Kripto Paralar

En Hızlı ve Güvenilir En İyi 10 Bitcoin Sitesi 2022

Bitcoin yatırımı yeni olmasına rağmen çok fazla yatırımcısı olan bir finansal değerdir. Sizler için en hızlı ve güvenilir Bitcoin sitelerini inceledik.

Günümüzün en popüler yatırım araçlarından biri haline gelen Bitcoin yatırımı, doğru ve güvenilir sitelerden yapıldığında doğru bir yatırıma dönüşebilir.

Yeni bir yatırım alanı olmasından dolayı bilmeden güvenilir olmayan bir borsaya düşmek istemeyenler için en güvenilir ve hızlı işlem yapabileceğiniz Bitcoin sitelerini derledik.

Binance’e üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

Sıra Borsa Ülke Borsa Skoru
1 Binance Çin, Malta, Türkiye 10/9.9
2 Gate.io Çin 10/7.4
3 Huobi Çin 10/7.1
4 PrimeXBT Şeyseller 10/9
5 MEXC Hong Kong 10/6.6
6 FTX Hong Kong 10/8.3
7 OKX Çin 10/6.4
8 KuCoin Hong Kong 10/7.6
9 BKEX İngiltere 10/4.8
10 Coinbase ABD 10/8.3

 Güvenilir ve Performanslı En İyi 11 Bitcoin Sitesi

Bitcoin alımı yaparken hızlı ve güvenilir işlem yapabileceğiniz en iyi kripto borsalarını sizin için derledik. İncelememizi okuyarak güvenilir işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

1- Binance

2017 yılında Changpeng Zhao (CZ) tarafından kurulan Binance, kısa sürede yakaladığı ivme ile kripto para yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başaran bir platform haline geldi.

3 Temmuz 2017 yılında yapılan bir ICO (İlk Para Teklifi) ile birlikte Binance Coin (BNB) piyasaya süren Binance, sunduğu ticaret çeşitliliği ve kullanıcı güvenliğine verdiği önem ile en çok tercih edilen kripto para borsaları arasına girmeyi başardı.

Binance’e üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

Binance

Neden Binance?

Binance, en yüksek işlem hacmine sahip güvenilir Bitcoin sitesidir. Kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan borsa, Türkçe canlı destek, mail desteği alabileceğiniz bir platformdur.

Bitcoin, Ethereum, XRP ve daha birçok altcoin seçeneğini sunan borsa, kullanıcı dostu ara yüze sahip ve aynı zamanda mobil uygulaması ile kolay bir kullanım deneyimi sunar.

2- Gate.io

Çin merkezli olarak kurulan Gate.io, en güvenilir Bitcoin siteleri arasında yer almaktadır. Kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan borsa, özellikle yeni çıkacak coinlerin ilk uğradığı yerdir.

Spot işlem, vadeli işlem, marj işlem gibi farklı ticaret türlerine sahip Gate.io, hem mobil uygulamadan hem de web arayüzünden kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Bitcoin, Ethereum, USDT ve QTUM işlem çiftleri ile alım-satım yapılabilen borsa, kullanım açısından Binance kadar kolay olmasa da sezgisel tasarımına alışmak çok uzun zaman almaz.

Gate.io üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

Gate.io

Neden Gate.io

Yeni çıkan coinlere yatırım yapıp uzun vade beklemek isteyenler için birçok alternatif sunan Gate.io, bu yönüyle en çok tercih edilen güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Kullanıcı deneyimine önem veren borsa, canlı destek sayfası, SSS sayfası ve mail desteği üzerinden kullanıcıların yaşadıkları problemleri kısa sürede çözen bir platformdur.

İşlem hacminin yüksek olduğu borsada alım-satım işlemleri son derece hızlı şekilde işlenir.

3- Huobi

2013 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global, yabancı firmalar arasında Türkiye’de ofis kuran ilk şirkettir.

En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi, daha fazla kişinin tercih etmesini etkiliyor.

Son dönemlerde sahip olduğu altcoinler ve sunduğu işlem çifti ve ticari seçeneklerle birlikte kendinden daha fazla söz ettirmeye başladı.

Huobi Global, bugüne kadar ciddi anlamda herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış bir platformdur.

Huobi üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

Huobi

Neden Huobi?

İlk kurulan kripto borsalarından biri olması, Huobi’yi seçmemizdeki en büyük nedenlerden biridir.

Zengin altcoin seçenekleri, itibari para desteği ve işlem çiftleri ile kolay bir kullanım deneyimi sunan borsa, hızlı ve güvenilir Bitcoin siteleri arasında yer almaktadır.

Kullanıcılarına dönemsel ödüller sunan borsa, itibarı ve sicili temiz, en güvenilir kripto borsalarının başında gelir.

4- PrimeXBT

Çoklu imza teknolojisi, risk kontrolü, düzenli test ve kontrollerin yapıldığı PrimeXBT, kullanıcı deneyimi yüksek borsalar arasında yer almaktadır.

Yapılan tüm alım-satım işlemlerinin Amazon AWS sunucularında gerçekleştirilmesi, borsanın güvenilir olmasındaki en büyük etkendir.

PrimeXBT, tüm varlıklarda düşük gecikme ve sorunsuz fiyatlandırma sağlamak için birden çok likidite sağlayıcısıyla bağlantı kurar.

PrimeXBT üye olarak sürpriz ödüller kazanmak için buraya tıklayın.

PrimeXBT

Neden PrimeXBT?

Kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutan PrimeXBT; hızlı kayıt olma, beyaz liste uygulaması, düşük alt limit, riskten koruma gibi birçok güvenlik önlemlerine sahip bir borsadır.

En güvenilir ve hızlı Bitcoin siteleri arasında yer alan PrimeXBT, tüm bunlara ek olarak teknik analiz yapmak için özel bir ekrana sahiptir.

Canlı destek, PrimeXBT turbo mod, eğitim ve rekabet ödülleri gibi birçok alternatife sahip güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

5- MEXC

Meksika merkezli olarak kurulan ve kısa sürede küresel bir borsa olmayı başaran MEXC kripto borsası da hızlı ve güvenilir Bitcoin siteleri arasında yer alır.

Gün geçtikçe daha yüksek işlem hacimlerine ulaşan borsa, kullanıcı deneyimini üst düzeyde tutan bir platformdur.

Birçok itibari parayı desteklemesi, çeşitli altcoinlerin olması gibi ayrıcalıklara sahip olan borsa, hem mobil hem de web ara yüzü ile kolay bir kullanım sunar.

MEXC üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

MEXC

Neden MEXC?

Günlük işlem hacmi 3milyar doların üzerinde olan MEXC, yabancı borsalar arasında Türkçe canlı destek sunan platformlardan biridir.

Kullanıcı güvenliği ile varlık güvenliğine önemli oranda değer veren borsa, varlıklarının büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda tutar.

Global olarak faaliyetlerini sürdüren borsa, çoklu dil desteği özelliğine sahip olmasıyla kullanıcılarının beğenisini kazanmış bir platformdur.

6- FTX

Binance ile ortaklığı bulunan kripto türev borsası FTX, özellikle marj işlem yapmak isteyenler için en ideal Bitcoin siteleri arasında yer alır.

Hızlı ve güvenilir olmasına ek olarak yüksek likiditeye sahip olan FTX kripto borsası, Çin merkezli bir borsadır.

Türkiye’deki yatırımcıları için FTX TR’yi kurarak bankadan kolaylıkla para transferi yapılmasını sağlayan borsa, en güvenilir hızlı borsalar arasında yer alır.

FTX üye olarak ömür boyu yüzde 5 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

FTX

Neden FTX?

Türev borsaları arasında en yüksek işlem hacmine sahip olan FTX, Türkçe dil desteği ve Türkçe canlı destek sayfası ile en kullanışlı borsalar arasında yer alır.

İşlem hacmi bakımından en yüksek kripto borsaları arasında yer alan FTX, günlük işlem hacmi 2 milyar dolara yakındır. Bu da alım-satım emirlerinin kısa sürede işlenmesini sağlar.

7- OKX

Çin merkezli olarak kurulan ve son dönemlerde sunduğu ödülleri ile kendinden söz ettiren OKX borsası da en güvenilir hızlı Bitcoin alım-satım siteleri arasında yer alır.

Borsanın sahip olduğu yüksek likidite oranı, alım-satımların hızlı şekilde işlenmesini sağlamaktadır.

Birçok dil desteği sağlayan borsa, yeni üyelerin KYC doğrulaması tamamlaması ile çeşitli hoşgeldin ödülleri dağıtır.

OKEX üye olarak sürpriz kutusu kazanmak için buraya tıklayın.

OKX

Neden OKX?

Hem güvenilir hem de hızlı olması, Bitcoin ve altcoin alım-satım işlemlerinde daha erken sürede emirlerin gerçekleşmesini sağlar.

OKX borsası, yeni kullanıcılarına sunduğu sürpriz hediye kutuları ile daha fazla avantaj sağlayan bir borsadır.

Kredi kartı ile para yatırma seçeneğinde TRY itibari parayı da destekleyen borsa, canlı destek sayfası üzerinden kullanıcı problemlerini erken sürede çözer.

8- KuCoin

Mayıs 2017’de daha önce Ant Financial ve iBox PAY gibi projelerde çalışmış deneyimli iş uzmanlarından oluşan bir grup tarafından kuruldu.

KuCoin, başarılı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkartılmış en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Android ve IOS tabanlı, kolay kullanılabilir uygulamaları ile yatırımcıların kendilerini güvende hissettikleri bir platform olmasının ötesinde sunduğu işlem çifti ve ticari işlemler dikkate değer yönleridir.

Anonim alım satım, güvenli, birçok kripto para türünü destekleyen bir kripto para borsası olan KuCoin, 2018’in başında 1 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip olmayı başardı.

KuCoin üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

KuCoin

Neden KuCoin?

KuCoin, bugüne kadar herhangi bir siber saldırı ile karşılaşmamış bir kripto borsasıdır.

Arkasındaki çekirdek kadronun tamamen kripto alanı ile ilgili olması, borsanın gelişmesinde önemli bir yere sahiptir.

Türkçe dil desteği ile birlikte çoklu dil desteğine sahip olan borsa, küresel alanda hizmet verdiği için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

9- BKEX

Karayipler merkezli olarak kurulan kripto borsası BKEX, en güvenilir ve hızlı Bitcoin alım-satım platformlarından biridir.

Kullanıcılarını her anlamda destekleyerek güvenilir kripto ticareti yapmalarını sağlayan borsa, sunduğu cazip özellikleri ile önde gelir.

Günlük işlem hacmi nispeten diğer borsalara göre yüksek olan BKEX, çeşitli ödüller ve kampanyalarıyla kendinden söz ettiren bir platformdur.

BKEX üye olarak ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile alım satım yapabilmek için buraya tıklayın.

BKEX

Neden BKEX?

Yeni çıkan coinlerin genellikle uğradığı ilk platformlardan biri BKEX’tir. Bu da henüz değerlenmeden satın almak isteyenler için ideal bir seçenektir.

Borsada her ne kadar Türkçe canlı destek olmasa da müşteri temsilcileri translate kullanarak soruları yanıtlamaktadır.

Bitcoin, Ethereum ve birçok altcoin seçeneğine sahip olan borsa, yüksek likiditeye sahip olduğu için alım-satım emirleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.

10- Coinbase

ABD merkezli olarak kurulan Coinbase, ilk kripto borsaları arasında yer alır. Büyük iş insanlarının desteğini arkasına alarak faaliyetlerini sürdüren borsa, sadece spot alım yapılabilen bir platformdur.

En hızlı ve güvenilir Bitcoin siteleri arasında yer alan Coinbase, aynı zamanda Coin Base Pro’nun New York Finansal Hizmetler Departmanı’na kayıtlı BitLicense sahiptir.

Coinbase üye olarak anında 10$ Hoşgeldin bonusu almak için buraya tıklayın.

Coinbase

2022’nin En İyi Bitcoin Siteleri Hangisi?

2022 yılına girdiğimizde çok sayıda yeni Bitcoin sitesi karşımıza çıktı. Ancak bunların hangilerinin güvenilir olduğunu bilmek önemlidir.

En güvenilir Bitcoin siteleri; Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin, Coinbase, FTX, MEXC ve yukarıda saydığımız diğer kripto borsalarıdır. Yine de kendi araştırmanızı yaparak karar vermeniz daha sağlıklı olur.

Bitcoin Sitesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bitcoin sitesi seçerken firmanın bilinen ve tanınan bir platform olmasına ve özellikle sosyal medya hesaplarının aktif olmasına dikkat edilmelidir. Buna ek olarak;

  1. Borsa güvenilir mi?
  2. İşlem hacmi ne kadar?
  3. Türkçe destek var mı?
  4. Altcoin seçenekleri iyi mi?
  5. Farklı avantajları nelerdir?

Bitcoin Sitelerinde Komisyon Oranları Ne Kadar?

Her borsanın kullanıcısına sunduğu komisyon oranları birbirinden farklıdır. Şuan en düşük işlem ücretlerini Binance vermektedir. Binance’de komisyon oranları %0,075 olarak belirlenmiştir.

Bitcoin Sitelerine Kimlik Bilgilerini Vermek Zorunlu mu?

KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) güvenilir tüm kripto borsalarında istenen bir şeydir. AML politikalarına uygun çalışan Bitcoin siteleri, kayıt olan kullanıcılarından kimlik doğrulama isterler.

Kimlik doğrulama yapmayan kullanıcılar, çoğu borsada sunulan bazı özellikleri kullanamazlar ve günlük çekim limitleri daha düşük olur.

RİSK UYARISI: Kripto borsaları merkeziyetsiz çalışan platformlar olup herhangi bir devlet güvencesi altında değildir. Borsalara üye olurken ve işlem yaparken riskin tamamen size ait olduğunu unutmayın.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu