kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

LUNC, Terra Classic’in Kötüleşmesiyle 24 Saat İçinde 130 Milyon Dolar Tuttu

LUNC, Terra Classic’in Kötüleşmesiyle 24 Saat İçinde 130 Milyon Dolar Tuttu
03.11.2022
315
A+
A-

LUNC (Terra Luna Classic), piyasa değeri bugün erken saatlerde ağır bir darbe aldığından ciddi kayıplar yaşamaya devam ediyor.

1 Kasım’da, varlığın genel değerlemesi 1.60 milyar dolar olarak gerçekleşti, ancak sadece 24 saat içinde, değer neredeyse %10 azalarak 1.47 milyar dolara yerleşti ve bu kadar kısa bir zaman diliminde 130 milyon dolar kaybetti.

Bununla birlikte, basın zamanında, Coingecko’nun takibine göre , Terra Classic’in piyasa değeri 1.53 milyar dolar civarında gezinirken hafifçe toparlandı ve kayıpları neredeyse 70 milyon dolara indirdi.

Bu arada, zincirin kripto varlığı olan LUNC, 0,00022394 dolardan işlem görüyor ve şu anda son yedi gün içinde %8 düştü.

LUNC Satıcıların Merhametinde mi?

LUNC, Ekim ayının sonuna doğru kripto piyasasının başlattığı bir yükseliş momentumu sayesinde fiyat artışları yaşayan çoğu altcoin’e rağmen düşüş eğilimini sürdürdüğü için satıcıların insafına kalmanın olumsuz etkilerini hissetmeye devam ediyor.

Bu, yalnızca önemli sermaye çıkışıyla değil, aynı zamanda Terra Classic’in ticaret tablolarında tamamen kırmızı görmeye devam etmesiyle de ortaya çıktı. Spot işlem fiyatı, 3 Ekim’de 0,0033 ABD doları değişen el değerinden neredeyse %50 daha düşük.

Bu gelişme, Terra topluluğunun, fiyatını daha yüksek puanlara veya seviyelere pompalama umuduyla kripto varlığına daha fazla fayda sağlamak için farklı fikirler bulmasından sonra bile geliyor.

Bazı yatırımcıları, varlığın kurtarılmaya değer olduğuna inandığından, fiyat artışını tetiklemeye yardımcı olmak için bir yakma mekanizması getirildi. Ancak, LUNC zamanla azalmaya devam ettiği için bu herhangi bir olumlu sonuç göstermedi.

Litosphere geliştiricisi KaJ Labs gibi bir dizi kuruluş, Terra Classic Chain’de dApps geliştirmeye adanmış 55 milyon dolarlık bir hibe ile Terra’ya ve topluluğuna yardım etme isteklerini dile getirdi.

Do Kwon Büyük Bir Faktör Olmaya Devam Ediyor

Yetkililer Terra Labs’ın kurucusu Do Kwon’un nerede olduğunu tespit etmeye çalışırken, Interpol’ün Kırmızı Bülten listesindeki kişi hala bulunamadı.

Bu gelişme, Terra Luna Classic’e zarar vermeye devam ediyor, çünkü kötü şöhretli “kripto dehasını” içeren olumsuz gelişmeler genellikle LUNC fiyatlarında keskin düşüşlerle sonuçlanıyor.

Ayrıca, son raporların Güney Koreli savcıların Kwon’a karşı sağlam bir davası olmayabileceğini öne sürmesi de yardımcı olmuyor. Görünüşe göre, ülkenin kesin kripto yasalarının olmaması , CEO’nun kovuşturulmasında büyük bir engel.

Bununla yatırımcılar, Terra topluluğunun hem zinciri hem de varlığı kurtarma çabalarına dair umutlarını yitirdikleri için yavaş yavaş LUNC’a sırtlarını dönüyorlar.

Bu gelişme, kriptoyu, şu anda son birkaç gün içinde önemli fiyat düşüşleri yaşayan Dogecoin ve Shiba Inu ile aynı yörüngeye soktu.

Lunch

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.