Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

0
105

Buğulu göz makyajı yapmak hem kolay hem de zordur. Kolay yöntemlerle yapmak için yazımızın devamını okuyun.

Bu yazımızda, buğulu göz makyajı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konulara değineceğiniz faydalı olması ümidi ile…

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Günümüzde bayanların en çok dikkat ettikleri konulardan biri makyaj konusudur. Bir bayanın yüz güzelliğini en iyi şekilde ortaya çıkartan makyaj sayesinde bayanların kendilerine güvenleri daha fazla olabiliyor. Bu nedenle her bayanın öğrenmek istediği konulardan biri makyaj yapma teknikleri hakkında doğru bilgilere ulaşmaktır. Aslında görünürde kolay gibi duran makyaj aslında o kadar da kolay değildir. Özellikle bilmeyenler için bu oldukça zor olabilir.  Aslında basit ama biraz dikkat gerektiren bu iş üzerinde durursanız gayet güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Buğulu göz makyajı nasıl yapılmalıdır?

Göz makyajı da farklı modellerden oluşur ve her zaman için her makyaj doğru olmaz. Mesela “buğulu göz makyajı” kadınların özel günlerde en çok tercih ettikleri makyaj çeşitleri arasında yer alır. Ama bunu günlük hayatta kullanmak hiç de kolay değil. Peki, günlük kullanıma uygun doğal göz farı renkleriyle buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Gerekli renk tonları

  • Belirginlik için koyu bir far
  • Dağıtmak için orta tonlarda bir far
  • Aydınlatmak ve vurgulamak için açık bir far rengi.

Uygulama

Adım 1: Primer Kullanın

Göz makyajının kalıcı olması her kadın için önemlidir. Bunu elde edebilmek için göz makyajı bazı kullanmanız gerekir. Göz makyajı bazı yani primer hem makyaj öncesinde kullanılması durumunda kusursuz bir baz oluşturmanıza yardımcı olur hem de makyajın daha uzun süre kalıcılığını korumasına yardımcı olur.

Primer kullanma

Adım 2: Baz rengini bulun

Baz rengi bulmak için bir far fırçası kullanabilirsiniz. Göz kapağınızın tamamına uygulayarak baz rengini ortaya çıkartabilirsiniz. Kullanacağınız baz rengi sayesinde göz kapağındaki renk orantısızlığını ortadan kaldırarak buğulu göz makyajı için güzel bir zemin hazırlayabilirsiniz. Baz rengi sadece buğulu göz makyajı için kullanılmaz. Normal zamanlarda bunu tek başınıza kullandığınızda doğal bir göz makyajı elde etmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir  Adet Kanamasının Az Olmasının Nedenleri

Baz rengi bulma

Adım 3: Belirginleştirme

Dağıtma fırçası kullanarak yapabileceğiniz bu işlem için “crease” adı verilen, göz kapaklarının katlanma bölgesini uygulayın. Bu işlem sayesinde göz kapağının derinliği ortaya çıkmış olacaktır. Buğulu göz makyajı için daha etkileyici bir görünüme ulaşmış olacaksınız.

belirginleştirme

Adım 4: Dağıtma

Dağıtma işlemi buğulu göz makyajında son derece etkilidir. Renkler arasındaki geçişi ne kadar çok kaybederseniz görüntü de o kadar güzel olacaktır. Far uygulamasından sonra temiz bir far fırçası ile karıştırmanız daha profesyonel bir iş çıkartmanıza yardımcı olacaktır.

Dağıtma

Adım 5: Aydınlatma

Buğulu göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken adımlardan biri de aydınlatma adımıdır. Burada dikkat etmeniz gereken şey doğru aydınlatıcının kullanılmasıdır. Kaşların kalkık gözlerin daha parlak görünebilmesi için en açık rengi kaş kemiğine uygulamanız gerekir.

Aydınlatma

Adım 6: Belirginliği dağıtın

Göz makyajını yaparken profesyonel hareketler uygulamanız durumunda istediğiniz sonuçları daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz. Fakat bunu başarabilmek için seçtiğiniz renkler ve kullandığınız malzemeler son derece önemlidir. Belirginliği dağıtmak için orta renk ve koyu renkteki göz farlarını karıştırarak gözlerinizin dış köşelerinden iç köşelerine doğru dağıtın. Gölgeli makyaj sevenler, her makyajda bunu uygulayabilirler.

Belirginliği dağıtma

Göz Makyajı Yapma Teknikleri

İnsanlarda en çok dikkat çeken bölge gözlerdir. Özellikle bir bayanın güzelliğini en çok yansıtan bölgenin de yine gözler olmasından dolayı göz makyajı günümüzün tercih edilen makyajları arasında yer almaktadır. Makyaj yapılırken elbette ölçüyü tutturmak çok önemlidir. Çünkü her yapılan makyaj kişinin güzelleşmesi adına faydalı olmayabiliyor. Bu nedenle göz makyajı yapma teknikleri hakkında bilgi almak çok önemlidir.

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Günümüzde de vazgeçilmez olan bu teknik hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sizlere ulaştırdığımız sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz. Makyaj yapma teknikleri üzerine merak edilen tüm gerçekleri en güzel şekilde sitemizden inceleyerek bilinmesi gereken tüm detayları kolaylıkla öğrenebileceğiniz sitemizde yenilenen kategorileri inceleyerek daha fazlasını da öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Rahim Filminden Sonra Adet Gecikmesi Neden Olur?

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Bilinmesi gereken tüm yönleriyle sizlere sunduğumuz sitemizde göz makyajı yapma teknikleri üzerine uzmanların yorum ve değerlendirmelerini en kolay şekilde bulabilirsiniz. Bilinmesi gereken tüm yönleriyle makyaj konusun hakkına öğrenmek istediklerinize ulaşabileceğiniz sitemizde makyaj yapma teknikleriyle alakalı en ince detayları net şekilde öğrenebilirsiniz. Yenilenen ve güncellenen sitemizi ziyaret ederek yeni konulardan faydalanabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here