kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Hızlı, Düşük İşlem Ücretli En Güvenilir 7 Kripto Borsası

En güvenilir kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi bu yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Hızlı, Düşük İşlem Ücretli En Güvenilir 7 Kripto Borsası
25.01.2023
189
A+
A-

En güvenilir kripto borsaları ile ilgili olarak yaptığımız değerlendirmeyi sizlere sunduğumuz bu yazımızda; hızlı işlem yapılabilen, güvenilir ve düşük komisyon ücretli kripto borsalarını ele aldık.

Bir borsanın güvenilir olması için sadece güvenlik önlemlerinin tam anlamıyla alınmış olması yeterli değildir. İşlem yaparken donma ve sistemsel hatalarla karşılaşılmayan, düşük işlem ücretli, hızlı ve yüksek likiditeli olması da önemlidir.

En güvenilir kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmede ele aldığımız 7 borsayı; güvenlik önlemleri, işlem ücretleri, hız, kullanım kolaylığı, Türkiye’deki yasallığı ve işlem türleri açısından geniş seçeneklere sahip olan borsaları değerlendirdik.

Hızlı ve Güvenilir Kripto Borsaları 2023

BorsaÖzellikler
Binanceİşlem hacmine göre en iyi kripto borsasıdır. İtibari para birimleri, coin çeşitliliği ve güvenlik açısından en güvenilir kripto borsaları listesinde ilk sırada yer alır.
Gate.ioGüvenlik ve şeffaflık üzerine odaklanmıştır ve özellikler arasında iki aşamalı kimlik doğrulama ve gerçek zamanlı işlem izleme bulunur. Kaldıraçlı işlem ve çeşitli altcoin seçenekleri sunar.
HuobiEn eski ve en köklü borsalardan biridir ve güvenlik konusunda güçlü bir itibara sahiptir. Kaldıraçlı işlem ve çeşitli kripto paralar sunar.
KuCoinKullanıcı dostu arayüzü ile bilinir ve çeşitli altcoin seçenekleri sunar. Referans programı ve mobil uygulama seçeneği mevcuttur.
ICRYPEXGüvenlik ve kullanıcı deneyimi üzerine odaklanmış yeni bir borsadır. Çeşitli kripto paralar ve mobil uygulama seçeneği sunar.
BitexenGüvenlik ve kullanıcı deneyimi üzerine odaklanmış Türkiye merkezli bir borsadır. Çeşitli kripto paralar ve mobil uygulama seçeneği sunar.
MEXCGüvenlik ve kullanıcı deneyimi üzerine odaklanmış yeni bir borsadır. Çeşitli kripto paralar, kaldıraçlı işlem ve mobil uygulama seçenekleri sunar.

En Güvenilir Kripto Borsaları

En güvenilir kripto borsaları

Kripto uygulamaları, kullanıcıların alım-satım yaparken çeşitli bazı güvenlik önlemlerini alan platformlardır. İşlem hacmi, müşteri desteği, güvenlik katmanları açısından değerlendirme yaptığımız bu yazımızda en güvenilir kripto uygulamaları hakkında edindiğimiz bilgileri sizlere sunuyoruz.

İşte en güvenilir kripto borsaları…

Binance

Binance kayıt

Binance, kullanıcılarına en kapsamlı özellikleri sunan en güvenilir kripto borsaları arasında yer alır. Varlık ve kullanıcı güvenliği konusunda oluşturduğu ekibi ile 7/24 kullanıcı varlıkları ve kişisel bilgileri korumaya yönelik güvenlik uygulamaları sunar. İşte Binance güvenliğini kanıtlayan özellikleri…

Binance Güvenliği Nasıl Sağlar?

Binance, kullanıcı varlıklarını ve kişisel verilerin güvenliğini sağlarken birçok güvenlik uygulamasını aktif olarak kullanır.

İşte Binance güvenliğini sağlayan özellikler…

İki faktörlü kimlik doğrulama (2FA): Binance, Google Authenticator ya da SMS doğrulaması kullanarak 2FA’yı destekler. Bu sayede kullanıcı girişi yapıldığında, 2FA kodu olmadan sisteme giriş yapılamaz.

Şifreleme: Binance, kullanıcı verilerini ve işlemlerini korumak için SSL şifreleme kullanır. Bu da kullanıcıların kendilerini daha fazla güvende hissetmelerini sağlar.

Soğuk depolama: Binance’in kripto para varlıklarının büyük bir kısmı internete bağlı olmayan ve bu nedenle hacklenmeye daha az açık olan soğuk cüzdanlarda saklanır. Bu sayede olası saldırılarda kullanıcı varlıkları güvende kalmış olur.

DDoS koruması: Binance, büyük ölçekli ağ saldırıları sırasında platformunun kullanılabilir ve duyarlı kalmasını sağlamak için DDoS koruma önlemlerini uygulamaya koymuştur.

Risk yönetim sistemi: Binance, platformundaki dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmek ve önlemek için sağlam bir risk yönetim sistemine sahiptir.

Düzenli güvenlik denetimleri: Binance, sistemindeki güvenlik açıklarını tespit etmek ve düzeltmek için düzenli güvenlik denetimleri gerçekleştirir.

Çok katmanlı ve çok kümeli sistem mimarisi: Binance’in mimarisi, tüm kullanıcı varlıklarının ve verilerinin güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmıştır

Para çekme ve yatırma limitleri: Binance, kullanıcıları yetkisiz işlemlerden korumak için para çekme ve yatırma limitleri uygulamıştır.

Düzenlemelere uygunluk: Binance, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki ilgili tüm düzenlemelere uyar.

7/24 müşteri desteği: Binance, kullanıcılara güvenlikle ilgili her türlü konuda yardımcı olmak için 7/24 müşteri desteği sunar.

En güvenilir kripto borsaları arasında listenin birinci sırasında yer alan Binance, kullanıcı deneyimi en iyi olan borsadır aynı zamanda.

Gate.io

Gate kayıt

CER değerlendirmesine göre 2020’nin en güvenilir kripto borsası seçilen Gate.io, kullanıcılarına sağladığı avantajlarına ek olarak uyguladığı güvenlik önlemleri ile de bilinir. Kripto para seçeneklerinin yüksek olduğu platform, aşağıda saydığımız güvenlik özellikleri ile varlık ve kişisel verileri korumaktadır.

İki faktörlü kimlik doğrulama: Gate.io, kullanıcıların giriş ve para çekme için iki faktörlü kimlik doğrulama ayarlamasını gerektirir. Bu, hesabınıza yetkisiz erişimi önlemek için ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

Soğuk cüzdan depolama: Gate.io, dijital varlıklarının %95’ini soğuk cüzdanlara aktarır. Böylelikle kullanıcıların varlıkları güvence altına alınır.

SSL şifreleme: Gate.io, kullanıcının cihazı ile borsanın sunucuları arasındaki tüm iletişimi korumak için SSL şifrelemesi kullanır. Bu, iletilen tüm verilerin güvenli olmasını ve ele geçirilememesini sağlar.

Risk yönetim sistemi: Gate.io, platformdaki tüm işlemleri ve faaliyetleri izleyen yerleşik bir risk yönetim sistemine sahiptir. Bu, herhangi bir şüpheli faaliyetin belirlenmesine ve önlenmesine yardımcı olur.

Düzenli güvenlik denetimleri: Gate.io, sistemlerinin ve süreçlerinin güncel ve güvenli olmasını sağlamak için düzenli güvenlik denetimleri gerçekleştirir.

7/24 müşteri desteği: Gate.io yatırımcıların yaşayabilecekleri olumsuzluklara karşı 7/24 mail desteği ile hizmet sunar. Canlı destek sayfasının olmaması bir dezavantaj olarak görülse de iletişim konusunda herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır.

Düzenli güvenlik güncellemesi: Gate.io, güvenliğinin güncel kalmasını sağlamak için düzenli güvenlik güncellemesine sahiptir

Gate.io, kullanıcılarının dijital varlıklarını korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama, fon şifresi, soğuk cüzdan depolama, SSL şifreleme, risk yönetim sistemi, düzenli güvenlik denetimleri ve 7/24 müşteri desteği dahil olmak üzere bir dizi güvenlik özelliği sunan en güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Huobi

Huobi kayıt

İşlem hacmi yönünden en iyi kripto borsaları arasında yer alan Huobi, güvenlik katmanları konusunda sağladığı özellikleri ile en güvenilir kripto borsaları listesinde yer almayı başarıyor. Huobi’nin varlık ve kişisel verilerin güvenliği konusunda sağladığı güvenlik katmanları şunlardır;

7/24 iletişim: Kullanıcıların yaşadıkları herhangi bir sorun karşısında; mail iletişimi ve canlı destek sayfası iletişimi bulunmaktadır. Ancak Türkçe canlı desteğin bulunmaması, bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir.

Güvenlik güncellemeleri: 1300’den fazla personelin çalıştığı Huobi’de güvenlik güncellemeleri düzenli olarak yapılır ve bu sayede olası açıklar ortadan kaldırılmış olur.

Soğuk cüzdan: Huobi, varlıkların büyük bir çoğunluğunu soğuk cüzdanlarda depolayarak olası bir saldırı karşısında kullanıcıların varlıklarını koruma altına alır.

Yatırımcı Koruma Fonu: Huobi gelirlerinin %20’sini geri satın alma işlemleri için kullanılır. Geri satın alınan tüm HT’ler Huobi Kullanıcı Koruma Fonu’na aktarır. Olası bir saldırı durumunda kullanıcıların kaybolan varlıkları, yatırımcı koruma fonu tarafından karşılanır.

SSL Şifreleme: Huobi, güvenlik katmanları arasında SSL şifreleme de bulunmaktadır. Kullanıcı cihazı ile Huobi sunucuları arasındaki iletişim SSL şifreleme ile sağlanarak güvenli hale getirilir.

2FA: Kullanıcılar Huobi’ye giriş yaparken iki faktörlü doğrulama (2FA) kullanırlar. Bu da başka birisinin kullanıcı hesabına girmesini engeller.

En güvenli kripto borsaları arasında yer alan Huobi, bugüne kadar ciddi herhangi bir siber saldırı ile karşılaşmamış, Türkiye ve globalde en çok tercih edilen en güvenilir kripto borsaları listesinde yer alır.

KuCoin

KuCoin kayıt

Dünyanın en güvenilir kripto borsaları arasında yer alan KuCoin, kullanıcı ve varlık güvenliğinin sağlanması için birçok güvenlik katmanı ile yatırımcılarını korur. Aşağıda KuCoin güvenliğini sağlayan güvenlik katmanları hakkında bilgi verdik.

Google 2FA: KuCoin, kullanıcı girişlerinde Google 2FA kullanılmasını önerir. Bu sayede kullanıcılar sürekli değişen 2FA anahtarı sayesinde hesaplarını koruma altına almış olurlar.

İşlem parolası: KuCoin’de işlem yaparken işlem parolası koruması ile varlıklarınızı güvence altına alabilirsiniz. Gate.io’da benzer olarak kullanılan “fon şifresi” ile aynı olan KuCoin işlem parolası, kullanıcının işlem yaparken kullanması gereken son uygulama olarak tanımlanır.

Telefon bağlama: Güvenlik KuCoin’in en önem verdiği konulardan biri de güvenliktir. Hesabınızı korumak ve varlıklarınızın çalınmasını önlemek için KuCoin telefon bağlama özelliğini getirmiştir.

KYC Doğrulaması: KYC doğrulaması merkezi borsalar için oldukça yaygın bir uygulamadır. KuCoin bu yöntemi resmi olarak Kasım 2018’de uygulamaya almıştır. Şu anda platformda desteklenen iki tür KYC bulunmaktadır: Temel ve Gelişmiş Doğrulama. Her bir seviyenin tamamlanması platformun daha fazla hizmetini kullanmanıza olanak tanır.

Kurulduğu günden bu yana herhangi bir siber saldırı ile karşı karşıya kalmamış olan KuCoin, yukarıda sunduğu güvenlik özellikleri sayesinde en güvenli kripto borsaları arasında yer almayı başarıyor.

ICRYPEX

ICRYPEX kayıt

Türkiye’nin en güvenilir kripto borsaları listesinde yer alan ICRYPEX, sağladığı avantajları ve özellikleri ile kullanıcıların beğenisini ve güvenini kazanmış bir platformdur. Varlık ve kullanıcı güvenliği için kullandığı güvenlik katmanları şunlardır;

Güvenlik Duvarı: Güvenlik duvarı, kötü niyetli saldırılara karşı ilk savunma hattıdır. Ağınız ile dış dünya arasında bir bariyer görevi görerek yetkisiz erişimi ve şüpheli etkinlikleri engeller.

İzinsiz Giriş Tespit ve Önleme: İzinsiz giriş tespit ve önleme sistemleri (IDPS) ağınızı kötü niyetli faaliyet belirtileri için izler. Bir izinsiz giriş tespit edilirse, IDPS bunun hasara yol açmasını önlemek için harekete geçecektir.

Şifreleme: Şifreleme, hassas verilerin yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlayan hayati bir güvenlik unsurudur. ICRYPEX, verilerinizi hem aktarım sırasında hem de beklemede güvence altına almak için gelişmiş şifreleme algoritmaları kullanır.

Kimlik ve Erişim Yönetimi: Kimlik ve erişim yönetimi (IAM) çözümleri, dijital varlıklarınıza yalnızca yetkili kullanıcıların erişebilmesini sağlar. ICRYPEX, rol tabanlı erişim kontrolleri ve çok faktörlü kimlik doğrulama uygulamak için IAM çözümlerini kullanır.

Sürekli İzleme: Güvenlik devam eden bir süreçtir ve tehditler hızla gelişebilir. ICRYPEX, dijital varlıklarınızın her zaman korunmasını sağlamak için sürekli izleme sunar.

Özelleştirilebilir: ICRYPEX güvenlik katmanları son derece özelleştirilebilirdir ve çözümleri özel ihtiyaçlarınıza göre uyarlamanıza olanak tanır.

Ölçeklenebilir: ICRYPEX güvenlik katmanları, her büyüklükteki kuruluşun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirilebilir.

Proaktif: ICRYPEX güvenlik katmanları proaktif olacak şekilde tasarlanmıştır, tehditleri hasara yol açmadan önce tespit eder ve önler.

Kapsamlı: ICRYPEX güvenlik katmanları, dijital güvenliğin tüm yönlerini kapsayan kapsamlı bir güvenlik paketi sunar.

Türkiye’nin en güvenli kripto borsaları arasında yer alan ICRYPEX, sunduğu avantajları ile öne çıkmayı başaran bir platformdur.

Bitexen

Bitexen kayıt

En güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Bitexen, varlık ve kullanıcı verilerini koruma adına birçok güvenlik faktörünü etkin bir şekilde kullanmaktadır. Aşağıda, Bitexen’in güvenlik faktörlerini sıraladık.

Çok faktörlü kimlik doğrulama: Bitexen’e giriş yapmak için 2FA (iki faktörlü kimlik doğrulama) özelliği aktif olarak kullanılır. Bu borsadaki hesaplara başkalarının erişmesini engeller.

Soğuk cüzdan depolama: Bitexe, varlıkların büyük bir bölümünü soğul cüzdanlarda depolar ve bu sayede olası bir saldırı durumunda yatırımcıların varlıkları güvende kalır.

Düzenli güvenlik denetimleri ve sızma testleri: Türkiye’nin en güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Bitexen, düzenli olarak sızma testleri yaparak, saldırılara karşı tedbirli davranan bir platformdur.

Veri aktarımı için SSL/TLS: Kullanıcı girişlerini güven altına almak için SSL ve TLS kullanan Bitexen, kullanıcı girişlerini güven altına alır.

Bitexen, Türkiye’nin en güvenli kripto borsaları arasında yer alır. Sunduğu avantajlar ve güvenlik önlemleri ile adından söz ettiren platform, referans kodu ile kayıt olan kullanıcılarına 5 BTXN veriyor.

MEXC

MEXC kayıt

Global kripto borsaları arasında son dönemlerde sunduğu cazip seçenekleri ve güven ile yatırımcıların ilgisini üzerine çekmeyi başaran MEXC kripto borsası da en güvenilir kripto borsaları arasında yer alıyor. Kullanıcı verileri ve varlık güvenliği adına kullandığı güvenlik katmanları şunlardır;

Güvenlik Duvarı: MEXC güvenliğinin ilk katmanı bir güvenlik duvarıdır. Güvenlik duvarı, iç ağınız ile dış dünya arasında bir bariyer görevi görür ve önceden tanımlanmış bir dizi kurala göre gelen ve giden trafiği kontrol eder. Bu, yetkisiz erişimi önlemeye ve ağınızı kötü niyetli saldırılardan korumaya yardımcı olur.

İzinsiz Giriş Tespit ve Önleme: MEXC güvenliğinin ikinci katmanı saldırı tespit ve önlemedir. Bu bileşen, güvenlik açıklarından yararlanma veya kısıtlı alanlara erişim girişimleri gibi şüpheli faaliyetler için ağ trafiğini izler. Bir izinsiz giriş tespit edilirse, sistem saldırganın ağınıza erişim sağlamasını önlemek için derhal harekete geçecektir.

Anti-Virüs ve Anti-Malware: MEXC güvenliğinin üçüncü katmanı anti-virüs ve anti-malware korumasıdır. Bu bileşen, virüsler, solucanlar ve Truva atları da dahil olmak üzere ağınıza girmiş olabilecek kötü amaçlı yazılımları tarar ve kaldırır.

Şifreleme: MEXC güvenliğinin dördüncü katmanı şifrelemedir. Bu bileşen, ağ üzerinden iletilen kredi kartı numaraları veya kişisel bilgiler gibi hassas verilerin meraklı gözlerden korunmasını sağlar. Şifreleme, verileri sadece yetkili taraflarca okunabilecek şekilde karıştırmak için karmaşık algoritmalar kullanır.

Güvenli Kripto Borsalarını Neye Göre Değerlendirdik?

Bir kripto borsası seçerken bazı özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Bu özellikler, borsaların varlık ve kullanıcı verilerini güvence altına almak için önemli güvenlik katmanlarıdır. İşte en güvenilir kripto borsaları arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler…

Güvenlik Önlemleri

Kripto borsası seçerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, varlıklarınızı korumak için uygulanan güvenlik önlemleridir. Güvenilir bir borsa, iki faktörlü kimlik doğrulama ve dijital varlıkları çevrimdışı saklamak için soğuk depolama gibi sağlam güvenlik protokollerine sahip güvenlik önlemlerine sahiptir. Ayrıca, borsanın şeffaf bir güvenlik politikası olmalı ve düzenli olarak güvenlik denetimleri gerçekleştirmelidir.

Düzenleme ve Lisanslama

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktör de borsanın düzenleme ve lisanslama düzeyidir. Güvenilir kripto borsaları, Birleşik Krallık’taki Finansal Davranış Otoritesi (FCA) veya ABD’deki Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) gibi ilgili finansal düzenleyici kurumlara kayıtlı ve lisanslı olacaktır. Bu, borsanın belirli standartlara uymasını ve eylemlerinden sorumlu tutulmasını sağlar.

Müşteri Desteği

İyi bir müşteri desteği her işletme için çok önemlidir ve bu özellikle kripto borsaları için geçerlidir. Güvenilir bir borsa, yatırımcılarının yaşadıkları herhangi bir sorun veya soruyla ilgili yardımcı olmak için özel bir müşteri destek ekibine sahip olmalıdır. Destek ekibi duyarlı, bilgili ve e-posta, telefon ve canlı sohbet gibi birden fazla kanal aracılığıyla ulaşılabilir olmalıdır.

İşlem Hacmi ve Likidite

Bir borsanın işlem hacmi ve likiditesi de dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir. Güvenilir bir borsa yüksek işlem hacmine ve likiditeye sahip olmalıdır, bu da yatırımcıların önemli bir fiyat kayması yaşamadan dijital varlıkları kolayca alıp satabilmelerini sağlar.

İtibar ve Kullanıcı Yorumları

Son olarak, borsanın itibarını araştırmak ve kullanıcı yorumlarını okumak önemlidir. Güvenilir borsalar, tüccarlardan olumlu geri bildirim alacak ve sektörde iyi bir üne sahip olacaktır.

Coin Sayısı

Bir borsanın güvenilir olduğunu gösteren önemli ayrıntılardan biri de coin sayısıdır. Yerel bir platformda bulabileceğiniz coin sayısı sınırlı olur. Ancak itibarı yüksek, global kripto borsalarında coin sayısı fazla olur ve listelenen coinler için de detaylı bir analiz ve oylama yapıldıktan sonra listeleme kararı alınır.

İtibari Para Yatırımı

Özellikle Türkiye’deki yatırımcılar için güvenilir bir kripto borsasının temel taşlarından biri itibari para yatırma seçeneğidir. Türk Lirası ile Bitco,n, Ethereum gibi kripto paraların alınması, kullanıcıya daha fazla güven verir. Günümüzde Gate.io, Binance, Phemex gibi global borsaların Türkiye’deki yatırımcılarına özel olarak Türkiye uygulamalarını geliştirmelerindeki en büyük neden de budur.

Sonuç olarak; En güvenilir kripto borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi; borsaların güvenlik katmanları, özellikleri, ticaret türleri gibi önemli katmanları değerlendirerek yaptık. Borsa seçerken güvenilir olmasına dikkat etmek ve saydıklarımızdan çok daha fazlasını detaylandırmak gerekebilir. En güvenilir kripto borsaları, her anlamda kullanıcılarını destekleyen çözümler sunan platformlardır.

SSS

En güvenli kripto borsaları hangileridir?

Kripto para borsalarının sayısı oldukça fazladır. Ancak işlem hacmi açısından, güvenirlik açısından ve diğer güvenlik katmanları açısından en güvenilir kripto borsaları; Binance, Gate.io, Huobi, MEXC, KuCoin, ICRYPEX ve Bitexen borsalarıdır.

En çok Coin hangi borsada?

Kripto borsaları coin listelerken çeşitli kriterlere göre değerlendirme yaparak oylama sonucu listeleme yaparlar. En çok coinin bulunduğu borsalar; Gate.io, KuCoin ve MEXC borsalarıdır.

Hangi kripto uygulaması güvenli?

En güvenilir kripto uygulaması; Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin, MEXC, Bitexen ve ICRYPEX borsalarıdır.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları (Gate.ioBinanceHuobi) ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.