kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gate io Listelenecek Coinler Hangileridir, Nasıl Alınır? 2022

Gate io listelenecek coinler neye göre belirleniyor, yeni listelenen coinler hangileridir gibi tüm soruların cevabını yazımızın devamında bulacaksınız.

Gate io Listelenecek Coinler Hangileridir, Nasıl Alınır? 2022
11.11.2022
298
A+
A-

Güvenirlik düzeyi en yüksek kripto borsalarından Gate.io, özellikle yeni listelediği coinleri ile yatırımcıların dikkatini üzerine çeken bir platform olmayı başarıyor. Gate io listelenecek coinler hangileridir, startup programından yeni coinler nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bu yazımızda vereceğiz.

Gate io yeni listelenecek coinler belirlenirken kullanıcıların oylamasına sunulur. Oylamaya katılabilmek için kullanıcıların hesaplarında GT Token tutmaları gerekir. Aynı zamanda GT token tutan kullanıcılar, startup programına katılarak ön satıştan coin de alabilirler.

Kullanıcıların tuttukları her bir GT token başına 1 oylama hakkı doğar. Yani bir kullanıcı ne kadar çok Gate Token (GT) tutarsa, oylama hakkı da bu doğrultuda artmış olur.

Gate io Oylamaya Nasıl Katılabilirim? (Masa Üstü)

Gate io listelenecek coinler oylamasına girmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edebilirsiniz.

 • Hesabınıza giriş yapın. Henüz bir hesabınıza yoksa %20 komisyon indirimli Gateio üyeliği oluşturmak için tıklayın.
 • Sayfaya erişmek için sol üstteki menüye gidin ve “Oylama Etkinlikleri”ni tıklayın. Alternatif olarak, gezinme çubuğundaki “Diğer” altında “Oylama Etkinlikleri”ni de bulabilirsiniz.
 • “Oylama Faaliyetleri”ne gidin.
 • İlgilendiğiniz listelenmiş projeye oy vermek için “Oylamaya Git”e tıklayın.

Bir projeye oy vermek istiyorsanız, etkinliğin oylamaya açık olduğu süre boyunca “Oyunuzu verin” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Oylama süresi dolmuş projeler için oy kullanılamaz.

Gate.io oylama sayfasına ulaşmak için tıklayın

Gate io listelenecek coinler için oy kullandıktan sonra oy verdiğiniz projeye daha fazla oy verilmesini teşvik edebilirsiniz. Bunun için  “Daha fazla oy davet et”e tıklayarak etkinliği paylaşarak çevrenizdekileri seçtiğiniz projeye oy vermeye davet edebilirsiniz.

 • Bir projeye olumlu oy vermek için “Oy ver” butonuna tıklayın.
 • Oy kullanabilmek için sizi “Para yatırma” sayfasına yönlendirecek. Destekleyeceğiniz projeye oy vermek için coin transferi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık oylarınız aktif olacaktır.

Gate io Oylamaya Nasıl Katılabilirim? (Mobil Uygulama)

Mobil uygulama kullanıcıları da Gate io listelenecek coinler için oylama etkinliğine katılabilirler. Mobil kullanıcıları oylamaya katılmak için aşağıdaki adımları takip edebilirler.

 • Hesabınıza giriş yapın. Henüz Gate üyeliği oluşturmadı iseniz buraya tıklayarak %20 komisyon indirimli hesabınızı oluşturabilirsiniz.
 • Ön sayfada “Diğer”e tıklayın ve “Finansal” altında “Oylama Faaliyetleri”ne tıklayın.
 • “Oylama Faaliyetleri”ne gidin.
 • İlgilendiğiniz listelenmiş projeye oy vermek için “Oylamaya Git”e tıklayın.
 • Bir projeye olumlu oy vermek için “Oy ver” butonuna tıklayın.
 • Oy kullanabilmek için sizi “Para yatırma” sayfasına yönlendirecek. Destekleyeceğiniz projeye oy vermek için coin transferi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra artık oylarınız aktif olacaktır.

Gate io Listelenecek Coinler Neye Göre Belirlenir?

gate io listelenecek coinler

Gem coinler konusunda en zengin kripto borsası olma özelliğine sahip olan Gate io listelenecek coinler belirlerken önemli bazı kriterleri göz önünde bulundurarak oylamaya sunmaktadır.

1- Yüksek Hacimli Olması

Gate borsası her ne kadar gem coinler konusunda diğer borsalardan hızlı olsa da her listeleme talebine olumlu cevap vermez. Bir coin listelemeden önce projenin hacmini dikkate alır. Eğer bir projenin hacmi yüksek değilse, listelemeye almaz.

Borsa gem coinler konusunda bilinirlik kazansa da Gate io listelenecek coinler konusunda özellikle yüksek hacimli olmasına dikkat eder.

2- Etkin ve Farklı Olması

Gate io’da 1400’ün üzerinde farklı kripto para birimleri bulunmaktadır. Bu coinler listelenirken öncelikle projenin tüm projelerden farklı ve etkin olmasına dikkat edilir. Oylamaya sunulacak coinler etkin değilse ve mevcut coin projelerinden farklı değilse listelemeye almaz.

Gate io listelenecek cpinler konusunda son derece seçici davrandığı için farklı bir proje olmaması halinde talebi geri çevirebilir.

3- Ekibin Kaliteli Olması

Gate io listelenecek coinler konusunda karar alırken projenin arkasındaki ekibin gücüne dikkat eder. Proje için nasıl bir geliştirme takip ediliyor, projenin arkasındaki kişilerin kriptografi ile ilişkileri nelerdir, ekibin bilinirliği ve sosyal medya etkinlikleri gibi birçok ayrıntı göz önünde bulundurulduktan sonra listelemeye karar verilir.

Gate io Yeni Coin Listeleme İsteği Nasıl Gönderilir?

Gateio yeni coin listeleme taleplerine açık bir platformdur. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bir projenin oylamaya sunulabilmesi için çeşitli bazı kriterler göz önünde bulundurulur.

Listeleme talebi gönderdiğinizde, çeşitli bazı belgeleri sizden ister. Bunlar arasında proje ekibiniz, coin ekonomik detayları, proje içeriği, şirket verileri, arz nitelikleri gibi parametreler yer alır. Eğer göndereceğiniz proje listeleme talebi için bu verileri karşılayamıyorsanız, Gate io listelenecek coinler listesine projenizi dahil etmeyecektir.

Gateio Yeni Listelenecek Coinler Nasıl Alınır?

Gate io, her açıdan kullanıcılarının avantajlı çıkmasını sağlayan bir platformdur. Gateio startup programı da bunu en iyi şekilde gösteren borsa özelliklerinden biridir.

Gateio listelenecek coinler almak için startup (ön satış) programına katılabilirsiniz. Tabi startup programına katılabilmek için hesabınızın en az VIP1 seviyesinde olması gerekir. Buna ek olarak hesabınızda 14 gün süreyle GT token tutmanız da gerekmektedir.

Gate.io stratup programı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Gate io Yeni Listelenecek Coinler 2022

Gate io listelenecek coinler, platformun startup sayfasında listelenmektedir. Yukarıda belirttiğimiz parametrelere uygun olan projeler, listelenmeden önce kullanıcıların oylamasına sunulur ve oylamada en yüksek oyu alan coinler listelenir.

Hali hazırda Gate io’da yeni coin listelemelerinde 598 aktif yeni coin bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

 • Callisto Network (CLO)
 • Tamadoge (TAMA)
 • ECOx (ECOX)
 • Oceanland (OLAND)
 • Vortex Protocol (VP)
 • Nimiq (NIM)
 • TerraCoin (TRR)
 • Kapital DAO (KAP)
 • FOF
 • Mojito (MOJO)
 • İtalian Football Federation (ITA)
 • The Protocol (THE)

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Gateio listelemelerinde hali hazırda 598 aktif proje bulunmaktadır ve listelemeye her geçen gün yeni projeler de dahil edilmektedir. Yeni listelenecek coinler ve stratup etkinliğine katılmak için tıklayın.

SSS

Gate Io da kaç coin var?

Gate.io Hong Kong merkezli bir kripto borsasıdır. Platformun verilerine göre hali hazırda 1400 coin, 2 fiat paritesi ve 2821 işlem çifti bulunmaktadır.

Gate borsası kaçıncı sırada

2013 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan Gate borsası, Coinmarketcap verilerine göre en yüksek işlem hacmine sahip 14. borsadır. Ancak bu sıralama sürekli olarak değişmektedir. Güncel sıralamayı takip etmek için Coinmarketcap işlem hacmine göre en iyi kripto borsaları listelemesini takip edebilirsiniz.

Gate io listeleme haberleri nasıl takip edilir?

Gate io listeleme haberlerini platform üzerinden takip edebilirsiniz. Yeni listeleme haberleri ve etkinlikleri takip etmek için tıklayın.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.