Argan yağı ile saçlarınızı besleyin

1
136

Argan yağı, vücut üzerindeki birçok etkisi ile bilinen bir bitki özüdür. Saçlar üzerinde de ciddi anlamda etkisi olan argan yağı ile saçlarınızın doğal görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Fas’ta yetişen Argan ağacı, sırtını Atlas Okyanusu’na verir. Ağaç çok az suyla beslenir ve bundan elde edilen yağ, saçlar üzerinde ciddi anlamda etkilidir.

Argan yağının saçlara faydaları

Saç kırılmaları ve saç kuruluğu birçok erkek ve kadının yaşadığı saç problemlerinin başında gelir. Bu soruna yönelik çözüm arayışı içinde olanlar farklı saç bakım ürünleri kullanırlar ve çoğu saç bakım ürünün içerisinde argan yağı bulunduğu söylenir. Doğru bir ürün seçtiğinizde gerçekten de saçlarınızda doğallığın hissini yakalayabilirsiniz.

Argan yağının saçlara faydaları

Saç kırılmalarının nedenleri nelerdir?

Saç kırılması veya saç kuruluğuna etki eden birçok şey vardır. Özellikle de güzellik adına üretilen saç düzleştiriciler, fön makinesi, şampuan, saç bakım kremleri gibi ürünler bir yerde saçların güzelleşmesine neden olsa da doğrudan kullanılan şampuanlar, içerisinde kimyasal ürün olduğu için bir süre sonra saçların sağlığını olumsuz yönde etkilemeye başlar. Argan yağının saçlara faydası ise bu tip sorunlarda özellikle kendini göstermeye başlar. Çünkü saç kırılması ve saç kuruluğu gibi sorunlarla derinden mücadele eder ve saçların doğal nem oranını yakalamasına yardımcı olur. İnce telli, kalın telli, boyalı saçlar, düz saçlar veya kıvırcık saçlar gibi tüm saç tipleri üzerinde etkili olan Argan yağı ile saçlarınızı derinlemesine besleyebilirsiniz.

Argan yağının saçlara faydaları

Argan yağının saçlara faydaları

 • Argan yağı, Omega-9, Omega-3 ve E vitamini bakımından zengin bir yağdır. Bu da saçların kökünden ucuna beslemesine yardımcı olur.
 • Saçlar, kullanılan ürünler yüzünden parlaklığını kaybederken argan yağı yeniden saçların parlamasına yardımcı olur.
 • Saç boyası her kadının yaptığı bir işlemdir. Argan, içerisindeki özellikleri ile boyanın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.
 • Yıpranan saçları besleyerek daha güçlü bir hale getirir.
 • Saçların koparak dökülmesini engeller.
 • Saç kırılmaları gibi sık görülen problemlerin önüne geçer.
 • Masaj yapılarak uygulandığında saç diplerini ve saç köklerini güçlendirir.
 • Saçların doğal nem oranını doğru seviyede tutmaya yardımcı olur.
 • Saçların güneş ışığından olumsuz etkilenmesini önler.
 • Saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olur.
 • Saçların daha hızlı uzamasını sağlar.
İlginizi Çekebilir  Cilt Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Argan yağının saçlara faydaları

Argan yağı nasıl kullanılır?

Saçlarınızın daha doğal bir görünüme kavuşması için kullanabileceğiniz Argan yağını kullanmadan önce saçlarınızın temiz ve hafif nemli olmasına dikkat edin. Banyodan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayabileceğiniz yağı haftada 1 veya 2 defa kullanmanız yeterlidir. Saçlarınıza uyguladıktan 30 dakika sonra saçlarınızı hafif şampuan ile yıkayıp durulayabilirsiniz.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here