medium, en iyi şiir paylaşım sitesi olarak da değerlendirilebilir. Şiir için özel bir bölümü olmasına rağmen çok aktif olmaması ise bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

Basit bir yazma aracına sahip olan medium.com, yapılan paylaşımların kısa sürede sıralama alması ile de bilinen bir web sitedir. Türkiye’den de çok fazla kullanıcı kitlesi bulunan platformdan faydalanarak şiirlerinizi paylaşabilir, edebi metinlerinizi yayınlatabilirsiniz. Ücretsiz üye olabileceğiniz Medium’un mobil uygulamasının olması da ayrı bir avantaj olarak değerlendirilebilir.

Uygulaması var mı: Evet

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

6- Wattpad

wattpad

Ülkemizden de çoğu sonradan parlamış yazar ve şairlerin uğrak noktası olan Wattpad, dünyanın en büyük yazı sitelerinden biridir. Türkiye’de çok fazla kullanıcısı bulunan Wattpad, daha çok gençlere hitap ettiği için gençlerin kendini kanıtlama fırsatına sahip olmasını etkiliyor.

Kendini yazı alanında geliştirmek ve duyurmak isteyenler için ideal bir seçim olan Wattpad’i kullanmak için birçok neden vardır. Ücretsiz üyeliğinin olması, basit kullanımlı bir ara yüze sahip olması ve en önemlisi de hazır kitlesinin olması, yazı alanında kendini kanıtlamak isteyenler için ideal bir fırsata dönüşebilir.

Uygulaması var mı: Evet

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

7- Tumblr

tumblr

Kalite bakımından dünyanın en kaliteli içerik paylaşım platformları arasında yer alan Tumblr, aynı zamanda şiirlerini paylaşmak isteyenler için de ideal bir şiir paylaşım sitesidir. Sanata ve sanatçıya odaklı oluşturulan Tumblr, sanatçıların, tasarımcıların ve yapımcıların sık kullandıkları bir alandır.

Hali hazırda yazdığınız şiirleriniz varsa ve geniş bir kitleye ulaşmasını istiyorsanız, değerlendirmeleriniz arasına Tumblr içerik paylaşım sitesini de eklemenizi öneririz. Hali hazırda büyük bir kitlesi bulunan ve şiir, şair, edebiyat gibi etiketlerinin de bulunduğu Tumblr, şiirlerinizin daha fazla kişiye ulaşması için değerlendirebileceğiniz bir başka platformdur.

Uygulaması var mı: Evet

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

8- Şiir Defterim

Şiir defterim

Değerlendirilebilecek en iyi şiir paylaşım sitesi listesinde yer alan Şiir Defterim, Türkiye’nin en eski şiir siteleri arasında yer almaktadır. 1999 yılında oluşturulan site, o günün şartları ile oluşturulduğu için tasarım ve özellik bakımından yeni nesil sitelere göre biraz daha geride kalıyordu. Daha çok ünlü şairlerin şiirlerinin paylaşıldığı site daha sonra güncellenerek yeni bir tasarım giydirildi, üyelik sistemi oluşturularak amatör şairlerin şiirlerini, günlüklerini veya yazılarını paylaşabilecekleri bir alana dönüştürüldü.

En iyi şiir paylaşım siteleri arasında yer alan Şiir Defterim, geliştirilmeye devam ederken kendini kanıtlamak isteyenlere güzel bir fırsat kapısı aralıyor.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

9- Şiir Sitesi

Şiir sitesi

Türkiye’nin önde gelen en iyi şiir paylaşım siteleri arasında yer alan siirsitesi.com da değerlendirilebilecek güzel platformlardan bir diğeridir. Tanınmış şairlerin şiirlerinin paylaşıldığı sitede, buna ek olarak amatör şairlerin şiirleri de yer almaktadır. Şiir ekle, şair girişi  ev kayıt ol bölümlerinden oluşan siteye ücretsiz üye olabilirsiniz.

Mobil uygulaması bulunmasa da içeriklerinizi bilgisayarınızdan kolaylıkla paylaşabileceğiniz Şiir Sitesi ile tanınan bir şair olabilir, alıntı yapan web siteleri sayesinde daha bilinirlik kazanmış bir isim haline gelebilirsiniz.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

10- PoetryNook

poetrynook

Diğer şiir paylaşım sitelerine göre çok daha şık bir tasarıma sahip olan PoetryNook, dünyaca bilinen bir içerik paylaşım sitesidir. Birçok ünlü şairin şiirlerinin paylaşıldığı sitede, bunun yanı sıra amatör şairlerin de şiirleri yer almaktadır.

PoetryNook’u diğer şiir paylaşım sitelerinden ayıran bir diğer özelliği ise amatör şairlerin kendilerini geliştirmeleri için bir forum bulunması burada haftalık yarışmaların düzenlenmesidir. Bu sayede şiir yazma yeteneğini geliştirmek isteyen amatör şairler için güzel bir fırsat doğmuş oluyor.

Uygulaması var mı: Hayır

Ücretli mi: Hayır

Buraya tıklayarak giriş yapabilir, şiirlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir: 

Oğuz Atay Sözleri

Sabahattin Ali Şiirleri

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]
Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Teṣekkürler