kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Çekici Olmanın Yolları: Daha Çekici Olmak İçin Yapılması Gereken 25 Şey

Çekici Olmanın Yolları: Daha Çekici Olmak İçin Yapılması Gereken 25 Şey
11.09.2020
459
A+
A-

Çekici olmanın yolları ile bireyin hem kendisine olan saygısını ve öz güvenini arttırır hem de partnerinin gözünde daha ilgi çekici gözükmesini sağlar.

Birçok insan, başkalarının ve partnerinin gözünde daha dikkat çekmek ister. Peki, ilgi çeken biri olmanın yolları nelerdir? İşte daha çekici gözükmenin 25 yolu…

1- Her Zaman Dik Durun

Her zaman dik durun

Yürürken ya da otururken, her zaman dik durun çünkü dik durmak dışarıdan bakıldığında kişileri daha çekici gösterme özelliğine sahiptir. Dik duran insanlar, daha öz güvenli bir duruş sergilerler ve kendilerine olan güvenlerinin yüksek olduğu izlenimi verirler.

İlginizi Çekebilir: Başarılı Olmanın Yolları: Başarı Maratonunda 40 Altın Kural

2- Eğlenceye Önem Verin

Eğlenceye önem vermek

Başınıza ne gelirse gelsin her zaman eğlencenize önem verin. Moralinizi bozacak bir şey yaşasanız da eğlenceli insanlarla vakit geçirdiğinizde ve eğlenceli ortamlarda bulunduğunuzda psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra sürekli eğlenceli aktivitelerde bulunmanız kendinizi daha fazla sevmenizi ve aktif bir sosyal hayata sahip olmanızı sağlayacak. Bu da  ilgi çeken insanların ortak özellikleri arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir: Başarılı İnsanların 33 Ortak Özelliği: Daha Fazla Başarı Nasıl Elde Edilir?

3- Formunuzu Koruyun

Formunuzu koruyun

Dikkat çekici olmanın yolları arasında en önemli etkenlerden biri de formunu korumaktır. Form korumaktan kastımız fitness salonlarına gidip vücudunuzu şişirin demek değil. Onu da dilerseniz yaparsınız fakat formunuzu korumak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapın. Formda olan insanların hem kendine olan güveni daha fazla artar hem de daha dikkat çeken bir görünüme sahip olurlar.

İlginizi Çekebilir: Kariyerinizde Nasıl Gelişebilirsiniz? Kariyer Hayatında Başarılı Olmak İçin Okunması Gereken 13 Kitap

4- Zekânızı Geliştirin

Zekanızı geliştirin

Zekâ, çekici olmanın sırları arasındadır. Birçok insan farkında olmasa da zekâya hayranlık duyarlar. Gerçekten çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız, sürekli zekâ geliştirme yollarına başvurun. Zeki insanlar her zaman çok çekici bir görünüme sahip olur.

5- Bakımlı Olun

Bakımlı olun

Bakımlı olmak, çekici gözükme konusunda en büyük etkenlerden biridir. Bakımlı insanlar, kendine değer verir ve kendilerine verdikleri değer, başkalarının da vereceği değeri büyük ölçüde etkiler.  Dikkat çeken insanlara baktığınızda hepsinin bakımlı olmaya oldukça fazla özen gösterdiğini fark edeceksiniz.

6- Öz güveniniz Yüksek Olsun

Öz güveniniz yüksek olsun

Öz güvenli insanlar kendilerine daha fazla değer verir ve öz eleştiri kabiliyetleri gelişmiştir. Bu nedenle yapılan eleştiriler onların moralini bozamaz, aksine yapılan eleştirileri kendilerini daha fazla geliştirmek için kullanırlar. Dikkat çeken bir görünüm elde etmek için, öz güveninizi yükseltmelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Okuduğunuzda Ufkunuzu Açacak 45 Kişisel Gelişim Kitabı

7- Kıskançlık ve Kısıtlamalardan Uzak Durun

Kıskançlık ve kısıtlamalardan uzak durun

Birinin olmazsa olmazları arasında olmak istiyorsanız, kıskançlık ve kısıtlamalardan uzak durmayı başarmanız gerekiyor. Kıskançlık, hem sizin kendinize olan öz güvensizliğinizi gösterir, hem de karşınızdaki kişiyi bunaltıp özgürlüğünü kısıtlamaya başlayacağınız için sahip olduğunuz tüm çekiciliği kaybedersiniz. Partnerinize ve kendinize vakit ayırabileceğiniz imkânlar tanıyın. Bu sizin daha daha fazla ilgi çeken bir birey olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Eski Sevgiliye Söylenecek En Kapak Sözler

 8- Doğal Olun

Doğal olun

Her zaman doğal olun ve kendiniz gibi davranın. Kasmaya başladığınızda karşınızdaki kişiler bunu mutlaka hisseder ve tüm çekiciliğinizi bir anda kaybedebilirsiniz. Ayrıca doğal davranmanız daha öz güvenli gözükmenizi de sağlayacaktır.

9- Kitap Okuyun

Kitap okuyun

Kitap okumak, ilgi çeken bir görünüme sahip olmanın en etkili yolları arasındaki en önemli maddelerden biridir. Hatta bazı insanlar sırf daha fazla ilgi çekebilmek için ilk buluşmalara elinde kitapla giderler. Bu ne kadar işe yarar bilemiyoruz ama kitap okuyan insanlar, okumayan insanlara göre doğal bir çekiciliğe sahip olurlar.

İlginizi Çekebilir: Kitap Okumanın Faydaları: Mutlaka Okunması Gereken 40 Kitap Önerisi

10- Sürekli Araştırın

Sürekli araştırma yapın

Sadece çekici olmanın yollarını değil, her konu hakkındaki bilgileri araştırın. Araştırın ve sürekli bilgi edinin ki, bir ortama girdiğinizde sizin de konuşabileceğiniz bir şeyler olsun. Bir muhabbet döndüğünde ve fikriniz sorulduğunda saçmalamak istemiyorsanız bol bol araştırın. Bu hem başkalarının hem de partnerinizin gözünde daha çekici gözükmenizi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bebek ve Çocuk Gelişimi Kitap Önerileri

11- Hobi Edinin

Hobi edinin

Birçok hobiniz olması çok güzeldir fakat bir konuda uzmanlaşın. Hobi edinmek insanların gözünde daha çekici gözükmenizi sağlayabilir ama bir konuda uzman olmanız sizi daha fazla dikkat çeken biri yapacaktır.

12- Tarzınızı Geliştirin

Tarzınızı geliştirin

Dikkat çeken biri olmanın en önemli maddelerinden biri de giyim konusudur. Zekanız ve öz güveniniz sizi tanıyan insanlara çekici gelebilir fakat sizi tanımayan insanların ilk dikkatini çekecek olan şeylerden biri de giyim tarzınızdır. Bu nedenle sürekli tarzınızı geliştirin ve trend kıyafetleri takip edin.

13- Hedeflerinizi ve Hayallerinizi Listeleyin

Hedeflerinizi ve hayallerinizi listeleyin

Sürekli hedefler belirleyin ve hayaller kurun fakat bunlar gerçekleştirebileceğiniz şeyler olsun. Bir not defteri alın ve ufak ufak belirlediğiniz hedef ve hayallerinizi not edin. Daha sonra listelediğiniz hayallerinizi tek tek gerçekleştirin. Bu hem daha başarılı, hem daha mutlu, hem daha öz güvenli, hem de daha dikkat çeken bir birey olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Depresyondan Kurtulmanın 20 Yolu

14- Sürekli Gezin ve Yeni Yerler Keşfedin

Sürekli gezin ve yeni yerler keşfedin

Sürekli gezen ve yeni yerler keşfeden insanların kültürel bilgi birikimi oldukça fazladır. Yeni insanlar tanırlar, yepyeni deneyimler yaşarlar ve yeni yerler keşfederler. Dolayısıyla birçok tecrübe ve bilgiye sahip olan bu insanlar, başkalarının gözünde çok çekici gözükebilmeyi başarırlar.

15- İyi Bir Dinleyici Olun

İyi bir dinleyici olun

Konuşmak da güzeldir fakat sürekli konuşan biri, bir zaman sonra saçmalamaya başlar. Bu nedenle konuşun fakat aynı zamanda iyi bir dinleyici olun. İyi bir dinleyici olmanız, insanların empati gücünüzün yüksek olduğunu hissetmelerini sağlar ve bu da size olan saygı ve güvenlerini arttırarak daha çekici gözükmenizi sağlar.

İlginizi Çekebilir: Gizli Depresyon Geçiren Kişilerin Gösterdiği 10 Belirti

 16- Parfüm Seçiminize Dikkat Edin

Parfüm seçiminize dikkat edin

Parfüm seçimi çok büyük önem taşıyan bir konudur. İnsanların koku hafızası çok güçlüdür ve parfümünüze de dikkat edeceklerdir. Kokusu güzel olmayan bir parfümün tüm çekiciliğinizi kaybettireceğini bilmeniz gerekiyor. İyi bir parfüm seçimi yapmak için zevkine güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz.

17- Saçlarınıza Sürekli Bakım Yapın

Saçlarınıza sürekli bakım yapın

Saçların görünüşü, insanların en çok dikkat ettiği şeylerden biridir. Saçlarınıza bakım yapıyor olmanız dışarıdan daha çekici gözükmenizi sağlamanın yanı sıra, kendine önem veren ve özen gösteren biri olduğunuzu da gösterecektir.

İlginizi Çekebilir: Okunan Kitaplar Neden Unutulur?: En Etkili 8 Kitap Okuma Tekniği

18- Komik Olun

Komik olun

Komik olun fakat komik olacağım diye “soğuk espriler” olarak adlandırdığımız şakaları yapmayın. Bu bütün çekiciliğinizi kaybetmenize neden olacaktır. Espri yapmadan önce iki kere düşünün ve zekice espriler yapın.

19- Arkadaşlarınızla Bol Bol Vakit Geçirin

Arkadaşlarınızla bol bol vakit geçirin

Arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz, hayatınıza önem verdiğinizi ve çok aktif bir insan olduğunuzu gösterecektir. Aktif ve sosyal hayatı gelişmiş olan insanlar hem partnerinin hem de başkalarının gözünde daha çekici dururlar.

20- Lider Ruhlu Olun

Lider ruhlu olun

Lider ruhlu olan insanların her zaman farklı bir çekiciliği vardır. Fakat lider ruhlu olucam derken başkalarını ezmeye çalışmamaya dikkat edin. Başkalarını ezerek yapacağınız liderliğin çekicilikle hiçbir alakası olmayacağı gibi aksine, daha kötü bir izlenim yaratmanıza neden olacaktır. Doğal liderlerden olun ve bir sorumluluk verildiğinde kendinizden emin bir şekilde üstesinden gelin.

İlginizi Çekebilir: Kendi Döneminde İz Bırakmış 10 Filozof ve Temsil Ettikleri Öğretiler

21- Evcil Hayvan Sahibi Olun

Evcil hayvan sahibi olun

Uzmanlar tarafından yapılan bilimsel araştırmalara göre, evcil hayvan sahibi olan insanların daha çekici bir görünüme kavuştuğu gözlemlendi. Evcil hayvanlar şefkat duygunuzu ve mutluluğunuzu arttıracak bir etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra bir canlının sorumluluğunu alabilen olgun bir birey olarak gözükürsünüz ve bu sizi daha çekici yapar.

22- Yeteneklerinizi Keşfedin

Yeteneklerinizi keşfedin

Yeni aktivitelere ve yeni etkinliklere katılın. Bir süre sonra farkında bile olmadığınız yeteneklerinizi keşfedeceksiniz. Bilimsel araştırmalara göre farklı yeteneklere sahip olan insanlar, daha dikkat çeken bir görünüme sahip olurlar.

23- Göz Teması Kurun

Göz teması kurun

Konuşurken göz teması kurmaktan kaçınmayın. Göz teması kurmak, karşınızdaki insanı dinlediğinizi ve düşüncelerine değer verdiğiniz izlenimini verir ve bu da daha fazla ilgi çeken bir görünüm elde etmenizi sağlar.

İlginizi Çekebilir: Friedrich Nietzsche Kimdir? Bengi Teorisi ve Kitapları

 24- Dikkat Çeken Aksesuarlar Kullanın

Dikkat çeken aksesuarlar kullanın

Giyim tarzınızın yanı sıra aksesuarlarınız da çok dikkat çeksin. İnsanlar ne tür aksesuarlar tercih ettiğinize mutlaka bakacaktır. Dikkat çeken ve güzel aksesuarlara sahip olmanız, çekici gözükmenin en etkili yollarından biridir.

25- Başarılı Olun

Başarılı olun

Başarılı insanlar, başkalarının gözünde büyük ölçüde saygınlık ve değer kazanmanızı sağlayacaktır. Başarıya önem veren insanlar, her zaman daha fazla ilgi çeken bir görünüme sahip olacaklardır.

Çekici Olmak Hakkında Sık Sorulan Sorular

Nasıl Çekici Olunur?

Çekici olmak için özgüveninizin yüksek olması ve bakımlı olmanız gerekir. Özgüveninizi arttırmak içinse bol bol kitap okumalı ve sosyalleşmelisiniz.

Kitap Okumak Çekici Yapar mı?

Kitap okumak insanları çekici yapar. Çünkü öğrendiğiniz şeyler doğrultusunda daha zeki bir birey olacağınız gibi aynı zamanda kendinize olan güveniniz de artacaktır.

Çekici Olmak İçin Nasıl Giyinmeli?

Çekici olmak için güzel bir kombin tasarlayabilir ve tamamlayıcı aksesuarlarla farklı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Çekici Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Çekici olmak için komik, özgüvenli ve bilgili biri olmalısınız. Bunu başarabilmek için de sürekli yeni şeyler öğrenmeli ve kendinizi geliştirmelisiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.