Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

1
304

Alkali su, nedir, ne işe yarar ve faydaları nelerdir sorusuna en net yanıtları vereceğimiz bu yazımız, suyun tüketilmesi konusunda önemli ipuçları içermektedir.

Vücudunuzun sahip olduğu dinginliği kaybetmemesi ve hayatta kalabilmesi adına alkali yapısının da sürekli korunması gerekmektedir. İnsan vücudunda bulunan hücrelerin üretmiş olduğu asidik atıkların geri plana alınmasına yardımcı olan alkali su aynı zamanda vücudun PH değerlerinin de korunmasına yardımcı olmaktadır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

İdrar ve ter aracılığı ile asidik atıkların dışarı atılmasını sağlayan alkali su aynı zamanda virüs ve bakterilerin de yok olması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. İyonize su olarak ön plana çıkan alkali sular olağanüstü mikro yapısı sayesinde nemlenme sürecinin desteklenmesine imkân tanımaktadır. Hücre yapılarının sağlıklı kalmasını da destekleyen alkali su sahip olduğu negatif iyonlar sayesinde belli başlı hastalık türlerinin rahat atlatılması adına idealdir.

Bağışıklık sisteminizi koruyun

Serbest radikalleri temizleme görevini de başarı ile tamamlayan alkali su bağışıklık siteminin koruyucuları arasında yer almaktadır. Alkali su aynı zamanda kilo vermeniz adına da oldukça idealdir: Bedeninizi temizleme görevi ile diyet listenizin vazgeçilmezi olmakla birlikte tüm toksinlerinde en kısa zaman da nötrleşmesini desteklemektedir. Serbest radikaller olarak adlandırılan bu ifade kişinin erken yaşlanma problemi ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Alkali suyun iyonize olması adına filtreler kullanılmaktadır. Bu filtreler suyun daha yumuşak bir yapıya sahip olmasına imkân tanımaktadır. İyonize olmuş suyun aynı zamanda da PH değeri de yükseltilmiş demektir. Kısa zamanda hücrelerin kendilerini yenilemesine olanak tanıyan alkali su biyoelektriksel yapının da korunmasına yardımcı olmaktadır. Diğer sulara göre daha kısa zaman zarfında vücut yapısının zinde kalmasına olanak tanıyan alkali su aynı zamanda zehirli atıklardan da kurtulmanızı sağlamaktadır. Sizler de sağlıklı yaşam adına oldukça ideal olan alkali suyu mutlaka denemelisiniz.

Sağlık için alkali su

Metabolizmayı yavaşlatan özellikleri ile ön plana çıkmayı başaran alkali su sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi olarak tanınmaktadır. Olağan asitleri etkisiz hale getiren su kaliteli yaşam adına büyük önem taşımaktadır. Antioksidan özelliğe ile asit dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Hücre yapılarında nemlenme sağlayarak mikro yapının ön plana çıkmasını destekleyen alkali su vücudun genç kalması adına büyük önem taşımaktadır. Sahip olduğu yüksek iyon değerleri ile erken yaşlanma problemini geri plana almakta ve aynı zamanda hastalıklardan da korunmanıza olanak tanımaktadır. Kısa zaman zarfı içinde serbest radikalleri temizleyen alkali su tüm asidik toksinlerin de nötralize olmasını desteklemektedir. Fonksiyonel olarak daha sağlıklı olmanızı destekleyecek niteliğe sahiptir.

Tüm su çeşitlerine göre 2 kat fazla oksijene sahip olan alkali su vücut yapısının da PH dengesinin korunmasına yardımcı olmaktadır. İltihaplanma sorununu çözüme kavuşturarak hastalıkların oluşumunu önleyecek niteliğe sahiptir.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Detoks etkisi adına oldukça ideal olan alkali suyun sahip olduğu moleküler yapısı diğerlerine göre daha küçüktür. Bu sebepten dolayı vücut yapısının nemli kalmasını desteklemektedir. Detoks açısından vücudun tüm zehirli atıklardan kurtulmasını sağlamaktadır. Zindeliği artırarak performansınızın 2 katına çıkmasını artırmaktadır. Zayıflama sürecinde diyet ile beraberinde uygulamaya alındığında etkili sonuçlar göstermektedir.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Asidik atıkların geri plana alınmasını sağlayarak yağ birikimlerinin üstünü çizen alkali su aynı zamanda asidik birikimi önleyerek doğal yollar ile zayıflamanıza imkân tanımaktadır. Yüksek kan basıncı problemini sona erdiren alkali su ülser rahatsızlığının da sona ermesini açısından oldukça idealdir.

Alkali suyunun faydaları

Bağırsak düzensizliklerinin tek çaresi olmakla birlikte bağırsak hastalıklarının da çözüme kavuşması adına gereken tüm uygulamaları gen doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Alerji durumunda düzenli olarak kullanıma alacağınız su en kısa zaman zarfı içinde olağan bu probleminizin sona ermesine yardımcı olacaktır. Bununla birlikte nöroloji, obezite, astım, hemoroid, kronik yoğunluk ve hemeriid rahatsızlıklar adına da oldukça idealdir.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Antioksidan özellikli alkali su olağan asidik toksinleri kısa zaman zarfı içinde nötrölize etmektedir. Uzun yaşam kaynağınızın vazgeçilmez adresi olarak tanımlanmakta ve düzenli kullanım sonrasında tüm hastalıkları %90 civarında azaltacağı bilinmektedir. Alkali su kızılötesi ışınlar, alkali mineraller aracılığı ile desteklenmekte ve nanoteknoloji ürünü olarak sizlere sunulmaktadır. Sahip olduğu tüm bu özellikleri ile asidik atıkların kısa zaman da idrar yolu ile çıkarılmasını sağlamaktadır. Sizler de düzenli olarak alkali su kullanarak sağlıklı yaşam kavramının en üst safhaya çıkmasına olanak tanıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Böbrek yetmezliği ve tedavi yolları

Alkali su ile diyet

Bağışıklık sistemini güçlendirmek adına oldukça ideal olan alkali su, damak tadının da vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sertlikleri diğer sulara göre düşük olan alkali suların PH değeri 6’5den daha az miktara sahiptir. Asidik su grubunda yer alan alkali sular, vücudunuzda bulunan zararlı toksinlerinden de atılmasına yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve sağlıklı yaşam adına oldukça ideal olan alkali su aynı zamanda vücudun PH değerini de korumaktadır. Tüm mikrop ve virüsleri anında öldüren alkali su aracılığı ile diyet programınızın da daha etkili olmasını destekleyebilirsiniz. Diyet listenize bal aracılığı ile desteklenerek hazırlanmış alkali suyu ekleyerek formunuzun korunmasına olanak tanıyabilirsiniz.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Alkali su nasıl tüketilmelidir?

Alkali suyu 20 kilo başına sadece 1 litre olarak tüketime alabilirsiniz. Günlük olarak alkali su ihtiyacınız ise 3-4 litre arasında değişiklik göstermektedir. Alkali su ile diyet yaparken, yemek esnasında su tüketimini geri plana almalısınız. Diyet listesinde uygulamaya alacağınız alkali su midenizin asit miktarının da azalmasını sağlamaktadır. Bu durum doğrultusunda protein değeri yüksek olan besinler sindirilememekte ve bağırsağın asit yükünün de azalması desteklenmektedir.

Alkali su kullanımını 2 saatte bir tüketime alabilirsiniz. Yatmadan önce tüketeceğiniz alkali su, mide asidinin azalmasına yardımcı olacaktır. Eğer yemek öncesinde iştahınızın kesilmesini istiyorsanız yemekten yarım saat önce 1 bardak alkali su tüketebilirsiniz. Diyet listenize artı puan kazandırmak isteyenlerdenseniz yemek sonrasında elmalı su tüketebilirsiniz. Fakat yemek öncesinde bu tür içecekleri kullanmanız daha çok midenizin kazınmasına neden olacaktır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Uygulamaya alacağınız alkali diyet süresini 4 hafta boyunca sürdürebilirsiniz. Diyete başladıktan kısa bir zaman zarfı içinde vücudunuzda bulunan tüm asit problemi çözüme kavuşacaktır. Eğer diyet programını uygulamaya başladıktan sonra 2-3 gün kendinizi kötü hissediyorsanız hemen diyeti sonlandırmayan. Diyet sonrasında yaşanacak bu durumlar normal olarak gözlemlenmektedir.

Alkali su aracılığı ile uygulamaya alacağınız diyet programında alkali reaksiyon besinlerini kullanmalısınız. Çilek, kereviz, havuç ve sarımsak gibi yiyecekler alkali reaksiyon besinleri adına oldukça idealdir. Saydığımız tüm bu gıdalar pH 8.0 düzeyindedir. Kan basıncınızın normale dönmesini destekleyerek sağlıklı kalmanıza yardımcı olan alkali su diyeti aynı zamanda vücudunuzun zindeliğini korumasına da imkân vermektedir.  Sizler de kendinize uygunluk gösteren alkali su diyeti ile hayal ettiğiniz forma kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Alkali su diyeti ile sağlıklı günlere merhaba demenin tam zamanı.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Alkali su ile zayıflama

Sağlıklı yaşam adına oldukça ideal olan alkali suyun hidroksit iyonu fazladır. Zinde kalmanız adına da oldukça ideal olan alkali su vücutta bulunan fazla toksinlerin atılması adına da oldukça idealdir. Diyet listenizin herhangi bir öğünün en fazla  %20 civarında asit yiyecek bulunmalıdır. Sahip olduğunuz her 20 kiloya 1 litre alkali su tüketebilirsiniz. Diyet listesinde ön plana çıkaracağınız alkali suyun tüketimi 2,5 ile 4 arasında kişiye göre farklılık yaratmaktadır. Basit yöntemler aracılığı ile uygulamaya alacağınız işlemde suyun içerisine karbonat ekleyerek alkali su elde edebilirsiniz.

1 litre suyun içerisinde yaklaşık olarak yarım çay kaşığı karbonat ilave ederek suyun PH değerini yükseltebiliriz. Yağların daha kolay yakılmasını adına hazırlamış olduğunuz alkali suyun içerisine limon ve elma sirkesi de ilave edebilirsiniz.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Yemek öncesinde sirkeli su kullanımı sadece midenizin kazınmasını sağlayarak acıkma faktörünün ön plana çıkmasına neden olacaktır.   Bu sebepten dolayı yemek öncesinde açlık hissiniz bastırmak istiyorsanız yarım su bardağı alkali su tüketebilirsiniz. Alkali suyu yemek aralarında kullanmamalısınız. Uygulamaya alacağınız alkali su midenizin sahip olduğu asidin de azalmasına yardımcı olmaktadır.

Sabah uyandığınızda bir bardak alkali su ve 3 adet kuru kayısı tüketmelisiniz. Dilerseniz kuru kayısıları gece boyunca alkali suyun içerisinde bırakarak şişmesini sağlayabilirsiniz. Günün belli saatlerinde program dâhilinde alkali suyu tüketmelisiniz. Öğün aralarında alkali su kullanımını sonlandırmalısınız. Her zaman yanınızda alkali su bulundurmak adına çantanızdan karbonatı eksik etmemelisiniz. Bunun haricinde alkali suyun içerisine limon ekleyerek tatlanmasını sağlayabilirsiniz. Limon aynı zamanda yağların yakılmasını da hızlandıracaktır.

İlginizi Çekebilir  Lenf kanseri ve tedavi yolları

Diyet programınızda ye e alan alkali suyu oda sıcaklığında tüketime almalısınız. Diyet listesi boyunca kaçamaklarınızı geri plana alarak kendinize hâkim olmalısınız. Her hafta düzenli olarak sebze tüketimini ön plana almalısınız. Çünkü vitamin ağırlıklı besinler vücutta bulunan yağların daha kısa zaman zarfı içinde yakılmasını sağlayacaktır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Alkali su diyetini destekleyici niteliğe sahip olan kereviz ve sarımsak gibi alkali değerdeki sebzeleri de diyet listenize ekleyebilirsiniz. Akşam yemeğinde kilo almanıza neden olacak tüm karbonhidrat ve şeker kullanımını reddetmelisiniz. En doğru kalsiyum kaynaklarını öğrenerek düzenli bir şekilde kullanıma almalısınız. Hayatınızın olmazsa olmazları arasında yer alan alkali su son zamanlar da en çok tercih edilen diyetler arasında yer almaktadır. Farklılığı ile ön plana çıkmayı başaran alkali su ile zayıflama formüllerini mutlaka denemelisiniz.

Alkali su kullanımı

Suyun sahip olduğu asit miktarı alkali özelliğin ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Su içerisinde bulunan iyon aynı zamanda asit miktarının göstergesidir. Eğer suyun içerisinde hidroksit iyonu fazla miktarda bulunuyor ise su alkalidir. Eğer suyun PH seviyesi 7’nin altında ise su asidik özellik taşıyor demektir. İnsan vücudunda bulunan PH değeri 7,365 civarındadır.

Alkali su, bildiğimiz sulara göre daha fazla hidratör barındırmaktadır.  Alkali su aynı zaman da hücrelerimize en kısa zaman zarfı içinde nüfuz etmektedir. Ortaya çıkan bu faktör insan sağlığı adına oldukça önemlidir. Sağlık platformunu ön plana çıkarmak isteyen kimselerin düzenli olarak alkali su tüketmesi gerekmektedir. Yüksek antioksidan özelliği ile tanınan alkali sular zayıflamak isteyen bireyler adına da oldukça idealdir.  Diyet listenize ekleyeceğiniz alkali su aracılığı ile hayal ettiğiniz formun kısa zaman zarfı içinde ede edilmesini sağlayabilirsiniz.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Alkali su kullanımının yemekler ile birlikte içilmemesine dikkat etmelisiniz. Çünkü suyun alkali yapısı midenin asit miktarının azalmasına neden olmaktadır. Alkali su hesabınızı her 20 kiloya 1 litre tüketilecek şekilde uygulamaya almalısınız. Güne başladığınızda bir bardak alkali su tüketimini gerçekleştirmelisiniz. Böbreklerin temizlenerek mesanenin kısa zamanda boşalması adına alkali suyu 2 saate bir tüketmelisiniz.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Eğer iştahınızı kapatmak istiyorsanız yemek yemeden önce yarım bardak alkali su tüketebilirsiniz. İşleme alacağınız bu uygulama tokluk hissinin ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Yemeklerden önce kesinlikle sirkeli ve limonlu su tüketmemelisiniz. Çünkü bu tür maddelerin içerisinde bulunan asitler aç karınla midenin yanmasına sebep olmaktadır.

Oda sıcaklığında kullanıma alacağınız alkali su, günlük olarak tüketeceğiniz sulara göre daha sağlıklıdır. Musluk suyunda bulunan klor gibi maddelerin geri plana alınmasına yardımcı olan alkali su kusursuz mikro yapısı sayesinde cildin nemlenmesine imkân tanımaktadır. Hastalıkların iyileşme sürecine katkı sağlayan alkali su diyeti ile birlikte alkali yiyeceklerin de tüketimini artırabilirsiniz. Özellikle sarımsak ve kereviz gibi maddeler yüksek alkali besin değerine sahiptir.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Enerjinin artmasını destekleyerek kısa zaman zarfı içinde kilo vermenize yardımcı olan alkali su, böbrek taşı oluşumunun da engellenmesine yardımcı olmaktadır. Ağızda oluşan kötü kokunun da engellenmesine yardımcı olan alkali su aracılığı ile sizler de tüm sağlık problemlerini geri plana alarak kusursuzluğun enlerde yaşamasına imkân tanıyabilirsiniz. Alkali su kullanımı aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde zindeliğe merhaba diyebilirsiniz.

Alkali su içeriği

Yaşam tarzının sağlıklı bir platforma taşınmasına kaynaklık eden alkali su kısa zaman zarfı içinde hücrelerinizin yenilenmesini desteklemektedir. Sağlığınıza katkı sağlayacak minerallere sahip olan alkali suyu evde kendi imkânlarınız aracılığı ile rahatlıkla üretebilirsiniz.

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilenler arasında yer alan alkali suyu üretmek için yarım çay bardağı karbonat ve 2 litre su yeterli olacaktır. Kullanacağınız karbonat türü İngiliz karbonatı olması tercihler arasında yer almaktadır. Elde edeceğiniz karışımı bitki çayları ile birlikte de kullanabilirsiniz. PH seviyesinin yükselmesine imkan tanıyan alkali su yaşlanma durumunun da geciktirilmesine imkan tanımaktadır. Kullanıma alacağınız alkali su aynı zaman da oksijen miktarının da artmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Prostat Kanseri Nedir, Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Cilt problemleri adına da oldukça uygun olan alkali su kronik rahatsızlıkların da üzerinde çok büyük etki göstermektedir. Romatizma hastalığını iyileştirerek eski sağlığınıza kavuşmanıza olanak tanıyan alkali su sivilce probleminin de çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Alkali beslenmenin çok önemli olduğu şu dönemlerde sağlıklı yaşam sistemi kısa zaman zarfı içinde tüm asidik besinlerin reddedilmesini sağlamaktadır. Vücudunuzda ki PH değerini yükseltmenin en kolay yolu, alkali su tüketimidir.

Alkali su üretimi adına evinize filtre alabilirsiniz. Ön plana çıkarılan bu filte suyunuzun arınmasını destekleyerek alkali olmasını sağlamaktadır. Fakat bu alkali su filtresi her bütçeye uygunluk sağlamayabilir. Bu durum karşısında kendi yöntemleriniz aracılığı ile alkali su hazırlayabilirsiniz.

Eğer karbonhidrat ağırlıklı beslenen biriyseniz tüketeceğiniz alkali su sağlığınız ve ideal kilo formuna ulaşmanız adına biçilmiş bir kaftan olacaktır. Eğer kaslarınızda olması gerektiğinden daha fazla asidik etki gözlemlerseniz susam yağı aracılığı ile masaj yaparak vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız alkali suyu tatlandırmak amacı ile bal ve limon besinlerini tercih edebilirsiniz. Uygulamaya alacağınız alkali su diyetinin asıl mantığı insan vücudunda barınan asidin alkaliye dönüştürülmesini sağlamaktır.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Gün boyu tükettiğimiz kızartmalar, karbonhidrat ağırlıklı besinler ve beyaz un insan vücudunun sahip olduğu PH değerinin asit aracılığı ile desteklenmesine sebep olmaktadır. Zayıflayarak sağlıklı yaşamak adına, asidik besin türleri içerisinde yer alan beyaz un, ketçap, şeker ve cips gibi zararlı yiyecekleri arka plana alarak daha etkili sonuçların elde edilmesini sağlayabilirsiniz. Alkali besin listesinin vazgeçilmezlerinden  brokoli, ısırgan otu, çörek otu, karbonat, zencefil , buğday çimi ve hurma besinlerini tüketerek zayıflama sürecinin hızlanmasına imkan tanıyabilirsiniz.

Orijinal alkali su

Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez enleri olarak değerlendirilen alkali su, insan vücudunda bulunan PH değerinin alkaliye dönüştürülmesine imkân tanımaktadır. Karbonhidrat ve kızartma ağırlıklı beslenen bireylerde PH değeri asidik özellik içermektedir. Asidik değeri yüksek olan gıdaların sıklıkla tüketilmesi kişinin kendini yorgun hissetmesine sebep olmaktadır. Aynı zamanda fazla asidik değerin oluşması uyuşukluğun da artmasını destekleyecektir.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Tüm bu olumsuzlukları geri plana alarak kusursuz bir yaşam platformunu sizlerle paylaşan orijinal alkali su, metabolizmanızın hızlanma sürecine de katkı sağlamaktadır. Antioksidan özelliğe ev sahipliği yapması sebebi ile vücuttaki dengenin korunmasına yardımcı olan alkali su aynı zamanda özel mikro yapısı sayesinde nemlenme sürecinin desteklenmesine imkân tanır. Vücudun sağlıklı kalması adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilmektedir. Alkali su içerisinde yüksek değerde negatif iyon bulunmaktadır. Ön plana çıkarılan bu iyonlar birçok hastalığın geri plana alınmasını sağlamaktadır. Aynı zaman da erken yaşlanmanın da üstünü çizmektedir.

Kısa zaman zarfı içinde serbest radikallerin yok olmasına yardımcı olan alkali su toksinleri de nötralize etmektedir. Alkali su üretmek istiyorsanız özel filtrelerden yararlanabilirsiniz. Fakat olağan bu filtreler her aile bütçesine uygunluk göstermemektedir. Bu yüzden evde kendi yöntemleriniz ile de alkali su üretebilirsiniz. 2 litre suyun içerisine yarım kaşık karbonat ilave ederek alkali su kullanımından yararlanabilirsiniz. Dilerseniz limon ya da elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Limon ve elma sirkesi yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Yemek öncesinde yarım su bardağı alkali su tüketmeniz dahlinde açlık hissinizin bastırılmasına imkân tanıyabilirsiniz.

Alkali Su Nedir, ne işe yarar, faydaları nelerdir?

Diyet listenizin vazgeçilmezleri arasında yer alan alkali su vücutta biriken toksinlerin kısa zaman zarfı içinde dışarı atılmasına imkân vermektedir. Hücre seviyelerini yenileyerek daha canlı kalmanızı destekleyen alkali su kullanımını alkali besin listesi ile destekleyerek en doğru sonuçların elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

Isırgan otu, buğday çimi, hurma, çörek otu, nane, soya filizi ve ıspanak gibi besinlerin alkali değerleri yüksektir. Bu tür besinler ile daha kolay yağların yakılmasını sağlayabilirsiniz. Asidik besin listesinde yer alan mayonez, beyaz un, cips ve alkolden uzak durarak diyetinizin kalıcı olmasını destekleyebilirsiniz. Kusursuz bir güne merhaba demek isteyenlerdenseniz sabah ilk kalktığınızda bal aracılığı ile tatlandırılmış alkali su tüketmelisiniz. Eğer alkali suyu evde kendi yöntemleriniz ile hazırlayacaksanız İngiliz karbonatından yararlanabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

1 YORUM

  1. […] Sağlık, güvence altına alındığında daha güzel olur. İnsan hayatının uzun bir vadede devam etmesi, bununla birlikte kilo alma durumundan kolay bir şekilde sıyrılmak açısından bilinmesi gereken bazı önemli bilgiler vardır. Kilo almak ne kadar doğal ise zayıflamak da o kadar doğaldır. Ancak bu konular hakkında fikir sahibi olan kişilerin, sıkıntılarından daha rahat bir şekilde kurtulduklarını ifade etmek gerekiyor. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here