İstanbul’da tesettür giyim mağazaları nerede?

0
160

istanbul’da tesettür giyim mağazaları nerede diye sormak artık işin espri boyutlarına bile kaçıyor olarak değerlendirilir. Çünkü İstanbul’un neresine bakarsanız bakın, yan yana dizilmiş mağazaları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

Tesettür giyim mağazalarının nerelerde bulunabildiğinden önce ele alınması gereken önemli konu, tesettür giyimin nasıl olması gerektiği ile ilgilidir.

“Tesettür” kelime anlamı olarak “örten”, “kapatan” anlamına gelmektedir. İslami terminolojiye göre ise “şekli olmayan, vücudu tamamen örten elbise” anlamına gelmektedir. Yani bir kıyafet seçerken eğer muhafazakâr giyime özen gösteriliyorsa, ilk öncelik olarak vücudu örtüp örtmediğine ve vücut hatlarını belli ettirip ettirmediğine bakmak gerekir. Tesettür, “illa da çarşaf olacak” diye bir kaide yoktur. Çarşaf, tesettürün en iyi halidir elbette ama yukarıda da belirttiğimiz gibi “tesettür nasıl olmalıdır?” sorusuna verilebilecek en iyi yanıt; vücut hatlarını belli ettirmeyen elbise veya kıyafet demektir.

İstanbul'da tesettür giyim mağazaları nerede

Tesettürlü kıyafet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Elbette giyim tarzını benimseyen biri hangi ölçülere dikkat edeceğini kendisi belirler. İşin ölçüsü Kur’an-ı Kerim ve sünnette belirtilmiştir. Ancak yine de merak edenler için tesettür giyimin nasıl olması gerektiği ile ilgili kısaca maddeler halinde bilgi verebiliriz.

  • Vücut hatlarının belli olmaması gerekir.
  • Renklerinin uzaktan göz alıcı olmaması gerekir.
  • Rahat hareket etme konusunda uygun kumaşlardan yapılmış olması gerekir.
  • Vücudu belli ettiren renklerden uzak durulması gerekir.
  • Ciyak renkler olmaması gerekir.

Tesettür abiye modelleri nasıl tercih edilmelidir?

Tesettür abiyeler, daha çok özel günlerde kadınların kurtarıcı bir elbise olarak tercih ettikleri kıyafetlerdir. Muhafazakâr kesimde kadın ve erkekler ayrı bölümlerde oldukları için abiye konusunda biraz daha esnek davranılabilmektedir. Tabi şık olmak için yapacağınız tercihlerinizin aynı zamanda tesettür çizgisine uygun olması da gerekmektedir. Bu yüzden tesettür abiye modeli tercih ederken dikkat etmeniz gereken hem muhafazakârlık konuları hem de şık olmak adına faydalı olacak kurallar vardır. Bunlar;

  • Gittiğiniz davetin ahengine göre bir abiye seçmek.
  • Abiye modelinizin boy ölçülerinize uygun olması.
  • Abiyenizin ten renginize uygun olması.
  • Seçtiğiniz abiye kadar kullanacağınız aksesuarların da uyum içinde olması.
  • Ayakkabı, çanta ve takılarınızın abiye modeline uyumlu olması gerekmektedir.
İlginizi Çekebilir  2020 Dağınık Topuz Saç Modelleri
Peki, İstanbul’da tesettür giyim mağazaları nerede?

Konumuzun aslına dönecek olursak İstanbul’da tesettür giyim mağazaları, her ilçe ve semtte bulunabiliyor elbette ama işin daha derinine, daha fazla model ve seçeneklerin olduğu bir bölgeye gitmek istiyorsanız elbette İstanbul/Fatih yönlerine doğru gitmeniz en doğrusu olacaktır. Fatih, tesettür giyim mağazaları bakımından zengin bir yer olmakla birlikte her kesime hitap edebilen modelleri kendinden söz ettiren bir ilçedir.

Eminönü tesettür giyim mağazaları

Eminönü, İstanbul’un kalbi niteliğinde bir yerdir. Finansal anlamda çok zengin bir yer olmasının yanında seçeneklerin de bol olduğu bir ilçedir. Burada her sektörü bulmak çok kolay olduğu gibi tesettür giyim mağazaları konusunda da birbirinden farklı seçenekler bulabilmek mümkündür. Eminönü tesettür giyim mağazaları, fiyat olarak biraz daha yüksek olabilir. Genel olarak turistlere hitap eden bir bölge olduğu için büyük markalar burada daha fazla varlıklarını gösteriyorlar. Ama yine de araştırmalarınızı doğru şekilde yaparak ekonomik rakamlarla tesettür giyim alışverişinizi yapabilirsiniz.

Tesettür giyim mağazaları Fatih

Fatih, tesettür giyim konusunda İstanbul’un en gelişmiş yeridir. Burada irili ufaklı birçok markayı bulabilirsiniz. Tesettür abiye modelleri, tesettür tunik modelleri, pardösü modelleri, ferace modelleri, çarşaf modelleri ve daha tesettür giyim adına aradığınız her şeyi çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Fiyat konusunda da farklı seçeneklerin bulunabildiği bir yer olması, herkesin kolaylıkla alışverişini yapmasına yardımcı oluyor. Tesettür giyim mağazaları Fatih için arama yaptığınızda, karşınıza onlarca mağaza çıkacaktır. Tarz ve giyim stili olarak size en yatkın olan mağazayı seçebilirsiniz.

Tesettür giyim mağazaları Ümraniye

Anadolu yakasının en büyük ilçelerinden biri olan Ümraniye, muhafazakârlığı ile bilinen bir ilçedir. Burası da Fatih kadar tesettür giyim konusunda zengin bir ilçedir. Her kesime ve her yaşa hitap eden mağazaların burada bulunması, Anadolu yakasında muhafazakâr kesimin alışverişini burada yapmasını etkiliyor. Tesettür giyim mağazaları Ümraniye konusunda da yine marka değeri bilinen isimlerle birlikte, kendi halinde küçük butikleri de bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  2020 Ferace Modelleri

Bakırköy tesettür giyim mağazaları

Avrupa yakasının en hareketli yerlerinden biri de Bakırköy’dür. Aslında muhafazakâr kesimin çok fazla olmadığı bir yer olmasına rağmen yine de tesettür giyim mağazaları konusunda zengin sayılabilecek kadar geniş mağazaları bulunmaktadır. Merkezi bir ilçe olması, çevre ilçelerden ve semtlerden gelen tesettürlü hanımların uğradıkları bir yer olmasını etkiliyor. Bu da tabi marka sahiplerinin burada da yer edinmelerini beraberinde getiriyor. Bakırköy tesettür giyim mağazaları konusunda da yine birbirinden farklı seçenekleri görebilir, istediğiniz şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da tesettür abiye nereden alınır?

Gündelik tesettür giyim konusunda seçeneklerin bir hayli fazla olduğu İstanbul’da, abiye modelleri konusunda da aslında birbirinden farklı seçeneklerin olduğundan söz edebiliriz. Sadece doğru şekilde araştırma yapmak işin daha doğrusuna gitmeyi kolaylaştırır. İstanbul’da tesettür abiye nereden alınır sorusuna aslında yukarıda dolaylı bir şekilde cevap verdik. Saydığımız ilçelerden birinde, adından söz ettiren mağazalara gidebilir, deneyerek abiye modeli satın alabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here