DOLAR 7,8003
EURO 9,1235
ALTIN 472,536
BIST 1121,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Gök Gürültülü

Rüyada Balık Görmek, Rüyada Balık Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada Balık Görmek, Rüyada Balık Görmenin Anlamı Nedir?
07.08.2020
70
A+
A-

Rüyada balık görmek nedir? Rüyada balık görmek birçok anlama işaret eder. Gördüğünüz balığın ne durumda olduğu ya da balığın ne yapıldığına göre değişiklik gösterebilir.

Şimdi size İmam Nablûsi’ye göre rüyada balık görmenin anlamını açıklayacağız.

 1. Rüyada balık görmenin anlamı nedir?
 2. Denizde balık görmek hayırlı mıdır?
 3. Kuyuda Balık görmek neye işaret eder?
 4. Bulanık suda balık avlamanın anlamı nedir?
 5. Rüyada büyük balık avlamak hayra mı şerre mi işaret eder?
 6. Rüyada derisi yumuşak balık görmenin anlamı nedir?
 7. Rüyada sazan balığı görmek nedir?
 8. Kaynak sularında balık görmek neye işaret eder?
 9. Bir kimsenin denizde ölmüş bir balık görmesi ne anlama gelir?
 10. Rüyada canlı balık yediğini görmek ne demektir?
 11. Deniz yolculuğunda olan bir kimsenin yatağında balık görmesinin anlamı nedir?
 12. Rüyada tuzlu balık görmek nedir? Rüyada tuzlu balık görmek neye işaret eder?
 13. Rüyada kızartılmış balık görmek ne anlama gelir?

İmam Nablûsi’ye Göre Rüyada Balık Görmek

İmam Nablûsi’nin tabirine göre rüyada sayısı bilinen balık görmek, kadınları belirtirken, sayısı bilinmeyen ve çok sayıda olan balık görmek ise ganimetlerden elde edilen mala işaret etmektedir.

Denizde Balık Görmenin Anlamı Nedir?

Denizde balık görmek

Rüyada balık görmek farklı şekillerde de yorumlanabilir. Bir kimse rüyasında denizde taze ve büyük balıkları toplanmış bir şekilde gördüyse, o balıkları istediği gibi topluyorsa ya da istediği gibi başkalarına bölüştürüyorsa bu denizden çıkardığı balık miktarına göre mala sahip olacağına işaret eder.

Kuyuda Balık Görmek

Kuyuda balık görmek

Bir kimse rüyasında kuyudan balık avladığını görürse, Lût kavminin yaptığı fiilleri yapacağına veya birinin hizmetçisinin peşine düşeceğine yorumlanır.

Bulanık Suda Balık Avlamak Neye İşaret Eder?

Bulanık suda balık görmek

Rüya tabircisi İmam Nablûsi’nin tabirine göre bir kimse rüyasında bulanık suda balık avladığını görüyorsa, bu avlama ne şekilde olursa olsun hayırlı bir anlama gelmez. Rüyada balık görmek, eğer rüyayı gören kişi normal bir suda balık avladığını gördüyse, ferahlayacağı bir söz işiteceğine işaret eder.

Rüyada Büyük Balık Avlamak

Rüyada büyük balık avlamak

Bir kimse rüyasında büyük balık avladığını görüyorsa fayda ve hayır geleceğine, küçük balık avladığını gördüyse de zevk ve menfaatlerinin gideceğine işaret edilir.

Derisi Yumuşak Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada derisi yumuşak balık görmek

İmam Nablûsi’nin tabirine göre rüyada derisi yumuşak balık görmenin anlamı birini aldatmayı düşünen bir kimse için hayra işaret eder. Rüyayı gören kimse işini gizli tutarak insanların malını hile yoluyla alır. Derisi yumuşak balık görmek, diğer insanların işlerinin sarpa sarmasına, gecikmesine, tembellik ve gevşeklik göstermeye yorumlanır.

Rüyada Sazan Balığı Görmek

Rüyada sazan balığı görmek

Bir kimsenin rüyasında sazan balığı görmesi, evlenmek isteyen ve birisiyle şirket kurmak isteyen kimseler için hayırlı şeyler olacağına yorumlanır. Derisiz ve bu cinsten olan her balık batıl amellere, zorluk, zahmet ve meydana gelmemiş olan ümide işaret eder.

Kaynak Sularında Balık Görmek

Rüyada kaynak sularında balık görmek

Bilinen en iyi rüya tabircilerinden olan İmam Nablûsi’nin tabirine göre rüyada kaynak sularında balık görmenin anlamı, kolay olan hayra ulaşmaya işaret eder.

Denizde Ölmüş Balık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ölü balık görmek

İmam Nablûsi’ye göre bir kimse rüyasında denizde ölmüş bir balık gördüyse bu rüya kötü ve çirkin şeylere, bitmeyen ve meydana gelmeyen arzu ve ümitlere yorumlanır. Rüyayı gören kişi canlı halde bulunan bir balığı su veya başka bir yerden tuttuğunu ve onu yediğini görürse, menfaate kavuşacağına işaret edilir.

Rüyada Canlı Balık Yediğini Görmek

Rüyada canlı balık yedigini gormek

Güvenilir rüya tabircisi İmam Nablûsi’nin tabirine göre bir kimsenin rüyasında canlı balık yediğini görmesi, rüyayı gören kişinin mal ve mülke ulaşacağına işaret eder. Rüyada balık görmek farklı anlamlara da gelebilir. Örneğin; rüyayı gören kişi temiz suda tuzlu balık avlıyorsa da avlanan tuzlu balık, yönetici tarafından gelecek olan keder şeklinde yorumlanır. Kişi rüyasında tuzlu balık yediğini görürse, zahmet ve şiddetle karşılaşabileceği şeklinde yorumlanır.

Deniz Yolculuğundayken Balık Görmenin Anlamı

Rüyada deniz yolculuğunda balık görmek

Rüya tabircisi İmam Nablûsi‘ye göre deniz yolculuğunda olan bir kimsenin yolculuk esnasında yatağında balık görmesi, sıkıntıya düşmesinden ve boğulmasından korkulacağına yorumlanır. Çünkü rüyayı gören kişi, o balıkla bir yerde yatmıştır.

Bir Kimsenin Rüyasında Tuzlu Balık Görmesi

Rüyada tuzlu balık görmek

İmam Nablûsi‘ye göre rüyada tuzlu balık görmek hayra ve sürekli olan mala işaret eder. Çünkü tuz balığı kokmaktan kurtarır.

Rüyada Kızartılmış Balık Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada kızarmış balık görmek

Rüyada balık görmek farklı bir anlama daha gelir. Bir kimsenin rüyasında kızartılmış balık görmesi, davete icabet göstermeye işaret eder. Bazı farklı tabirciler ise rüyada kızartılmış balık görülmesinin ilim öğrenmek için yapılacak yolculuğa yorumlanır.

Rüyada Balık Görmek Hayırlı mı?

Rüyada balık görmek, kişinin kendine özeldir. Başkasının gördüğü balık ile kişinin kendi gördüğü balık aynı şekilde yorumlanmayabilir. Görülen rüyalar, kişilere özeldir. Birinin rüyasında balık görmesi ile bir başkasının rüyasında balık görmesi farklı anlamlara gelebilir. Kimi için balık hayır olabilirken kimisi için ise şer ile yorumlanabilir. Ancak rüya konusunda en çok dikkat edilmesi gereken şey, rüyayı sadece rüyadan anlayan, te’vil edebilen birine yorumlatmaktır. Zira rüya yorulduğu üzeredir. Rüya yorumlamak ile fal bakmak kesinlikle aynı şeyler olmadığı için rüyanızı her gördüğünüz kişiye anlatmamanız gerekir. Rüyanızı anlatmaya başlarken karşınızdakinin “Allah hayra çevirsin” duasını almadan rüyanızı anlatmayın.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.