Makyaj nedir, nasıl yapılır?

0
181

Makyaj nedir, nasıl yapılır sorusuna bu yazımızda cevap bulacaksınız. Makyaj, daha çok kadınların güzelleşmek ve daha alımlı görünebilmek için uyguladıkları bir işlemdir.

Her bayanın daha çekici ve güzel olmak adına yaptığı bir takım makyaj çeşitleri vardır. Kimi bayan sade ve daha şık görünmek için allık seçerken, kimi bayan daha aşırı makyaj yaparak kendi zevkine ve kendi cilt tipine göre bir şekilde belirlemede bulunur. Ancak tüm bunları yapmak için bazı zamanlarda güzellik salonlarına gidilmek zorunda kalınsa da istenildiğinden kendi başınıza da evinizde yapabilirsiniz.

Makyaj nasıl yapılır

Makyaj nasıl yapılır?

Her bayanın cilt yapısı farklıdır ve her bayanın yapacağı daha doğrusu yapması gereken makyajın da farklı olması gerekir. Kuru cilt makyajı, yağlı cilt makyajı veya akneli cilt makyajı için uygulanması gereken makyaj teknikleri birbirinden farklıdır, bu yüzden herhangi bir makyaj çeşidi ile yüzünüzün güzelleşmesini beklemeniz son derece isabetsiz olacaktır.

Makyaj nasıl yapılır

Cildinizi makyaja hazırlayın

Her kadın güzeldir elbette ama makyaj teknikleri ile daha alımlı bir güzelliğe sahip olunabilir. Tabi doğallığı bozmamak, işin en temel kurallarından biridir. Cildinize doğal bir görünüm kazandırmak için makyaj yapmadan önce cildinizi makyaja hazırlayın. Ne demektir bu? Yani cildinizin temiz olması ve nemlendirilmiş olması gerekir. Bunun için cilt nemlendirici krem kullanabilir ek olarak fondöten kullanarak cildinizin daha kolay makyajlanmasını sağlayabilirsiniz.

Makyaj nasıl yapılır

Doğal makyaj nasıl yapılır?

Kadınların makyajdan en çok bekledikleri şey doğal bir makyaj olması ve dolayısıyla doğal bir güzelliğin oluşmasıdır. Ama bunu yapabilmek için belli bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Şimdi size iki adımda nasıl doğal makyaj yapabileceğiniz ile ilgili bilgi vereceğiz.

Makyaj nasıl yapılır

Adım 1: Fondöten kullanırken öncelikle test etmeniz gerekecek. Bunun için en uygun yer boyun bölgesi olacaktır. Fondöteni boynunuza uygularken renk farkı görmüyorsanız, işe hazırsınız demektir, aksi bir durum varsa deneme yanılma yöntemi ile biraz daha uğraşmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir  Hamilelikle gelen vajina ağrısının nedenleri nelerdir?

Adım 2: Fondöteni cildinize ıslak makyaj süngeri ile tampon hareketlerle uygulayın. Fondötenin cildinize yayılmasını sağlamak için yaymak yerine tampon hareketleri ile uygulamanız daha sağlıklı sonuç verecektir. Burun kenarı veya gözaltı gibi ince yerlerde ise makyaj süngerinin kenarlarını kullanabilirsiniz.

Makyaj nasıl yapılır

Fondöten seçimine dikkat

Makyajın en temel malzemelerinden biri sizin de bildiğiniz gibi fondötendir. Doğal bir makyaj için işe koyulurken ilk uygulamanız gereken şey de fondöten olduğu için seçim yaparken dikkatli olmanız gerekir. Cildinizle kusursuz bir uyum sağlayacak bir ürün olmasına ve markasının kaliteli olmasına son derece dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here