5 Yüz Şekline Göre 5 Kaş Modeli

1
348

Bu sezonda da yine birbirinden farklı kaş modelleri ile daha güzel görünmek isteyenlere farklı ve estetik görünüş sağlayan 5 yüz şekline göre 5 kaş modeli sunuluyor.

Her ne kadar moda dünyasının bir konusu olsa da aslında kaş seçimi yapmak tamamen kişinin kendi tercihine kalmış. Yani yüz şeklinde göre ince kaş veya kalın kaş modeli seçmek daha isabetli olur. Yoksa yüz şeklinize yakışabilecek bir model haricinde bir model uygulamaya çalışırsanız kesinlikle görünümünüzde beklediğiniz sonuçları almanız çok zor olacaktır.

5 Yüz Şekline Göre 5 Kaş Modeli

Yeni sezonu karşılarken daha güzel ve alımlı görünmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımızda, 5 yüz şekline göre 5 kaş modelini inceleyeceğiz. Peki, bunlar nelerdir?

  • Yuvarlak yüz şekline uygun kaş modeli
  • Oval yüz şekline uygun kaş modeli
  • Kalp yüz şekline uygun kaş modeli
  • Uzun yüz şekline uygun kaş modeli
  • Kara yüz şekline uygun kaş modeli

Yuvarlak yüz şekline uygun kaş modeli

Yuvarlak yüzlü kadınların tercih etmeleri gereken kaş modeli diğer yüz şekillerinden daha farklıdır. Biraz uzun görünmesi ve daha alımlı bir görünümün kazandırılabilmesi için yuvarlak yüz şekline uygun kaş modelleri kavisli ve keskin açılı kaş modelleridir. Bu modeller, yüz şeklini daha uzun gösterir. Yani kaş kavisine ne kadar fazla yüksek bir boyut verirseniz, yüz şekliniz o derece uzun görünür ve daha alımlı bir yüz tipine sahip olabilirsiniz.

Kavisli ve keskin açılı kaş

Oval yüz şekline uygun kaş modeli

Yumuşak ve oval kaşlar, yüz tipinin de oval olması sayesinde tam bir uyum içinde olmanızı sağlayacaktır. Bu tip modelleri alışkanlık haline getirmenizi öneririz. Özel günlerde veya gündelik yaşamınızda daha güzel bir yüz şeklinde sahip olmak için moda dünyasında trend olan kaş modelleri yerine yüzünüzün şekline göre bir model seçmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Armine Giyim Pardesü Modelleri 2020

Yumuşak ve oval kaşlar

Kalp yüz şekline uygun kaş modeli

Kalp yüz şekillerine son dönemlerde en çok uygulanan kaş modeli kalın kaş modelleridir. Ancak güzellik uzmanlarına göre bu seçim son derece yanlıştır. Sadece moda dünyasında kendini gösterdiği için yapılsa da aslında kalp yüz şekline uygun olan kaş modeli ince ve kavisli kaş modeli tercih etmeleri gerekiyor. Çene yapısının belirgin olmasından dolayı yüksek kavisli kaşları tercih ettiğinizde aslında yüzünüzün şeklini bozmuş olursunuz. Bu yüzden seçimlerinizi yaparken daha dikkatli olmanızda yarar vardır.

İnce ve kavisli kaş modeli

Uzun yüz şekline uygun kaş modeli

Düz veya uzun şekillendirilmiş kaşlar, düz yüz şekline sahip kadınlar için yapılacak en doğru seçimdir. Çünkü bu yüz şeklinde sahip olanların yüzlerine yatay bir görünüm kazandırmaları gerekir. Bunun için de tercih edilecek kaş modeli, kalın kaş modeli veya ince kavisli kaş modeli olmamalıdır. Daha doğru bir seçimde bulunmak istiyorsanız kesinlikle düz veya uzun şekillendirilmiş modellerden birini tercih etmenizi öneririz.

Uzun yüz şekline uygun kaş modeli

Kare yüz şekline uygun kaş modeli

Kare yüz şekli, keskin hatlara sahiptir. Dolayısıyla bu yüz şekline sahip olan kadınların seçim yaparken daha dikkatli olmaları gerekir. Sıradan bir model yapmak yerine keskin hatları yumuşatan modellerden yana tercih yapmanız daha doğru olacak. Dağınık ve doğal kavisli kaşlar, bu yüz tipine sahip olan kadınlar için önerilebilecek en güzel modellerden biridir.

Dağınık kavisli kaş

Kaş seçiminde doğru ve isabetli bir sonuç elde edebilmek için yapmanız gereken en güzel şey, güzellik uzmanınızdan destek almanız olacaktır. Moda dünyasında yer edinen her modelin size uygun olmayacağını ve yüz şeklinizi güzel göstermeyeceğini unutmayın.

Bonus: İnce kaş modelleri kime yakışır?

İnce kaş modelleri, her kadının sevdiği modellerden biridir. Ama başında da dediğimiz gibi her model, her yüz tipine uygun olmayabilir. Bu yüzden yüzünüzün şekline göre seçim yapmanız daha isabetli olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Zühre Giyim 2019/2020 Sonbahar Kış

Güzellik uzmanlarının verdikleri bilgilere göre ince kaş modeli, daha çok küçük yüz tipine ve minyon tipli kadınlarda daha güzel duran bir modeldir. Yuvarlak yüz hattına sahip olan kadınların kalın ve iddialı kaş modellerinden uzak durmaları, ince kaş modelini tercih etmeleri kesinlikle en doğru seçimdir.

İnce kaş modeli

Ayrıca ince kaş modeli, açık tenli ve açık saçlı kadınlar için tercih edilebilecek en güzel modellerden biridir. Minimal kaş şeklini tercih etmeleri önerilen bu yüz tiplerinde ince kaşlar çok daha güzel bir görünüm kazanmaya yardımcı olacaktır.

Kaşlarınızın yüz şeklinizi yansıttığını ve uyguladığınız modelin yüzünüze ya yakışacağını ya da yakışmayacağını unutmayın. Bu yüzden seçi yaparken moda dünyasının esen rüzgârına kapılarak bir model seçmek yerine yüz şeklinize göre seçim yapmanız çok daha doğru olacaktır. Hangi modeli seçeceğiniz konusunda fikir sahibi değilseniz kesinlikle tercih yaparken bir güzellik uzmanından bilgi almanız ve destek almanız daha iyi sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here