Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli

2
140

Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımız, okula hazırlık yaparken zamandan kazanmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Saç modasında değişimlerin kendini göstermesiyle birlikte okula giden kızlar için hem kolay hem de şık görünebilmelerine yardımcı olan en kolay okul saç modelleri 2020 seçenekleri de kendini göstermeye başladı.

Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli

Okul döneminin heyecanı bir başkadır ama bunun yanında bazı zorlukları da yok değil hani. Özellikle de her sabah kalkıp saçlara şekil vermek kızları bazen bezdirebiliyor. Bu yazımızda, okul saç modelleri konusunda bilgi vererek hem basit şekilde yapabileceğiniz modelleri sizlere sunacak hem de şık bir görünüm ile okul yoluna doğru ilerlemenin kolaylıkları hakkında bilgi vereceğiz.

Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli

Okul saç modeli seçerken en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında kolay bir model olmasına dikkat etmektir. Sabahın erken saatlerinde kalkıp da okula geç kalan kızların en büyük nedeni saçlarına özene büzene şekil vermek için uğraşmalarıdır. Aslında hem pratik hem de şık durabilecek okul saç modeli yapmak da kolaydır. Peki, hem kolay hem de şık okul saç modelleri nelerdir?

Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli

Çift örgü saç modeli

Kolay okul saç modelleri arasında modasını yitirmeyen ve son derece tatlı bir görünüm sağlayan çift örgü saç modeli, ilk bakışta zor bir model gibi görünse de son derece kolay yapılabilen bir modeldir. Saçlarınızı sağ ve sola yani iki tutam şeklinde ayırdıktan sonra bu tutamları da 2 farklı tutama ayırın. Ağrıdığınız bu tutamları birbirini üzerine gelecek şekilde örün ve lastik tokayla sabitleyin. Hem kolay hem de şık görünmenize yardımcı olan çift örgü modeli, çok şık bir saç modelidir.

İlginizi Çekebilir  Üniversiteli Gençler İçin Sonbahar Kombinleri

Hem pratik hem de güzel kolay 5 okul saç modeli Çift örgü saç modeli

Detaylı topuz saç modeli

Okul saç modelleri arasında hem en basiti hem de şık görünmeye en çok yardımcı olan modellerden biri de detaylı topuz saç modelidir. Bu modeli yapmak zor gibi görünse de birkaç dakika içerisinde yapabileceğiniz bir modeldir. Saçlarınızı öne doğru eğip arka kısmından üç tutamı arka arkaya toplayın. Daha sonra şeffaf lastik saç tokasıyla sabitleyin. Şık bir görünüme ulaşmak için yapabileceğiniz en güzel modellerden biri olduğunu söyleyelim.

Detaylı topuz saç modeli

Hızlı topuz saç modeli

Okul okuyan kızlar için zamanlama çok önemlidir. Yaptıkları her işi hızlı bir şekilde yapmaları gerekir ki okula geç kalmasınlar. Özellikle saç yapmak, kızlar için hem zor hem de vazgeçemedikleri bir konu olduğu için kolay saç modeli tercih etmeleri gerekiyor. Bu modeller arasında önerilebilecek en güzel okul saç modeli, hızlı topuz modelidir. Hızlı topuz modelini uygulamak için saçlarınızı tepede toplayın daha sonra ise topuz şekli vermek için burgu halinde lastik tokanın etrafına sar ve tel tokayla sabitleyin. Kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu model, daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Hızlı topuz saç modeli

Boğumlu atkuyruğu saç modeli

Genç kızlar için saç modeli seçmek en az kıyafet seçimi kadar zordur. Ama işin basit ve pratik yöntemleri ile seçeceğiniz okul modeli konusunda işin kolayına kaçarsanız işiniz sandığınızdan daha kolay olacaktır. Boğumlu atkuyruğu saç modeli yapmak için saçlarınızı enseden toplayarak atkuyruğu yaptıktan sonra lastik tokayı taktığınız kısmın altını iki kere daha toplayarak lastik toka ile sabitleyerek saçlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Boğumlu atkuyruğu saç modeli

Örgülü atkuyruğu modeli

Biraz uğraştırıcı gibi görünse de kolay okul saç modelleri arasında denemenizi önerdiğimiz saç modellerinden biri de örgülü atkuyruğu saç modelidir. Bu modeli uygulamak için; saçlarınızı topladıktan sonra normal üçlü örgü şeklinde örün ve daha sonra lastik toka ile sabitleyin. Hem çok hızlı hem de oldukça şık görünmenize yardımcı olacak bu model ile okul yoluna çıkabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Tesettür Modası 2019

Örgülü atkuyruğu modeli

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here