Açık Emar Fiyatları

0
135

Açık emar fiyatları, modern tıp dünyasının ileri yönde adım atması sayesinde eskisine göre daha uygundur.

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) teknolojisinin geliştirilerek birçok hastanın hastalığı hakkında bilgi edinmeyi kolaylaştıran açık MR, birçok hastanede bulunmamaktadır. Özel görüntüleme merkezleri ile bazı özel hastanelerde bulunduğu için haliyle fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Ancak konforu ve görüntüleme kalitesinin kapalı MR cihazlarına göre daha iyi olması, hastaların açık MR çekmeyi daha fazla tercih etmelerini etkilemektedir. İstanbul’da açık MR çeken yerler, çok fazla değil fakat buna karşın çeken yerler, fiyat konusunda hastalara yardımcı olmaktadır. Bu da uygun fiyata sağlık taraması yapmayı kolaylaştırmaktadır.

Açık Emar Fiyatları

Neden açık MR?

Kapalı MR cihazları, bazı hastaların faydalanmasını engeller. Özellikle klostrofobi hastaları (kapalı alan korkusu), uzun süre sabit pozisyonda kalamayan hastalar, tek başına hareket etme kabiliyetine sahip olmayan hastalar, çocuk ve bebek hastalar gibi birçok hasta, kapalı MR ile vücudunun görüntülenmesine müsaade etmeyen hastalardır. Buna karşın tıp dünyasına geliştirilerek sunulan açık MR cihazları, hem daha hızlı işlem yapma hem de görüntü kalitesi bakımından daha yüksek çözünürlüklere sahip görüntü sunduğu için tercih edilmesi gereken bir görüntüleme yöntemidir. Bununla birlikte daha önce hastalıkların tedavi edilebilmesi için öncesinden hastalığı teşhis etmek için X ışını yayan cihazlar kullanılıyordu. Bilgisayarlı tomografi günümüzde de kullanılsa da İngiltereli bilim insanlarının yaptıkları araştırmaya göre BT ile görüntüleme alındığında cihazın yaydığı radyasyonun etkisi, Hiroşima’ya atılan atom bombasından sağ kurtulanlar üzerinde bıraktığı etki kadardır. Yani gereksiz yere Bilgisayarlı tomografi (BT) çektirmek kesinlikle önerilmemektedir.

Açık Emar Fiyatları

Açık MR cihazı, kapalı MR cihazından farklı olarak konfor, rahatlık ve görüntü kalitesi bakımından en iyi sonuçları sunmaktadır ve X ışını yaymadığı için de insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olmamaktadır. Bu yüzden hastalıkların teşhisinde daha çok açık emar kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Mesane Kanseri

Açık Emar Fiyatları

Açık Emar Kimlere Yapılmalıdır?

Bazı hastalar, uzun süre sabit bir pozisyonda kalamazlar veya kapalı bir alanda uzun süre dayanamazlar. Bu tip hastalar ile diz protezi, kalça protezi olan hastalar ile kırık sonrası ameliyat ile vücuda plak, vida konulan hastalar için daha uygun olan açık MR ile görüntülemede daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Açık Emar Fiyatları

İstanbul’da açık MR çeken yerler

Çok fazla yaygın olmamasından dolayı daha çok açık MR çektirmek isteyenler İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlere gitmeyi tercih ediyorlar. Buralarda bazı özel hastanelerde ve özel görüntüleme merkezlerinde açık MR çekilmektedir. Ancak randevu alabilmek için bazen özel bir kurumdan destek almak gerekebiliyor. Özel hastanelerle ve özel görüntüleme merkezleri ile anlaşmalı olan kurumlar, randevu alma konusunda yardımcı olmaktadır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here