En çok beğenilen saç modelleri 2020

0
54

Yaşanan değişimler ve yenilikleri değerlendirmek için en çok beğenilen saç modelleri üzerine bir yazı yazdık, faydalı olması ümidi ile…

Her kadının stili farklıdır, tarzı diğer kadına göre değişiktir. Ama her kadının kendinde görmek istediği şey ortaktır, “güzellik…” Güzellik, aslında göreceli bir kavramdır, kimine göre güzel olan şey başkasına göre güzel olmayabilir bu yüzden değerlendirme yaparken kişinin bakış açısına göre değerlendirmek daha doğrudur. Gelelim en çok beğenilen saç modelleri konusuna… Bu konuda da fazlasıyla seçeneğin olması, herkesin kendine göre bir seçim yapmasını kolaylaştırıyor. Kısa saç modelleri, uzun saç modelleri, topuz saç modelleri, örgülü saç modelleri vs. tüm bunları değerlendireceğimiz bu yazımızın size fayda sağlamasını umut ediyoruz.

En çok beğenilen saç modelleri

2020’nin en çok beğenilen saç modelleri hangileridir?

Örgü saç modelleri

Örgü saç modelleri, geçmişten günümüze gelinceye kadar en çok beğenilen saç modelleri olmayı başarmıştır. Tabi eskiden klasik olarak yapılan bu model üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde birbirinden farklı modellerin oluştuğunu söylemek gerekir. Mesela eskiden “örgü saç modeli” dendiğinde akla gelen tek bir model vardı. Ama şimdilerde durum çok daha farklı ve modeller çok daha zengin. Örgü saç modelleri nelerdir?

Örgü saç modelleri

Balık sırtı örgü

Genç kızların özellikle daha fazla tercih ettikleri saç modellerinden biri olan balıksırtı saç modeli, hem şık görünmek hem de kolay bir model oluşturmak için tercih edilen saç modellerinden biridir.

Kılçık örgü

Farklı görünmek ve daha güzel olmak isteyen kızların tercih ettikleri modellerden biri olan kılçık örgü saç modeli de yine en çok beğenilen saç modelleri arasında yer almaktadır. Yapımı kolay ve zaman almayan bir model olduğu için sık tercih edilen bir model olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir  Yeni Doğum Yapmış Bir Anneye Bunları Asla Söylemeyin

Mısır örgü

Her sezon farklı saç modelleri ile kadınların karşısına çıkan moda dünyasında yeni sezonda en çok konuşulan modellerden biri de mısır örgü saç modeli olacak. 2020’nin en beğenilen saç modelleri arasına girmesi, fikir olarak değerlendirmeye değer kılıyor.

Şelale örgü

Saçlarında farklı bir ahenk ve farklı bir detay yakalamak isteyenlere önerilebilecek saç modellerinden biri olan şelale örgü, özellikle düğün, mezuniyet balosu ve diğer özel günlerde tercih edilebilecek en güzel saç modellerinden biridir.

Hollanda örgü

Kendine has bir stil ve tasarım arayanlar için önerilebilecek en güzel modellerden biri olan Hollanda örgü saç modeli yeni sezonda kendinden en çok söz ettiren saç tasarımlarından biridir. Yapımı biraz zahmetli olsa da sonucu değer bir model olduğunu ifade edebiliriz.

Fransız örgü

Saç modellerinin zengin seçeneklere sahip olması her yaştan kadının kendine özel bir seçenekte buluşması son derece kolay bir hale geliyor. En çok beğenilen saç modelleri konusunda araştırma yaparken karşınıza çıkacak modellerden biri olan Fransız örgü saç modeli, yapılmaya değer modellerin başında geliyor.

Taç örgü

Mezuniyet balosuna hazırlık yaparken hem şık hem de alımlı olmanıza yardımcı olacak bir saç tasarımı arıyorsanız kesinlikle tercihinizi taç örgü saç modelinden yana yapmanız gerekiyor. Bu modelde de son derece şık ve iham verici gücü ile moda dünyasında kendinden en çok söz ettiren saç modellerinden biridir.

At kuyruğu saç modelleri

Yenilik, farklılık ve tasarımı ile ilham verici bir saç modeli arayışı içinde olanların tercih edebilecekleri en güzel saç modellerinden biri de at kuyruğu saç modelidir. Bu model, hem özel günler için hem de gündelik kullanım için tercih edilebilecek en güzel modellerden biridir. Rahat seçeneklerinin yanında uğraştırıcı çok fazla modelin bir arada sunulduğu bu saç tasarımı ile özel günlere renk katmanın farklı boyutunu elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  2019’un en trend abiye modelleri

At kuyruğu saç modelleri

Dalgalı saç modelleri

Saçlarında havalı bir duruş ve farklı bir tasarım görmek isteyenlere önerilebilecek en güzel saç modellerinden biri de dalgalı saç modelleridir. Bu modellerin yapımı diğerlerine göre daha kolay olduğu için okul saç modelleri arasında da yer almaktadır. Bir maşa bir de saç şekillendirici kullanılarak yapılabilen bu model ile kendinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Dalgalı saç modelleri

Kıvırcık saç modelleri

Kendinden kıvırcık saçlı olanlar düz saç modellerini daha çok severken aksine düz saç modeline sahip olanlar da kıvırcık saç modeli yapmak isterler. Aslında her iki kesim için de işi kolaylaştırıcı seçeneklerin olması, saç modellerinde beklentileri karşılamanın daha kolay bir hale gelmesini sağlıyor. 2020’nin en çok beğenilen saç modelleri arasında yer alan kıvırcık saç modelleri de iki bölümde inceleniyor. Kendinden kıvırcık olan saçları şekillendirmenin yanında bir de düz saçlara sahip olanların kıvırcık saçlara sahip olmaları için geliştirilen maşalı saç modelleri bu konuda beklentileri en iyi şekilde elde etmeye yardımcı oluyor.

Kıvırcık saç modelleri

Düz saç modelleri

Bazen de insan sıradan görünmek ister. Aslında sıradan görünürken bile son derece alımlı olabilir insan. Yeter ki kıyafeti ile ve saç modeli ile tam bir uyum içinde olsun. Düz saç modelleri, modasını hiç yitirmeyen saç modellerinden biridir. Özel günlerde, gündelik kullanımlarda, düğün, mezuniyet töreni gibi tüm alanlarda kullanılabilen düz saç modelleri, yine en çok beğenilen modeller arasındaki yerini koruyor.

Düz saç modelleri

Bonus: Kolay saç modelleri

Elbette saçlara şekil vermek bir hayli zaman alır ve bunun için yeteri kadar zamanı olmayanlar, işin kolayına kaçmak için en kolay şekilde yapılabilecek modelleri tercih ederler. Yeni sezonda birbirinden kolay ve pratik şekilde yapılabilecek çok sayıda saç modelinin olması tercihinizi yaparken daha isabetli davranmanıza yardımcı olacak. Kolay saç modelleri, daha çok okula iden genç kızların tercih ettikleri modellerdir.

İlginizi Çekebilir  Fuşya rengi tesettür abiyeler

Kolay saç modelleri

Hem zamandan kazanmak hem de şık olmak için tercih edilebilecek bu model ile son derece güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here