Uzun Gelin Saç Modelleri Hakkında Her Şey

0
390

Uzun gelin saç modelleri en çok tercih eden kesimlerden biri de gelinlerdir. Bu model hakkında bilinmesi gereken her şeyi bu yazımızda sizlere sunarak bu konuda daha bilinçli şekilde hareket etmenize yardımcı olmaya karar verdik. Faydalı olması dileğiyle…

“Uzun saç” denince, herkesin aklındaki ya da algısındaki “uzun” terimi farklı şekillenir. Yani kime göre uzun, neye göre uzun sorusunun sorulması gereken en isabetli yer de burasıdır.

Hangi saç boyu uzundur?

Orta saç ile uzun saç modelleri her zaman birbiri ile karıştırılır. Uzun saç modeli, omuz ile kolun, dirsek arasından uzanan saç modellerine denir. Orta saç modelleri ise omuz ile omuzdan itibaren dört parmak kadar aşağısında olan boylara denir. Yani ikisi birbiri ile karıştırılsa da birbirinden farklı saçlar olduklarını söylemek gerekir.

Uzun gelin saç modelleri

Kimlere uzun saç yakışır?

Elbette her gelin şık olmak ister ve bunun için belki de yıllar öncesinden saçlarını uzatmaya başlar. Ama uzun saç modelleri her geline yakışmaz. Mesela saçlarınız düz ise uzattığınız saçlar çok sıradan görünebilir, bu yüzden saç tipinize göre saçlarınızın boyunu ayarlamanız gerekir. Kıvırcık ve dalgalı saç modelleri için uzun saçlar için en uygun olan modellerdir. Hem daha fazla hacimli olmasından hem de daha güzel bir görünüm kazanmasından dolayı uzun saç tercih eden kişilerin ya saçlarına sürekli bakım yapmaları gerekir veya doğal haliyle kıvırcık veya dalgalı olması gerekir.

Uzun gelin saç modelleri

Atkuyruğu gelin saç modelleri

Atkuyruğu saç modelleri, gündelik kullanımda olduğu gibi gelinlik üzerine de en çok yakışan saç modellerinden biridir. Her ne kadar gündelik hayatında da uygulasan gelinlik üzerinde uygulaman çok daha hoş bir havaya bürünmene yardımcı olur. İster salaş bir şekilde bırak istersen özel bir şekilde şekil ver, bu saç modeli kesinlikle gelin olduğu zaman için tercih edebileceğin en seksi saç modelleri arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir  Isırgan otunun saçlara faydaları nelerdir?

Atkuyruğu gelin saç modelleri

Örgü gelin başı modelleri

Her genç kıza yakışabilecek saç modellerinden biri olan ve görünümü ile ilk andan itibaren dikkatleri üzerine çeken uzun saçlı örgülü topuz modeli, gelinlerin de en sık tercih ettikleri modellerden biridir. Tepeden örgülü topuz saç modeli, hem hoş bir hava katılması açısından hem de gelinlik ile uyum içinde olması açısından kesinlikle tercihlerin arasına alabileceğin modellerden biridir.

Örgü gelin başı modelleri

Yarım toplanmış uzun gelin saçı modelleri

Son yıllarda gelin başı saç modeli olarak kendini çok fazlasıyla gösteren yarım toplanmış uzun gelin saç modeli, yeni sezonda da yine kendinden söz ettiren bir model olacağa benziyor. Ama bazı gelin adaylarının saçlarının ince telli olması bu modeli yaparken ek bir seçenek kullanmalarını gerektiriyor. Eğer senin de saçların ince telli ise mutlaka yapay saç dediğimiz postiş ile dolgunlaştırman gerektiğini unutmamalısın. Çünkü ince telli saçlara bu model uygulandığında kısa bir süre sonra hemen sönmeye başlar ve bu da güzel görünümünden eser kalmamasına neden olabilir.

Yarım toplanmış uzun gelin saçı modelleri

Yandan ayrılmış gelin saçı modelleri

Gelin saç modelleri arasında beğenilerek tercih edilen modellerden biri de yandan ayrılmış gelin saç modelidir. Bu modeli yapacaksan duvak kullanmamalısın ya da resim çekerken göstermelik bir şekilde kullanmayı yeterli bulman gerekiyor. Saçını hangi tarafa tarıyorsan gece boyunca o yana doğru yatırman, saçlarının bozulmaması için güzel bir işlem olacaktır. Uzun sallantılı tokalar ile tamamlanmış yandan ayrılmış gelin saç modeli, kesinlikle çok güzel görünmene yardımcı olacaktır. Tabi bu saç modelini tercih ederken küpelerine de dikkat etmen gerekiyor. Ya da küpe yerine saç aksesuarı tercih etmeyi düşünüyorsan kesinlikle aksesuarı saçını yatırdığın tarafa takman gerektiğini bilmelisin. Bu saç modelleri kime yakışır diye merak ediyorsan, tabi ki straplez gelinlik modelleri için en ideal seçeneklerden biri olduğunu söylemeliyim.

İlginizi Çekebilir  2019 tesettür elbise modelleri

Yandan ayrılmış gelin saçı modelleri

Tepeden topuz gelin başı modelleri

Kafanın en tepesinde konumlandırılarak yapılan tepeden topuz gelin başı modeli için “Audrey saçı” da deniyor. Daha güzel bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettikleri bu modelde saçların ön kısmı ya dümdüz olur veya hafif bombe verilerek yapılır. Uzun saç için topuz modelleri için tepeden topuz saç modeli yapmak kesinlikle en doğru karar olacaktır. Tabi bu saç modelini yaparken duvağına da dikkat etmen gerekir. Yani duvağını topuzun altında tutturman gerekiyor.

Tepeden topuz gelin başı modelleri

Taçlı uzun saç modelleri

Görkemli bir düğün yapmayı düşünüyorsanız gelinliğin kadar saç modeline de önem vermeniz gerektiğini unutmamalısın. Taçlı uzun saç modelleri, böyle düğünler için en ideal modellerden biridir. Tabi böyle bir saç modeli yapmayı düşünüyorsan kısa saçlı olmaman lazım aksi halde kullandığın tac, saçından daha fazla ön plana çıkacak ve bu da saçlarının güzelliğini yok edecektir. Bu yüzden uzun gelin saç modeli tercih etmen daha doğru olacaktır.

Taçlı uzun saç modelleri

Uzun gelin saç modelleri

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here