kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

MicroStrategy Kripto Fiyatları Düşerken 1.8 Milyar Dolar Kaybetti

MicroStrategy Kripto Fiyatları Düşerken 1.8 Milyar Dolar Kaybetti
12.11.2022
212
A+
A-

Bitcoin’in en büyük kurumsal sahibi olan MicroStrategy Inc’in satın alımlarından kaynaklanan gerçekleşmemiş kayıplarda 1.8 milyar dolar kaybettiği bildirildi.

Virginia merkezli yazılım şirketi Tysons Corner ve yan kuruluşları, mevcut fiyatla yaklaşık 2,2 milyar dolar değerinde yaklaşık 130.000 Bitcoin’e sahip. Bitcoin’ler toplamda yaklaşık 4 milyar dolarlık bir fiyatla satın alındı ​​ve her bir Bitcoin yaklaşık 30,369 dolara mal oldu. Bu şimdi şirketi 1.8 milyar doları kırmızıya yerleştiriyor.

MicroStrategy Hodling’e Devam Edebilir mi?

İcra başkanı Michael Saylor daha önce şirketin Bitcoin’ini asla satmayacağını söylemişti. Satmayı reddetmek, şirketin önemli kayıplarına sahip olduğu anlamına gelir. Ek olarak şirket, bu yılın başlarında Bitcoin fiyatındaki düşüşle ilgili zararları bildirdikten sonra 917,8 milyon dolarlık değer düşüklüğü ücreti kaydetti.

MicroStrategy, Bitcoin’i maddi olmayan bir varlık olarak sınıflandırır; bu, şirketin varlığın değerindeki herhangi bir düşüşü kalıcı olarak işaretlemesi gerektiği anlamına gelir. Bitcoin’ini satmayı seçerse, sermaye kazancı vergisini İç Gelir Servisi’ne bildirmelidir.

Saylor, 1 milyar dolarlık zarar bildirdikten sonra şirketin Bitcoin stratejisine odaklanmak için Ağustos 2022’de MicroStrategy CEO’luğundan istifa etti. O zamandan beri, şirket Eylül 2022’de 301 Bitcoin’e 6 milyon dolar fazla nakit sıçradı. 301 Bitcoin’lik toplam alımı zaten su altında, çünkü ortalama Bitcoin fiyatı o zamandan beri neredeyse %15 düştü.

Şirket, 2020’de Bitcoin satın almaya başladı. CEO Michael Saylor, kripto para biriminin nakit veya altından daha düşük riskli bir varlık olduğu konusunda kararlıydı.

%20 komisyon indirimli Gate.io hesabınızı oluşturmak için tıklayın

Görünürde Bir marj Çağrısı İşaretleri Var mı?

Haziran 2022’de Saylor reddedildi. MicroStrategy, Silvergate Capital ile alınan 205 milyon dolarlık bitcoin teminatlı kredi için bir marj çağrısı aldı. Bir yatırımcı, marj adı verilen ilk miktarın katları kadar ticaret yapmak için borç para aldığında bir marj çağrısı gerçekleşir. Marjın değeri belirli bir eşiğin altına düştüğünde, yatırımcı işlemi açık tutmak için ek fonlar ödemek zorundadır.

Saylor, Bitcoin fiyatı 3.500 doların altına düşmedikçe şirketin krediyi teminat altına almak için yeterli Bitcoin’e sahip olduğunu söyledi.

Açık bir düzenleyici yol gerekli

10 Kasım 2022’de CNBC ile konuşmasında, FTX‘in son çöküşünün hem Bitcoin için bir nimet hem de kripto para birimi endüstrisi için yıkıcı olduğunu söyleyen Saylor, borsalardaki kripto paraların aksine, Bitcoin’in kendi kendine saklanabilen bir emtia olduğunu savundu.

Düzenleyicilerin “bir dijital güvenliğin, dijital para biriminin, dijital jetonun ve dijital borsanızın nasıl kaydedileceği” konusunda net rehberlik sağlaması gerektiğine inanıyor.

Bitcoin başına 16.856 $ olan fiyat, MicroStrategy’nin 2020’deki ilk Bitcoin alımından daha yüksek.

BTC/USD Tablosu: Ticaret Görünümü

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.