DOLAR 7,8044
EURO 9,1016
ALTIN 472,186
BIST 1121,17
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28°C
Gök Gürültülü

Rüyada Ağaç Görmek Ne Demek? Rüyada Ağaç Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada Ağaç Görmek Ne Demek? Rüyada Ağaç Görmenin Anlamı Nedir?
06.08.2020
59
A+
A-

Rüyada ağaç görmek ne anlama gelir? Bir kimsenin rüyada ağaç görmesi neye işaret eder? İmam Nâblusi’nin tabirlerine göre, rüyada ağaç yorumu.

En çok merak edilen konulardan biri de rüya tabirleridir. Rüyalarınız size bir şeyler anlatıyor olabilir mi? Evet, uyku esnasında gördüğünüz rüyalar size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir.

Rüyanızın ne anlama geldiğini merak mı ediyorsunuz? İşte rüyanızda ağaç görmenin anlamı…

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağaç görmek

Ağaç görmek, bazen dinlere ya da mezheplere, bazen de dükkânlara, köleye, sofralara, hayvanlara, hizmetçilere, ambara, mahzene ya da lokanta anlamına gelmektedir.

Bilinen Bir Ağaç Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada bilinen ağaç görmek

İmam Nablûsi’nin rüya tabirine göre, uyanıkken bilinen bir ağaç görmek gördüğünüz ağacın durumuna göre yorumlanır. Rüyada görülen ağaçlar, kadınlara ve farklı ahlaklara sahip erkeklere işaret eder. Aynı zamanda İmam Nablûsi, ağaç görmenin kavgaya da işaret edebildiğini söylemiştir.

Bilinmeyen Bir Ağaç Görmek

Rüyada bilinmeyen ağaç görmek

İmam Nablûsi’nin tabirine göre, daha önce hiç karşılaşmadığınız bir ağaç görmeniz, şiddete, kavgaya ve bağırmaya işarettir.

Bir Ağacın Gölgesine Sığındığını Görmek

Rüyada ağacın gölgesine sığınmak

Rüyada ağacı gördüğünüzde geceyse ve sıcaklıktan dolayı o ağacın gölgesine geçiyorsanız veya yağmurdan ya da bir arslandan kaçarak o ağaca sığınıyorsanız, rızka ve iktidarlı birine referans olmaya işaret eder.

Kokusu Olmayan, Meyve Ağacı Görmek

Rüyada meyve ağacı görmek

Uyku sırasında gördüğünüz rüyanızda hurma, ceviz, Arabistan inciri gibi kokusu olmayıp yalnızca meyve veren ağaçları görmeniz, büyük kimselerden ancak zahmet ve çaba göstererek bir şeyin alınmasına işaret eder.

Rüyada Yaprağını Döken Ağaç Görmek

Rüyada yaprak döken ağaç görmek

İmam Nablûsi’nin rüya tabirine göre, yaprağını döken ağaç görmenin anlamı zenginliğe, fakirliğe, unutkanlığa, ezberciliğe, sevinç ve üzüntüye sebep olabileceği anlamını taşır.

Rüyada Meyvesiz ve Büyük Ağaç Görmek

Rüyada meyvesiz ağaç görmek

Uyku sırasında görülen rüyaların farklı anlamları olabilir. Bu rüyalar size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir. Peki, rüyanızda meyvesiz ve büyük ağaç görmek ne anlama geliyor? Servi, çınar, ilgun gibi meyvesiz ve büyük ağaçlar, sert şöhret sahibi, kendilerinde mal ve hayır olmayan adamlara işaret eder.

Rüyada Ağaç Dikmek

Rüyada ağaç dikmek

Bir kimsenin rüya sırasında kendisine ait bahçesinde birtakım ağaçlar görmesinin anlamı, dünyaya getirdikleri çocuğun ömrünün uzun veya kısa olmasının, o ağacın ömrüne bağlı olduğu anlamına gelir.

Örneğin; çınar ağacı görmek çocuğun ömrünün uzun olacağına işaret ederken, şeftali ağacının ömrünün kısa olmasından dolayı, kişinin dünyaya getirdiği çocuğun da ömrünün kısa olabileceği anlamına gelir.

Rüyada Tanınmayan ve Bilinmeyen Ağaçlar Görmek

Rüyada tanınmayan ağaç görmek

İmam Nablûsi’nin tabirine göre, tanınmayan ve bilinmeyen ağaçların hepsi erkeğe, kadına, şüphe barındıran kazançlara ya da eski ilimlere işaret eder.

Rüyada Ağacın Altında Oturmak

Rüyada ağacın altında oturmak

Halk ile beraber ağacın altında oturduğunu görmek, rüyayı gören kişinin kitap ve sünnete uyduğunu ve bu nedenle Allah’ın rızasını kazandığı anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kişi kâfir ise Müslüman olacağına, eğer asi bir kimseyse de Allah’a tevbe edeceğine işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi, ağacın altında Allah’ı anan bir toplulukla oturuyorsa, o ağaç kıyamet günü gölgesinde olacağı tuba ağacı anlamına gelmektedir.

Rüyada Ağaçta Farklı Meyveler Görmek

Rüyada ağaçta farklı meyveler görmek

İmam Nablûsi’ye göre ağaçta farklı meyve görmek, kocasından hamile olmayan bir kadına işaret eder. Eğer ağaç kişinin kendisine ait ise, o kadının kendi eşi olduğuna yorumlanır.

Rüyada Ağaç Kestiğini Görmek

Rüyada ağaç kesmek

Ağaç kestiğini görmeniz, bir adam öldüreceğiniz anlamına gelmektedir. Bazı tabirciler ise rüyada ağaç kesmenin anlamını kesen kimseye ve onun ev halkına gelecek hastalık şeklinde yorumlamışlardır.

Rüyada Ağaca Çıkmak

Rüyada ağaca çıkmak

Ağaca çıktığını gören bir kimse, bir adamı bir şeyden men edecek demektir. Eğer ağaçtan aşağı indiğini gördüyse, bir adamdan ayrılacağı anlamına gelir. Bir kimse rüyasında ağaçtan düşerek öldüğünü görürse, bir adamla yaptığı kavgada öleceğine yorumlanır. Eğer kişi rüyasında ağaçtan düştüğünde elinin kırıldığını gördüyse, erkek ya da kız kardeşinin bir adamla yaptığı kavgada öleceğine işaret eder.

Kışın Üzerinde Üzüm Bulunan Asma veya Ağaç Görmek

Rüyada üzüm asması görmek

Bazı tabirciler kış mevsiminde üzerinde üzümler bulunan asma veya ağaç görmeyi, rüyayı gören kişinin zengin zannettiği bir erkek ya da kadına aldanarak malını harcayacağı şeklinde yorumluyorlar.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]
YORUMLAR