2019 Tesettür Abiye Modelleri

3
543

Abiye modelleri, kadınların özel günlerinde kurtarıcı parça olarak değerlendirdikleri kıyafetlerdir. Diğer kıyafetlerden farklı olarak daha şık ve özel günlere yönelik tasarlandıkları için daha fazla tercih edilirler.

Söz, nişan, kına, düğün veya özel toplantılara gidilirken günlük elbiseler giyilmez. Daha alımlı olmak ve daha şık olmak için bir abiye modeli seçilir, ona uygun aksesuar ve takı beğenilir, tamamlayıcı olması için bir de ayakkabı modeli seçilir. Bu şekilde yapıldığında katılım gösterilecek davet için her şey tamam olur.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

2019 tesettür abiye modelleri de bu konuda eksikliğinizi tamamlamanız için tasarlanan yeni modelleri ile ilham veren renklerini hanımların beğenisine sunuyor.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür giyimde şık abiyeler

Her davette giyilecek abiye farklı olmalıdır. Gece düzenlenen bir organizasyona gündüzün renkleri ile tasarlanan bir abiye modeli tercih edilemez veya tam tersine gündüz davetine gidilirken de gece renkleri tercih edilmemelidir.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Organizasyonun yapısına, konusuna ve ahengine göre tercihte bulunmak, şık olmak için daha isabetli olur. Bu yüzden tesettür giyimde şık abiyeler seçilirken daha çok organizasyona hitap edecek modellerin tercih edilmesi gerekir.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Farklı organizasyonlarda farklı abiye modelleri

Eskiden tesettürlü hanımların seçebilecekleri abiye modelleri sınırlı sayıdaydı. Düz modeller ve birkaç renkten oluşan abiye seçenekleri dışında kolay bulunabilir bir model yoktu. Ama anlayış ve fikirlerin değişmesinden sonra tesettür sektörü kendi başına bir sektör haline geldi ve tesettür abiye modelleri de birbirinden farklı tasarımlarla kendini göstermeye başladı. Öyle ki farklı organizasyonlarda farklı tesettür abiye modelleri bulmak bile çok kolay hale geldi.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Yani eski klişe modellerden sıyrılarak istediğiniz gibi bir modeli bulmanız çok daha kolay bir hale geldi.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Şık tasarımlarıyla özel abiyeler

Özel tasarım abiye modelleri, davet için zamanı yeteri kadar olan hanımların daha çok tercih ettikleri modellerdir. Bu modeller, özel olarak tasarlanır, kişinin istekleri doğrultusunda ekleme veya çıkartılma yapılır.

İlginizi Çekebilir  Fuşya rengi tesettür abiyeler

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Genellikle hazır giyim sektörü yerine özel dikim abiye tercih eden kadınların daha çok talep ettikleri bu modellerde de yeni sezonun değişimini görmek mümkündür.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

2019’da tesettür abiyelerde öne çıkan detaylar

Her sezon değişen modelleri ile kendinden daha fazla söz ettirmeye başlayan tesettür abiyelerde 2019 değişimi son derece farklı konseptleri ile kendini gösteriyor. Taş aksesuarlı tesettür abiyeler, desenli tesettür abiyeler, düz ayrıntılı tesettür abiyeler ve daha birçok farklı modelde kendini gösteren abiyeler, hanımların istek ve beklentilerine en iyi şekilde cevap vermektedir. Sezonu değerlendirirken yeni modelleri gözden geçirmeden karar vermeyin.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiye nasıl seçilir?

Elbette modellerde artan seçeneklerin olması hanımların daha kolay tercih yapmalarını etkiliyor. Fakat tesettür abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken ayrıntılar üzerinde durulmadığında beklentilere ulaşmak biraz zor olur. Bu yüzden seçim yaparken dikkat etmeniz gereken detayları sizinle paylaşmak istiyoruz.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

 • Abiye renginin ten renginize zıt olması gerekir.
 • Açık tenlilerin tercih etmesi gereken renkler; kırmızı, turuncu, siyah, lacivert, koyu mavi.
 • Vücudunuza oturabilecek bir abiye seçmeye özen gösterin.
 • Basen bölgelerini kapatan tesettür abiyeleri seçin.
 • Katılacağınıza davete uygun bir renk ve model olmasına özen gösterin.
 • Abiye modeline yakışacak bir aksesuar mutlaka edinin.
 • Ayakkabı modelini abiyenize göre seçin.
 • Çanta modeliniz abiyeniz ille uyum içinde olmalıdır.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Abiye seçiminde dikkat edin.

Moda dünyasına bağlı kalarak tercih yapan kadınların en büyük yanılgıları, başkalarına yakıştırdıkları bir abiye modelinin kendilerine de yakışacağını düşünmeleridir. Aslında bu tamamen yanlıştır ve bunu yaptığınızda sadece modanın kurbanı olur çıkarsınız. Yapmanız gereken en önemli şey vücudunuzu tanımak olacak.

2019 Tesettür Abiye Modelleri

Kilolu iseniz ince bedenli abiye modellerinden uzak durmanız gerekir, renginin ten renginizin zıttı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Yani sadece modayı takip ederek beğendiğiniz modellerden şiddetle uzak durmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir  2019/2020 Hamile Kıyafetleri

2019 Tesettür Abiye Modelleri

En güzel abiye modelleri hangileridir?

2019 tesettür abiye modelleri arasında kendinden çokça söz ettiren isimler mutlaka vardır. her sezon farklı tasarımları ve konseptleri ile hanımların karşısına çıkan tasarımcılar, yeni sezonda da yine iddialı abiyeleriyle görücüye çıktılar. Peki, 2019’un en beğenilen tesettür abiye tasarımcıları kimlerdir? İşte cevabı;

 • Pınar Şems
 • Minel Aşk
 • Gönül Kolat
 • Muslima Wear
 • Merve Dağlı
 • AJAL
 • Kuaybe Gider
 • Gizem Kış
 • PERAMOOD
 • SOMFASHİON
 • ZEYYEN
 • Mevra

En güzel abiye modelleri ile şık bir sezon

Daha iddialı bir sezon geçirmek ve istediğiniz gibi bir tesettür abiye modeli bulmak için doğru araştırma tekniklerini kullanırsanız kesinlikle beklentilerinizi elde edebilirsiniz. Ama yukarıda da dediğimiz gibi moda kurbanı olmak yerine kendinizi tanımanız ve seçimlerinizi buna göre yapmanız son derece önemlidir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: Ortalama: ]

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here