ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye’de Kışın Gidilebilecek Yerler

Türkiye’de Kışın Gidilebilecek Yerler
09.07.2021
126
A+
A-

Türkiye’de kışın gidilebilecek yerler aslında 5 yer ile sınırlı değildir. Hatta bunu belki de 500 sınırına bile getirebiliriz. Bu yazımızı, güncel tutarak kış turizmi için en güzel yerler hakkında sizlere güncel bilgi vereceğiz.

kışın gidilecek yerler

Türkiye’nin kendine has güzelliklerinden biri de 4 mevsimi bir arada yaşayabilmesi özelliğidir. Öyle ki bazen aynı bölgede farklı mevsimi teneffüs etmek bile mümkündür. Bu özellik, dünyada sayılı ülkede bulunmaktadır. Türkiye’nin coğrafi konumu ve iklimi sayesinde bu sayılı ülkeler arasına girmektedir.

İlginizi çekebilir. Gümüşhane Görülmesi Gereken Yerler

Tatil için ayrılan zamanlar genellikle yaz ayları olur ülkemizde. Ancak özgürlüğü sevenler, mevsim kar kış olsa da tatil yapmak için farklı bir destinasyon bulabiliyorlar. Biz de bu konuda ziyaretçilerimize yardımcı olmak amacıyla Türkiye’de kışın bambaşka bir havası olan 5 yer hakkında bilgi vermeye karar verdik. Bu sayede tatil için mevsim aramayan veya beklemeyen ziyaretçilerimize ilham olmasını istedik.

Türkiye’de Kışın Gidilebilecek Yerler Listesi

Muhteşem doğal güzelliklere sahip olan Türkiye, denizleri, tarihi yerleri, eşsiz doğası ve çok daha fazla doğal güzelliği ile insanları büyülüyor. O halde sizler için derlediğimiz kış mevsiminde gidilebilecek muhteşem yerlere bir göz atalım…

1- Kapadokya

Türkiyede kışın gezilecek yerler

Nevşehir’i dünyaya tanıtan Kapadokya, peri bacalarıyla ünlüdür. Bahar mevsiminden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan bu güzelim yer, kış ayları geldiğinde de güzelliğinden bir şey eksiltmiyor. Aksine, beyaz bir gelinlik giyerek farklı bir yüzle ortaya çıkıyor. Peri bacaları ve kaya otelleri örten beyaz kar, kartpostallık görünüme bürünüyor. İlginç bir görünüme bürünen Kapadokya, alışagelmiş tatillerin dışına çıkmak isteyenler için ideal bir seçenek olacaktır.

İlginizi çekebilir. Muğla’nın Büyüleyici Durakları

2- Ayvalık

Türkiyede kışın gezilecek yerler

Zengin alanları ve kendine has kültürü ile ön plana çıkan Ayvalık, Balıkesir’in en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biridir. Sokakları ve diğer güzellikleri hakkında daha önce de bilgi vermiştik. Cunda Adası, tarih kokan mahalleler ve güler yüzlü sempatik halkı, Ayvalık’ı görmek için geçerli nedenler arasında. Daha çok yaz aylarında turistlerin buraya gelmesi, kış aylarında adeta sessizliğe büründüğünü gösterir gibi. Farklı güzellikleri daha sakin bir ortamda deneyimlemek isteyenler için içinde bulunduğumuz zaman, tam vakti diyebiliriz.

İlginizi çekebilir. Heybeliada’da Ne Yapılır, Ne Zaman Gidilir?

3- Antalya

Türkiyede kışın gezilecek yerler

Akdeniz’in müthiş simasını en iyi şekilde tarif eden yer Antalya’dır. Lüks oteller, plajlar, doğal alanları, antik kentleri vs. derken yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar Antalya. Tabi bu kadar yoğunluk arasında sakin kafayla tatil yapmak ve kültürel değerleri yakından görmek biraz zorlaşabiliyor. Tatil planınızı kış aylarına ayırdı iseniz kesinlikle Akdeniz’in Antalya güzelliğini keşfetmenizi öneriyoruz. Bu sıralar Antalya, oldukça sakin havasıyla göze çarpıyor.

İlginizi çekebilir. İstanbul’da En Çok Ziyaret Edilen 5 Müze

4- İstanbul

Türkiyede kışın gezilecek yerler

“Dünyanın merkezi neresidir?” diye sorsalar herhalde şıklar arasında “İstanbul” da yer alır ve alması gerekiyor. Her milletten insanın yaşadığı İstanbul, kültür, ticaret, finans ve tarihi yönü ile dünyanın en önemli yerlerinden biridir. Tarihi yarımada, Marmara Denizi, Heybeli Ada, Büyük Ada, Boğaz Köprüsü, Sultanahmet, Taksim ve daha adını sayamadığımız birçok yer, karın da yağmasıyla birlikte beyaz rengi ile ön plana çıkıyor. Doğrusu İstanbul’u sevmek için mevsimler engel değil. Ancak daha sakin bir kafayla bu tarihi kenti ziyaret etmek isteyenler için kış mevsiminin ideal olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir. Sonbaharda Gezilecek Yerler

5- Afyonkarahisar

Türkiyede kışın gezilecek yerler

Kaplıcalarıyla yılın her dönemi misafir çeken Afyonkarahisar, Cumhuriyet tarihinin önemli kavşaklarından bir yerdir. Özellikle de Kurtuluş Savaşı döneminde verdiği büyük mücadelesiyle öne çıkan kentimiz, tarihi ve turistik yerleriyle de ön plana çıkmaktadır. Doğal güzellikleri kendi başına incelenmesi gereken ayrı bir konudur. Kış aylarında hafifleyen trafiğini fırsat bilerek, tatilinizi en iyi şekilde Afyonkarahisar’da değerlendirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Diyarbakır’da Gezilecek Önemli Tarihi Yerler

Kışın soğuk yüzüne karşın sıcak iklimini farklı bölgelerde geçirmek isteyenler için sunduğumuz 5 güzel yerden birini veya birkaçını seçerek ziyaret edebilirsiniz. Başında da dediğimiz gibi sezonun kış olması uçak bileti fiyatlarının indirime girmesini etkilemektedir. Uçak bileti sorgulaması yapabileceğiniz güvenilir bir site ile seyahatinizde rahatlık yakalayabilirsiniz.

6- Van

Van

Bakir bir vadi ve nehir yatağında bin yıl öncesinden kalan binalar beyaza bürünürken kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Ermeniler, Araplar, Urartular ve Türkler gibi 24 farklı uygarlık burada hüküm sürmüş ve eserler bırakmışlar. Van Gölü’nün içindeki adada bulunan Akdamar Kilisesi, ortaçağ Ermeni mimarisini yansıtan en iyi örneklerden…

İlginizi çekebilir. İstanbul’da Gezilecek En Güzel Yerler

Bildiğiniz üzere Van kahvaltısı oldukça meşhurdur. Kahvaltı severlerin mutlak durağı olan Van’da hemen hemen her yerinde ayın lezzette kahvaltı etme şansınız bulunmaktadır. Çeşit çeşit kahvaltılıklar ve sıcacık çay ile, kış günü mis gibi bir kahvaltı deneyimi yaşayacaksınız.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.