kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Shiba Inu (SHIB) : Son Zamanların En Hızlı Yükselen Kripto Para Birimi

Shiba Inu (SHIB), 2013’te oluşturulan Dogecoin (DOGE) ve benzeri şaka coinlerine alternatif olarak ortaya çıkartılan bir coindir.

Shiba Inu (SHIB) : Son Zamanların En Hızlı Yükselen Kripto Para Birimi
10.01.2023
390
A+
A-

Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020’de Dogecoin kripto para biriminin bir parodisi olarak oluşturulan bir kripto para birimidir. Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesi kazanan SHIBA, kısa sürede yüksek fiyat seviyelerine ulaşması ile dikkatleri üzerine çekti.

Bazı yatırımcılara göre uzun vadede SHIBA Coin’e yatırım yapmak güvenilir bir yatırım değil. Çünkü proje bazlı incelendiğinde, diğer kripto para birimlerine göre değerli bir projesinin olmadığı görülmektedir. Fakat kısa vadeli alım-satım işlemlerinde Shiba Inu (SHIB) coin alınıp satılabilir.

1572 kripto para birimine sahip Gate.io’ya üye olmak ve %20 ömür boyu komisyon indirimi ile işlem yapmak için tıklayın.

Shiba Inu (SHIB) Güvenilir mi?

Shiba Inu (SHIB)

Kripto paralar oldukça değişkendir ve kısa süreler içinde fiyatlarında büyük dalgalanmalar olabilir, bu da onları güvenilmez bir yatırım haline getirir. Ayrıca, kripto para piyasası düzenlenmemiştir, bu nedenle yatırımcıları dolandırıcılık veya diğer finansal suiistimallerden koruyacak bir devlet kurumu yoktur. Bu anlamda sadece Shiba Inu (SHIB) değil, diğer hiçbir kripto paranın güvenilir olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kripto paralar, blockchain ağını kullanırlar, Blockchain ağı, güvenilir bir sistem olup hacklenmesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Bu anlamda incelendiğinde Shiba Inu (SHIB) güvenilirdir denilebilir. Fakat bir yatırımcı olarak kendi güvenliğinizi her zaman almanız gerekir.

Yatırım yaptığınız borsaların güvenirliği, kullandığınız online ya da offline cüzdanların güvenilir olması, elde tuttuğunuz varlıkların güvenirliğini önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle Shiba Inu (SHIB) güvenilir mi sorusunu yanıtlarken kullandığınız borsaları göz önünde bulundurarak güvenirliğini kendinizin test etmesinin daha doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Shiba Inu (SHIB) Projesi

Shiba Inu, kripto para birimini daha erişilebilir ve yaygın hale getirmeyi amaçlayan merkezi olmayan, topluluk odaklı bir projedir. Projenin geliştiricileri, insanların SHIB ve diğer kripto para birimlerini satın almalarına, satmalarına ve kullanmalarına yardımcı olmak için bir dizi ürün ve hizmet oluşturdu.

SHIB’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri, bir katrilyondan (1.000.000.000.000) fazla token olan son derece yüksek token arzıdır. Bu büyük token arzı, her bir tokenin fiyatını düşük tutarak daha geniş bir kitle tarafından erişilebilir olmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır.

SHIB ayrıca, tokenlerin bir kısmının “SHIB Hive” adı verilen ve tokenleri haftalık olarak sahiplerine dağıtan bir akıllı sözleşmede kilitlendiği benzersiz bir dağıtım sistemine sahiptir.

Gate Token (GT) Nedir, Nasıl Alınır?FEG Token (FEG) Nedir, Nasıl Alınır?

Shiba Inu (SHIB) Projesinin Kurucuları Kimlerdir?

Shiba Inu (SHIB) projesi “Ryoshi” takma adını kullanan bir kişi veya grup tarafından oluşturulmuştur. Shiba Inu’nun yaratıcılarının gerçek kimliği kamuoyu tarafından bilinmemektedir. Proje Ağustos 2021’de Ethereum blok zincirinde başlatıldı ve o zamandan beri önemli bir takipçi kitlesi kazandı. Kısa sürede yüksek fiyat seviyelerine ulaşması ile dikkatleri üzerine çeken SHIB Coin, birçok yerel ve global kripto borsalarında listelenmeye başladı.

Shiba Inu (SHIB) Özel Kılan Yönleri Nelerdir?

Kripto piyasasında bir token/coinin değer görmesindeki en büyük etkenlerden biri de projenin özellikleridir. Aslında Shiba Inu (SHIB) incelendiğinde diğer meme coinlere benzer yönleri ile dikkat çekicidir. Fakat diğer şaka meme coinlerin aksine SHIB coin, ShibaSwap, Shiba Inu Incubator ve Shiboshi NFT’leri  gibi büyük projelerde işlevsel bir proje olarak ayrıştırılmaktadır.

Shiba Inu (SHIB)’i özel kılan bir diğer özelliği ise SHIB token üzerinden topladığı bağış kampanyalarıdır. SHIB, bağış toplamaya hala devam etmektedir.

Shiba Inu (SHIB) Geleceği Var mı?

Shiba Inu’nun veya başka bir kripto paranın geleceğini tahmin etmek mümkün değildir. Bazı uzmanlar, kripto paraların finansal işlemlerin gerçekleştirilme biçiminde devrim yaratma potansiyeline sahip olduğuna inanmaktadır, ancak Shiba Inu’nun veya başka herhangi bir kripto paranın uzun vadede başarılı olup olmayacağı net değildir.

Kripto paraların geleceği ile ilgili araştırma yaparken coinin arkasındaki ekip, projeye gelen destekler ve kullanıcı yorumları gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekir. Ancak bu şekilde risk alarak Shiba Inu (SHIB) geleceği var mı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi hiçbir kripto para biriminin geleceği ile ilgili kesin bir tahminde bulunmak mümkün değildir.

SHIB, Ethereum blok zincirinin bir çatalı olarak yaratılan bir kripto para birimi olan Shiba Inu token’ının ticker sembolüdür. Proje, maskotu olarak Shiba Inu köpek cinsini içeren popüler Dogecoin kripto para biriminden esinlenmiştir.

SHIB Token Nasıl Alınır?

Birçok kripto borsasında işlemde olan SHIB token; Gate.io, Binance, Huobi gibi global kripto borsalarında; Bitexen ve ICRYPEX gibi yerel kripto borsalarından satın alınabilmektedir.

Binance’dan SHIB Almak İçin Tıklayın
Gate.io’dan SHIB almak için tıklayın
Huobi’den SHIB almak için tıklayın

SSS

Shiba Inu'nun amacı nedir?

Shiba Inu’nun amacı, merkezi olmayan, eşler arası bir dijital para birimi ve bir değer deposu olarak hizmet etmektir.

Shiba Inu'nun diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

Shiba Inu ile diğer kripto paralar arasındaki en önemli farklardan biri, Bitcoin’in 21 milyon tokenına kıyasla Shiba Inu’nun toplam 1 katrilyon token arzına sahip olmasıdır. Ayrıca, projenin geliştiricileri, kullanıcıların SHIB tokenlerini doğrudan Dogecoin adreslerine göndermelerine olanak tanıyan benzersiz bir “Dogecoin köprüsü” özelliği uygulamıştır.

Shiba Inu'nun toplam arzı nedir?

Shiba Inu’nun toplam arzı 1 katrilyon token’dır.

Shiba Inu'yu nasıl satın alabilirim?

Shiba Inu’yu Binance, Huobi Global, Gate.io gibi global kripto borsalarından satın alabilirsiniz.

Shiba Inu'nun kaç dolar?

Shiba Inu’nun fiyatı, diğer kripto paralar gibi büyük dalgalanmalar gösterebilir ve piyasadaki arz ve talebe göre belirlenir.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.