Yaşam

Aşk Acısı Çekenler Buraya: Yaranıza Tuz Basacak 15 Aşk Şarkısı

Yıkılmadınız ama ayakta da zor mu duruyorsunuz? Yaranıza tuz basacak 15 aşk şarkısı ile ayakta kalmak çok daha zor olacak. Yıkılmadan ayakta durmak isteyenlere özel derlediğimiz en katmerli şarkılar.

aşk şarkısı

Yaranıza Tuz Basacak 15 Aşk Şarkısı

Aşk acısı kimilerinin hiç yaşamadığı hep yaşattığı, kimilerin ise hep yaşamak durumunda kaldığı buhran durumudur. Sizde aşk acısı çekiyorsanız ve bu zorlu süreci daha zora sokmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte, sevipte kavuşamayanlara, sevildiğini zannedip kandırılanlara ve ne senle ne sensiz diyenlere gelsin…

1-Sezen Aksu- Kaybolan Yıllar

Şimdi bana yeniden ister misin? Deseler tek bir söz bile söylemenin anlamı yok… Sizde başkasının bıraktığı yaraları kendi başınıza sarmaya alışmışsanız bu şarkı tam size göre.

2-MFÖ- Sarı Laleler

Cemal Süreyya’nın “ keşke yalnız bunun için sevseydim” şiiri neyse Mfö sana sarı laleler aldım çiçek pazarından” şarkısı da odur. Umutsuz bir aşkı anlatan, dinlediğimizde hüznü iliklerinize kadar hissedebileceğiniz, bir türlü karşı koyamadığınız aşkınıza gelsin.

3- Teoman- Kim

Her aşktan arda kalan bol miktar üzüntü ve müzik… Teoman’ında söylediği gibi “kim dinleyecek kalbimi, bakacakmışım hep yüzüme, güzelmişim gibi sanki? Bu sorularla size çıkmaza sokup bir miktarda anılarınıza götürecek. Dikkat edin müziği dinledikten sonra anılarda kalmayın…

İlginizi Çekebilir  Kurban Bayramında Yapılabilecek Lezzetli ve Pratik Et Yemekleri

4- Müslüm Gürses- Nilüfer

Aşk acısı demek üç babalara düşmek demektir. Bu babalardan biri olan Müslüm Gürses, aşkı yaşamayıp ızdırabını çokça yaşayan ve sevgisizliğine bir kalp verdim diyenlere gelsin.

5- Jehan Barbur- Kiminsin Be Adam

Kimsin, kiminsin be adam! Diyerek aşkını haykırmak isteyen âşıklarımıza gelsin. Tabi şarkıyı dinlerken haykırmanızda fayda görüyoruz.

6- Duman- Haberin Yok Ölüyorum

Tekrar tekrar açıp dinleyebileceğiniz türden bir duman şarkısı.  Derdim sana derman olsun diyerek ciğerimizi deliveren duman şarkısı aşk acısı çekenlerin dinlemesi gereken müziklerden bir tanesidir.

7- Pera- Bul Beni Kaybolmuşum

 

Ayrılık sonrası dinlenilmesi gereken şarkılardan bir tanesidir. “Bul beni kaybolmuşum, izim silinmiş dilim suskun susmuşum” sözüyle hislerinize tercüman olan pera şarkısıdır.

8- Ahmet Kaya- Acı Çekmek Özgürlükse

Akıllarda Ya acı çekmek özgürlük değilse? Sorularını getiren bir kalıptır. Bazen yakın olabilmek için uzak durman gerekir ya işte o türden bir şarkı. Sizde acılarınıza tutunamayanlardansanız bu şarkı tam size göre. Acı çekmeyi özgürlük sanıp gidenlere gelsin…

9- Yaşar Kurt – Alışamadım

Ayrılığa hala alışamayan veyahut hazmedemeyenlerin bir an önce sindirmesi için dinlenebilecek şarkılardan bir tanesidir. Sizde “ alışamadım ben bu son gidişine” diyorsanız ve alışmak zorunda kaldıysanız başka derde gerek yok zaten belanızı bulmuşsunuz demektir.

10- Zeki Müren- Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun

Sizde Aşk acınızı şarkıları suçlayarak dindirmeye çalışanlardan mısınız? Cevabınız evetse gönül yaranıza tuz basma vakti gelmiş demektir. Hüznünüzü destekleyecek türden bir Zeki Müren şarkısıdır ve yanınızda mendil bulundurmayı unutmayın.

11- Kaan Boşnak-Tutunamayız

İpsizim sapsızım bir baltaya sap olamadım, Ama yok ki senden başka gideceğim bir yer” diyerek duygu seli yaşatan Kaan Boşnak şarkısı, bütün aşk acısı çekenlere gelsin. Sizde, kendinize tutunmak yerine bir başkasına tutunmak gibi bir hata yaptıysanız, aşk acınızı daha da ağırlaştıran bu şarkı tam size göre.

12- Emircan İğrek&Zeynep Bastık- Dargın

Güvendiğiniz dağlarda orman yangısı oluştuysa son dönemlerde oldukça popüler olan Emircan İğrek ve Zeynep Bastık yorumlu dargın şarkısını mutlaka dinlemelisiniz. “Seni affetmek denen şey sırtımın bıçakları batar, bazen fena…” sözlerine sahip bu şarkı “benlik bir mesela yoksa çıkıyorum hayatından” durumunu yaşayan kişilere gelsin.

13-Tuğkan- Sen Benim

Sevipte kavuşamayanlara, her canlıya ölmeden mutlaka ölümü bir kerecikte olsa tattırma potansiyeli olan Tuğkan şarkısıdır. Aşkını kalbine gömmek zorunda kalanlara yardımcı olamayan “Sen benim unutamadığım” ilklerim sözüyle öldürmeyip süründürecek türdendir.

14- Mavi Gri- O Ben Olamam

Aşk acısı çekenlere özel dinlenebilecek 15 aşk şarkısı arasında yer alan “Yаrаnаmаdım, sevdiremedim kendimi, Aklım ermedi, ne istedin de vermedim? Sözüyle duygularımıza dokunacak türdendir.

15- Cem Özkan – Dön Bana

Dinleyenlere duygu seli yaşatacak olan “Dön Bana” şarkısı kalbi kırık olup, onarmaya çalışanlara gelsin…  Aşk acısı çekenlerin duygularına tercüman olan Cem özkan mutlaka dinlemelisiniz. Son dönemlerin en çok dinlenen aşk şarkısı seçeneklerinden biri olması, sizin de yaranıza tuz basmanıza yardımcı olacak.

BONUS!

Aşk Acısı Çekenlere Özel;Cem Adrian- Sen Gel Diyorsun

“Aramıza girmiş , dağlar, denizler. Gelemem diyorum sen gel diyorsun” Cem Adrian’ın yorumladığı müthiş bir türküdür.  Her dinleyenin farklı anlamlar katarak yorumlayacağı, aşk acısı çekenlerin mutlaka dinlemesi gereken bir türküdür.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu