Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

0
64

Kış makyajı yapmanın püf noktaları ile ilgili bilgi vereceğimiz bu yazımız sayesinde, kış aylarında da güzelliğinizi ortaya çıkartmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Kadınlar, bunca koşuşturmacaya rağmen güzel görünmek için makyaj yapmaktan geri durmazlar. Gündelik yaşam ne kadar hareketli olursa olsun, ev işleri ne kadar yoğun olursa olsun yine de var olan güzelliğin ortaya çıkması için makyaj da gündelik işler arasına girer. Tabi makyaj yapmanın da kendine göre bazı teknikleri ve dikkat edilmesi gereken incelikleri vardır. Her makyaj her kadına yakışmadığı gibi her makyaj tekniğini uygulamak da doğru değildir.

Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Havaların soğumaya başladığı bugünlerde makyaj trendlerinde de değişimler kendini göstermeye başladı. Bir moda akımı haline gelen makyaj, artık mevsimine göre yapılabiliyor. Yani yaz aylarında ayrı bir makyaj, kış aylarında daha farklı makyaj seçenekleri bulunmaktadır. Kış makyajı yapmanın püf noktaları hakkında bilgi edindikten sonra var olan güzelliğinizi daha rahat bir şekilde ortaya çıkartabileceksiniz. Peki, nedir makyaj yapmanın püf noktaları? İşte detaylar…

Kış makyaj kombini 1

Kış aylarında güzelliğinizi daha bir ön plana çıkartmak için yüzünüzdeki lekelerden kurtulmanız gerekir. Bunun için fondöten kullanabilirsiniz. Kirpiklerinize sıra geldiğinde kahverengi bir maskara etkisi ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca kahverengi bir far ile güzelliğinizi daha bir ön plana çıkartabilir, yardımcı olarak hafif pembe bir allık kullanabilirsiniz. Yüzünüzün güzelliğini istediğiniz seviyeye getirmek için dudaklarınızı da es geçmemelisiniz. Nemlendirici dudak kremi ile makyajınızı tamamlayarak güne hazır hale gelebilirsiniz.

Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Kış makyaj kombini 2

Daha çok arkadaş buluşmalarına giderken kullanabileceğiniz bu makyaj kombini de güzelliğinizin ortaya çıkartılmasına yardımcı olacaktır. kış makyajı yapmanın püf noktalarından ikincisi olarak değerlendirebileceğiniz bu kış makyaj kombini için fondöten ve aydınlatıcı kullanmanız yeterli olacaktır. Hem doğal bir güzellik kazanmak hem de fazla uğraş istemeyen bu model ile ten renginizi altına çevirebilirsiniz. Siyah eyeliner kullanarak göz güzelliğinizi ortaya çıkartırken bir de simsiyah bir maskara kullanmakla gözlerinizin ışıltısını daha bir belirgin hale getirebilirsiniz. Yanaklarınızda allık kullanırken hafif şeftali tonunu kullanabilir, dudaklarınız için ise koyu şeftali tonu kullanarak hazır hale gelebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  2020 Bayan Kaban Modelleri

Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Gelin olacaklar için kış gelin makyajı

Gündelik yaşamda makyaj yapmak için çok fazla uğraşa gerek olmasa da aynı şeyi gelinler için söylemek doğru değildir. Çünkü gelinlik, ömürde bir defa olunabilecek bir şeydir ve bu gün için son derece güzel ve alımlı görünmek şarttır.

Aydınlatıcı ve fondöten yardımı ile güzelliğinizi ortaya çıkartırken seçeceğiniz beyaz abiye modeline göre farklı tonları da kullanabilirsiniz. Ancak gelin makyaj önerisinde önerebileceğimiz en güzel rengin gece mavisi far rengi olacaktır. Hem abiye modeliniz ile uyum içinde olmak hem de göz güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlamak için bu rengi tercih edebilirsiniz.

Kış Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Siyah maskara ile gözaltına süreceğiniz siyah kalem ile göz güzelliğinizin tam şekilde ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Allık kullanımında da biraz daha ışıltılı bir renk kullanmanız durumunda son derece çekici bir hale gelebilir ve böylelikle gelin olmak için hazır hale gelebilirsiniz. Aynı makyajı gelinlik modeli için de tercih edebilirsiniz.

Makyaj yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Aslında basit bir iş gibi görünse de makyaj yapmak tamamen bir ustalık işidir. Bu nedenle makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken konularda hassasiyet göstermeniz gerekir. Peki, kış makyajı yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?

  • Kış mevsimine uygun renkler seçmeye özen gösterin
  • Havaların soğuk olmasından dolayı makyajınızı abartmak yerine biraz daha sade şekilde yapın.
  • Kış aylarında daha fazla kıyafet giyildiği için makyaj yaparken dikkatli olmanız gerekir. Yani boyun bölgesine makyaj yapmak için bir nedeniniz olmayacak.
  • Giyeceğiniz kıyafete göre makyaj yapmanız önemlidir.
  • Kış makyajı yaparken tonların size uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here