Bir Türlü Çözüm Bulamıyor musunuz? İşte Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

0
50

Bir türlü çözüm bulamıyor musunuz? İşte saç uzatan mucizevi yağlar ve kullanımı hakkında ayrıntılı bilgiler. BU bilgilerden sonra saçlarınızın gözle görülür şekilde uzadığını göreceksiniz. 

Tabi ki her konuda olduğu gibi saç konusunda da her hanımın zevki, severek kullandığı modeller ve renkler farklı farklı. Fakat beklenti ve hayal ortak. O da; göz kamaştıran, sağlıklı, canlı ve parlak saçlara sahip olmak. Bunun için de saçlarınızın hem hızlı hem de sağlıklı uzaması şart. Boya, kimyasallar, çevresel faktörler ve saç şekillendirme işlemleri gibi pek çok negatif etkiye maruz kalan saçların sağlıklı görünümünü her daim koruyabilmesi için sürekli olarak kendini yenilemesi gerekli ki; yıpranan saçların yerini daha sağlıklı saçlar alabilsin.

Tabi bir de uzun saç sevenler var ki, onların işi çok daha zor. Çünkü işleme maruz kalmış saçları sağlıklı bir şekilde uzatmak neredeyse imkânsız. Hatta kısır bir döngü bile diyebiliriz. Şöyle ki; saçlar uzar, uzadıkça ve işlem gördükçe saç uçlarındaki tiftikleşme ve kırıklar artar, yıpranan uçlar ister istemez kestirilir, yine uzar, yine kırılır, yine kestirilir… İşte sizi bu kısır döngüden kurtaracak, saçlarınızın daha hızlı ve daha sağlıklı uzamasını sağlayacak “denenmiş saç uzatma formülü”.

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

 Saçları Hızlı Uzatmak Mümkün mü?

Saç bakımı için hanımların tercih ettiği pek çok ürün var. Bunlardan bazıları kozmetik ürünler, bazıları ise bitkisel saç bakım ürünleri. İçinde bulunan kimyasal maddelerden dolayı kozmetik ürünleri güvenilir bulmayan ya da bu ürünlerin fahiş fiyatlarından dolayı doğal saç bakım ürünlerini tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Bunların arasında en çok fayda sağlayanlar da elbette ki saç bakım yağları ve bu yağlardan elde edilen karışımlar. Doğru yağlar, doğru şeklide uygulandığında gerçekten faydasını gören çok fazla insan var. Tabi ki burada uyguladığınız bakımdan maksimum fayda görebilmeniz için düzenli ve istikrarlı bir şekilde saç bakımına devam etmeniz, bunu bir rutin haline getirmeniz çok önemli. Doğru malzemeleri bir araya getirdiğinizde; saçlarınızı daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşturmanız, daha hızlı uzamasını sağlamanız ve saç dökülmesinin önüne geçmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir  Saçı kazıtmak saç dökülmesine engel olur mu?

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

Saç Bakımı İçin Kullanılan Yağlar

1-Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı; sadece saç bakımı için değil cilt bakımı için de oldukça sık kullanılan yağlardan biri. Cildi yumuşatma özelliğinden dolayı, özellikle kuru cilde sahip olanların tercih ettiği bu ürün saçlara da ipeksi bir yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor.

2-Çörekotu Yağı: Çörekotu yağı da cilt sağlığı, vücut sağlığı ve saç bakımı için tüketilen doğal yağlardan biri. Saçlardaki hızlı uzatma ve saç yapısını güçlendirme özelliği herkesçe malum.

3-Zeytin Yağı: İşte mucizevi yağlardan biri daha. Hem saçlar hem de cilt üzerinde inanılmaz iyileştirici özellikleri var.

4-Argan Yağı: Son döneme damgasını vuran yağlardan biri. Cilt kırışıklıklarını gidermekte oldukça etkisi bulunan Argan yağının saça faydaları da kesinlikle yabana atılmayacak kadar fazla. Özellikle kuru ve yıpranmış saçların onarılmasını ve yeniden yapılanmasını sağlayan argan yağı, sağlıkla parıldayan saçların olmazsa olmazı.

5-Badem Yağı: Badem yağının faydalarını herhalde bilmeyen kimse yoktur. Çok uzun yıllardan beri saçlar, kirpikler ve kaşlar üzerindeki olumlu etkileri biliniyor. Tabi ki Badem yağının yararları bu kadarla sınırlı değil. Özellikle aşırı kuru ciltlerde ve çatlaklarda müthiş bir etkiye sahip.

6-Hint Yağı: İşte değeri son zamanlarda daha iyi anlaşılan yağlardan biri. “Hint Yağı nerelerde kullanılır” diye soranlar için hemen belirtelim; hücre yenileyici özelliği bulunan bu yağı saçlarınızı dipten uca beslemek ve yeniden yapılanmasını sağlamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

7-Çam Terebentin Yağı: Uçucu yağlardan biri olan çam terebentin yağı; özellikle “saç dökülmesini nasıl önlerim” diye soranlara tavsiye edilir. Tabi bu yağı kullanırken badem yağı, zeytin yağı gibi sabit bir yağ ile karıştırmanız gerekir. Saçlarınıza bakım yağı uygulayacak vaktiniz yoksa şampuanınıza ekleyerek de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Güneş ışığı almayan saçlara nasıl bakım yapılır?

8-Sarımsak Yağı: Etkili bir saç bakım yağı hazırlamak istiyorsanız mutlaka içinde bulundurmanız gereken yağlardan biri de sarımsak yağı. Saç uzatma ve yeni saçların çıkmasını sağlama da sarımsak yağından daha etkili bir ürün bulamazsınız. Tabi ki biraz kokuyu göze almalısınız. Ayrıca; ağır ve asidik bir yağ olduğundan dolayı tek başına kullanmamanız önemle tavsiye olunur.

9-Lavanta Yağı: Kokusu ile ruhunuzu okşamasını bir kenara bırakırsak; antibakteriyal özelliği dolayısı ile saç derisi problemlerinizde kullanabileceğiniz yağlar arasında lavanta yağı.

10-Makadamya Yağı: Son yıllarda market raflarında rastlayabileceğiniz pek çok şampuan ve saç kremi markasının “makadamya özlü”  olanı gözünüze ilişmiştir. Ama bu yağın etkisini görebilmek için bu kadarı ile yetinmeyin ve makadamya yağı ile saç bakımınızı zenginleştirin.

11-Jojoba Yağı: Jojoba yağının saça faydaları bir sır değil elbette. Özellikle nemlendirme özelliği sayesinde, saç kırıklarını giderme ve yeni kırık oluşumunu engellemede oldukça yararını göreceğiniz bir yağ.

12-Susam Yağı: Susam yağı sadece saç için değil; kaş ve kirpikler için de en çok kullanılan yağlardan biri. Susam yağının yararları arasında sayabileceğimiz yeni saç oluşumunu destekleme, saç köklerini güçlendirme ve uzamasını hızlandırma gibi özelliklerinden dolayı bu yağa da karışımımız içinde yer vereceğiz.

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

 Mucizevi Saç Bakım Yağı

Sıra geldi yazımızın başlığında sözünü ettiğimiz saç uzatan bitkisel yağ karışımının tarifini vermeye. Fakat öncelikle şunu belirtelim; birazdan tarifini paylaşacağımız doğal saç bakım yağını sadece saçları hızlı uzatan bitkisel tarif olarak düşünmeyin. Çünkü birkaç uygulamadan sonra saçlarınızın ne kadar canlı, ne kadar parlak, dolgun ve sağlıklı göründüğünü hemen fark edeceksiniz. Gelelim hem sağlıklı görünen hem de hızla uzayan saçlara kavuşmamızı sağlayacak en etkili saç bakım kürü yapılışına.

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

Öncelikle kendimize bir ölçü belirlemekle işe başlayalım. Cam bir şişe içine birer ölçü susam yağı, jojoba yağı, makadamya yağı, sarımsak yağı, Hint yağı, çörekotu yağı, argan yağı, badem yağı ve 2 ölçü hindistan cevizi yağı ekleyelim. Karışımın içine 3-4 damla lavanta yağı ve 7-8 damla çam terebentin yağı ilave edelim. Şişenin kapağını kapatarak iyice çalkalayalım. Ölçüyü fazla tutarak daha uzun süre kullanabileceğiniz bir karışım hazırlayabilirsiniz. Direkt güneş ışığına maruz kalmayacağı, serin bir yerde muhafaza ettiğiniz sürece yaptığınız karışımı bitene kadar kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Rahim Filminden Sonra Adet Gecikmesi Neden Olur?

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

 Saç Bakım Yağını Nasıl Uygulayacağız?

Saçlarımızı sağlığına kavuşturacak etkili saç bakım yağımız hazır. Fakat daha etkili olmasını istiyorsanız; bakım yağını kullanmadan önce 1 seferde kullanacağınız miktarı cam bir kase içine alın. İçine saç bakımında kullanılan ampuller olarak bilinen evigen ampul, bepanthen ampul ve bemiks ampulden birer adet kırın. İyice karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz karışımı saç diplerine hafifçe masaj yaparak uygulayın. Saçınızı bone ile kapatın ve bu şekilde en az 2-3 saat bekletin. Sonrasında mümkünse tuzsuz, mümkün değilse her zamanki şampuanınızı kullanarak ılık su ile yıkayın.

Saç Uzatan Mucizevi Yağlar

Bu kürü haftanın 1 günü saçlarınıza uygulayın. Daha hızlı bir etki için haftanın bir günü de yağ karışımını ampul eklemeden saçınıza uygulayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz haftanın bir günü ampullü, bir günü ise ampulsüz uygulamanız yönünde. Saç bakım yağınızı 3 ay bu düzende kullandıktan sonra 4. ay haftada 1’e, 5. ay 2 haftada 1’e düşürüyoruz. Ve 6. ay hiçbir ürün kullanmadan saçımızı dinlendiriyoruz. Halen ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz 7. aydan itibaren en baştan tekrarlayabilirsiniz. Ayrıca karışımın saçta kalma süresini ne kadar uzun tutarsanız o kadar yararını görürsünüz. Bakım için en verimli zaman akşam ve gece saatleri. Tabi imkânınız varsa. Düzenli bir şekilde uygulayın ve  muhteşem saçlarınızla her zaman ışıldayın.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here